گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

حیوانات خانگی apb

+43
kim-kim
shinili
Innocent
پریسا
damoon_61
shima
Salma
Lonely-Cat
honey
کیمیا
Srk_rani
rira
Ronia
الهام
فریده
sara_b211
lida
hengameh
شیوا
پریا
فرهاد
spider
enrique_bye
amir hosein
niloofar20
محمد
مه لقا
ایران دوست
masi
samir
mahsa
nightlight
dusky-vow
Sahra
Assiyeh
amir.h
Dr. Iman Memarian
Foad
لاکی
Podunk
farzadprogram
maryam.m
apb
47 مشترك

صفحه 4 از 14 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  الصفحة التالية

حیوانات خانگی apb - صفحة 4 Empty رد: حیوانات خانگی apb

پست من طرف apb 3/30/2010, 08:43

farhad666 عزیز ، آره خیلی بامزه هستن! ولی من 1 مشکل بزرگی دارم! چاق شدن بیش از حد از غذا ذاذن بیش از حد:

مادرم با این ها خیلی این ها رو دوست داره! مخصوصا کوچولی رو که از سابق تو خونه ما بود(جوکچه هندی تر الان کمی از ما می ترسه که به مرور داره درست می شه). خوکچه ها هندی خیلی کم صدا هستند و صدایی مثل سوت دارند! مادرم به اون ها غذا می ده! وقتی ماردم میاد تو اتاق ، کوچولی جلو میاد و شروع میکنه براش سوت زدن و حتی گاهی رو 2 تا پاش وایمسته و به دی.اره جایگته تکیه می زنه! و مامان من هم هر بار میاد تو اتاق من یه غذایی هم بهش می ده! نتیجه هم اینه که من به وضوح دیدم که کوچولی طی این جند ماه خیلی از صابق چاق تر شده! این نر هم که تو جای قبلیش اصلا جای دویدن نداشت(اول که اومده بود اصلا نمی تونست بدود) و خوب غذا می خورده ، مثل کوچولی کمی چاقه! نمی دونم این روند چاق شدن تا کجا می تونه ادامه پیدا کنه!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف maryam.m 3/30/2010, 09:54

وای خوش بحالتون رز منم خیلی خوکچه هندی دوست دارم ، مخصوصا از اون مو بلندها!!! مثل فوکل و سزار :* (خوکچه های خانم hamsterkocholo )
ولی منم مشکل نیلوفر خانم را دارم خیلی خوشحال وگرنه تا حالا کلی حیوون داشتم

آقا پرهام امیدوارم لحظات شاد و جالبی باهاشون داشته باشید رز

حیوانات خانگی apb - صفحة 4 Springsmile
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 3/30/2010, 10:28

در مسافرت چطور؟ میشه اونها را تنها گذاشت؟
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 3/30/2010, 16:30

به به مبارک باشه.

کف زیستگاهشون را چند وقت به چند وقت عوض می کنید؟ بو نمی گیره؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/31/2010, 02:39

maryam.m عزیز ، ممنون! آره ، مو بلند هاشونم خیلی قشنگند! و البته گرون تر! 70000 - 80000 تومن!

sahra1970 عزیز ، با این همه حیوون من تا به حال یا خودم مسافرت نمی رفتم ، یا یکی تو خونه می مونده که از اینها نگهداری کنه!

samir عزیز ، کفشون یه نوع خاک اره خاصیه! آلمانیه و به صورت فشرده فروخته می شد ، من که دیدم و قیمتش رو شنیدم گفتم چقدر کمه ، اصلا نمی ارزه و 2 بسته خریدم و آوردم خونه ، دیدم با 1 نصفه بسته ، کل جایگاه بیشتر ار ارتفاعی که من می خواستم پر شد! خیلی خوب و بسیار نرمه و بو هم نمی گی ره! البته به هر صورت هر چند وقت 1 بار باید تمیز بشه!

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 3/31/2010, 14:31 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف پریا 3/31/2010, 13:23

وای خیلی خوشگل هستن. قلب
پریا
پریا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/31/2010, 14:09

پریا عزیز ، ممنون!

اینم عکس اون ها در حال یونجه خوردن و البته جایگاه مخصوص یونجه ظرف اون ها که یونجه رو از کثیف و مرطوب شدن حفظ می کنه و به صورت طبیعی در اختیارشون قرار می ده!
حیوانات خانگی apb - صفحة 4 22074812530392639675

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 3/31/2010, 14:31 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 3/31/2010, 14:18

مهندس پرهام

این خاک اره ها باعث پخش گرد و غبار توی محیط نمیشه. بخصوص با بازی کردن اونها؟

از ماهی های اسکارتون چه خبر؟ بچه ماهی بدنیا نیومد؟ اگر تخمها ماهی نشوند؟ چه بلایی سرشون میاد؟ خود ماهی ها می خورند؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/31/2010, 14:33

samir عزیز ، نه ، این ها گرد و غباری ندارند و بسیار عالی هستند!

نه متأسفانه قارچ(همون طور که پیش بینی می کردم) تخم ها رو گفت! نه باقی می مونه تا سنگ رو بردارم و تمیز کنم! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف apb 4/24/2010, 11:51

Farshad.roger عزیز ، هدف من علاقه است ، از اولین ماهیان آکواریومی که من وقتی بچه بودم ، کنتل اکورایومشون رو به من دادن ف همین ماهی ها بودن! هر بار بچه ها به دنیا می اومد و سالم بودن ف من باری از روی دوشم برداشته می شد و کلی دوق می کردم و بزرگشون می کردم! الان هم که خیلی از ماهی بازان می گن ماهی به درد نخوری هست ، من به هیچ عنوان قبول نمی کنم و بسیار به این بچه هام علاقه دارم ، به طوری که حتی تانک تختصاصی هم دارند!

فریده خانم عزیز ، خواهش می کنم ، این ها که چیزی نیست ، امیدورام که اطلاعات بهتری در آینده بتونم بهتون بدم!

اینم یه عکس قدیمی هست ، مال زمان دانشگاه ، چون امروز آپلود کردم ، گفتم اینجا هم بزارم ، عکس قورباغه های عزیزم! عشق
حیوانات خانگی apb - صفحة 4 06008238750270951743

موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف شیوا 4/24/2010, 13:01

متفکر: آقا پرهام قورباغه ی واقعی؟توی عکس خیلی مشخص نیست...مگه میشه توی تانک نگهشون داشت؟؟؟؟ عشق در نگاه اول
:m/:
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 4/24/2010, 13:12

برای من خطرناکه بیام این تاپیک.
ممکنه با دیدن عکسهای زیبای ماهی های آقای مهندس وسوسه بشم و .... :s/:

آقا پرهام قورباغه هاتون زیاد سرو صدا ندارند؟
به نظرم خیلی قورقور میکنند.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف masi 4/24/2010, 14:27

خوش به حالتووووون.منم قورباغه ميخوام.
چند وقت پيش تو نواب يه قورباغه هايي بود آقاهه ميگفت 50تومن.رنگ زير و روش فرق داشت.دو رو ميشد استفاده كرد. خیلی خوشحال
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 4/24/2010, 23:12

available404 عزیز ، بله! واقعی! عکس رو همون طور که گفتم با گوشی چندین سال پیش گرفته بودم! تو تانک اگه تراریوم باشه و سطح آب رو همون سطحی که من تنظیم کردم ، نتشیم کنید ، می شه و به راحتی تراریوم قورباغه می توانید بسازید!

sahra1970 عزیز ، برای من که اصلا سر و صدا نمی کردند! صدای قوریاغه ها بیشتر در فصل جفت گیری و مربوط به قورباغه های نر هست که ماده ها اون ها رو از روی صداشون انتخاب می کنند!

masi عزیز ، بله ، ولی این ها زینتی نبودند! طرف هم کمی گرون نظر میداده(به نظرم)! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف apb 5/1/2010, 13:25

کمی پس از ازدواج کوچولی با اون آقای خوش تیپ ، اون ها تونستن برای خودشون 1 خونه هم بخرند ، اینم عکس هاش:
حیوانات خانگی apb - صفحة 4 87575534643880908124

حیوانات خانگی apb - صفحة 4 01554521203367426879

البته کوچولی چون از خونه خیلی خوشش اومده ، همش دوست داشت خودش با خونه عکس بگریه و اجازه نمی داد که من از شوهرشم عکس بندازم:
حیوانات خانگی apb - صفحة 4 22544894075421957101

از موقعی که این لونه رو براشون گداشتم ، فقط موقع خوردن و بازی میان بیرون و بقیه ساعت همش تو اون هستن! خیلی خوشحال این طور که به نظر میاد ، خیلی دوستش دارند! عشق

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 5/3/2010, 06:15 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samir 5/1/2010, 13:37

مبارکشون باشه.

داماد سرخونه همین می شه دیگه. نمی ذارن حیونکی یک عکس یادگاری کنار خونش بگیره.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 5/1/2010, 13:48

samir عزیز ، داماد سرخونه کدومه؟ ایشون این خونه رو برای جفتشون خریدن و کوچولی جون چون خیلی دوسش داره ، خودش همش تو عکس ها می پره جلو و اجازه نمی ده عکس بگیرم! اون آقا هم چون کوچولی رو خیلی دوست داره چیزی نمی گه!

اینم یه عکس دیگه:
حیوانات خانگی apb - صفحة 4 87611070447419941383

جالبه ، در ایتدا حتی اون خوکچه نرم(که هنوز اسمی نداره) ، می ترسید که واردش بشه و الان برعکس شده ، دیگه از توش فقط برای بازی و غذا میاد بیرون! ولی کوچولی رو هر وقت صدا بزنیم میاد بیرون و برامون سوت می زنه! خیلی خوشحال

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 5/3/2010, 06:16 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 5/1/2010, 14:22

عحجب كوپوليه خوشگليه مهندس

واي بخورم چشاشو

چقدر اين حيوون ملوسه

اميدوارم هميشه سلامت باشه مهندس
رز رز رز رز

اين مطلب آخرين بار توسط farhad666 در 5/1/2010, 14:55 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 5/1/2010, 14:25

آخی چه عالی.
چه خوش به حالشون شده.
امیدوارم بزودی شاهد پر جمعیت شدن این خانواده خوشبخت باشیم. عشق :;;>:
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 5/1/2010, 14:30

farhad666 عزیز ، نظر لطفتونه! هیلی هم خوش اخلاق و خوش صدا و بامزه هست! ممنون!

sahra1970 عزیز ، ممنون ، منم امیدوارم که به زودی خانواده ای کامل داشته باشند! موفق باشید!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف masi 5/1/2010, 14:52

مبارك باشه مهندس.
masi
masi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف hengameh 5/1/2010, 15:00

آقا پرهام خیلی دوست داشتنی هستن این نیم وجبی ها لبخند دوست داشتنی و البته خوشحال ...

یه سوال شما الان همه ی حیواناتی که از اول این تاپیک تا حالا عکساشونو و توضیحاتشونو گذاشتین رو دارین؟؟
hengameh
hengameh
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف lida 5/1/2010, 15:02

خیلی دوست داشتنی و خوش رنگ هستند. ولی به زودی ممکنه کلی بچه به دنیا بیارن! شما امکان نگهداریشون رو دارید؟ من چون تجربه شبیه این رو توی همسترهام داشتم، فکر می کنم یک کمی سخت باشه، در مدت کوتاهی جمعیتشون چندین برابر میشه.
عکسهاشون بامزه است. (کاش فقط موقع عکس گرفتن فلاش نزنید تا چشماشون قرمز نیفته)
lida
lida
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Foad 5/1/2010, 16:54

مهندس جان، پس دوستان کی بچه دار میشن؟ تو خانه شون لحاف و پتو هم دارند؟ خونه خوبی براشون گرفتی ...
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف apb 5/2/2010, 00:58

masi عزیز ، ممنون ، ولی مبارک اون ها باشه نه من!

hengameh عزیز ، ممنون ، تقریبا بله ، به جز سنجانم که اصلا چندین سال قبل از ساختن این فرم ، اون فوت کرده بود! و مولی ها و برخی ماهیان زنده زا که الان به جاشون بچه هاشون هستند و خودشون ممکنه عمرشون تموم شده باشه و البته آروانای سیلورم که الان پهلوی آقای دکتر هست ، چون آکورایومی خلوت تر و بزرگتر از آکورایوم عمومی من داشتند!

lida عزیز ، ممنون! ولی همون طور که قبلا(در صفحه های قبلی همین تاپیک) هم گفته بودم خوکچه هندی با همستر خیلی فرق داره ، ازجمله این که خوکچه های هندی بسیار بزرگتر از همستر ها می شوند و طول عمر حدود 9 سال دارند که بسیار بیشتر از همستر هاست و از لحاظ هوشی هم قابل مقایسه با همستر ها نیستند و بسیار اجتاعی هستند و به هیچ عنوان با هم مشکلی ندارند و حتی بدون هم دچار ناراحتی می شوند و بسیار با انسان مهربانند و تنها سلاحشون سوتی هست که می زنند و نسبتا به سرعت هم عادت می کنند و نمی ترسند و از همه مهمتر این که اصلا زاد و ولدشون به سرعت همستر نیست و بسیار در این زمینه کند تر همستر هستند و مشکلانی که برای نگهدارنده همستر ها پیش میاد ، به هیچ عنوان برای نگهدارنده خوکچه های هندی پیش نمیاد! و مزیت های بسیاری نسبت به همستر دارند ، من در یکی از کتاب های خارجیم که به تازگی در مورد خرگوش ها و جوندگان(Rabits and Rodents) گرفتم خوکچه ها محبوب ترین و پرطرفدارتیرن چوندگان در جهان دانسته شده اند ، بر خلاف همسترها چنین وضعیتی در ایران دارند(به علت تبلیغات نادرست) ، من همستر هم داشتم و می دونم که اون ها چه طور جانوارنی هستند! البته دوسشون داشتم ولی مشکلاتی رو که گفتم نگهداری همسترها رو سخت تر از خوکچه ها می کنه! این خصوصیات باعث شد که من اون ها رو با راحتی نگهداری کنم و فعلا که موقیت نگداریشون رو دارم ، ولی اگه روزی هم نداشته باشم ، با این ویژگی ها حتما افرادی هیتند که حاضر به این کار باشند و به هر صورت اگر کسی هم تحت هیچ شرایطی نبود ، من با کمال میل در خدمتشون هستم!

مهندس جان ، جوای سوال اولت رو باید از خودشون بپرسی! خیلی خوشحال لحاف و پتو(مثل بنی) که نه! ولی از اون مواد تجاری که الان زیر پایشون هست ، به اندازه کافی اون تو دارند! ولی هیچ گاه مثل همستر داخل اون مواد نمی روند تا بخوابند و روی اون ها استراحت می کنند! ممنون! توصیخ دکتر معماریان عزیز بود و وایشون در واقع وام مسکن بهشون دادند! خیلی خوشحال موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

صفحه 4 از 14 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة