گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

گلد فیش - Gold fish

+8
apb
آرین
Dr. Iman Memarian
شیوا
Foad
delnik
speedy
لاکی
12 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

گلد فیش - Gold fish Empty گلد فیش - Gold fish

پست من طرف لاکی 5/19/2009, 02:38

شايد به جرات بتوان گفت که عمومي ترين و شناخته ترين ماهي در ميان ما ايرانيان، گلدفيش(Goldfish) يا به عبارت عاميانه ماهي قرمز عيد مي باشد. هرگاه سخن از ماهيان زينتي به ميان مي آيد بدون هيچ کم و کاستي ، تصوير گلدفيش در ذهن ما نقش مي بندد.با توجه به اهميت عيد باستاني در فرهنگ ما ايرانيان و نقش گادفيش به عنوان جزء اصلي و ثابت در تزئين سفره هفت سين لازم دونستم تا توضيحاتي در باره تاريخچه ماهي عيد بدم....
خانواده: Cyprinidae (كپورماهيان)
نام علمي: Carassinus auratus
گلدفيش، کپور بي رنگ و رو و بي روح تر از آنچه اکنون مي بينيم بوده که پس از قرنها تکثير و هيبريدگيري پر حوصله ، امروز در اشکال بسيار متفاوت قابل دسترس است. قدمت آن تا مي تواند تا چين باستان هم به عقب برگردد.امروزه تا بيش از يکصد گونه زينتي از خانواده گلدفيش هاي معمولي وجود دارد. گونه هاي شگفت انگيز بسياري از اشکال وحشي کپوري که از جنوب چين منشا گرفته اند، بدست آمده اند. گلدفيش وحشي، جانوري يه شدت متفاوت بود كه فلس زدايي غير معمول و طبيعتاً رنگهاي كاملاً متفاوتي داشت. به زودي انسان با تكثير گلدفيش شروع به آزمايش كرد و همه نوع رنگ و فلس جالبي ايجاد كرد. امروزه ، هنوز هم در ژاپن، اروپا و امريكاي شمالي تكثير انتخابي از گلدفيش هاي وحشي ادامه دارد.
بدون شك گلدفيش عمومي ترين ماهي خانگي در جهان است كه اجتماعش با انسان تا 1600 سال يه عقب بازميگردد.اين شكل اهلي شده از يك كپور كوچك وحشي در آبهاي با جريان آرام در جنوب چين است كه به كپور Crucian شباهت دراد.
طي سلسله چين (265 تا420 ب.م) تكثيركننده هاي چيني متوجه توليد گهگاه نوزاداني با فلس هاي قرمز و جذاب توسط برخي كپورهاي محلي كه تا اندازه اي سبز خرمايي بودند، شدند. نهايتاً بعد از آزمايشات تكثيري كه با شكيبايي بسيار انجام شد، آنها موفق به توليد ماهي با رنگ آنيزي بسيار جذابتري شدند.طي سالهاي 1200 تا1300 ماهيهاي نقره اي، سياه، طلايي و حتي لكه لكه اي قابل دسترسي بوده و به عنوان ماهيهاي خانگي كاملاً متداول شده بودند. طي 1400 سال بعد، گوناگونب شكل باله همچون دم بادبزني و دم دستمالي شروع به ظهور كردند. تا قرن شانزدهم، اين اشكال رفته رفته همراه با رنگ آميزي متفاوت و اشكال مختلف بدني( و حتي اكنون اشكال گوناگون چشمي ) يه وجود آمدند. از اين زمان به بعد، تنوع هاي بعدي در چين ادامه يافت و گلدفيش هاي جالب شروع به انتشار به ديگر كشورها در اقصي نقاط جهان كردند.
در حدود 1500 سال، گلدفيش ها به ژاپن؛ زيستگاه كپور كوي( Cyprinus carpio ) راه يافتند، اما 200 سال ديگر به طول امجاميدتا تكثير آن انتشار يابد و منجر به توليد گونه هاي بسيار جذابي مثل كله شيري، كاليكوفلس آيينه اي و شابونكن شد.
طي قرن 17 گلدفيش ها به بسياري از كشورهاي شرق دور معرفي شدند. طي سالهاي 1700 يا شايد كمي زودتر، نخستين گلدفيش ها در بريتانيا ظهور يافتند. در حدود همين سالها، انگليسي ها شروع يه تكثير گلدفيش كردند و برخي از آنها به قاره اروپا فرستاده شد. تا اواخر قرن 17 به روسيه رسيده بود.تا قرن 19 بسياري از انواع بسيار زينتي گلدفيش ها يه طور قابل توجهي ار اروپا ظاهر نشدند.
گمان مي رود كه گلدفيش طي قرن هيجدهم به امريكاي شمالي وارد شده است، هرچند بعضي مردم معتقدند كه اين رخداد به 200 سال پيشتر باز مي گردد.به هرحال تا اواخر قرن هيجدهم يك مزرعه پرورش گلدفيش در مريلند امريگا تاسيس يافته و بعدها نيز در طبيعت به جز ايالت آلاسكا در هر ايالتي معرفي شده بود.همچنين در اين قرن ديده شده كه گلدفيش هايي به استراليا و نيوزيلند وارد شده بودند و اكنون به طور گسترده اي در آبهاي هر دو كشور پخش شده اند.
اكنون گلدفيش هاي زينتي مي توانند در اكثر نقاط در بيشتر كشورهاي جهان يافت شوند. در بسياري مناطق، آنها به آبهاي طبيعي؛ جايي كه جمعيت هاي وحشي را تشكيل داده اند، فرار كرده و يا نعرفي شدند.
امروزه، سالانه ميليونها گلدفيش در مزارع پرورش ماهي در امريكاي شمالي، اروپا و شرق دور براي صادرات جهت نگهدارندگان ماهي در اقصي نقاط جهان تكثير مي يابند.اين ماهي در كشور چين به عنوان"chin-yu" ، در ژاپن"king yo" در فرانسه"poisson rouge" و در آلمان به" goldfish" شناخته شده است.
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

گلد فیش - Gold fish Empty فلس مرواریدی - Pearlscale Goldfish

پست من طرف speedy 5/25/2009, 02:24

فلس مرواریدی - Pearlscale Goldfish

اولین بار در حدود سال 1900 عرضه شد.این ماهی یک گلدفیش معمولی(Normal) تلقی نمی شود.ورای فرم ظاهری پولک های این ماهی با فرم عجیبی که دارد بر زیبایی این ماهی افزوده است. در خانواده ی ماهی های طلائی تنها پولک این گونه با بقیه ی گونه ها متفاوت است.هریک از فلس(پولک) ها نقطه ی سختی در وسطشان دارند که اغلب نیز سفید رنگ است.این حالت باعث می شود تا پولک ها همجون مروارید بدرخشند.فرم بدن این ماهی نیز شباهت زیادی به توپ گلف دارد.
عرض بدن ماهی باید از 3/2 برابر طولش بیشتر باشد.باله ی دمی باید به 2 قسمت تقسیم شده باشد.و تکه ها نیز باید از هم کاملا جدا باشد.داشتن دم یک تکه در این ماهی امری مطلوب نمی باشد.این ماهی ها از گونه های خانواده ی ماهی های طلائی می باشد که رنگ های بسیار متنوعی چون: قرمز، قرمزوسفید، زرد،کالیکو(سه رنگ)و حتی شکلاتی دارند.فلس مرواریدی ها به دو گروه اصلی تقسیم می شوند:1-با کله ی تاج دار2-بدون تاج.
بله درست است آنها هم می توانند بر روی سر خود همچون کله شیری تاج داشته باشند ولی فرم ظاهری این تاج با کله شیری متفاوت است.در صورتی که ماهی دارای تاج باشد Hamanishiki نامیده می شود.این زایده اصولا باید به صورت یکپارچه باشد و شکل آن گرد بوده و رشد اضافی در اطراف آن وجود نداشته باشد.ولی باید توجه داشته باشید که پیدا کردن این چنین ماهی ای کار آسانی نیست.
همچون بقیه ی گونه های این خانواده تنها یک چیز در مورد غذا خوردن آنها می توان گفت و آن اینکه:"هر غذایی که در دهان این ماهی جا شود،خورده می شود".و غذای خاصی ندارند.ولی یک مورد بسیار مهم وجود دارد که حتما باید قبل از غذا دادن به آنها مورد توجه قرار گیرد و آن فرم بدن آنهاست.به خاطر کروی و نیز چاق بودن آنها تصور کنید که اعضای داخلی بدن این ماهی تا چه اندازه می تواند در هم فشرده و متراکم باشد.بنابراین اقدامات زیر باید قبل از غذا دادن مورد توجه قرار گیرد.اگر توسط پلت ها یا فلیک(پولکی)ها تغذیه می شوند توجه داشته باشید که اگر به صورت خشک در اختیار ماهی قرار گیرد می تواند درون بدن ماهی با جذب آب موجود بزرگ تر شده و به سایر ارگان ها فشار وارد کند که امری بسیار خطرناک است.حجیم تر شدن غذا می تواند به ارگان های مجاور دستگاه گوارش فشار اعمال کند که ممکن است به کیسه ی هوای ماهی نیز آسیب وارد شود.در این صورت ماهی تعادل و فرم شناکردن عادی خود را از دست خواهد داد.شاید هم آسیب های وارده موجب شود ماهی نتواند مدفوع خود را دفع کند.برای جلوگیری از چنین مواردی غذا ها را ابتدا خیس کنید و سپس به ماهی بدهید.به علاوه می توانید از سبزیجاتی مانند کاهو اسفناج خیار ویا نخود فرنگی(آب پز) بدون پوست استفاده کنید.مورد آخری(نخودفرنگی) برای درمان یبوست(ملایم) بسیار موثر است.سایر غذا هایی که می توانند مورد استفاده قرار گیرند عبارتند از:دافنی،میگوی آب شور، کرم خونی.
تانک این ماهی باید حداقل 40 لیتر ظرفیت داشته باشد.فلس مرواریدی ماهی بسیار مقاومی بوده و سازگاری خوبی با دیگر ماهی ها دارد.بهترین گزینه برای هم تانک شدن با این ماهی سایر گونه های گلدفیش ها می باشد.زیرا ماهی دیگرمجبور نیست برای تصاحب غذا با دیگر ماهی ها که از خودش سریع تر هستند مسابقه دهد.بنابراین شارکها و... انتخاب مناسبی نمی باشند.برای حفظ زیبایی این ماهی که بیشتر به خاطر پولک های زیبایش است باید توجه بیشتری نمایید.تا آنجا که ممکن است از قرار دادن اشیای تیز در آکواریوم خودداری کنید،زیرا پولک هایی که بنا به هر دلیلی اعم از برخورد با اشیای تیز و یا جفت گیری و... می ریزند هرگز همچون گذشته به جای خود بر نمی گردند.پولک های جدید پولک های عادی ای خواهند بود که بر روی بدن سیار گلدفیش ها وجود دارند.به نظر می رسد که این ماهی برای حفظ این پولک ها به کلسیم ناز داشته باشد که برای تامین این عنصر می توانید ماهی کیکا را با استخوان هایش ریز کرده و در اختیار این ماهی زیبا قرار دهید

گلد فیش - Gold fish Crown_pearlscale
speedy
speedy
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

گلد فیش - Gold fish Empty رد: گلد فیش - Gold fish

پست من طرف delnik 9/16/2009, 05:52

گلد فیش - Gold fish Gold_fish
من گلد فیش خیلی دوست دارم. اسفند سال 1386 دو تا گلد فیش برای سفره هفت سین خریدم و آن ها را در یک تنگ کوچک قرار دادم. از این 2 ماهی یکی پس از 1 سال مرد ، قبل از مرگ دچار ناهنجاری اسکلتی لوردوزیس شده بود که این ضایعه به دلیل کمبود ویتامین در ماهیان ایجاد می شود . قبل از مرگ اون ماهی زیاد به گلد فیش ها توجه نمی کردم و بهشون غذا نمی دادم. اما از اون تاریخ به بعد به گلد فیش باقیمانده غذا دادم و مراقبتی معمولی از این ماهی به عمل آوردم که تا به امروز زندست. یعنی از اسفند 1386 تا امروز داره زندگی می کنند حالا حالا ها هم باید زندگی کنه چند تا سفره هفت سین ببینه. خیلی خوشحال ماهی
من یه مقاله در مورد نگهداری از گلد فیش ها نوشتم که برای اطلاع سای دوستان در این تاپیک قرار میدم.
delnik
delnik
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف delnik 9/16/2009, 06:07

بهداشت و نگهداری از ماهی قرمز

محمد رسولی نژاد

تکنسین بهداشت و بیماری های آبزیان

Support.fishhealth [ at ] Gmail [ dot ] com

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و آغاز سال نو عرضه ماهی قرمز یا Gold Fish در کشور آغاز می شود. برای نگهداری صحیح و همچنین پیشگیری از بروز بیماری های زئونوز ( مشترک بین انسان و ماهی ) می بایست به نکاتی مهم در مورد این ماهیان توجه شود.

آشنایی:

نام علمی ماهی قرمز Carassius auratus است. این ماهی نخستین بار در کشور چین می زیسته است و کم کم به نقاط دیگر جهان به عنوان یک ماهی زینتی معرفی گردید. امروزه کشورهای شرق آسیا از جمله سنگاپور در تولید و عرضه گسترده این گونه از ماهیان به کشورهای مختلف جهان همچون آمریکا، کشورهای اروپایی و ... نقش دارند.

گلد فیش - Gold fish Goldfish1

شرایط نگهداری:

ماهی قرمز در درجه حرارت های 4 تا 30 درجه سانتیگراد قادر به زیستن است اما رنج مناسب دما برای آن محدوده بین 10 تا 25 درجه سانتیگراد است. تغییرات سریع درجه حرارت باعث مرگ ماهی می گردد.

در نگهداری ماهیان قرمز سطح آب دارای اهمیت بیشتری نسبت به حجم بوده زیرا سطح بیشتر موجب افزایش میزان اکسیژن محلول در آب می گردد.

تغذیه:

غذا دهی به ماهی می بایست 3 نوبت در روز به گونه ای که ماهی آن را مصرف کند و باقی مانده آن در ته ظرف باقی نماند صورت گیرد. شایان ذکر است که غذا دادن بیش از حد به ماهی باعث ته نشین شدن مواد آلی و دفعی در ظرف گردیده که ممکن است به مسمومیت ماهی بیانجامد. بهتر است که مواد غذایی در سطح آب بمانند و تغذیه با غذاهای دارای پروتئین کم و کربوهیدرات زیادصورت گیرد. همچنین می توان از خرده های نان و شیرینی و ... استفاده کرد.

نکات قابل توجه:

1-مقدار آب مورد نیاز برای ماهی های قرمز کوچک 1 لیتر به ازای هر ماهی می باشد.

2-برای ضدعفوني می توان ماهیان خریداری شده را ابتدا در ظرف محتوی 1 گرم نمک ( بدون ید ) به ازای هر لیتر آب به مدت 10 الی 15 دقیقه ضد عفونی کرد.

3-در صورت استفاده از آب حاوی گاز کلر ( آب شهر ) 24 ساعت قبل از تعویض، آب را در ظرف دیگری نگهداری کنید تا گاز کلر خارج شده و همچنین آب با محیط هم دما گردد.

4-پس از هر بار دست زدن به ماهی دست های خود را با آب و مواد شوینده شستشو نمایید. همچنین از دست زدن به ویژه برای کودکان به ماهی ها و تماس دست به چشم، دهان و صورت پس از تماس با ماهی یا ظرف نگهداری آن جلوگیری نمایید.

5-ظرف نگهداری ماهی باید در جایی باشد که ماهی از تغییرات روز و شب آگاه گردد و همچنین نباید در نور مستقیم باشد.

6-روزی 2 نوبت به رفتار ماهی توجه شود. تغییر در رفتار می تواند در نتیجه ایجاد بیماری در ماهی باشد.

7-به طور دوره ای ظروف نگهداری ماهی قرمز یا آکواریوم ها با محلول نمک طعام 3% و ترکیبات آمونیوم 4 تایی به مقدار 0.1 تا یک گرم در لیتر آب به مدت 10 تا 15 دقیقه و یا ترکیبات یده به مقدار 200 میلی گرم در لیتر آب به مدت 10 ثانیه گند زدایی و ضد عفونی گردد.
منبع:
http://www.fishna.blogfa.com

اين مطلب آخرين بار توسط delnik در 9/17/2009, 07:00 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
delnik
delnik
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Foad 9/16/2009, 15:42

محمد رسولی جان ، در مورد انواع گلدفیش اطلاع داری ؟ در مورد تغذیه فکر می کنم غذاهای پولکی مناسب ترند و نان اصلا مناسب نیست.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف شیوا 9/16/2009, 16:29

هوم!!! متفکر: جالبه!چون ماهیه من با ولع خاصی نان یخوره و علاقه ی شدیدی داره که سنگ های کف ظرفرو توی دهنش بگیره و غذاهاترو از لای سنگ پیدا کنه!همیشه صدای جابه جایی سنگ ها توی خونه هست!ضمن اینکه این ماهیه من یک ماهیه دیگم رو که جثه ی کوچکتری داشت کشت!!

iگلد فیش - Gold fish 14ab139b3f3552
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 9/16/2009, 17:02

ببخشید مزاحم شدم، جناب delnik در مورد نکته 2 می توانم بپرسم کدام بیماری مشترک مدنظر بوده که با آب نمک از بین میرود!؟

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف delnik 9/17/2009, 06:56

جناب دكتر معماريان از توجه شما به اين مطلب سپاسگذارم.
اكثر باكتري هاي انتروباكترياسه، پزودوموناس، ويبريو ، استرپتوكوكوس و مايكوباكتريوم و ميتونيم به عنوان عوامل بيماري هاي مشترك طبقه بندي كنيم كه در شرايط خاص و در صورت تماس احتمال بروز آن وجود دارد ولي با اين حال تا كنون گزارشي مبني بر بيماري هاي مثبت يا مخزن ماهيان زينتي از طريق مراجع ذيصلاح در ايران گزارش نشده.( با توجه به اظهارات سازمان دامپزشكي كشور )
منظور از نكته دوم ضد عفوني ماهيان بود كه اشتباها جلوگيري از بيماري هاي زئونوز نوشته شد! كه با تذكر شما اصلاح گرديد. ممنون
برخي از بيماري هاي ماهيا آب شيرين حتي با نمك درمان مي شوند و به عنوان يك راه پيشگيري از ايجاد اينگونه بيماري ها از نمك هم ميتوان استفاده كرد اما نه همه بيماري ها!
در پاسخ به سوال آقاي مهندس محمد فر هم بايد بگويم كه اين مطلب براي افرادي نوشته شده كه توجه چنداني براي نگهداري از ماهيان قرمز خود ندارند و گفتم نان وشيريني زيرا حداقل نيازهاي اين ماهي را اينگونه ميتوانند برطرف كنند و اين غذا ها در منازل همه ما موجود است. ولي غذاي مناسب اين ماهي همان غذاهايي است كه شما اشاره مي فرماييد. دوباره به اين جمله نگاه كنيد (تغذیه با غذاهای دارای پروتئین کم و کربوهیدرات زیادصورت گیرد. همچنین می توان از خرده های نان و شیرینی و ... استفاده کرد.)
با اين حال من تا به حال از غذاهايي كه به طور معمول آكواريوميست ها براي اين ماهي استفاده مي كنند استفاده نكردم و تنها از خرده هاي نان ، شيريني، نخود استفاده كردم . همچنين اسفناج . با اين غذا ها موفق شدم كه از اين ماهي تا به امروز نگهداري كنم و مشكلي پيش نيامده.
با تشكر
delnik
delnik
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف delnik 9/17/2009, 07:33

واريته هاي مختلف گلد فيش اينها هستند
Lionhead, Ranchu , Egg fish , Bubble eye, Celestial , Oranda, Fantail, Pearlscale, Telescope, Blackmoor, Ryukin , Veiltail, Demekin, Pompom
و... مثل Redcap كه بسيار زيباست
delnik
delnik
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف شیوا 9/17/2009, 08:08

ببخشید!منظور از نخود کدوم نخوده؟!نخود سبز؟!!پخته یا خام؟ماهیه من تا به امروز فقط نان خورده!
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 9/17/2009, 09:40

ممنون که اصلاح کردید.
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف delnik 9/17/2009, 10:53

خواهش می کنم
نخود به صورت پخته خوبه چون نرم میشه. من همین نخود خام و پودر می کنم و به ماهیم میدم.
همین نخودی که تو آبگوشت استفاده می کنند. ماهی
اسفناج و نخود میدم تا دچار کمبود ویتامین نشه البته این 2 تا رو خیلی کم ماهی یک بار میدم
delnik
delnik
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف آرین 1/4/2010, 07:53

لاک پشت می تونه گلدفیش(ماهی عید) رو بخوره؟؟؟
آیا خاصیتی برای لاک پشت داره؟؟؟ کمک
ممنون میشم اگه جواببمو بدید کمک کمک
آرین
آرین
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 1/4/2010, 09:39

اگه کنار هم باشن گلدفیش رو می خوره ، ولی تو خیلی منابع ذکر براش براش خوب نیست! ولی برخی منابع هم اون رو بی ضرر خوانده اند! ندادنش بهتر از دادنش هست! اگه می خواهید به لاک پشت ماهی بدهید ، ماهی خوراک و ماهی های زنده را براش خوبن! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 1/4/2010, 10:18

منم گلدفيشهامو خيلي دوست دارم
اصلا بخاطر اونا آكواريوم راه انداختم گلدفيش عزيز من از سال از عيد 84 تا حالا با ما همخونه است دو سال تنها بود بعدعيد 86 بهش قول دارم عيدي براش يه دوست بگيرم اونا 2سا ل ديگه باهم توي تنگ بودند بعد بهشون قول دادم عيدي سال 88براشون يه آكواريوم راه بندازم آكواريوم خيلي ابتدايي بود و امسال براي عيدي سال 89يه آكواريوم مجهز با چند نوع دوست كلدفيش جديد(كاليكو-كله شيري-مرواريدي)براشون آوردم البته چون با تازه واردا يزره بد رفتارند مرواريدي بيچاره رو اونقدر دنبالش كردند كه مرد.
ولي كلا خيلي دوستشون دارم و همه نوع غذايي تقريبا براشون مي ريزم.همه منو سرزنش مي كنند و مي گند گلدفيش ماهي حوضه و نبايد توي آكواريوم باشه(ميگن آمواريوم رو كثيف ميكنه و بهتره به تنگ منتقل بشه)ولي من مي گم اين قرمز قشنگا لياقت دارند كه از تنگ كوچيك حداقل توي يه آكواريوم خوب باشند
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 1/4/2010, 12:17

با سلام من الان از عید ماهی ام مونده به علاوه دو تاگلد فیش دختر عموم رو در یک اکواریوم با سه تا مولی که به تازه گی دادم به پسر خاله ام کل اکواریوم وماهی هارو غذا هم به هشون tetra min crispsوtetar fin(غذای مخصوص گلد فیش)و بیومار ومیگو می دم وروز به روز زیباتر می شود تا جایی که یکیش دلقک(نمو)رو می زاره تو جیبش
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 1/4/2010, 15:08

sara_b211 عزیز ، گلدقیش های نژاد دار اگه تو تنگ نگهداری شوند ، گاهی اوقات ... پس کار خودتون رو بکنید و ازشون خوب نگه داری کنید!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Foad 1/23/2010, 11:41

این عکس گلدفیش خیلی زیبای مهندس است که من قراره ازش مراقبت کنم. برای بهبود و ترمیم سریعتر فلسها و بالهاش از چه تغذیه و یا دارویی می توان استفاده کرد ؟

گلد فیش - Gold fish Goldfish
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف apb 1/23/2010, 14:08

مهندس عزیز ، لطف کردند و بعد از این که من آروامایی رو که این بلاها رو سر ماهی های تانک من آوردند و چند تا گلدفیش از جمله همین که از 1 سانتی متریشون داشتمشون ، کشتند و من مجبور شدم برای حدف جان ماهی های دیگرم اون رو به آقای دکتر معماریان عزیز واگذار کنم ، این یکی رو از من گرفتند تا نگهش ئترند و من تو تانکم ماهی های دیگری رو قرار دادم ، چون اون ماهی های تازه ، گلدفیش ها رو ممکن بود اذیت کنند! عکس های ماهی هام رو بعدا قرار می دم!

این گدفیش هم ماهی خوبیه! عشق به الانش که آروانا این بلا رو سرش آورده نگاه نکنید ، یه موقع برای خودش با دوستاش فرشته ای بودند و زبیایی هاضی به آکورایوم من می دادند! امیدورام که به رودی به خالت عادی برگرده! :*
مهندس جان ، این گلدفیش ماهی جوت سختیه! یا تغذیه خوب درست می شه ، موردی وجود نداره که نگرانش باشی! به مرور مشکلبش برطرف می شه و قسمت های آسیب دیده تا حدودی ترمیم پیدا می کنند! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 2/25/2010, 11:43

این گلدفیشیه که امروز توی باغ ماهی میفروخت . چون خیلیییییییییییی توپولی بود ازش خیلی خوشم اومد و عکسشو گرفتم قلب قلب قلب

گلد فیش - Gold fish Thumb-4D21_4B87C0F7

اين مطلب آخرين بار توسط niloofar20 در 2/25/2010, 15:42 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 2/25/2010, 14:38

niloofar20 عزیز ، قشنگه ، ولی انصافا عکس رو کوچکتر قرار دهید! موقع خرید ، خیلی دقت کنید که سالم باشه! با تشکر ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 2/25/2010, 15:43

ببخشید یادم رفت سایز عکس رو کوچیک کنم. اصلاح شد :m/:
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 2/26/2010, 02:35

niloofar20 عزیز ، ممنون از لطفتون!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Ronia 4/29/2010, 13:11

دوستان کسی می دونه این گلدفیش توی چه دمایی باید نگهداری بشه؟

گلد فیش - Gold fish 79902239537292211706
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 4/29/2010, 14:10

Ronia عزیز ف چمفلت گلدفیش ها رو مطالعه نکردید؟ گلذفیش ها ماهی های آب سردند و به راحتی می توانند در دمای متعادل اتاق رو بدون بهاری تحمل کنند! این لدفیش ردکپ هم تقریبا شرایط مشابهی داره و دمای خیلی بالا(به اندازه ماهیان گرمابی آکورایومی) نمی خواهد ، ولی از گلدفیش های وحضی دمایی کمی بالاتر رو می طلبد!(تقریبا دمای متعادل اتاق)
http://www.apbaquaterrarium.com/sitehaye%20digar.htm

موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة