گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

برنامه غذایی لاک پشت شما چیست ؟

+63
hasti
اریانا
fariborzmyson
دیگو
AS Roma
mahtab jooni
asoo62
Maryam13012
ssk_1361
مجيد
shervin22
Cleopatra7th
abtin3
shinili
sara453
MiladicA
مونا
نگين
Paris
SoSiS JooN
SAEED
im_213
honey
hamed_myh
niloofar20
naznazjoon
مروارید خانوم
آرین
نگار
Farshad.roger
sharareh
الهام
mitrarezaei
samir
فریده
pareparvaz51
babooshka
White Tiger
readytouse
Sahra
mina-b
پیام
مرضیه
spider
sepehr ev
signlesskid
Saeid
Alireza
محمد
farzad
Ronia
apb
snake_eater
mary
maria alexio
farzadprogram
لاکی
Dr. Iman Memarian
speedy
Koosha_Raisi
Podunk
maryam.m
Foad
67 مشترك

صفحه 7 از 10 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  الصفحة التالية

برنامه غذایی لاک پشت شما چیست ؟ - صفحة 7 Empty رد: برنامه غذایی لاک پشت شما چیست ؟

پست من طرف Farshad.roger 4/18/2010, 11:54

عادت میکنه گشنگی بکشه میاد میخوره
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

برنامه غذایی لاک پشت شما چیست ؟ - صفحة 7 Empty رد: برنامه غذایی لاک پشت شما چیست ؟

پست من طرف samir 4/18/2010, 12:20

naznazjoon عزیز

اغلب متاسفانه لاک پشتهایی که گوشت قرمز خورده اند به سختی غذای دیگری می خورند. ماهی را در موردش امتحان کنید. لاشه کامل ماهی تحت عنوان ماهی خوراک. اگر هنوز اشتهای خوردن داشته باشه شاید بخوره. وگرنه برای معاینه پیش دکتر معماریان ببرید.
احتمالا به خاطر تغذیه نامناسب لاک پشتون شاید بیماریهایی مثل نرمی لاک و غیره داشته باشه و دکتر با معاینه نظر نهایی را در مورد سلامتی لاک پشتتون می ده.

چند وقته که داره گوشت قرمز می خوره؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف naznazjoon 4/19/2010, 05:33

samir جان ممنون
حدودا یکماه که گوشت قرمز میخوره من یک هفته اس که بهش ندادم اونم لب به چیزی نزده البته مشکل چشماش حل شده با زدن پماد ویتامین آ مشکل نرمی هم فکر نکنم داشته باشه ولی باور کنید در مدت این یک هفته از کف دریا گرفته تا خیار و هویج وگوجه بهش دادم ولی لب نزدهدر ضمن من شیرازم چکار کنم کمک
naznazjoon
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف naznazjoon 4/19/2010, 05:35

فرشاد جان اگه شما هم میتونید کمک کنید ممنون میشم اخه ممکنه از گشنگی بمیره گریه
naznazjoon
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/19/2010, 05:36

لاک پشتهای کوچک به سختی سبزیجات میخورن من که هنوز موفق نشدم بعد از 1 سال!!!
پلت بهش بدین و ماهی خوارک اگر دست رس ندارین تن ماهی رو بشورین روغن و...بره توی اب بزارین بعد بهش بدین فعلا تا پلت بگیرین البته تا جایی که من میدونم شیراز باید همه چی باشه...

اين مطلب آخرين بار توسط Farshad.roger در 4/19/2010, 05:39 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 4/19/2010, 05:38

اگه لاکپشتتون کوچیکه فکر نمیکنم خیلی به سبزیجات علاقه نشون بده ولی اگه خواستید سبزیجات بدید از لیستی که داخل فروم هست استفاده کنید. به نظر من بهترین راه ماهی خوراکه و پلت. پلت رو سفارش بدید از طریق فروشگاه لاکپشتی که آقا پرهام براتون ارسال کنند. فکر میکنم 2-3 روزه به دستتون برسه. ماهی خوراکم آکواریومیها دارن. تن ماهی رژیمی هم هست اگه نگرانش هستید موقتا غذای خوبیه.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف naznazjoon 4/19/2010, 05:44

ممنون فرشاد عزیز
از راهنمایی خوبتون باشه حتما این کار رو میکنم امید وارم که جواب بده لاکی هم دست از لجبازی بر داره و غذا شو بخوره :;;>:
naznazjoon
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف naznazjoon 4/19/2010, 05:48

راستش من زمانیکه لاکی چشماش بسته شد علاوه بر پماد ویتامین آ قرص ویتامین آ که به صورت گرد است و روغن داخلش است را سوراخ میکردم و به لاک وسر لاکی میزدم ضرر که نداشت؟بنظرنون میتئنم بازم این کار رو بکنم چون احساس میکنم این جوری بهتر و سریع تر ویتامین آ چذب بدنش میشه
naznazjoon
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف naznazjoon 4/19/2010, 05:50

از شما هم ممنون نیلو فر جان رز
naznazjoon
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/19/2010, 05:53

ناراحت من قدیم کاری مشابه کردم(قرص روغنی) و لاکی مریض شد نمیدونم از این کار بود یا نه.چشماش رو باز نمیکرد دیگه..بهتره که اروم اروم جذب شه هویج اگر نمیخوره....پلت های مارک سرا رو بگیرین که توش ویتامین A هم هست...و ارام ارام جذب بدنش شه هیچیزی سریع فایده نخواهد کرد....از دکتر معماریان سوال کنین جواب درست تری خواهند داد...پروفایل ایشون سمت چب سایت هست
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف hamed_myh 4/19/2010, 06:11

من قبلا لوفاک + کف دریا + کاهو + برگ ریحان میدادم که به برگ ریحان قرمز بیشتر علاقه نشون میده ،
چند وقتی هم هست ماهی خوراک به اون اضافه شده که از لوفاک کم کردم و روزی دو وعده ماهی میدم صبح و شب ، ظهر هم لوفاک ، کف دریا هم بعد از هر وعده میدم خیلی دوست دارن به خصوص از وقتی که گذاشتم پیش لوفاک که بو بگیره ، هویج رو اوایل دادم نخورد چون میرف ته آب و فقط آب رو کثیف میکرد دیگه ندادم ولی الان که خوش خوراک شدن امتحان میکنم احتمالا بخورن ، چند وقت دیگه هم که از فروشگاه فروم اکوافین و پتس فمیلی گرفتم از اون هم استفاده میکنم یه وقت فکر نکنین زیاد بهشون غذا میدم بشتر ماهی میدم در هر وعده 3-4 تا هر کدوم میخورن لوفاک و غذا های آماده هم ناهار خیلی کم میدم
hamed_myh
hamed_myh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 4/19/2010, 06:54

راستش من زمانیکه لاکی چشماش بسته شد علاوه بر پماد ویتامین آ قرص ویتامین آ که به صورت گرد است و روغن داخلش است را سوراخ میکردم و به لاک وسر لاکی میزدم ضرر که نداشت؟بنظرنون میتئنم بازم این کار رو بکنم چون احساس میکنم این جوری بهتر و سریع تر ویتامین آ چذب بدنش میشه

حتمادر این مورد بادکتر معماریان مشورت کنید (شماره ایشون در پروفایلشون موجوده). قطعا شاید بتونند یک دامپزشک خوب هم توی شیراز به شمامعرفی کنند.

از غذا نخوردن نترسید، لاک پشتها مقاوم هستند ولی حتما باید درمان بشه شاید نیاز به دارو داشته باشه تا کم کم به غذا بیافته. با اینحال حتما لاشه کامل ماهی را امتحان کنید.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/25/2010, 11:21

با سلام لاکیه من که هیچ قت نخورده و بعید میدونم بخوره سبزیجات رو....همیشه هم که گشنش هست...7 سانته...1 سال و 3-4 ماهی کمی بیشتر یا کمتر هست...10 تا ماهی خوراک روزانه میدم 3 تا پلت سرا...
کافیه؟
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 4/25/2010, 13:19

Farshad.roger عزیز

به نظر من که کافیه. ضمن اینکه شما هرچی بیشتر غذا بدی، زودتر رشد می کنند و کمتر غذا دادن براشون مشکلی پیش نمیاره. چون من تا حالا سیر شدن در لاک پشت ندیدم و همواره طالب غذا هستند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/25/2010, 13:23

پس همین روند رو ادامه میدم...بله درست میفرمایین....چنان دنبال من کرد از توی اب تو خشکی یه لحظه ترسیدم خیلی خوشحال با اون قیافه اخمو که داشت....بیشتر غذا بدم احتمالا بد عادت تر میشن
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 4/25/2010, 13:28

بله حد متعادل نگهش دارید بهتره.

در مورد سبزیجات تلاش کنید درست می شه. بستگی به لاک پشتها داره. الان لاکی من ریحان می خوره ولی کاهو نمی خوره.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف honey 5/16/2010, 07:27

سلام
میشه یه برنامه خوب برا لاکی من بگین
5 سانته و تقریبا 1 سالشه
فقط از این پلت هاو این غذا سبزرنگا می خوره
ممنون میشم
honey
honey
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 5/16/2010, 12:12

ماهی خوراک (هر اندازه که می خورد) و کف دریا (همیشه در آب باشد) و هویج (به صورت هفتگی) را هم به غذاش اضافه کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف honey 5/16/2010, 13:58

لصفا در باره این برنامه نظر میدین:
شنبه: پلت,سبزیجات,کف دریا
1شنبه: اکوآفیل, سبزیجات,ماهی خوراک
2شنبه:پلت , سبزیجات, کف دریا
3شنبه:اکوآفیل,سبزیجات,ماهی خوراک
همینطور الی اخر دیگه البته سبزیجاتش متنوع هست!
ولی همچنان ماهی خوراک نتونستم پیدا کنم امروزم باز یه چنتا جا سر زدم ولی پیدا نکردم
تازه یه لاکیم دیدم دلم براش خیلی سوخت حتی چراغ معمولی هم نداشت و گوشه مغازه تنها بود
honey
honey
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 5/17/2010, 06:56

هاله جان توی تبریز آقا عارف و افشین و سارا س هستن می تونی از اونها برای تهیه ماهی خوراک کمک بگیری. در ضمن لاک پشتت چه اندازه ای هستش و چند وقته اونو داری. می تونی به جای خوراک مولی هم بدی که اینجا دونه ای 120 تومان هستش ولی خوراک 25 تومانه
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف honey 5/17/2010, 13:41

لاکپشتم 5 سانتیه فک کنم 1 سالشه 2 ماهه که پیش منه
honey
honey
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف im_213 5/18/2010, 12:03

منم 3-4 روز هفته پلت و باقی روزها هویج کاهو سبزی میگو مرغ آبپز
کف دریا هم که هست
گاهی سیب زمینی پخته سفیده تخم مرغ برنج آبپز ....
شامان من حدود 1:5 داره و گوش قرمز هست
im_213
im_213
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف نگار 5/30/2010, 15:20

سلام!
نام گونه لاک پشت : برکه ای اروپایی
سن لاک پشت : 2 سال
اندازه لاک پشت : 5 سانتی متر

شنبه : هویج (اما نمی خوره. به نازکترین شکل ممکن براش می برم اما اصلا نمی خوره)
یک شنبه : کاهو (دوست داره و خیلی خوب می خوره)
دوشنبه : پلت raffy mineral
سه شنبه : کف دریا (خیلی خیلی کم می خوره)
چهارشنبه : ریحان (معمولی و حتی کمی بی رغبت می خوره)
پنج شنبه : کاهو
جمعه : پلت

سه بار در ماه : ماهی (ماهی خوراک پیدا نکردم. بارها با ماهیران تماس گرفتم اما گفتن ندارن. از ماهی هایی که خودمون می خوریم بهش میدم)

قبلا همش میگو می دادم و خوب می خورد. از وقتی که عضو اینجا شدم دیگه بهش میگو ندادم. کاهو و پلت و ماهی رو واقعا با اشتها می خوره.

دوست دارم که بهتر بتونم برای سلامتیش تلاش کنم. ممنون می شم راهنماییم کنید لبخند
عاشق لاک پشت
نگار
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 5/31/2010, 03:22

با سلام

دوست خوبم مواد گیاهی در تمامی سنین برای لاکپشتهای برکه ای به عنوان مکملهای غذایی مصرف می شوند و در صورت که جایگزین غذای اصلی شوند باعث کاهش انرژی جیره خواهند شد.

در ضمن گوشت ماهی به تنهایی نتنها مفید نیست بلکه مضر است و باید از لاشه کامل بهره بگیرید.

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف SAEED 5/31/2010, 03:36

لاکپشت من کف دریا نمیخوره چیکار کنم اقای دکتر
SAEED
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

صفحه 7 از 10 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة