گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

برنامه غذایی لاک پشت شما چیست ؟

+63
hasti
اریانا
fariborzmyson
دیگو
AS Roma
mahtab jooni
asoo62
Maryam13012
ssk_1361
مجيد
shervin22
Cleopatra7th
abtin3
shinili
sara453
MiladicA
مونا
نگين
Paris
SoSiS JooN
SAEED
im_213
honey
hamed_myh
niloofar20
naznazjoon
مروارید خانوم
آرین
نگار
Farshad.roger
sharareh
الهام
mitrarezaei
samir
فریده
pareparvaz51
babooshka
White Tiger
readytouse
Sahra
mina-b
پیام
مرضیه
spider
sepehr ev
signlesskid
Saeid
Alireza
محمد
farzad
Ronia
apb
snake_eater
mary
maria alexio
farzadprogram
لاکی
Dr. Iman Memarian
speedy
Koosha_Raisi
Podunk
maryam.m
Foad
67 مشترك

صفحه 3 از 10 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  الصفحة التالية

برنامه غذایی لاک پشت شما چیست ؟ - صفحة 3 Empty رد: برنامه غذایی لاک پشت شما چیست ؟

پست من طرف Foad 8/3/2009, 14:16

دکتر عزیز ؛ توصیه شما بسیار ارزشمند است و واقعا راهنمایی عالی کردین. بهترین غذا ، غذای طبیعی لاک پشت در طبیعت که همان ماهی است، ولی لطفا این را هم توضیح بدهید که در کنار آن لاک پشت نیاز به ویتامینهای موجود در سبزیجات مانند کاهو و هویج دارد و نیز احتیاج به تنوع غذایی دارد. البته لاک پشتهای برکه به توجه به منابع گوشتخوارتر از گوش قرمزها هستند.

اين مطلب آخرين بار توسط MohamadFar در 8/3/2009, 14:18 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

برنامه غذایی لاک پشت شما چیست ؟ - صفحة 3 Empty رد: برنامه غذایی لاک پشت شما چیست ؟

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/3/2009, 14:17

علیرضا جان

شرمنده. حتما چهارشنبه کاملتر برای شما توضیح می دهم. این جیره هم جیره بسیار خوبی می توانی استفاده کنی
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/3/2009, 15:28

بله جناب محمد فر کاملا صحیح می فرمایند.

من یک توضیح کلی در مورد جیره تراپینها میدهم. گرچه گوش قرمزها از لاکپشتهای بومی ما بسیار شکارگرتر بوده در نتیجه به این قسمت جیره وابسته ترند.
تا سن زیر ا تا 5/1سالگی کاملا مبتنی بر شکار (95%جیره پیشنهادی لاشه کامل ماهی و حشرات مجاز . سایر منابع پروتئینی زیر 5%) در صورت تمایل به مواد گیاهی منع مصرف وجود ندارد.

از بعد از این سن تا بلوغ جسمی علاوه بر این جیره با ید جیره گیاهی حد اقل 10% کل جیره اضافه شود.

بعد از سن بلوغ جسمی میتوان میزان سایر مواد پروتئینی را حد اکثر 7% تا 9% اضافه کرد.

با تشکر فراوان
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 8/4/2009, 06:21

این رژیمی که آقای دکتر گفتن در سایت های معتبر و منابه موثق بارها و بارها اهلام شده و حتی من قبلا در همین فروم و وبلاگ تراریوم بارها اشاره کرده بودم ، با تشکر از آقای دکتر که دوباره اون رو اعلام کردند ، دوستان هم لطف کنن کنی تاپیک های مشابه و پست های قبلب رو بخونند. موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Saeid 8/23/2009, 06:03

دوستان من یه برنامه غذایی برای بچه هام تهیه کردم که تو عکس زیر میتونید مشاهده کنید :

برنامه غذایی لاک پشت شما چیست ؟ - صفحة 3 0001

اینجا لازم من گونه و سن ساله بچه هام و بگم :

کیان : برکه ای ، حدودا 5 سال ، 13 سانتی متر

کیا : برکه ای ، حدودا 5 سال ، 13 سانتی متر

کیانا : گوش قرمز ، حدودا 2 سال ، 7 سانتی متر

فندقی : گوش قرمز ، حدودا 3, 4 ماهه ، 4 سانتی متر

دوستان اگه انتقاد یا نظری دارین حتما بگین تا استفاده کنم
Saeid
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/23/2009, 06:27

با سلام

جیره خیلی خوبی است. البته اندازه ماهی متفاوت است اندازه ماهی هایی که استفاده می کنید چقدر است؟ فندقی از غذاهای گیاهی استفاده می کند؟ میزان غذاهای گیاهی مصرف شده برای هرکدام به چه میزان است؟

باید تنوع غذاهای گیاهی را بیشتر کنید. ولی در مجموع جیره خوبی است و با این جیره می توان اطمینان داشت مشکل متابولیکی ایجاد نمی شود.

با تشکر
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Saeid 8/23/2009, 06:49

ممنون آقای دکتر ، اندازه ماهی ها متفاوت از 1.5 سانتی متر هست تا 3.5 سانتی متر ، فندقی کاهو و ریحان میخوره خدارو شکر ، آقای دکتر همونطوری که قبلا خدمتتون گفتم برکه ای هام به جز ماهی و میگو بقیه غذاهارو خیلی سخت میخورن ولی گوش قرمزام خوش غذا هستن و معمولا به چیزی نه نمیگن خیلی خوشحال ، غذاهای گیاهی و (کاهو و ریحان) معمولا یک روز در میان میدم (یه نصفه برگه کاهو یا 2 3 برگ ریحان)
Saeid
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف signlesskid 8/24/2009, 09:56

سلام
من یک گوش قرمز دارم (حدود ۶-۷ سانتی متر) که وعده‌های غذاییش اینطور است؛ خواهش می‌کنم نظر بدین

لاکی من برای کرم بخ زده جونشو حاضره بده!!‌ لبخند
من قبلا دو بار در روز توی آب تراریوم، کرم یخ زده (اندازه کله لاکی - نصف حبه) میریختم. همانطور که می‌دونید لاکی‌ها هیچ وقت ابراز سیری نمی‌کنند و بنابراین همیشه غذا رو می‌خورد و اون بخشی هم که بخاطر بازی لاکی با غدا کف تراریوم می‌ریخت رو بعدش پیدا می‌کرد و باز هم می‌خورد. بعد از یک مدتی متوجه شدم نکه حجم مدفوع لاکی زیاده و آب هم زود بو می‌گیرفت. (فکر کردم که بیش از اندازه دارم بهش غذا می‌دم)
الان ...
هر روز صبح یا نزدیک ظهر (اگه خونه باشم) لاکی را می‌گذارم تو یک ظرف کوچیک که آبش تازه است (خارج از تراریوم) و نصف حبه کرم یخ زده بهش می‌دم ... وقتی خورد می‌ذارمش توی تراریوم ... اینجوری همیشه سیره (البته ظاهرا) و آب هم دیگه زود بو نمی‌گیره (کرم‌ها خیلی بوی بدی تولید می‌کنند)
در ضمن هر وقت هم که موقعیتش باشه ... سر سفره باشیم .. چیزی تو سفره ببینم که ممکنه بخوره .. بهش می‌دم ... معمولاً گوجه، مرغ (البته آب پز یا کبابی)، ماهی پخته شده، کاهو (البته زیاد بهش علاقه‌مند نیست)، هویج و گاهی اوقات هم میوه.

این رژیم را حدوده ۳-۴ هفته‌ای که دارم انجام می‌دم و ظاهرا حال لاکی خوبه ...

ممنون می‌شم اگه نظر بدین ...
signlesskid
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/24/2009, 10:16

خیلی اشتباه می کنی دوست عزیر سریع باید رژیم لاکپشتت را تغییر بدهی. مطالب را به دقت بخوان و تا مشکلات متابولیکی شدید برای کوچولوی بیچاره ایجاد نکردی از غذاهای طبیعی لاکپشتها بهره ببر. لاکپشتت چند وقتش است؟ منبع نور UV داری؟
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 8/24/2009, 10:25

کرم خونی منجمد فاقد ارزش غذایی برای لاک پشت هست گوجه فرنگی و هویج هم همیشه نباید استفاده بشن وبلاگ تراریوم . مرغ هم اصلاً غذای مناسبی نیست.
بهترین تغذیه (لارو ماهی، بچه ماهی، ماهی کوچک). گوشت ماهی، ماهی پخته، سرخ شده، تکه ای از ماهی و .. رو استفاده نکنین. تنها لاشه ی کامل شامل دم ، استخوان، سر (به غیر از شگ ماهیان که سر باید جدا بشه) به همراه منبعی برای تولید ویتامین D3 در بدن می تونه جوابگوی نیاز لاک پشتتون باشه.
حتماً به توصیه های آقای دکتر توجه جدی داشته باشین. بخش تغذیه رو خوب مطالعه و تغییراتی در رژیم غذایی لاک پشتتون ایجاد کنین.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف signlesskid 8/24/2009, 10:35

سلام

منبع UV ندارم ... تراریوم در طول روز کاملا آفتاب گیره ...
سن لاکی را نمودم اما طول لاکش حدود ۶-۷ سانتی متره ...

من واقعا دوست ندارم به لاکی آسیبی برسه ... با این حال در حد توان سعی می‌کنم درست تغذیه بشه ...

؟؟ چرا پس انقدر از این کرم‌های خونی یخ زده دوست داره؟!
چیزی که من استفاده می‌کنم روش زده Fresh Blood Worm - Protein:6%, FAT:0.7%, FIBER:0.3%, MOISTURE:97%

به هرحال از راهنمایی شما استقبال می‌کنم.
signlesskid
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Ronia 8/24/2009, 13:04

آیا در کرم منجمدی که استفاده می کنین یک اپسیلون کلسیم (که برای لاک پشت حیاتی هست) وجود داره؟ به صراحت می شه گفت رطوبت و فیبر و چربی و پروتئین اصلاً برای لاک پشت مفید و کار آمد نیستند و نیاز به ویتامینهایی با تنوع گسترده دارند.
لاک پشت ها خیلی چیز ها رو ممکنه دوست داشته باشند اما می تونه براشون خیلی هم ضرر داشته باشه.
ممکنه کسی به کله پاچه و سیرابی خیلی علاقه داشته باشه اما آیا اگر یک ماه تمام همواره از اون غذا استفاده کنه همچنان سالم خواهد ماند؟؟!!
امیدوارم در امر تغییر تغذیه و فراهم کردن منبع تولید UVB و دیگر مسائل الزامی برای سلامت لاک پشتتون، موفق باشین.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف signlesskid 8/24/2009, 13:59

سلام

ممنون از راهنمایی‌ها!

من توی فورم تغذیه ... نتونستم مطلب مناسبی برای شرایط خودم پیدا کنم.
من به یک غذای روزانه نیاز دارم که هم برای لاکی خوب باشه .. هم برای من ...
جنبه‌ی مفید بودنشو برای لاکی رو شما می‌دونید ... اما نیاز من اینه که این غذا تقریبا بدون دردسر باشه ... مثلا همیشه ماهی زنده نباشه ... شاید این پلیت‌ها خوب باشند ... شما تایید کنید...

من سعی می‌کنم مکمل‌های غذایی را به صورت دوره‌ای بهش بدم اما نیاز دارم که برای غذای روزانش یک چیز سرراست داشته باشم.

ممنون میشم راهنمایی کنید.
signlesskid
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/24/2009, 14:03

راستش همه ما توافق كرديم به غير ماهي پلتم بديم ميتوني در طول هفته از ماهي پلت مخصوص سرا يا اكوافين و سبزيجات و ميوه جات دريا استفاده كني
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/24/2009, 15:51

لاکی جان باز نشد. این که توافقی نیست که ما با هم توافق کنیم یا نکنیم این یک موضوع علمی است و باید با دلایل علمی و رفرانس در این مورد موضع گرفت. اگر لاکپشت شما زیر 1 سال سن دارد باید جیره اصلی لاشه کامل باشد.
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف signlesskid 8/24/2009, 16:12

و انوقت سر راست ترین راه تهیه جیره اصلی چی می‌باشد؟!!!!!!!!!!!!!
signlesskid
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Ronia 8/24/2009, 16:18

سر راست ترین راه، علاقه ی واقعی به لاک پشته که هر پیچ و خم رو صاف می کنه.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/25/2009, 02:48

د اخه دكتر ماهي ها هم گناه دارند يكم به فكر اونا هم بايد بود
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/25/2009, 02:49

هر چند درسته تا قبل از يك سالگي نبايد از سبزي استفاده بشه
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sepehr ev 8/25/2009, 05:12

دکتر ببخشید چه غذایی به لاکیم بدم که کلسیم داشته باشه
sepehr ev
sepehr ev
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/25/2009, 10:19

كلا ماهي همه چيو داره ولي كف دريا بخصوص براي كلسيم براي لاكپشت خوبه
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف spider 9/4/2009, 08:17

نوع لاکپشت: برکه ای اروپایی

شنبه: ماهی خوراک 4 عدد

یکشنبه : کرم خونی

دوشنبه : ماهی خوراک

سه شنبه : پلت ماهیران 6 یا 7 عدد

چهارشنبه : ماهی خوراک

پنج شنبه : کاهو

جمعه : میگو (کم) و ماهی خوراک

یکبار در ماه :تن ماهی
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف لاکی 9/4/2009, 13:40

كارتون اشتباهه اسپايدر كاهو را همراه يك غذا بديد چون براي بركه اي ها بخصوص زياد پر فايده نيست نيست كف دريا كو كرم خونيم به تنهايي كه فقط بيفايدگي مياره با يه چيز ديگه بده 6 7 تا غذاي مخصوصم ده تا كن بهتره گشنگي نكشن
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 9/4/2009, 13:56

نام گونه لاک پشت : گوش قرمز سن لاک پشت : والله نمیدونم
اندازه لاک پشت:4.5 سانتی متر

شنبه:ماهی زبرا
یکشنبه:ماهی زبرا
دوشنبه:ماهی زبرا
سه شنبه:ماهی زبرا
چهرشنبه:ماهی زبرا
پنجشنبه:ماهی زبرا
جمعه:ماهی زبرا

(مقدار:هرچقدر بخوره)

میدونم الان همه میگن کافی یا حتی مناسب نیست ولی چکارش کنم جز ماهی چیزی نمیخوره خیلی خوشحال
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 9/4/2009, 13:59

چقدر تنوع داره ! خیلی خوشحال
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

صفحه 3 از 10 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة