گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

برای افراد بی تجربه در نگهداری لاک پشت

+31
mahsa_unitedkingdom2000
سارا س
کیارش
Saeid
kimia
ehsanbsb
Ronia
Alireza
Dante
dorsa
لاکی
mosi_laki
Koosha_Raisi
Ninja
شرزاد
kumars1371
mary
snake_eater
alimaza77
بهار
foad4005
arash
speedy
keivan1983
maryam.m
Dr. Iman Memarian
apb
Mr.Mizuyama
sanaz
farzadprogram
Foad
35 مشترك

صفحه 4 از 5 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5  الصفحة التالية

برای افراد بی تجربه در نگهداری لاک پشت - صفحة 4 Empty رد: برای افراد بی تجربه در نگهداری لاک پشت

پست من طرف kimia 9/2/2009, 07:57

توضیح برای حرکت ناگهانی سر.[quote] گریه

الان که دقت کردم دیدم در خشکی (دست خودش نیست)سرش تکون شدیدی خورد و مثل گذشته شاداب نیست.
و از همون اول هم(موقعی که خریدمشون)رنگشون همین جوری بود و فکر نکنم به خاطر تغذیه باشه.

با تشکر از همه
kimia
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

برای افراد بی تجربه در نگهداری لاک پشت - صفحة 4 Empty رد: برای افراد بی تجربه در نگهداری لاک پشت

پست من طرف Ronia 9/2/2009, 08:04

اینکه گفتم فروم رو به دقت مطالعه کنین به همین خاطر بود. گوشت حاوی مقدار زیادی پروتئینهای حیوانی هست که به انضمام همه ی خواصی که برای حیات آدمی و دیگر موجودات داره مضر هم هست. اگر این ماده ی غذایی برای یک شیر یا پلنگ .. استفاده بشه موردی نداره اما برای لاک پشت ها کمی فرق می کنه از این جهت که لاک لاکپشتها برای رشد و استحکام به مقدار زیادی کلسیم نیاز داره (نسبت کلسیم به فسفر 3یا2 به 1) و به پروتئین به میزان بسیار کمتر. حالا شما تصور کنین لاکش رشد نکنه. استفاده از گوشت حتی برای کوتاه باعث می شه لاک پشت شما دیگه از غذاهای دیگه ای که به طور حتم مشکلات کمتری رو ایجاد می کنند استفاده نکنه. لذت خوردن یک غذای لذیذ یک چیز آنی هست و به عوارض ناشی از مصرفش اصلاً نمی ارزه
لارو ماهی، بچه ماهی، ماهی کوچک این غذا به همراه تنوع غذایی همون تغذیه ی سالم برای لاک پشت که حتم دارم هنوز استفاده نکردین.
عجب! در رابطه با اون حرکات بهتر اینه که خود آقای دکتر نظرشونو بگن.

اين مطلب آخرين بار توسط Ronia در 9/7/2009, 15:18 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف kimia 9/2/2009, 09:54

با عرض سلام. :m/:

من می خواستم بگم که کسی در اراک مغازه ای معتبر که مخصوص لاک پشتا باشه نمی شناسه؟
یا یک دامپزشک رو چون ممکن نیست برم تهران.

با تشکر از اقای دکتر و Ronia جان و بقیه. <:-p
kimia
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف kimia 9/3/2009, 09:34

با عرض سلام.

اگر من به لاکی هایم گوشت بدم اما اونا رو بذارم زیر خورشید (به طوری که خشک نشن) بازم اسیب میبینند؟

چون من وقتی غذاهایی رو که شما گفتید تهیه کردم اونا نخوردند و من نمیدونم چیکار کنم.

با تشکر فراوان
kimia
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Foad 9/3/2009, 09:50

گوشت ندین ، در آفتاب خیلی گرم و بدون آب هم نزارین. مطالب قسمتهای دیگر را مطالعه کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Ronia 9/3/2009, 09:57

این عوارض رو هم بخونید.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف kimia 9/7/2009, 03:10

سلام.
تازگی ها متوجه شدم یکی از لاک پشتام نر و دو تای دیگه ماده هستن.اما لاک پشتی که نره میاد و از این دو زبون بسته ها گاز می گیره اونا(لاک پشتام)زیاد بزرگ نیستند که فکر کنید به خاطر جفت گیری این کارو میکنند چون اونا یک سالشونه.
_ایا این گاز گرفتن براشون مشکلی پیش نمیاره؟

الان که دیدم لاک پشت نره(اسمش کایرو هستش)افسردگی گرفته اخه این قدر گازشون گرفته کسی نمیاد دو و رو برش!تازشم اگر هم بیاد از ترس گاز گرفتن فوری خودشونو تو لاک پنهون میکنند!

_البته فکر نکنید بخاطر کم غذا دادنه.چون من دو وعده در شبانه روز به اونا غذا میدم. سوال ناراحت

کمک
kimia
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف kimia 9/7/2009, 03:16

_ایا مناسبه اونا رو(لاک پشتام)رو از هم جدا کنم یعنی لاک پشت نره رئ در یک تراریم دیگه بذارم؟ کمک

عاشق لاک پشت
kimia
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف لاکی 9/7/2009, 04:58

نوعشون چيه و در ضمن قرنطينه داري شدن يا نه
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 9/7/2009, 07:05

لاک پشت های نر معمولا برای جفت گیری چنین رفتارهایی رو با ماده ها و برای نزاع پنینی رفتارهایی رو با نرها انجام می دهند ، گاهی ممکنه خیلی خطزتاک بشه ، معمولا اگه زیاد مشکلی نباشه احتیاجی به جدا کردن و ... نیست! مگر این که 2 لاک پشت نر بخواهند این قدر با هم بجنگند که یکی از پا دربیاد!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف kimia 9/7/2009, 07:15

نوع لاک پشتای من گوش قرمزه و من چند ساله دارمشون.
همچنین موقع خرید من اونا را قرنطینه کردم و بعد گذاشتمشون داخل تراریم.
kimia
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف kimia 9/7/2009, 07:20

ممکن است لاک پشت نر در سن یک سالگی چنین رفتار هایی رو نشون بده؟(برای جفت گیری)
من باید چکار کنم؟ سوال لاک پشت سبز
kimia
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف لاکی 9/7/2009, 15:04

هر چي ممكنه همشونو از يه جا گرفتيد
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف kimia 9/8/2009, 03:06

نه!من اونا رو(لاکی ها)از جاهای مختلفی خریدم و همشون از یک جا نبوده. :;;>:

لاکی جون!چرا این سوالا رو می پرسی؟ سوال
kimia
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف kimia 9/8/2009, 03:11

یعنی چی هر چی ممکنه!یعنی لاکی های من این گاز گرفتنشون بخاطرجفت گیرییه اونم در سن یک سالگی! تعجب تعجب تعجب تعجب تعجب
kimia
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 9/8/2009, 06:07

رفتار ها معشفه در سنین پایین هم گاهی دیده می شه ، ولی جفت گیری دز این سنیت انجام نمی شه. شما از روی چه فاکتوری می گویید که لاک پشت هاتون 1 سالشونه؟ ممکنه رشد کمی داشتند و کمی کوچک مانده اند.

در ضمت عارضه گاز گرفتن همدیگر و گاهی اشیاء داخل تراریوم می تونه به بحث کمبود ویتانیم ها و مینرال ها برگرده ، با ایجاد این کمبود ، لام پشت ها و حبوانات دیگر شروع به تهیه موائ معدنی و ویتامین های مورد نیاز از محیط پیرامون خود کرده و عوارضش همینه! لاک پشت هایی که بدون هیچ دلیلی همه چیز رو در تراریوم این قدر گاز می گیرند تا خراب می کتتد ، ممکنه ابن کمبود رو داشته باشند ، لاک پشت های بعضی از دوستام این کار رو می کردند ، که با اراته رژیم غذایی مناسب به مرور برطرف ششد. گاهی ممکنه لاک پشت ها یه این کار عادت کرده و اون رو به عنوتن به تفریح بدونن(بیشتر در مورد لاک پشت هایی که تک نگهداری می شوند دیده می شه) ، که در این صورت به مرور زمان و با وارد کردن لاک پشت های جدید (به شرطی که به لاک پشت های جدید به عنوان یه اسباب بازی خوشمزه نگاه نکنند ، برزرق میشه ولی طولانی مدت.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

برای افراد بی تجربه در نگهداری لاک پشت - صفحة 4 Empty معرفی کلی لاک پشت گوش قرمز

پست من طرف کیارش 9/15/2009, 09:44

لاکپشت رایج آکوآریومی ، با نام عمومی خزنده گوش قرمز یا Red eared slider یکی از رایج ترین و معمولی ترین خزندگانیست که به تجارت آکوآریوم وارد شده و همچنین از رایج ترین لاکپشت های در ارتباط با بشر می باشد .

از لحاظ اقتصادی نیز بیشترین هزینه ای که در رابطه با تجارت خزندگان در دنیا صرف می شود به این لاکپشت اختصاص دارد .
همانطور که قبلاً اشاره شد سالانه دست کم 3 تا 4 میلیون عدد از این لاکپشت ها تنها از ایالات متحده آمریکا ( و معمولا از میسوری و یا می سی سی پی ) به سایر نقاط جهان صادر می شود .
زیستگاه اصلی این جاندار در نقشه زیر مشخص شده است:

نام گوش قرمز به علت نوار قرمز رنگی که در کنار چشم آن وجود به این لاکپشت داده شده و واژه خزنده یا Slider به علت این است که این لاکپشت زمانی که در بیرون از آب و روی تخته سنگی نشسته است ، برای ورود به آب روی سنگ سر میخورد و به درون آب می رود .

نام علمی این لاکپشت Trachemys scripta می باشد و زیر گونه های گوناگونی دارد . در آینده در مورد سیستماتیک و خصوصیات آن بیشتر خواهم نوشت همچنین در مورد روش تکثیر و تولید مثلش که به زودی در همین تاپیک قرار میدم.

سن بلوغ لاکپشت (Maturity age)

این لاکپشت معمولا در 5 سالگی بالغ می شود .
درازای لاکپشت ماده در این زمان معمولا به 15 سانتی متر ( حدود 6 اینچ ) می رسد .
البته این زمان در آبزی دان از آنجا که دما و تغذیه کنترل شده و در شرایط اپتیمم است معمولا کوتاه تر و بین 2 تا 4 سال است .

تعیین جنسیت لاکپشت

تعیین جنسیت لاکپشت های کوچک با روشهای معمولی ممکن نیست .
1 - لاکپشت های ماده این گونه دارای دم کوتاه و لاغر و ناخن های کوتاه هستند .
لاکپشت های نر دارای دم بلند و چاق و ناخن های بلند ( به خصوص ناخن های دست ) هستند .
بر طبق برخی گزارشات ، زمانی که درازای لاک لاکپشت به 4 تا 5 اینچ رسید می توان با بررسی اندازه ناخن ها به جنسیتش پی برد .
2 – یکی از راه های مهم تعیین جنسیت بررسی محل قرار گیری کلوآک است .
اول باید بگویم که کلوآک که در واقع منفذ تناسلی در لاکپشت های نر ( و شاید بتوان گفت در بیشتر گونه ها ) ، کلوآک به نوک ( نوک تیز ) دم نزدیکتر است تا به بدن .
اما در لاکپشت گوش قرمز یا Red eared ماده ، کلوآک به بدن ( یا لاک ) نزدیک تر است تا نوک دم.
با شکل های زیر آنچه گفتم را به سادگی خواهید دید (در مورد مقایسه ناخن ها و کلوآک در نر و ماده در سن 3 سالگی)
3 – لاکپشت های ماده این گونه پیکر ( جثه ) بزرگ تری نسبت به نمونه های نر دارند .
4 – معمولا سطح زیرین بدن لاکپشت های نر صاف یا کمی فرو رفته است و در عوض زیر شکم لاکپشت های ماده بالغ معمولا کمی برآمده است .
5 – لاکپشت های نر معمولا رنگ تیره تری دارند .
6 - از نقطه نظر رفتاری ، لاکپشت های نر شرور ترند .

منبع:ایران بلاگ
امیدوارم مطلب بالا مورد تایید دکتر معماریان و مهندس پرهام و محمد فر عزیز قرار بگیره عاشق لاک پشت ها
کیارش
کیارش
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 9/15/2009, 14:43

خوب به نگاهی هم به لینک زیر بیندازید:

وبلاگ تراریوم

تاریخشون رو هم با هم بررسی کنید. راستی تمام چیرهایی که نوشته غیر ضروری و بی خاصیت ، منظورش خطرناک بوده که نباید مصرف بشه!

لطفا دوستان سعی شود از لینک هایی برای اطلاع راستی استفاده کنند که مطالب علمی آن ها از صخت کافی برخورداره(اینجا به فروم کلی نیست و یه فورم تخصصی لاک پشتیه!). با تشکر.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف سارا س 9/17/2009, 16:45

اقای پرهام من برای لاکیمlever Fish Turtle Food خریدم ولی به خاطر سفت بودنش نمیتونه بخوره ناراحت

وقتی هم که در اب نرم تر میشه نمیخوردش
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 9/18/2009, 03:16

کمی طول می کشه تا به غذای پلتی (اگه قبلا نخورده عادت کنه) ، چند تاپیک با این عنوان وجود داره ، بگری مطالب خوبی برلی عات دادن لاک پشت به پلت وجود داره!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف mahsa_unitedkingdom2000 9/26/2009, 16:25

سلام به دوستان لاک پشت دوست خودم. میشه لطف بکنید بگید یه ست کامل وسایل لازم نگهداری گوش قرمز بخرم و 1 دامپزشک خوب برای لاک پشتم در تهران از کجا میتونم پیدا کنم؟ اگه بشه سمت غرب تهران لطفا!!!! خیلی سریع نیاز دارم.
mahsa_unitedkingdom2000
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Ronia 9/26/2009, 17:04

ست کامل رو یکجا نمی تونید تهیه کنید. فروم رو خوب مطالعه کنین تا با روشهای ساخت زیستگاه برای لاک پشت آشنا بشین.
کتاب نگهداری از لاک پشت های نیمه آبزی
کلینیک دام های کوچک دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف dordon 10/15/2009, 07:54

سلام خدمت همه دوستان عزیز

من امروز لاکی هارو به کلینیک دام پزشکی دام های کوچک بردم و آقای دکتر رستمی معایه نشون کردن و مطالبی رو به من گفتن که هم تا حدی تعجب زده شدم و هم خب اکثرا کاملشون رو در این فروم خوانده بودم اما باز دیدم بهتره که مطالبی که امروز به من یاداوری شد در اینجا بازگویی کنم !

آقای دکتر گفتن :
دادن کف دریا به لاکی ها زیاد توصیه نمی شه ، چون حضمشون برای لاک پشت ها سخته و اگر که الان از لاکی هایی که کف دریا مصرف کردن ، عکس برداری بشه ، تکه های حضم نشده کف دریا در عکس ها و در بدنشون مشخصه !
دادن میگو در برنامه غذایی لاکی ها توصیه می شه ، البته در برنامه غذایی لاکی هایی که تک جیره غذایی نیستن و برنامه غذایی متفاوتی دارن .
دادن پلت های تجاری توصیه نمی شه ، هیچ نوع پلتی ، مگر اینکه پلت رو براتون از خارج آورده باشن و مطمئن باشین که اصله ، در غیر این صورت پلت هایی که ماهیران می یاره و کلا پلت هایی که از آکواریومی های مختلفی می خریم ، اصل نیستن و مصرف هیچ کدومشون درست نیست .
بهترین غذا برای این نوع لاک پشت ، بچه ماهی های کوچکه ، مثل : گوپی ها
لاک پشت های گوش قرمز در اصل لاک پشت آبی نیستن و برکه ای هستن و باید بیشتر عمرشون رو در خشکی باشن ، بنابر این نباید مقدار آبی که براشون می گذاریم ، زیاد باشه و در عوض باید جایگاه خشکی مناسب و گسترده ای داشته باشن .
برای لاکی های خودم که گفتن اندازه آب نباید بیشتر از 4 سانت باشه !
گذاشتن لامپ هالوژن هم چون گرمای بالایی ایجاد می کنه ، اکثرا برای تراریوم های بالای 80 سانت توصیه می شه و نه کوچکتر .
لامپ هالوژن و لامپ فلورسنت هر دو باید در ساعات روز روشن و در شب ، خاموش باشن .
برای حمل لاک پشت هاتون به دامپزشکی و خارج از منزل نباید هیچ آبی بگذارین ، چون ممکنه باعث ایجاد خفگی در لاک پشت بشه .
دمای آب لاک پشت ها اگر که 22،23 درجه هم باشه ، مناسبه .

تا اینجا این مطالب از صحبت های آقای دکتر در ذهنم مونده بود و برام یاد داشت کرده بودن ، اگر باز هم بعدا مطلبی به خاطرم اومد که ایشون توصیه کرده بودن ، اضافه می کنم .

سپاس
رز

اين مطلب آخرين بار توسط Dordoone در 10/15/2009, 08:46 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 10/15/2009, 08:34

و در مورد بخاری چی گفتن؟؟؟

البته آقای دکرت در مورد خشکی بت من صحبت کردن و گفتن که چون اگه ما بگیم آب ، دیگه کسی خشکی نمی گداره ، پس توصیه بر گفتن خشکی و آب 4 سانتی متری هست ، ولی واقعیتش همونه که قبلا گفنه بودم ، ارتفع آب به اندازه ای باشه که لاک پشت رو اگه به پشت کف آب بگذارید بتونه فقط با شنا کردن و نه با دست و پا زدن برگرده! و این توصیه رو آثتی دکتر گفته بودن به کسانی که لاک پشت کوچک دارند می کنند و می گویند 4 سانیت متر.

لامپ هالوژن هم که برای گرماست ، اون رو نپرسیدید که چرا گفتن برای تراریوم بالای 80 سانتی متر؟ ممکنه ترراریوم کوچکتر از 80 سانتی متر هم سرد باشه؟؟؟!!!

غذاها هم که قبلا در موردشون زیاد صحبت شده و مطلب جدبدی نداره ، به جز کف دریا که من یه توضیحاتی رو اضافه می کنم: کف دریا باید به صورت قطعات ریز مناسب با دهان و اندزه لاک پشت (مثلا کوچکتر از حبه فتند با حداکثر به اندازه حبه قند) در اختیار لاک پشت ها قرار گیرد تا اون ها بتونن با آوراره هاشون به راحتی اون رو خرد کنند و بخورند و خرد نشده نبلعند تا مشکلی براشون پییش نیاد(که البته این هم بارها بهش تو فرون اشاره شده بود)
و سایر کطالب هم که قبلا تو فرون آمده ، ولی اون چند مورد برای من هم تازگی داره! شاید دفعه بعد که آقای دکتر رستمی رو دیدم ازشون سوال کردم چرا؟
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف jigili 10/15/2009, 08:37

کامبیز من چشماش خوب شدوچشماشو باز کرد امروز...هنوز باید پماد بزنم؟
jigili
jigili
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

صفحه 4 از 5 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة