گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

گلدفیش - GoldFish variety

+11
ef_3pehr
abtin3
مجيد
eti64
msafdel
شیوا
Developer Programmer
MohammadRN
کیم
honey
Foad
15 مشترك

صفحه 1 از 3 1, 2, 3  الصفحة التالية

گلدفیش - GoldFish variety Empty گلدفیش - GoldFish variety

پست من طرف Foad 7/21/2010, 12:09

گونه ها مختلف گلدفیش بسیار جذاب هستند و شناخت آنها جالب است. امروز با یک وبلاگ خوب در زمینه آبزبان آشنا شدم، وبلاگ ورودی های شیلات 86 که مطالب خوبی در مورد آبزیان است. مطلب گونه های رایج گلدفیش را از این وبلاگ انتخاب کردم :

گونه های رایج گلدفیش

گلدفيش معمولي

گلدفیش - GoldFish variety Goldfish2

شناخته شده ترين نوع گلدفيش است كه از شكل اصلي و حشي دور نيست .تا كنون از طريق جفت گيري انتخابي با رنگ نارنجي يا طلايي رنگدانه دار شده است. در ميان آن ها تعدادي از واريته هاي رنگي گلدفيش معمولي همانند سفيد ،طلايي و اشكال خالدار وجود دارند . گلدفيش معمولي بدن و باله هاي مساوي و متناسب شده اي دارد و مي تواند تا 23 سانتي متر رشد كند . اگرچه در صورت نگهداري در اكواريوم يا تنگ خيلي كوچكتر خواهد ماند . گلدفيش معمولي يك چنگال و باله دمي كوتاه دارد . يك ماهي خوب و سالم فلس هاي متاليكي بر تمام بدنش دارد . ماهي هاي قرمز ، زرد ، نارنجي ، نقره اي و حتي رنگارنگ معمولند . ماهي واكين ( wakin )گلدفيش معمولي ژاپن مي باشد هرچند از چين نشأت گرفته است . واكين شبيه ماهي توصيف شده بالاست هرچند باله دمي دوبل دارد . همچنين ممكن است اين واريته با فلس هاي صدفي ديده شود . برخي معتقدند گلدفيش دم پروانه اي يا جيكين ( jikin ) به خاطر شكل دمش از واكين پديد آمده است . به هر حال در بررسي از پشت باله دمي آن شكل يك ( X ) دارد .

گلدفيش شهابي

گلدفیش - GoldFish variety Comet-large

يك گونه نسبتا جديد و شايد آمريكايي است . مشخصه اين نژاد دم بسيار بلند و چنگالي شكل آن است به طوري كه دم اين ماهي ¾ طول بدن اين ماهي را تشكيل مي دهد . اين گونه به رنگ هاي قرمز – زرد و نارنجي يافت مي شود . تكثير كننده هاي ژاپني از اين گونه واريته هاي زيبايي مثل ساراسا (sarasa comet)تكثير كرده اند . اين گونه باند هاي سفيد و قرمزي شبيه كپور كوي داشته و از بالا خيلي باشكوه بنظر مي رسد . اين گونه بيشتر مخصوص باغ بركه ها در فضاي باز تكثير شده است . واريته تك دم تانچو ( tunchu) شبيه شهابي است ، كه البته بدني نقره اي دارد و نوك باله هاي آن قرمز رنگ مي باشد . همه اين گلدفيش ها پر تحمل بوده و مراقبت و پرورش نسبتا آسانی دارند . به هر حال ، به علت رفتار آنها گلدفيش شهابي براي استخرو باغ بركه مناسب ترين گزينه مي باشد .

ساراسا (sarasa comet)

گلدفیش - GoldFish variety Sarasa-comet-goldfish
گلدفيش شابونكن يا كاليكو / shubunkin goldfish

شابونكن يا گلدفيش كاليكو ، ماهي هاي قشنگ و سازگاری اند . آنها با فلس هاي صدفي خود ، ظاهري شبيه مرواريد دارند كه ممكن است تا 23 سانتي متر رشد كنند .

شابونكن لندن / shubunkin london

گلدفیش - GoldFish variety London_shubunkin_2005-4

بدن و باله هايي شبيه گلدفيش معمولي دارد . آن بايد قسمت هاي قرمز ، سياه و زرد در طول لكه هاي سياه بر پس زمينه ا ي به رنگ آبي درخشان داشته باشد . معمولا اين رنگ آميزي و لكه دار بودن بر باله هاي اين ماهي خيلي جذاب امتداد مي يابد .

شابونكن بريستول / shubunkin bristol

گلدفیش - GoldFish variety Bristol
ماهي باريك با باله هاي به خوبي رشد يافته ، به ويژه باله ي دمي بزرگ چنگالي شكل با انتهاي مدور است . رنگ آميزي آن با شابونكن لندن يكسان است .

ريوكين / Ryukin

گلدفیش - GoldFish variety Ryukin

ريوكين ماهي كوچك و به طور عرضي كشيده شده اي با قوزي در قسمت شانه است . فلس هاي آن متاليك بوده و باله هاي نسبتا بلندي دارد . باله دمي چنگالي و تقسيم شده است و باله مخرجي جفت مي باشد . اين واريته تقريبا پرطاقت بوده و در ژاپن خيلي متداول است .

توساكين / Tosakin

گلدفیش - GoldFish variety Pic%20-%20breeds-tosakin1

گلدفیش - GoldFish variety Tosakin_s

احتمالا توساكين ماهي توسعه يافته اي از ريوكين باشد . اين نژاد به دليل باله دمي بلند و به جلو پيچ خورده اش به دم طاووسي شهرت دارد . توساكين بنظر ظريف تر است و براي تكثير گونه اي كاملا مشكل محسوب مي شود . جهت تكثير به دليل مشكل اين ماهي در شنا كردن بايد از روش hand stripping يا همان تلقيح با دست بايد استفاده نمود .

دمكين / Demekin

گلدفیش - GoldFish variety 41599438_14dfeb9af6
نژادي شبيه ريوكين است اما چشم هاي تلسكوپي بزرگ و از حدقه بيرون زده اي دارد . اين ماهي در رنگ هاي سياه و قرمز با فلس هاي متاليك و يا صدفي ديده مي شود .

مور / Moor

گلدفیش - GoldFish variety Moor
مور يا سياه زنگي ( blackmoor ) واريته دم دستمالي سياه و فلس متاليك است . آن ممكن است ظاهر دستمالي مانندش را بمرور از دست بدهد . اين نوع گلدفيش را از قرار گرفتن در دماهاي پايين به مدت طولاني محافظت كنيد .

چشم حبابی / Bubble Eye Goldfish

گلدفیش - GoldFish variety Bubbleeye-goldfish
نژاد چشم حبابی دارای در زیر چشمان خود دو کیسه ی بسیاز ضریف و منعطف داراست.این نوع در انواع رنگ های دیگر هم مشاهده شده است.

رنچو / Ranchu Goldfish

گلدفیش - GoldFish variety RanchuGoldfish_CarassiusAuratus%28Var%29WFG_AcF207
نژاد رنچو بدن گرد و منحنی و فاقد بال های پشتی (زیاد)است.این نوع هم دارای تنوع رنگی بسیار زیادی است.

گلد فیش چشم اسمانی/Celestial Eye Goldfish

گلدفیش - GoldFish variety 6ctyxq
نژاد Celestial Eye Goldfish دارای چشمانی رو به بالا است.نام گذاری این ماهی به خاطر فرم چشمان آن است.سایز نهایی این ماهی تا 13 سانتی متر هم میرسد.

گلد فیش رد کپ/Redcap Oranda Goldfish

گلدفیش - GoldFish variety Oranda_goldfish

رد کپ به معنی کلاه سرخ است.نامگذاری این نژاد هم به دلیل برامدگی سرخ رنگ روی سر آن است.سایز نهایی این گلد فیش به 20 سانتی متر هم میرسد.

اورانداها/ORANDAs

اورانداها که نژاد های دیگر را شامل میشوند.نژاد ردکپ هم از مشتقات این نژاد است.

اوراندای کلاه زرد/Yellow Cap Oranda

گلدفیش - GoldFish variety 2hdbst

اوراندای کالیکو/Calico Oranda

گلدفیش - GoldFish variety 2HuaS

اوراندای سیاه/Black Oranda

گلدفیش - GoldFish variety 2hs

کله شیری/ LIONHEAD

گلدفیش - GoldFish variety 5hsx

نژاد کله شیری _LIONHEAD_یکی دیگر از نژاد های گلد فیش است.سایز نهایی این گلد فیش به 12 سانتی متر میرسد.

گلد فیش واکین/WAKIN

گلدفیش - GoldFish variety 9hbhj
گلد فیش واکین که خود مشتقات زیادی دارد.طول بدن آن به 18 سانتی متر میرسد.فلس های بزرگ و مجزا از یکدیگر از مشخصات بارز گلد فیش واکین سفید و قرمز است.

Red Wakin

گلدفیش - GoldFish variety 9hhj

گل كوبكي يا منگوله اي / pompon

گلدفیش - GoldFish variety Red%20Pom%20Pom

از نظر شكل بدن و باله ها شبيه واريته كله شيري است اما عليرغم گلاهكش ، بين سوراخ هاي بيني در هر طرف سر ، دسته برآمدگي گوشتالوي شل و جدا از هم دارد . امتداد اين برآمدگي ها كه توسعه هايي از هر حفره دماغي اند به طور قابل ملاحظه اي تغيير مي كند . در برخي ماهي ها اين برآمدگي تا پايين دهان آويزان مي شوند . گلدفيش گل كوبكي فلس هاي متاليك يا صدفي داشته و مي تواند با باله پشتي و يا بدون آن نيز ديده شود .

اين مطلب آخرين بار توسط Foad در 11/11/2010, 09:02 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

گلدفیش - GoldFish variety Empty رد: گلدفیش - GoldFish variety

پست من طرف honey 7/23/2010, 04:48

بلاخره من تونستم اون گلدفیش های دوستمو که در مورد تکثیرشون پرسیده بودم رو دیدم یعنیییییی باورتون نمیشه یه لونه موش بود توش 5 تا گلدفیش به چه بزرگی بودن تکون می خوردن به هم میرسیدن دو تشون ماهی عید بودن و بقیه از اون دم درازای خشگل بودن ولی هر چی به ذهنتون برسه می خوردن هاااا از ماکارونی گرفته تا برنج می خواستم ببینم این غذاها براش.ن ضرر نداره؟
honey
honey
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف کیم 7/23/2010, 05:01

عکس های قشنگی بود ممنونگلدفیش - GoldFish variety 15_9_171
کیم
کیم
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 7/23/2010, 05:22

رژیم غذایی ماهی ها باید بالانس باشه و این غذاهایی که شما میدین ممکنه مشکل ساز باشه. البته من یک بار یه گلد فیش و با نان نگهداری کردم و نخود پخته. که تا الان زنده است ولی دیگه نان نمی دم چون میدونم ممکنه دچار سوء تغذیه بشه! و اصلا رژیم غذایی خوبی نیست!
موفق باشید

MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف honey 7/23/2010, 05:24

ماهی ها که برا من نیست سه تا غذای تجاری دیگم دارن الان حدود3 ساله همه چیز می خورن هرچی ناهار دارن به اینا هم میدن تترا فیش بود وغذای انرژیو یکیشم نمیدونم چی بود
honey
honey
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/11/2010, 09:07

فروشنده فروشگاه آکواریوم به من گفت که نباید کت فیش و گلدفیش را در کنار هم نگه داشت. من قبلا این مورد را در مورد ماهی مولی و گلدفیش دیدم که مولی به بدن گلدفیش می چسبد و پولکهای آن را می کند و ماهی را اذیت می کند. من در تانک گلدفیشها یک کت فیش باله بادبانی و یک کت فیش شکلاتی دارم، به نظرتون این مشکل ساز است؟ تا به حال در این مورد مشکلی را ندیدم که کت فیشها به بدن گلدفیش بچسبند و گلدفیش را اذیت کنند.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 11/11/2010, 10:16

من هم تا به حال ندیدم که پلکو و گلد فیش مشکلی با هم داشته باشند!
شاید به خاط ماده لزج بدن گلدفیش گفتند که ممکنه پلکو از این جهت اذیتش کنه
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 11/11/2010, 12:21

فقط از گونه های آرام پلکو و یا از کوریداروس استفاده کنین
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف شیوا 11/11/2010, 12:24

]رژیم غذایی ماهی ها باید بالانس باشه و این غذاهایی که شما میدین ممکنه مشکل ساز باشه. البته من یک بار یه گلد فیش و با نان نگهداری کردم و نخود پخته. که تا الان زنده است ولی دیگه نان نمی دم چون میدونم ممکنه دچار سوء تغذیه بشه! و اصلا رژیم غذایی خوبی نیست!
موفق باشید

من ماهیه عید پارسالم رو هنوز دارم و فقط هم نان میخوره 1 .2 بار هم بهش اسفناج پخته دادم.چه غذایی با چه مارکی باید براش بگیرم؟ البته توی تنگ نگهش میدارم نه آکواریوم میشه از تترا پریما براش استفاده کرد؟ کمک
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 11/11/2010, 13:06

میشه از تترا پریما براش استفاده کرد
بطور خلاصه بله!
فقط مراقب باشین که این ماهی در صورت تغذیه صحیح خیلی زود بزرگ میشه و دیگه نمیشه توی تنگ نگهش داشت
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/11/2010, 14:17

آقای افشین، تصویر کت فیشهای من را که دیدید (آکواریوم ماهیان من) کت فیش آلبینو کاری نداره ولی کت فیش باله بادبانی ممکنه کاری کنه، به هر حال من اصلا دوست ندارم به گلدفیشهام آسیبی برسه. کوریدوراس هم دوست دارم ولی چون کوچک هستند می ترسم توسط گلی و گلدفیشهای بزرگترم خورده شوند.

Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/11/2010, 14:56

خانم شیوا
من از غذاهای تجاری تصویر زیر به همراه کرم خونی منجمد و نخود فرنگی پوست گرفته و کاهو و اسفناج آب پز برای گلدفیشهام استفاده می کنم :

گلدفیش - GoldFish variety IMG_1745

سمت راست : پلت انرژی اسپیرولینا ماهیران برای گلدفیش، به نسبت به صرفه است و قیمت مناسبی دارد و بسته بندی کوچکتر هم دارد. من چون مصرفم زیاد است، بسته بندی بزرگ آن را تهیه می کنم. به سایر ماهی ها هم می دهم و کت فیش و لوچ دلقک و مولی و گوپی هام این غذا را دوست دارند.
سمت چپ بالا : پلت بیومار، غذای فرانسوی و با کیفیت است ولی نباید زیاد داده شود. در اندازه های متفاوت است و باید مناسب با اندازه گلدفیش یا ماهی تون، آن را تهیه کنید.
سمت چپ پایین : غذای مخصوص گلدفیش، غذایی که من دارم مارک Pets Family است ولی از هر غذای مخصوص گلدفیش هم می توانید استفاده کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف شیوا 11/12/2010, 09:01

Afshin_Zavar نوشته است:
میشه از تترا پریما براش استفاده کرد
بطور خلاصه بله!
فقط مراقب باشین که این ماهی در صورت تغذیه صحیح خیلی زود بزرگ میشه و دیگه نمیشه توی تنگ نگهش داشت

مرسی چقدر عالی!این ماهی امسال به امید خدا اگر زنده باشه سال سومیه که پیشمه و خیلی دوست دارم بزرگ شه و براش یه تانک جداگانه راه بندازم!الان تقریبا11سانته

واقعا ممنون آقا افشین و آقا فواد چون من نمیدونم به ماهیام چه غذاهایی بدم اصلا هم نمیشه به آکواریومی ها اعتماد کرد هر غذایی بتونن الکی میدن متاسفانه...
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 11/12/2010, 10:02

کوریدوراس هم دوست دارم ولی چون کوچک هستند می ترسم توسط گلی و گلدفیشهای بزرگترم خورده شوند.
نه مهندس؛ وقتی با ماهی سیچلاید مسالمت آمیز زندگی میکنه دیگه با گلدفیش که ...
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف msafdel 12/2/2010, 14:11

بهتره ماهی های کوچیکی که تو دهن گلدفیش جا میشه را با گلدفیشهاتون نگهداری نکنین مخصوصا ماهی های کوچیکی که کفزی هستن یعنی کف آکواریوم زندگی می کنن. من یه بار مجبور شدم یه کوریدوراسو که توی دهن یکی از گلدفیشهای با ارزشم گیر کرده بود با انبر دم باریک در بیارم. البته کوریدوراس تکه تکه شد ولی به خیر گذشت و گلدفیشم فقط دهنش یه کن زخم شد. در کل بهترین حالت نگهداری گلدفیشها حالتیه که یه آکواریوم مجزا برای اونا در نظر بگیرید و فقط یه کت فیش کوچک کنار اونا نگهداری کنید و وقتی که کت فیش بزرگتر شد قبل از اینکه شروع کنه به اذیت کردن گلدفیشهاتون، اونو با یه کت فیش کوچک عوض کنید.
در مورد تغذیه گلدفیشها هم باید بگم که متاسفانه چون گلدفیش ماهی کم توقعیه هر چی که بهش بدن می خوره و تازه به اون غذا عادت هم می کنه ولی اگه می خواین گلدفیشهای خوبی داشته باشین حتما باید خوب تغذیه بشن. ممکنه گلدفیش شما هر چیزی که بهش بدید بخوره ولی اینجوری زیاد عمر نمی کنه و زندگی پر درد و رنجی داره و آخر و عاقبت خوشی هم نداره. اینکه میگم زیاد عمر نمی کنه منظورم 2 سال و سه سال نیست اگه شما از یه گلدفیش فانتزی خوب نگهداری کنید به راحتی می تونید حداقل 6 هفت سالی ازش نگهداری کنید و حتی بیشتر. پس به تغذیه گلدفیشهاتون اهمیت بیشتری بدید
فراموش نکنید که گلدفیشها برای هضم بهتر غذا نیاز به غذای گیاهی دارن که می تونید به راحتی با کاهو و اسفناج نیم پخته اونا رو تغذیه کنید. دادن غذای گوشتی بصورت گهگاه هم به رشد بهتر ماهی کمک می کنه. غذای تقویتی مخصوص گلدفیش هم که امروزه زیادن.
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف Foad 12/2/2010, 15:14

من به گلدفیشهام غذایی هایی که در پست قبلیم نوشتم را می دم و خیلی فعال و شاداب هستند. بهشون کاهو و اسفناج هم می دم ولی بیشتر جیره غذاییشون همان پلتهای اسپیرولینا است.
من گلدفیشهامو به لوچ دلقک نگهداری می کنم که فکر کنم گاهی اذیتشون می کنند.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف msafdel 12/2/2010, 19:06

پیشنهاد می کنم به خاطر سلامتی هرچه بیشتر گلدفیشهاتون هیچ ماهی دیگه ای پیش اونها نگهداری نکنید. ماهیهایی مثل تترا و بارب که سرعت زیادی دارن و دندون دارن دم و باله های گلدفیشها رو می خورن و ماهیهایی که مکنده هستن مثل کوریدوراس، گربه ماهیها و لوچها و شارکها بدن گلدفیشها رو می مکن.
در مورد غذا هم تنوع غذایی همیشه لازمه برای هر ماهی به خصوص گلدفیش. شما تنوع غذایی خوبی در اختیار گلدفیشهاتون گذاشتین ولی بازم می تونین تنوعشو بیشتر کنید. راستش من از اکثر غذاهایی که تو بازار هست (مثل غذاهای تترا) فقط به عنوان مکمل غذایی استفاده می کنم و اکثرا غذاها رو بصورت دستی تهیه می کنم. مثل گوشت یا جگری که به دقت چربی و رگ های اونو می گیرم و متناسب با هر ماهی اینقدر ریز می کنم که از دهن اون نوع ماهی پایین بره. یه بار امتحان کنید. هم خودتون لذت بیشتری می برید هم ماهی های شما.
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف Foad 12/2/2010, 20:56

اگر میشه در بخش تغذیه ماهیان زینتی در مورد غذاهای دست ساز برای ماهی ها توضیح بدید. من خودم تا حالا تجربه ای در این مورد نداشتم ولی فکر می کنم تجربه جالب و مهیجی خواهد بود. دستورهای مختلفی در مورد غذاهای دست ساز وجود دارد ولی فراهم کردن و تهیه آنها خیلی مشکل است!

من فعلا در کنار گلدفیشها 6 تا لوچ دلقک دارم که به دلیل نداشتن تانک خالی و اضافی نمی توان آنها را جابه جا کنم و خودم هم احساس می کنم لازم است گلدفیشها را به تنهایی نگه دارم :

گلدفیش - GoldFish variety IMG_1767

به هر حال گلدفیشها ماهی های جذابی هستند و نگهداریشون هم تجربه لذت بخشی است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف eti64 12/18/2010, 08:29

من یکدونه اوراندای سیاه دارم.دیروز گرفتمش.شب دیدم رفته یک گوشه باله هاش هم زده شده.یکدونه پرت کوچیک دارم فکر نمیکردم تو 2 ساعت اینجوری کنن (جداشون کردم).امروز صبح دیدم برعکس شده اما نفس میکشه جداش کردم و تو یک ظرف گذاشتمش یکمی هم نمک ریختم تو آبش .جای امیدواری هست ؟ هنوز برعکسه و نفس میکشه . سوال
eti64
eti64
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 12/18/2010, 08:36

لطفا راهنمای صحیح نگهداری گلدفیش که آقای صافدل نوشتن را مطالعه کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف msafdel 1/10/2011, 17:59

یه اتفاق جالب افتاد گفتم به بقیه هم نشون بدم. من یه Page برای گلدفیش توی ف.ی.س.ب.و.ک دارم که اعضای اون می تونن عکس گلدفیشها و یا آکواریومهاشونو توی page بذارن. یکی از اعضا این عکسو گذاشته بود:
گلدفیش - GoldFish variety Bwqju5gx6mivyenkucq

اگه تو عکس دقت کنید می بینید که یه تایگر کنار گلدفیشها نگهداری می کنه. ازش پرسیدم گلدفیشها با تایگرش مشکلی ندارن گفت که هیچ مشکلی تا حالا برای گلدفیشها ایجاد نکرده. البته این یه استثناست. بهتره که شما این ریسکو نکنید. ;-)
چند سال پیش هم یه دوستی یه نمونه دیگه از این استثنا ها رو بهم نشون داد. توی یه آکواریوم 2 متری یه پنکوسی غول پیکر و یه گلدفیش ریوکین بزرگ نگهداری می کرد. ظاهرا از وقتی گلدفیش خیلی کوچک بوده پیش پنکوسی نگهداری میشده به همین خاطر خیلی بهم وابسته شده بودن. حتی بازیهایی که باهم می کردن هم دیدنی بود. یه چند روزی گلدفیشو برای جفتگیری جدا کردیم پنکوسی اینقدر بی قراری کرد که بی خیال تکثیر گلدفیش شد.
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف Developer Programmer 1/11/2011, 15:27

از این اشتباه ها من هم یه زمانی کردم. تا حدی که شرکت آلمانی Sera از نحوه نگهداری،تعجب کرده بود.مشکل اینجاست که تا زمانیکه نابالغن و کوچک، به آرامی کنار هم زندگی میکنن اما همینکه اندکی بزرگ شدن، ادعای قلمرو طلبی میکنن و همدیگه رو دنبال میکنن و گاهی تا حد مرگ همدیگه رو می زنن.

راستی جناب صافدل، لطفا اسامی سایتهایی رو که جناب مخابرات بهشون حساسه رو در مکان عمومی، پابلیک نکنین، اینکار میتونه منجر به ف.ی.ل.ت.ر شدن سایت بشه.
با تشکر از زحمتی که برای ارتقای بار علمی در خور سایت تخصصی لاکپشتها می کشین.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 1/11/2011, 19:32

msafdel نوشته است:یه چند روزی گلدفیشو برای جفتگیری جدا کردیم پنکوسی اینقدر بی قراری کرد که بی خیال تکثیر گلدفیش شد.
آقای صافدل عزیز
من هم دوست دارم گلدفیشهام شرایط بهتری داشته باشند. فکر می کنم با وجود لوچهای دلقک به گلدفیشهام آسیب می رسد. خیلی دوست داشتم گلدفیشهام را با پرتهای یکی از دوستان انجمن جابه جا کنم که به دلیل بیماری و مرگ پرتها این امکان نیفتاد. به هر حال باید بگم گلدفیشها ماهی های فوق العاده هستند.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف msafdel 1/12/2011, 06:51

فواد جان در مورد فوق العاده بودن گلدفیشها با نظرت کاملا موافقم اعتماد به نفس
تا حالا لوچها مشکلی پیش آوردن برای گلدفیشها؟
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف Foad 1/12/2011, 15:28

آقای صافدل عزیز
من فقط اینو دیدم که لوچها گاهی لای باله های پشتی گلدفیش بزرگم (تصویر زیر) می رن و اذیتش می کنند، آنم با شنا کردن سریع سعی می کنه دورشون کنه. گلدفیش سفیدم یادتونه که مُرد؟ اون گلدفیشم پولکهاش کنده شده بود که نمی دانم کار لوچ ها بوده یا کت فیشها. من چیزی ندیدم از هیچ کدامشون.
گلدفیش تصویر زیر را دوستم با آروانا انداخته بوده که آروانا حسابی اذیتش کرده بود و وقتی به من دادن خیلی لاغر و داغان بود! من خیلی بهش رسیدم و الان وضعیت خوبی دارد.

گلدفیش - GoldFish variety IMG_1898

باتشکر از توجهتون
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

صفحه 1 از 3 1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة