گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

برنامه غذایی لاک پشت شما چیست ؟

+63
hasti
اریانا
fariborzmyson
دیگو
AS Roma
mahtab jooni
asoo62
Maryam13012
ssk_1361
مجيد
shervin22
Cleopatra7th
abtin3
shinili
sara453
MiladicA
مونا
نگين
Paris
SoSiS JooN
SAEED
im_213
honey
hamed_myh
niloofar20
naznazjoon
مروارید خانوم
آرین
نگار
Farshad.roger
sharareh
الهام
mitrarezaei
samir
فریده
pareparvaz51
babooshka
White Tiger
readytouse
Sahra
mina-b
پیام
مرضیه
spider
sepehr ev
signlesskid
Saeid
Alireza
محمد
farzad
Ronia
apb
snake_eater
mary
maria alexio
farzadprogram
لاکی
Dr. Iman Memarian
speedy
Koosha_Raisi
Podunk
maryam.m
Foad
67 مشترك

صفحه 5 از 10 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  الصفحة التالية

برنامه غذایی لاک پشت شما چیست ؟ - صفحة 5 Empty رد: برنامه غذایی لاک پشت شما چیست ؟

پست من طرف apb 9/22/2009, 03:09

غذای آخری هم که نوشتید (GUIZHIBAO) ، مارکش Clever Fish هست و به هیچ وحه کیفیا سرا رو نداره و بعد از مدتی رنگ آبتون رو سبز می کنه! تنوع غذایی برای داشتن لاک پشت سالم ایجاد کنید و از غذاهای طبیعی هم زیاد استفاده کنید.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

برنامه غذایی لاک پشت شما چیست ؟ - صفحة 5 Empty رد: برنامه غذایی لاک پشت شما چیست ؟

پست من طرف pareparvaz51 9/23/2009, 07:06

بالاخره لاك پشتهاي منم سبزيجات و كف دريا خوردن البته با قرار دادن سبزيجات و كف دريا در شكم ماهيها آيا رژيم غذايي زير براي لاك پشتها مناسب است ؟

بالاي يك سال :

شنبه : ماهي خوراك - كاهو
یک شنبه : ماهي خوراك - كف دريا
دوشنبه : غذاي تجاري ( انرژي )
سه شنبه : ماهي خوراك - كاهو
چهارشنبه : ماهي خوراك - هويج
پنج شنبه : ماهي خوراك - كف دريا
جمعه : ماهي خوراك - الودئا

زير يك سال :

رژيم غذايي بالا كه ميزان سبزيجات بسار كمتر از ماهي هست و فقط براي عادت دادن لاك پشت به سبزيجات از اون استفاده ميشود .
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف White Tiger 9/23/2009, 15:02

به نظر من خوبه! کامل و مقوی! امیدوارم همیشه لاکپشتهاتون سالم باشن!
White Tiger
White Tiger
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 9/23/2009, 16:03

پرواز جان خیلی خوبه . فقط تهیه این رژیم برات سخت نیست ؟ در ماه یک بار یکم میوه هم بده ، و سبزیجات دیگر مجاز را هم بده. در چاپ بعدی کتاب لاک پشتها این رژیم را هم در لیست رژیمهای غذایی موجود در کتاب قرار می دهم ؛ فقط اندازه لاک پشتت را هم برام بنویس.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف محمد 9/24/2009, 14:48

دوستان نظرب به برنامه غذایی ما بدید ببینید خوبه ناراحت
نوع لاکی:گوش قرمز
اندازه:5cm
شنبه:3 تکه ماهی کیلکا+کاهو
یک شنبه:3تکه ماهی کیلکا+ریحان
دوشنبه:1تکه ماهی کیلکا+پلت کلور فیش+کاهو
سه شنبه:میوه+ماهی کلیکا
چهار شنبه:3تکه کیلکا
پنج شنبه:کلکا یا ماهی تن

توضیح:ماهیا بدونه سرن و این برنامرو خودم درست اجرا نمیکنم یعنی پراکنده بستگی داره کدومش در دسترس باشه بخاطره همن ناخواسته تنوع دار میشه خیلی خوشحال ولی میخوام منظم اجراش کنم خوبه؟
راستی امروز لاکشو اندازه کردم 5سانت بود یعنی 1 سالشه دیگه <:-p

اين مطلب آخرين بار توسط محمد در 9/25/2009, 07:49 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 9/25/2009, 06:51

جناب White Tiger و جناب محمدفر سپاسگزارم . بنده نگران بودم كه هر روز ماهي ميخورن كه خوشبختانه با تاييد رژيم غذايي نگراني بنده رفع شد . اما يك سوال : من به هر كدام از لاك پشتهاي بزرگ روزي 10 عدد ماهي ميدم اين مقدار زياد نيست ؟

جناب محمدفر كمي سخته 18000 تومان در ماه ماهي اما سلامتي لاك پشتها مهم تره . :;;>: اندازه ي لاك لاك پشتها هم بين 17 تا 19 س م هست .
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف babooshka 9/28/2009, 17:22

گوش قرمز من كه 7 ماه داره بعد از تحمل 48 ساعت گرسنگي لب به كاهو نزد :>#(:
لطفا بگين چيكار كنم؟
اگه كسي مي دونه اصفهان لاشه ماهي از كجا ميشه گير آورد بمن بگه ممنون ميشم

با سپاس
babooshka
babooshka
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف White Tiger 10/6/2009, 16:17

بابوشکای عزیز مشکل اینه که لاکپشت شما فقط 7 ماهشه! لاکپشتها از 1 تا 1.5 سالگی به بعد نیاز به غذاهای گیاهی دارند و هنوز زوده. نیازی هم به اعمال گرسنگی برای خوردن کاهو وجود نداره و در زمان لازم خود به خود علاقه پیدا می کنه.

پرپرواز عزیز هیچ مشکلی وجود نداره هر قدر دوست داشتن می تونی بهشون ماهی بدی.
White Tiger
White Tiger
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 12/14/2009, 15:48

دوستان لطفا میشه یکی یه برنامه خوب با این غذاها:تکه ماهی کیلکا,کف دریا,میگو,کاهو,هویج,ریحان,پلت برایه این لاکی ما تعیین کنه.غیر از من یه یه نفر دیگه هم احتمالا به این برنامه نیاز داره خیلی خوشحال
نوع لاکی:گوش قرمز
اندازه:5/7 سانت لاکیم رشدش خیلی سریع شده خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 12/19/2009, 16:56

کسی برنامه ای برایه من نداره سوال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 12/19/2009, 17:57

صفحه 50 کتاب لاک پشتها را ببین.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف فریده 12/20/2009, 00:24

آقای محمدفر لطفاً در این مورد من رو راهنمایی کنید
هارلی از بچگی توی یک تشت و توسط یک بچه 3 ساله بزرگ شده و فقط بهش کاهو دادن. این موضوع رو 2 دو روز پیش همسر دخترخالم بهم گفت. الان نزدیک سه ماه یا چهار ماهه که هارلی پیش منه اما فقط و فقط بدلیل بد فرم شدن لاک و کندی حرکت و نرمی لاک زیر سینه بهش ماهی می دم. قطره ویتامین آ.د و کلسیم هم که هر روز می خوره. ماهی رو خرد می کنم و با قاشق کوچیک جلوی دهنش می گیرم تا بخوره. البته این کار رو خارج از آکواریویم و در یک ظرف جداگانه انجام می دم. به من گفتند هارلی 1 سال فقط کاهو خورده. نمی دونم آیا با این وضعیت بد بدنی که داره باید باز هم بهش کاهو بدم یا نه؟ با توجه به اینکه در روزهای اولی که به من واگذار شد براش توی آب کاهو می ریختم ولی اصلاً نمی خورد.
با تشکر
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Foad 12/20/2009, 02:12

من بارها نوشتم که لاک پشتها نیاز به رژیم متنوع غذایی دارند تا تمام مواد معدنی، ویتامینها و پروتئین مورد نیاز خود را تامین کنند. من توصیه می کنند در برنامه غذاییش از کاهو و هویج هم استفاده کنید و دادن ماهی خوراک را نیز ادامه دهید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Koosha_Raisi 12/20/2009, 07:46

لاکی من 2ماه است که بد غذا شده.

دمای بدنش رو هم حفظ میکنم.

فقط پلت سرا میخوره.
9 روز به خدا بنده خدا گشنگی کشید.
لب به کاهو نزد که نزد.
فقط انگور، پلت سرا، مغز خیار میخوره...

چیکار کنم....؟
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 12/20/2009, 08:34

کوشاجان

من یکجا از خانم دکتر خوندم که اصلا نباید اصرار به خوردن کاهو کرد، لاک پشتهای بزرگ ممعمولا راحت تر می خوره، بذار با مرور زمان و بزرگتر شدنش تمایش به خوردن کاهو بهتر می شه. همانطور که لاک پشتهای کوچک کف دریا نمی خورند ولی یک کم بزرگ بشن خیلی راحت مثل نقل و نبات می خورند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Koosha_Raisi 12/20/2009, 09:20

آخه سمیر جان لاکی من بزرگ هستش!
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 12/20/2009, 14:51

اقای محمد فر برنامه شما خیلی خوبه ولیدوتا مشکل داره.اول من همهیه این غذا هارو در دست رس ندارم و بجایه پلت ار تکه هایه کیلکا استفاده میکنم سوال کوشا جان شما لاکی پشتت برایه غذا خوردن دستو پا میزنه؟اگر کمی از غذایه روزانش کم بشه و برایه غذا بابال بزنه کم کم باخوردن گازهایه کوچیک یواش یواش هی اشتهاش بیشتر میشه و میخوره و عادت میکنه.نمیدونم شاید لامیه من از گشنگی خیلی زود به خوردنه کاهو عادت کرده با اینکه بهش غذا خوب میدم خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mitrarezaei 1/24/2010, 05:31

میشه لطفا یه برنامه مقوی هم برای لاکی من بدید . یه لاک پشت زمینی پر تحرک .
mitrarezaei
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف الهام 3/7/2010, 05:45

میشه یه برنامه هفتگی مناسب برای لاک پشت های گوش قرمز بذارید؟ من نمیدونم با چه تنوعی بهشون غذا بدم کمک
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/7/2010, 06:11

Elham s عزیز ، این بستگی به سن لاک پشت شما دراه ، تو سای تدر مورد غذا ها بگردید و می تونید برنامه ای رو خودتون درست کنید! بعد بگین ، نظر در موردش می دیم! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف sharareh 3/20/2010, 10:20

چمقدار باید به لاک پشت گوش قرمزم که 2.5cm غذا بدم ؟؟؟؟؟؟؟/ کمک
sharareh
sharareh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 3/20/2010, 12:18

nastaran عزیز

اگر از پلت (غذای مخصوص لاک پشت) استفاده می کنید. در طول روز باید به اندازه سر لاک پشت بدون احتساب گردنش بهش باید بدهید. بیشتر از این مقدار باعث رشد بیش از حد اندامهای درونیش می شه.
حتما بهش کف دریا برای تامین کلسیم لاک و استخوانهاش هم بدهید. البته ممکنه اولش سخت بخوره ولی با صبر و ابتکار میشه کم کم عادتش داد. کف دریا غذای اصلی حساب نمیشه پس محدودیتی در دادن نداره.

اما غذاهای طبیعی مثل لاشه کامل ماهی اصلا محدودیت نداره و هر چقدر دوست داشت می تونید بدهید که البته لاک پشتها هیچوقت سیر نمی شوند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 3/20/2010, 12:46

samir عزیز این اندازه سر لاک پشت رو من از اقای دکتر هم شنیدم...اما روی جعبه اکوافین نوشته چند وعده در روز و هر بار مدت 3 دقیقه خوردن طول بکشه این یعنی خیلییییییی حتی اگر هم زیاد نوشته و کمی کمتر باشه باز هم با سایز سر لاکی قابل مقایسه نیست....چجوریه واقعا؟ چرا رو جعبه اینو نوشته؟
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 3/20/2010, 12:52

این اصلا دسرت نیست. اگه لاکی انقدر بخوره که میترکه.شما فقط به اندازه سر لاک پشت و در طول روز کم کم دونه دونه بده.
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 3/20/2010, 12:56

فرشاد عزیز

همونطور که محمدگفت نوشته روی بسته درست نیست. چون شما اگر زیادتر از این حد بدید بعلت پروتئین بالای پلت اندامهای درونی زود رشد می کنند در حالیکه اگر کف دریا به اندازه بهش نرسه، لاک به همون اندازه رشدنخواهد کرد و این باعث آسیب دیدن اندامهایدرونی مثل نخاع میشه و مشکلات خیلی زیادی رادر آینده بوجود میاره.

برای همین توصیه می شه که حتمادر اندازه دادن غذای تحاری دقت بشه.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

صفحه 5 از 10 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة