گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

گوپی - Guppy Fish

+28
metti
milad 22
rasaam
Kian
arsalan
mary.m
marzieh
msafdel
شیوا
parsaa_91
ایران دوست
Innocent
mehrshad
movaffaq
honey
love animals
farzadprogram
MohammadRN
فریده
masi
dordon
sara_b211
Foad
spider
mahsa
apb
setareh
speedy
32 مشترك

صفحه 14 از 14 الصفحة السابقة  1 ... 8 ... 12, 13, 14

گوپی - Guppy Fish - صفحة 14 Empty رد: گوپی - Guppy Fish

پست من طرف مهدي 4/16/2012, 05:50

ماهي هام سفيدك گرفتن چي كنم؟(البته فقط گوپي و مولي بالن دارم) گریه گریه گریه گریه گریه گریه گریه گریه گریه گریه گریه گریه گریه گریه
مهدي
مهدي
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف msafdel 4/16/2012, 13:13

دیروز حدود نصف تانکو سیفون کردم
برای سیفون معمولا بین 20 تا 30 درصد آبو عوض می کنن نه نصف اونو

ماهي هام سفيدك گرفتن چي كنم؟
مهدی جان این که دیگه این همه گریه نداره! سفیدک دارو داره کافیه تهیه و استفاده کنی انشااله خوب میشن
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف ساکورا 4/17/2012, 03:22

ولی فک کنم دلیل اینکه گوپیام مردن یه نوع انگل بوده که همه اکواریوممو گرفته بود مولیا فقط مقاوم تر بودن ببرا همین نمردن

بدنشون پوست پوست میشد و خودشونو میخاروندن بعد رفتم اکواریومی یه دارو داد به اسم : anti parasitiicide فعلا دارم ازش استفاده میکنم و کمتر خودشونو میخارونن

ولی الان دیگه گوپی ندارم و همشون به رحمت خدا رفتن فک کنم این انگل رو هم از گلد فیشام گرفتن اخه یه مدت چنتاشون کنار اونا بودن خیلی خوشحال
ساکورا
ساکورا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف شیوا 4/17/2012, 06:03

ساکورا عزیز چه جور انگلی ؟روی پوشتشون میتونید اونهارو ببینید؟
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ساکورا 4/17/2012, 06:19

نمیدونم انگله یا قارچه ولی بدنشون پوست پوست شده اتفاقا دیشبم چنتا ماهی ججدید گرفته بودم انداختم کنارشون اونائم گرفتن D\'oh

راستی همه جای اکواریوم من یه توده های لیز و سفیدی بود من فک میکردم باکترین ولی الان حدس میزنم انگلن. درسته؟ سوال

برای همین به فروشنده گفتم اونم یه محلول ضد انگل که رنگش زرده بهم داد مارک aqua fish
اونو ریختم یکم بهتر شدن بعد تو یه کاسه نمک ریختم دونه دونه انداختمشون توش تا جایی که خودشون از کاسه پریدن بیرون
الانم کل تجهیزات و لوازمو نمک شور کردم ماهیا رم با آب قبلیشون ریختم تو یه تشت تا خوبم نشدن دیگه کنار هیچ ماهی نمیزارمشون بعدشم میخوام ماهی اسکار بگیرم اینا رو بدم اون بخوره خیلی خوشحال
ساکورا
ساکورا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف مهدي 4/18/2012, 07:42

تهيه كردم فروشنده بهم گفت كه دماي اب رو 34 درجه كنم ولي فكر كنم زياده براي گوپي.فعلن سر 30 گذاشتمش و دارو رو ريختم توش حالا چي كنم؟دما رو ببرم بالا
مهدي
مهدي
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف msafdel 4/18/2012, 08:29

مهدی جان همون 30 خوبه. نهایتا تا 32 ببر. به هیچوجه و در هر شرایطی دمای تانک نباید بالاتر از 32 بره. ایک یا سفیدک مثل سرماخوردگی آدما میمونه یعنی دوره درمان داره و شما باید طبق راهنمای استفاده دارو را توی این دوره درمان استفاده کنید. ماهی های تو این دوره درما ممکنه اشتهاشون کم بشه و ضمنا ضعیف هم میشن. بهتره ازشون خوب نگهداری کنی و تغذیه خوبی داشته باشن. انشااله خوب میشن. معمولا یه هفته طول میشکه دوره درمانش. حالا یه کم کمتر یا بیشتر.
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف مهدي 4/19/2012, 06:27

ازتون ممنونم سفيدك هاشون كم شده ولي امروز صبحبيدار شدم ديدم يكي از سر حال ترين هاشون از دني رفته خيلي اونو دوست داشتم گریه گریه گریه دليلش چيه؟ گریه گریه
مهدي
مهدي
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف msafdel 4/19/2012, 08:56

احتمالا ضعیف شده و نتونسته در مقابل بیماری مقاومت کنه
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف مهدي 4/19/2012, 14:24

چي كنم كه مقاومتشون بالا بره؟چه غذايي بهشون بدم؟دارو هم داره؟ سوال سوال سوال سوال
مهدي
مهدي
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف msafdel 4/19/2012, 16:56

شرایط مناسبو باید براشون تهیه کنی. تنوع غذایی خیلی مهمه یعنی باید غذاهای مختلف به ماهی ها بدی. بهتریت غذاها مارکهای tetra و sera هستن. این شرکتها غذاهای مختص هر ماهی دارن ضمنا غذاهای تقویتی خاص هم دارن. من خودم از sera Fishtamin به عنوان تقویتی استفاده می کنم.
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف ehsansoltanm 5/2/2012, 02:56

سلام و خسته نباشین ..یه چندتا سوال داشتم از خدمتتون...
1-من یدونه مولی یا گوپی نر دارم که با گلد فیش ها بودش الان میخوام با مولی های دیگه زندگی کنه چند روز تو قرنطینه نگهش دارم تا انگل های احتمالی نابود بشن؟
2-یکی از نرهای گوپیم خیلی مادشو اذیت میکنه پدرشو دراورده ایا ضرری داره؟
3- دمای اکواریوم من بمدت حدود 12 ساعت از دمای 29 تا 22 پایین اومدش الان بچه های شکم گوپیم نابود شدن؟
ممنون
ehsansoltanm
ehsansoltanm
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف msafdel 5/2/2012, 04:58

1- قرنطینه به تنهایی برای از بین رفتن انگل ها کافی نیست باید حتما در مدت زمان قرنطینه از داروهای ضد عفونی استفاده کنی. بسته به داروهای ضد عفونی تهیه شده بین 5 روز تا 2 هفته میتونه باشه
2- اگه منظورتون جفتگیری بیش از حده که این طبیعت ماهی های گوپیه و بهتره که دخالتی صورت نگیره. می تونید با نگهداری تعداد ماده های بیشتر کمی این مشکلو برطرف کنید. معمولا با هر ماهی نر گوپی سه ماهی ماده نگهداری می کنن.
3- اینکه شرایط نامناسب محیط چقدر روی بچه ماهی ها تاثیر میذاره به گوپی ماده شما بستگی داره.
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف ehsansoltanm 5/5/2012, 11:56

msafdel نوشته است:1- قرنطینه به تنهایی برای از بین رفتن انگل ها کافی نیست باید حتما در مدت زمان قرنطینه از داروهای ضد عفونی استفاده کنی. بسته به داروهای ضد عفونی تهیه شده بین 5 روز تا 2 هفته میتونه باشه
2- اگه منظورتون جفتگیری بیش از حده که این طبیعت ماهی های گوپیه و بهتره که دخالتی صورت نگیره. می تونید با نگهداری تعداد ماده های بیشتر کمی این مشکلو برطرف کنید. معمولا با هر ماهی نر گوپی سه ماهی ماده نگهداری می کنن.
3- اینکه شرایط نامناسب محیط چقدر روی بچه ماهی ها تاثیر میذاره به گوپی ماده شما بستگی داره.
ممنون از توجه و پاسخگوییتون...
کلا پدرم دراومد چند روزه که گوپیم لاغرشده خبری هم ازبچه ها نیس فکرکنم با ضربه های گوپیه نرم سقط جنین شده D\'oh
گوپیه نرمو بیرون اوردم (گوپیه انگلی) ولی فکرکنم اگه انگل داشت سرایت کرده D\'oh اغا خیلی اشتبا میکنم بابت ماهیا تا الان یدونه بخاری شکستم. ناراحت
قربونت این سوالات پایینم جواب بدین لطفا ممنون میشم
1-امکان داره بر اثر ترس یا هرچی جنین های داخل ماده نابود بشن؟ولاغری براهمین باشه واگه اینجوره جنین مرده کجا میره؟
2- دقیقا برا دو جفت گوپی و مولی چقدر غذا بریزم ؟
3-گلد فیش ها چجور بچه دار میشن؟
4- صدایه تصفیه کن اب و تولید اکسیِن اذیته ماهیا نمیشن؟
5-من یدونه مولی گاوی بزرگ نر دارم و یدونه مولی نارنجی کوچولویه ماده(نِِ‍ژاده شو نمیدونم) .نره تا بیاد تو اکواریو جلو عقب کنه ماده هه در میره خیلی خوشحال ایا امکان جفتگیری نداره تعجب
6-وقتی اب اکواریوم عوض میکنم استرس میکشن اینجوری حامله نمیشن پس من چیکارکنم؟
ممنون و دستت درد نکنه با مهرو محبت
ehsansoltanm
ehsansoltanm
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف msafdel 5/5/2012, 12:59

1- خیر. در صورتی که مادر نتونه جنین ها رو تحمل کنه اونا رو زایمان می کنه حتی اگه نارس باشه و در بعضی مواقع حتی بصورت تخم اونارو زایمان می کنه.
2- چون انواع غذاهای مختلف هست نمیشه یه فرمول کلی داد اما در مورد تغذیه باید بگم که هرچقدر که تعداد دفعات بیشتر باشه و مقدار هر دفعه کمتر باشه بهتره البته باید توجه کرد که در هر بار غذادهی حتما به همه ماهی ها غذا برسه. تنوع غذایی حتما باید داشته باشی. هر از چند گاهی کمی غذای گوشتی مثل دل یا گوشت گوشفند یا گاو که خیلی ریز شده باشه براشون بریز. اگه تونستی براشون آرتمیا زنده بگیری که خیلی عالی میشه. غذاهای مخصوص ماهی های زنده زا از شرکتهای معتبر مثل تترا یا سرا هم هست که خیلی خوبن
3- گلدفیش ها تخم گذار هستن نه بچه زا. فرآیند آماده سازی مولد ها و تخم گیری از گلدفیشه کاملا متفاوته و مفصل. می تونی تو سایتها جستجو کنی و پیدا کنی ولی در کل فعلا روی زنده زاها تجربه پیدا کنی بهتره.
4- نه مشکلی پیش نمیاد ولی با ترفندهایی میشه این صداها رو کمی کم کرد. مثلا اگه پمپ شما درجه فشار داره اونو روی کم تنظیم کنی و یا از این قبیل موارد
5- من تا حالا نژاد مولی گاوی نشنیدم و ندیدم احتمالا این از خلاقیتهای فروشنده ای بوده که گوپی را به شما فروخته. در همه جفت گیری ها برای هر ماهی باید شرایط جثه نر و ماده رعایت بشه. در گوپی بهتره که ماده بزرگتر یا هم اندازه نر باشه. به عبارتی باید نر شما فرز باشه.
6- آب آکواریومو عوض نکن. اصلا چه معنی میده آب آکواریومو عوض کردن!!! اگه مکانیزمهای آکواریوم شما درست باشه لزومی به عوض کردن آب نیست و فقط نیاز به سیفون زدن هفتگی آب و مواردی مثل تعویض ذغال و سرامیک و تمیز کردن فیلترها و ... است بدون عوض کردن کامل آب. اصولا یکی از بزرگترین اشتباهات تازه کارها همین عوض کردن کامل آبه.
عکس از آکواریوم و ماهی هات بذاری بهتر میشه کمک کرد و نظر داد.
خواهش می کنم. سر شما درد نکنه لبخند
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

صفحه 14 از 14 الصفحة السابقة  1 ... 8 ... 12, 13, 14

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة