گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider

+50
اریانا
سپهر
honey
milad 22
رانا
Pouya.Fotouhi
LUCKY LOOK
دیگو
ssk_1361
Behnam
abtin3
golparjoon
farzad
pikajoo
mohsen.eng
qbht
لاکی
zizinazii
mahtab o lakiyash
شیرین
AmirATM
fati73
فاطی
kamkar
shahab_1986
Shervin
maziarneishaboury
lavi
malakh
alex_pk
Hamed
niloofar20
star
Ronia
مرضیه
مروارید خانوم
agrin
Farshad.roger
maryam.m
ميلاد
spider
Samantha
فریبا
samir
محمد
shadi60
apb
im_213
فریده
Foad
54 مشترك

صفحه 3 از 9 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  الصفحة التالية

لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider - صفحة 3 Empty رد: لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider

پست من طرف samir 3/29/2010, 15:33

agrin عزیز

میگو مداوم و به تنهایی اصلا برای لاک پشت خوب نیست. بعلت فسفر زیادی که داره مشکلات متعددی برای لاک پشت ایجاد می کنه. چون لاک پشتها کلسیم به فسفر به نسبت 2 به 1 احتیاج دارند.

برای پلت یا غذای مخصوص لاک پشتها بگیر. حتما براش کف دریا بگیر تا کلسیم لاک و استخوانهاش تامین بشه. اگر بتونی لاشه کامل ماهی بهش بدی خیلی خوبه. کیلکا هم می تونی بدی ولی سرش را نده چون کیلکا جزو شگ ماهیان هست و سرش برای لاک پشت مضر هست.

حتما براش تنوع غذایی ایجاد کن. کاهو وریحان هم می تونی بهش بدی.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider - صفحة 3 Empty رد: لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider

پست من طرف Foad 3/29/2010, 17:07

به همه نگهدارندگان جدید لاک پشت گوش قرمز توصیه می کنم حتما کتاب راهنمای نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی را مطالعه کنند. با اینکه بحثهای خوبی در این فروم مطرح می شود ولی مطالب کتاب بسیار کاملتر و یکپارچه ارایه شده است و به تمام سوالات احتمالی پاسخ می دهد.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف مروارید خانوم 3/29/2010, 17:29

ممنون سمیر جون برای راهنماییت

وقت آفتاب گرفتن لاکی، چارچشمی میپامش و خودم ام همراش آفتاب میگیرم خیلی خوشحال
آخه جایی خوندم لاک پشتها نمیتونن ویتامین D مورد نیازشون رو از مواد غذایی دریافت کنن و باید حتما آفتاب بگیرن

مزاحم آقای دکتر شدم و سعی میکنم توصیه های مفیدشون رو انجام بدم رز

ایشالا لاکیای همه ی دوستام سرحال باشن، لاکی منم زودی حالش خوب شه ناراحت
مروارید خانوم
مروارید خانوم
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Ronia 3/29/2010, 17:51

مروارید خانوم عزیز این تاپیک رو مطالعه کنین https://lakposhtha.forumfa.net/montada-f12/topic-t895.htm
شرایط زیستگاهش رو فراهم کنین دمای آب و خشکی رو با دماسنج خوب اندازه گیری کنین
دمای آب 24 25 و خشکی 32 31 . خشکی رو بسازید و لامپ هالوژن و فلورسنت بدون طلق رو توی خشکیش نصب کنین که نیازی به آفتاب نباشه تا مشکلات استفاده از آفتاب هم ایجاد نشه
(به جز آفتاب که منبع تولید طیف B از امواج فرا بنفش برای ساخت ویتامین D3 در لاک پشت ها هست، لامپ فلورسنت بدون طلق هم که لامپش هر چند ماه یک بار تعویض بشه می تونه مقداری از این نیاز لاک پشت رو بر طرف کنه)
برای غذا خوردنش کمی صبر داشته باشین و از غذاهای محرک برای اشتهاش استفاده کنین
لاشه کامل ماهی مناسبترین غذاست که هم اشتها بر انگیزه هم غذای اصلی برای لاک پشت شما
غذاهای دیگه مثل کرم خونی و میگو هم برای یه مدت خیلی کوتاه می تونه کمک کنه که بعد ها باید با غذای سالمتری جایگزین بشه
با داشتن زیستگاه مناسب با دمای متعادل و بدون استرس، در صورت نبودن بیماری، غذا هم می خوره.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 3/31/2010, 09:49

مرضیه جون همینی که میگی برای من هم اتفاق افتاده. البته به جای نگاه زد زیر خنده. که باعث عصبانیت من شد و حسابی به صاحب مغازه توپیدم و گفتم خنده نداره مگه من جک گفتم. لاک پشت باید خشکی داشته باشه و آب چون دوزیسته. شما نمی دونی و علم نداری دلیل نمی شه که به کسی بخندی! که فروشنده دیگه که خانوم بود بلافاصله اومد همه چیزو درست کنه گفت شما راست می گی
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 3/31/2010, 10:11

آخ فریده جون دلم پره از دست انسانهای بی رحم که فکر می کنن فقط جنس بشر حق زندگی دارن و بقیه مردنی هستن.
با چند نفری صحبت می کردم در مورد رسیدگی به گلد فیش ها یا همون ماهی قرمز که یکی دو نفر گفتن بهم حالا چرا حرس می خوری اینا که واسه مردن هستن چه با رسیدگی چه بی رسیدگی.نمی دونی همونجا جوش آوردم گفتم یعنی چی که مردنی هستن.انسان هم مردنی است پس غذا بهش ندیم، رسیدگی بهش نکنیم، آموزش بهش ندیم و بگیم چه فایده داره چون که می میره؟ ناراحت

اين مطلب آخرين بار توسط marye در 3/31/2010, 11:02 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 3/31/2010, 10:46

مرضیه جون بعضی از انسانها فکر می کنن حیوانات حق حیات ندارن و به همین خاطر این طرز فکر رو دارن و من خیلی وقتها دیدم که به قولی می گن پاشو خوردن. تنبیه شدن و جزای کارشونو دیدن. وقتی کسی با یک تکه نان دادن به یک سگ گرسنه گناهاش در نزد خداوند بخشیده می شه. وای به حال اون کسی که حیوانات رو توی شرایط بد نگه می داره و عذاب می ده
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف star 4/3/2010, 03:27

سلام دوستان

خواستم براي لاكپشتم از آكواريومي غذا بگيرم، غذاي لاكپشت نداشت گفت بيومار هم خوبه؟؟ درضمن گفت اين لاكپشتهاي گوش قرمز بيماري به انسان منتقل ميكنن راستش من ميترسم ديگه بهش دست بزنم ميشه در اين مورد اطلاعات بديد؟ ناراحت سوال
star
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 4/3/2010, 04:09

بیومار خوب نیست. غذای اصلی لاکی لاشه کامل ماهی هستش شما به عنوان مکمل میتونید از پلت آکوافین استفاده کنید که در فروشگاه لاکپشتی موجوده.

در مورد بیماری . در نگهداری از هر حیوونی اگه نکات بهداشتی رو رعایت نکنین مریض میشین. ولی اینکه دیگه بهش دست نزنین نه. اگه نگرانین بعد از هر بار دست زدن دستتونو بشورید. مشکلی پیش نمیاد لبخند
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف samir 4/3/2010, 04:53

star عزیز

برای غذا همونطور که نیلوفر عزیز گفت می تونید از فروشگاه لاک پشتی غذای مخصوص لاک پشت بگیری. منتها تا اون زمان می تونی از سفیده تخم مرغ آب پز، گوش مرغ آب پز بدون روغن و تن ماهی بدون روغن استفاده کنی. این غذاها نباید بعنوان غذای اصلی استفاده شوند و بهتره که سریعتر غذای خودش را تهیه کنید. بهترین غذای طبیعی هم لاشه کامل ماهی است که تحت عنوان ماهی خوراک از آکواریومی ها می شه گرفت یا لاشه کامل کیلکا بدون سرش.
ضمنا کف دریا هم برای تامین کلسیم لاک و استخوانهاش بهش بده.

در مورد بیماری، برخی لاک پشتها دارای ویروس سالمونلا هستند و نه همگی. داشتن ویروس سالمونلا هم از طریق آزمایش توسط دامپزشک قابل تشخیص است. ولیکن باز جای نگرانی نیست. بعد از هر بار دست زدن به لاک پشت حتما دست خودتون را با صابون بشویید و مشکلی نخواهید داشت.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/3/2010, 04:58

جایی خوندم این بیماری فقط روی نوزاد ها تاثیر داره!
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Hamed 4/5/2010, 14:25

سلام به همه

می خواستم ببینم با توجه به عکس لاک پشتم
می تونین تشخیص بدین که جنسیت اش چیه؟

ممنون لاک پشت سبز

http://dc218.4shared.com/img/256857544/d8d459a/shelman.JPG?sizeM=3
Hamed
Hamed
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samir 4/5/2010, 14:37

Hamed عزیز

لاک پشتتون خیلی کوچکه. الان نمیشه تشخیص داد. باید بزرگتر بشه. در اونصورت نرها از روی ناخنهای بلندشان نسبت به ماده ها تشخیص داده می شن. البته تفاوتهای دیگری دارند، ولی راحتترینش همین اندازه ناخنهای دستشون هست.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Hamed 4/5/2010, 14:49

سلام سمیر جان.
ممنون از راهنمایی.
اگه بخوام براش یه جفت پیدا کنم تو این سن هیچ راهی نداره؟
اکواریم فروشها هم نمیتونن تشخیص بدن؟
راستی من یه دوست به همین اسم داشتم.شما قبلا تو وبلاگ آمیغی نبودی؟
Hamed
Hamed
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samir 4/6/2010, 01:36

Hamed عزیز

خیر من فقط عضو این فرم و یک فرم تحصیلی هستم.

در مورد جنسیت هیچ راه تشیخصی وجود نداره تا زمانی که بزرگ شوند که حدودا بعدا از یکسال قابل تشخیص هست.
برای اطلاعات بیشتر در مورد تفاوتهای مختلف و راههای تشخیص جنسیت لاک پشت می توانید کتاب راهنمای نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی را مطالعه کنید.

ضمنا آکواریومیها اطلاعات دقیقی در مورد لاک پشتها ندارند. معمولا به تقعر و تحدب لاک زیرین اشاره می کنند که اغلب اشتباه از آب درمیاد.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Hamed 4/6/2010, 11:04

سلام و باز هم ممنون.
موفق باشی.
Hamed
Hamed
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف alex_pk 5/24/2010, 14:45

سلام دوستان من مدتی هست لاپکپشتی گرفتم
حدود دو ماه
و هر طوری که خودم فکر میکردم بهتره ازش نگه داری میکردم
حال میخوام بصورت علمی و کاملا صحیح ازش مراقبت کنم.
خیلی دوسش دارم.

فقط نمیدونم چه نوع لاکپشتیه
دیدم این تیتر بیشتر میخوره به چهره لاکپشتم این تاپیک رو انتخاب کردم.

لاکپشتم از همیناست که گوششون قرمزه
و میشه گفت همیشن شکلیه که تو وبلاگ عکسش هست:

لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider - صفحة 3 200320101432

پس احتمالا اسمش همین لاکپشت گوش قرمزه
فقط این لاکپشت من برخللاف اون چیزی که در پتس اول نوشته شده خیلی کوچیکه یعنی چیزی در حدود 5 سانتی متر.

حالا این جزو کدوم دسته قرار میگیره.
و اینکه من سوالاتی دارم در رابطه با نجوه نگه داری مکان غذا و...
من تائ الان فقط اون رو توی اب نگکه داشتم
و فقط شاید هفته ای یبار چند ساعتی بیرون نگهش دارم

جایی خونده بودم نوشته بود باید اینها رو تیو اب قرار بدیم و توی اب کمی نمک قبلش ریخته باشیم برای پاک شدن لاکپشت.

و اینکه بنظرتون بهتره یه لاکپشت دیگه هم مثل خودش تهیه کنم؟از مجا؟
اینها بزرگ هم میشن؟ از لحاظ سایز و....؟
سنشون چطوری مشخص میشه؟
همچنین ماده یا نر بودنشون.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کننپ و پاسخ تمامی سوالات من رو بدن.
من بازم سوال های زیادی دارم.

مرسی.
alex_pk
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف alex_pk 5/24/2010, 15:14

دوستان من تاپیک هارو خوندم بعضی هاش رو
بعضی پست ها یه اسم هایی چند بار برده میشه که تلفظش رو نمیدونم چطوریه اگر ممکنه بصورت فینگیلیش هم بنویسید که تلفظش رو بدونیم
مثل پلتغذایه اماده
اینها رو از خود وبلاگ میشه تهیه کرد؟

همچنین لاکپشت من چند تا خصوصیت داره
اینکه خیلی کم پیش میاد ببینم غذا میخوره یعنی اکثرا قایمکی میخوره! شاید هم نخوره از کجا ببینم؟

اصلا هم سبزیجات و میوه و.... نمیخوره فقط گوشت گاهی اوقات میدم میام میبینم تیکه تیکه شده!

و اینکه خیلی هم میترسه.
یعنی مثلا من دیدم تو دست بچه ها یا تو عکس سرحال هستن و حرکت میکنن و...
من باید کلی باهاش ور برم تو حرکت کنه مثلا تو سطح شیب دار میذارمش میبینم بالا میره ولی در حالت عادی یجا بذارم تا سال دیگه هم تکون نمیخوره.

در رابطه با دامپزش گفتین
خوب دامپزشک هزنیه اش حدودا چقدر میشه من اینرو 3 تومن خریدم فکر کنمب اید چند برابرش بدم دامپزشک
و اینکه دامپزشک اینارو معاینه میکنه؟اینا خیلی کوچیکن!مسخره مون نکنن یه وقت : دی

مرسی.
alex_pk
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 5/24/2010, 15:20

پلت Pellet
در ضمن..اصلا به این فکر نکن که چون 3 تومن هست دامپزشک بیشترش رو میگیره ارزش نداره!
معمولا دامپزشک ها 5 تومن میگیرن...اون لاکپست یه حیوان هست که تو طبیعت بدون هیچ مشکلی زنذگی میکنه...ادم های پر ازار اونهارو از طبیعتشون میگیرن...ماها که اونارو میخریم باید ازشون مراقبت کنیم...اونم یه جانداره شبیه همه..
البته این نظر منه..مصخره نمیکنن
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف alex_pk 5/24/2010, 15:36

نه هزینه اش مشکلی نیست
فقط گفتم نکنه ببره دامپزشکی اونجا مشخرمون کنن که میگید نمیکنن.
من میخوام براش اکواریوم بگیرم
جفت بگیرم و غذاهای خوب خوب بگیرم
کلی میخوام بهش برسم
یه 100 تومنی گذاشتم کنار.

بازم ممنون.
alex_pk
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Foad 5/24/2010, 15:36

در اولین مرحله کتاب راهنمای نگهداری از لاک پشتهای نیمه آبزی و پمفلت فروم را مطالعه کن.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف samir 5/25/2010, 02:09

alex_pk عزیز

به سایت ما خوش آمدی.

مثل پلتغذایه اماده اینها رو از خود وبلاگ میشه تهیه کرد؟

غذای مخصوص لاک پشت در قوطی های با عکس لاک پشت مشخص هست و مارکهای مختلفی وجود داره با قیمتهای متفاوت شامل انرژی ماهیران، آکوافین، پتس فمیلی، سرا. دقت کنید که غذای ماهی به جای غذای لاک پشت به شما ندهند. یک مارک از غذای لاک پشت هم از فروشگاه لاک پشتی سایت قابل تهیه است.

همچنین لاکپشت من چند تا خصوصیت داره
اینکه خیلی کم پیش میاد ببینم غذا میخوره یعنی اکثرا قایمکی میخوره! شاید هم نخوره از کجا ببینم؟

لاک پشتتون هنوز به شما عادت نکرده پس بهتره موقع غذا خوردن تنهاش بذارید که احساس امنیت کنه و راحت تر تغذیه کنه.

اصلا هم سبزیجات و میوه و.... نمیخوره فقط گوشت گاهی اوقات میدم میام میبینم تیکه تیکه شده!

گوشت بدترین چیزی هست که بهش می دید. سریعا قطع کنید. تا زمان تهیه پلت بهش گوشت مرغ آب پز بدون روغن، یا تن ماهی بدون روغن یا سفیده تخم مرغ بدید. ولی اینها غذای کافی نیست و حتما در اسرع وقت براش پلت یا ماهی خوراک (لاشه کامل ماهی) تهیه کنید. لاک پشتها برای رشد استخوانها و لاکشون نیازمند کلسیم هستند پس براش کف دریا از عطاری ها تهیه کنید. لاشه کامل ماهی بهترین غذای طبیعی است.
ضمنا لاک پشت ها زیر یک سال کمتر سبزی میخورند ولی بهتره بهش بدید که عادت کنه، بزرگتر بشوند درصد سبزیجات توی جیره غذایی بیشتر می شه.

و اینکه خیلی هم میترسه.
یعنی مثلا من دیدم تو دست بچه ها یا تو عکس سرحال هستن و حرکت میکنن و...
من باید کلی باهاش ور برم تو حرکت کنه مثلا تو سطح شیب دار میذارمش میبینم بالا میره ولی در حالت عادی یجا بذارم تا سال دیگه هم تکون نمیخوره.

بهش زمان بدید که بهتون عادت کنه.

در رابطه با دامپزش گفتین
خوب دامپزشک هزنیه اش حدودا چقدر میشه من اینرو 3 تومن خریدم فکر کنمب اید چند برابرش بدم دامپزشک
و اینکه دامپزشک اینارو معاینه میکنه؟اینا خیلی کوچیکن!مسخره مون نکنن یه وقت : دی

بهترین متخصص خزندگان، دکتر معماریان هستند که چهارشنبه ها در کلینیک دامهای کوچک دانشگاه تهران تشریف دارند. ضمنا ایشون حامی حیوانات هستند و اصلا دنبال هزینه های مادی نیستند. خیلی از بچه ها مدیون لطف و حوصله ایشون در مداوای حیواناتشان هستند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف alex_pk 5/25/2010, 06:35

خیلی ممنون از توضیحاتتون.
امروز میخوام برم مواد غذاییش رو تهیه کنم.
اگر سوالی پیش اومد میام میپرسم.

فقط یه سوال بنظرتون بهتر نیست یکی یا دو تا دیگه بگیرم پیش هم باشن؟
از کجا باید بگیرم؟توی تهران جای مناسبی رو سراغ دارید؟
چون قبلا دم عید میاوردن ولی الان نیست.

بسیار ممنون.
alex_pk
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samir 5/25/2010, 06:38

فقط یه سوال بنظرتون بهتر نیست یکی یا دو تا دیگه بگیرم پیش هم باشن؟
از کجا باید بگیرم؟توی تهران جای مناسبی رو سراغ دارید؟
چون قبلا دم عید میاوردن ولی الان نیست.

alex_pk عزیز

جفت باشند بد نیست. ولی بجای خریداری می توانید از لاک پشتهای دکتر معماریان بگیرد. اینطوری هم به ایشون کمک می کنید که تراریومشون خلوت بشه و هم به لاک پشت. چون لاک پشتهای بی سرپرست را نگهداری می کنند و سایزهای مختلفی هم گوش قرمز دارند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف alex_pk 5/25/2010, 16:26

سلام
چشم پس از ایشون تهیه میکنم.
من امروز رفتم کتاب رو از پاساژ فروزنده فروشگاه سپهر(که تو سایت تبلیغش رو زده بود) تهیه کردم ولی متاسفانه این کتاب از صفحه 17 شروع میشه.و 17 صضفحه اول رو نداره که مربوط به تعیین جنسیت و... هست.

حالا خدا کنه پس بگیره چون یه مقداری کثیف شده : دی

تشکر از شما بابت اطلاعاتی که به بنده می دید.
alex_pk
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

صفحه 3 از 9 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة