گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider

+50
اریانا
سپهر
honey
milad 22
رانا
Pouya.Fotouhi
LUCKY LOOK
دیگو
ssk_1361
Behnam
abtin3
golparjoon
farzad
pikajoo
mohsen.eng
qbht
لاکی
zizinazii
mahtab o lakiyash
شیرین
AmirATM
fati73
فاطی
kamkar
shahab_1986
Shervin
maziarneishaboury
lavi
malakh
alex_pk
Hamed
niloofar20
star
Ronia
مرضیه
مروارید خانوم
agrin
Farshad.roger
maryam.m
ميلاد
spider
Samantha
فریبا
samir
محمد
shadi60
apb
im_213
فریده
Foad
54 مشترك

صفحه 6 از 9 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  الصفحة التالية

لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider - صفحة 6 Empty رد: لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider

پست من طرف pikajoo 3/20/2012, 12:36

سلام دوستان سال نو بر همتون مبارک باشه خیلی خوشحال

یه سوال دارم قبل از عید برادرم از میوه فروشی دوتا لاکپشت گوش قرمز خیییییییییییللییی کوچولو گرفته تو جزیره غذای لاکپشت نیست از دکتر پرسیدم چی بدم گفتند کاهو بدم ولی نمی خورن چی بهشون بدم ممنون
pikajoo
pikajoo
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider - صفحة 6 Empty رد: لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider

پست من طرف farzad 3/20/2012, 14:12

سال نو شما هم مبارک. کیمیای عزیز اگه به قسمت تغذیه لاک پشت و مسائل و سوالات مربوط به جیره غذایی لاک پشت مراجعه کنید حتما جوابتون رو خواهید گرفت(در کل لاکپشتای کوچیک زیاد اهل کاهو نیستن البته اینطور که من دیدم. در عوض با ماهی خام خوب ارتباط بر قرار میکنن منتها شاید غذا نخوردنش فعلا به خاطر مکان جدید و استرسشه بهتون توصیه میکنم فعلا زیاد اطرافش نباشین مخصوصا زمان غذا خوردن).موفق باشید
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف pikajoo 3/21/2012, 13:09

مرسی ممنون چشما به پایین
pikajoo
pikajoo
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/21/2012, 17:55

خواهش میکنم
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف golparjoon 3/22/2012, 07:37

سلام . لاکی من دو سالشه . ولی کاهو نمیخوره چیکارش کنم . تازگی با هزار بدبختی خون دل خوردن من ,چشماش خوب شده قلب صورتی . ولی کاهو رو میده بیرون . فقط میگو میخوره . میترسم دوباره مریض شه تو مدت مریضیش کاهو رو با خلال دندون تو میگو خشک شده میکردم بهش میدادم میخورد خیلی خوشحال ولی همیشه نمیتونم این کارو بکنم سخته . چیکار کنم این فسقلی کاهو بخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
golparjoon
golparjoon
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف abtin3 3/22/2012, 10:46

ریحان بده خیلی دوست دارن .
.وقتی به خوردن ریحان عادت کرد کم کم مخلوط ریحان و کاهو بده و کم کم در این مخلوط کاهو رو بیشتر کن به این ترتیب هم ریحان می خوره و هم کاهو.
abtin3
abtin3
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف golparjoon 3/22/2012, 10:53

abtin3 نوشته است:ریحان بده خیلی دوست دارن .
.وقتی به خوردن ریحان عادت کرد کم کم مخلوط ریحان و کاهو بده و کم کم در این مخلوط کاهو رو بیشتر کن به این ترتیب هم ریحان می خوره و هم کاهو.

تا حالا بهش ریحان ندادم .حالا یه امتحان میکنم . ولی خیلی ناز و عشوه داره لاکی جونم فکر نکنم بخوره . مرسی
golparjoon
golparjoon
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف abtin3 3/22/2012, 11:29

golparjoon نوشته است:
abtin3 نوشته است:ریحان بده خیلی دوست دارن .

تا حالا بهش ریحان ندادم .حالا یه امتحان میکنم . ولی خیلی ناز و عشوه داره لاکی جونم فکر نکنم بخوره . مرسی

ریحان بوی تندی داره به احتمال زیاد می خوره
abtin3
abtin3
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Behnam 3/22/2012, 17:46

یه کم لازمه که بی رحم باشین!!! خجالتی هستم
منظورم اینه که کاهو رو براش بریزید و تا وقتی نخورده بهش غذای جدید ندید. بعدا که به کاهو عادت کرد از همون میگو هم مثلا 3 نوبت درمیون بهش بدین. چون من توی یکی از پست ها خوندم که به عنوان غذای اصلی نباید فقط میگو بهشون بدیم!
البته اینکاری که آبتین جان میگن رو منم امتحان کردم جواب میده.
Behnam
Behnam
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف pikajoo 3/23/2012, 05:16

سلام اقا محسن مرسی ممنون بابام براشون ماهی گرفت خوردن کلی هم حال کردن دستتون درد نکنه به یکی از فامیلا گفتم برام بفرستن ممنون اگر کیش امدین وکاری داشتین خوشحال می شم کمکمتون کنم بازم ممنون سال نو تون هم مبارک خیلی خوشحال
pikajoo
pikajoo
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف golparjoon 3/23/2012, 07:44

Behnam نوشته است: یه کم لازمه که بی رحم باشین!!! خجالتی هستم
منظورم اینه که کاهو رو براش بریزید و تا وقتی نخورده بهش غذای جدید ندید. بعدا که به کاهو عادت کرد از همون میگو هم مثلا 3 نوبت درمیون بهش بدین. چون من توی یکی از پست ها خوندم که به عنوان غذای اصلی نباید فقط میگو بهشون بدیم!
البته اینکاری که آبتین جان میگن رو منم امتحان کردم جواب میده.
سلام . لاکی من حاضر گشنگی بکشه ولی کاهو نخوره و از گشنگی بیحال باشه . منم دلم نمیاد گشنگی بکشه . ریحان براش نگرفتم حالا میگیرم امتحانش میکنم .
golparjoon
golparjoon
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/23/2012, 16:04

دقیقا مثل لاکیه من!!!اما خب لاکیه من ریحان هم نمیخوره. به نظر من بهترین روش خرد کردن زیاد کاهو یا ریحان و مخلوط کردن اون یا قرار دادن اون بین خوراکه لاکپشته(گولش بزنیم یه جورایی)لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider - صفحة 6 542628
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف golparjoon 3/23/2012, 16:33

farzad نوشته است:دقیقا مثل لاکیه من!!!اما خب لاکیه من ریحان هم نمیخوره. به نظر من بهترین روش خرد کردن زیاد کاهو یا ریحان و مخلوط کردن اون یا قرار دادن اون بین خوراکه لاکپشته(گولش بزنیم یه جورایی)لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider - صفحة 6 542628
منم همین کارو کردم گولش زدم کاهو رو کردم با خلال دندون تو میگو خیلی خوشحال . ولی خیلی سخته همیشه نمیتونم کلی کار دارم و وقتمو میگیره
golparjoon
golparjoon
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/23/2012, 16:45

جه مامان پر مشغله ایی!!!!!!!! لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider - صفحة 6 953859 ولی خب قبول دارم. منم برای تعطیلات عید تونستم بیام کرج و منم تا حدودی مشغله دارم.باید لاکیمو بسپارم دست خانواده و برم شهر دیگه دانشگاه!!!لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider - صفحة 6 62128
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mohsen.eng 3/23/2012, 19:08

سلام
سال نو شما هم مبارک..
خدارو شکر که غذا خوردن دعا
من یکی از لاکپشت هامو در اثر غذا نخوردن از دست دادم آخه!
ممنون از میهمان نوازی شهرتون..خیلی خوش گذشت..
مرسی
mohsen.eng
mohsen.eng
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف ssk_1361 3/24/2012, 15:50

سلام دوستان. من یه لاکی گوش قرمز دارم که الان حدود 11 ماهه که دارمش خدارو شکر غذا خوب میخوره ولی فقط ماهی کیلکا و کف دریا و میگو . همین. اصلا از بچگیش نه غذای آماده خورد ( انواع و اقسام غذا هارو براش خریدم هیچکدومشو نخورد) و نه سبزیجات میخوره. میره بو میکنه و میره. عاشق ماهی کیلکا هستش یه مدتم بهش لارو ماهی زنده و بچه ماهی های کوچولو میدادم که میگرفت و میخوردشون. حالا خواهش میکنم کمک کنین بهم که من چه جوری به این لاک پشت باهوشم سبزیجات بخورونم؟؟؟؟؟ منو واقعا درموندهکرده؟؟؟؟؟
ssk_1361
ssk_1361
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف mohsen.eng 3/24/2012, 17:06

سلام...
سارا خانم پیشنهاد من یک روز غذا ندادن یا حتی بیشتر و بعدش ترکیب غذاهایی که میخوره با اونایی که نمیخوره.
من با همین روش به لاکیم کف دریا میخورونم!
mohsen.eng
mohsen.eng
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف دیگو 4/9/2012, 14:57

من یک لاک پشت ماده دارم.دیروز یک ماده کمی بزرگتر رو خریدم .پس از مدتی تو قرنطینه بودن لاک پشت رو پیش اون یکی انداختم.کوچیکه از اول عمرش تنها بوده.یهو دیدم رفتن زیر اب و جفتگیری کردن!!!!!!!!!! تعجب تعجب تعجب حتی حالتت دمشون هم مثل حالت جفتگیری بودولی چون ماده بودن کلواکشون به هم نرسید.چرا همچین رفتاری ازشون سر زده؟باز تاکید میکنم که هر دو بزرگ بوده و معلوم است که ماده اند.کوچیکه بالا بود و اون بود که شروع کرد.چرا همچین رفتاری ازشون سر زده؟
دیگو
دیگو
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف LUCKY LOOK 4/21/2012, 02:59

یکی از لاک پشت های من فرار کرد و گم شد.حالا اون یکی تنهاست. میخواهم بدونم که تنهایی براش بده؟
LUCKY LOOK
LUCKY LOOK
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف دیگو 4/23/2012, 11:56

نه تنهایی براشون مشکلی ایجاد نمیکنه.یکی جواب سوالمو بده!
دیگو
دیگو
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Pouya.Fotouhi 5/3/2012, 10:48

سلام
من اخیرا چهار تا گوش قرمز خریدم. اول از همه می خواهم از شماها بابت اطلاعات واقعا خوبی که دادید تشکر کنم و به خاطر این درک فوق العاده از یه موجود زنده بهتون تبریک بگم. رز
من ساکن اصفهان هستم و جایی که ازش خرید کردم بابت ابن موضوع که میخواستم برای این کوچولوها تاپ فیلتر و ... بگیرم خندش گرفته بود و مصرانه مخالفت می کرد.
میخواستم بپرسم اگه ایرادی نداره پمفلت ها رو در اختیارشون بذارم.
دو تا سوال هم داشتم- برای چهار تا نوزاد چه ابعادی رو مناسب میدونید؟
-بیشتر دوست دارن محیطشون خلوت باشه یا شلوغ؟
Pouya.Fotouhi
Pouya.Fotouhi
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف samir 5/3/2012, 13:18

دیگو نوشته است:من یک لاک پشت ماده دارم.دیروز یک ماده کمی بزرگتر رو خریدم .پس از مدتی تو قرنطینه بودن لاک پشت رو پیش اون یکی انداختم.کوچیکه از اول عمرش تنها بوده.یهو دیدم رفتن زیر اب و جفتگیری کردن!!!!!!!!!! تعجب تعجب تعجب حتی حالتت دمشون هم مثل حالت جفتگیری بودولی چون ماده بودن کلواکشون به هم نرسید.چرا همچین رفتاری ازشون سر زده؟باز تاکید میکنم که هر دو بزرگ بوده و معلوم است که ماده اند.کوچیکه بالا بود و اون بود که شروع کرد.چرا همچین رفتاری ازشون سر زده؟

دوست عزيز اينها اگر نر و ماده هم بودند جفتگيري نيم كردند. يكسري حركات شبيه ابراز عشق معمولا ازشون سر مي زنه . مثل نگه داشتن دستها اطراف سر و لرزاندن ولي چون شرايط زندگيشون طبيعي نيست اين اتفاق نمي افته..
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 5/3/2012, 13:20

golparjoon نوشته است:
farzad نوشته است:دقیقا مثل لاکیه من!!!اما خب لاکیه من ریحان هم نمیخوره. به نظر من بهترین روش خرد کردن زیاد کاهو یا ریحان و مخلوط کردن اون یا قرار دادن اون بین خوراکه لاکپشته(گولش بزنیم یه جورایی)لاک پشت گوش قرمز خزنده - Red Eared Slider - صفحة 6 542628
منم همین کارو کردم گولش زدم کاهو رو کردم با خلال دندون تو میگو خیلی خوشحال . ولی خیلی سخته همیشه نمیتونم کلی کار دارم و وقتمو میگیره

كاهو و ميگوي خالي خوب نيست. فسفر داره و براش ضرر داره. بايد بهش پلت بدين كه اكثر مواد مورد نيازشون را داره. ضمنا ماهي خواراك هم خيلي واسشون خوبه اگه بتونيد پيدا كنيد.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 5/3/2012, 13:21

ssk_1361 نوشته است:سلام دوستان. من یه لاکی گوش قرمز دارم که الان حدود 11 ماهه که دارمش خدارو شکر غذا خوب میخوره ولی فقط ماهی کیلکا و کف دریا و میگو . همین. اصلا از بچگیش نه غذای آماده خورد ( انواع و اقسام غذا هارو براش خریدم هیچکدومشو نخورد) و نه سبزیجات میخوره. میره بو میکنه و میره. عاشق ماهی کیلکا هستش یه مدتم بهش لارو ماهی زنده و بچه ماهی های کوچولو میدادم که میگرفت و میخوردشون. حالا خواهش میکنم کمک کنین بهم که من چه جوری به این لاک پشت باهوشم سبزیجات بخورونم؟؟؟؟؟ منو واقعا درموندهکرده؟؟؟؟؟

كيلكا را بدون سر مي دين ديگه؟ همون ماهي كوچولو ها را بهش بدين كافيه. بهترين و كاملترين غذاست. سبزيجات زماني تعريف مي شه كه غذاهاي مصنوعي مثل پلت مي خواين بهش بدين.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 5/3/2012, 13:25

Pouya.Fotouhi نوشته است:سلام
من اخیرا چهار تا گوش قرمز خریدم. اول از همه می خواهم از شماها بابت اطلاعات واقعا خوبی که دادید تشکر کنم و به خاطر این درک فوق العاده از یه موجود زنده بهتون تبریک بگم. رز
من ساکن اصفهان هستم و جایی که ازش خرید کردم بابت ابن موضوع که میخواستم برای این کوچولوها تاپ فیلتر و ... بگیرم خندش گرفته بود و مصرانه مخالفت می کرد.
میخواستم بپرسم اگه ایرادی نداره پمفلت ها رو در اختیارشون بذارم.
دو تا سوال هم داشتم- برای چهار تا نوزاد چه ابعادی رو مناسب میدونید؟
-بیشتر دوست دارن محیطشون خلوت باشه یا شلوغ؟

ببينيد دوست عزيز اين لاك پشتها با غذا خوردن خيلي آب را كثيف مي كنند و براي فيلترتون هم بهتر عمل كنه بهتره اصلا چيزي توي تراريون بعنوان تزئين نذاريد يا نهايتا يك درختچه بزرگ. ولي سنگريزه كه بهيچ عنوان

پمفلتها را حتما بديد . اگه مي تونيد هر سال كه فروش اين لاك پشتها زياد مي شه اين كار را بكيند. من خودم باني اين پمفتلها بودم كه چند سال پيش درست كرديم و تو سطح شهر پخش كرديم. منتها من الان خارج از كشورم واسه تحصيل و ديگه اين امكان برام نيست كه اين كار را بكنم.

اين كوچولو ها زود بزرگ مي شه و بعد رشدشون ثابت مي شه. پس يك تراريوم 1 در 70 حداقل مي خواين.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

صفحه 6 از 9 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة