گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

برای افراد بی تجربه در نگهداری لاک پشت

+31
mahsa_unitedkingdom2000
سارا س
کیارش
Saeid
kimia
ehsanbsb
Ronia
Alireza
Dante
dorsa
لاکی
mosi_laki
Koosha_Raisi
Ninja
شرزاد
kumars1371
mary
snake_eater
alimaza77
بهار
foad4005
arash
speedy
keivan1983
maryam.m
Dr. Iman Memarian
apb
Mr.Mizuyama
sanaz
farzadprogram
Foad
35 مشترك

صفحه 5 از 5 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5

برای افراد بی تجربه در نگهداری لاک پشت - صفحة 5 Empty رد: برای افراد بی تجربه در نگهداری لاک پشت

پست من طرف dordon 10/15/2009, 08:55

سلام

تشکر از توجهتون

راجع به بخاری و کلا دمای آب به من گفتن که نباید دمای خشکی و آب یکی باشه ( یک سری توضیحات تخصصی هم دادن که من فقط گیج زدم ! )
در مورد استفاده خودم هم از بخاری : در آب 4 سانت اگر که بخوام بخاری نصب کنم ، حتی به صورت مورب حد اقل 4،5 سانت و لامپ بخاری هم از آب بیرون می مونه و همونطور که خودتون گفتین مشکل ساز می شه .
اما 2 تا از لاک پشت های من کوچیکن و 3 تای دیگه 5/8 و 9 و 5/10 هستن متفکر:
خلاصه که گفتن آب باید به اندازه ای باشه که سر لاک پشت و قسمت بالای لاکش ، وقتی که روی 2 پاش می ایسته از آب بیرون باشه .
برای هالوژن و اندازه ی تراریوم هم به این خاطر گفتن که هالوژن گرمای بالایی داره و فقط باید قسمت خشکی رو گرما بده و نباید گرماش در قسمت های دیگه هم پخش بشه . ( دیگه باز خودتون بپرسین ازشون )
من به آقای دکتر گفتم که با کاتر کف دریارو کاملا ریز و اندازه دهان لاکی می کنم ، ( کوچکتر از حبه قند )
اما با این حال گفتن که کف دریا توصیه نمی شه .
کار خوبی می کنید

سپاس
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

برای افراد بی تجربه در نگهداری لاک پشت - صفحة 5 Empty رد: برای افراد بی تجربه در نگهداری لاک پشت

پست من طرف apb 10/15/2009, 10:24

باشه من با ایشون در آینده صحبت می کنم ، ولی در مورد خشکی مطلبی که من گفتم ، علم روز دنیاست و علت این که ایشون چنینی حرفی رو زدن بیان کردم ، ایشون به خاطر تپاین که بعضا همین حرف من رو زدند ، ولی به گونه ای دیگه برداشت شده ، در مورد خشکی و آب چنین توضیحی می دهند. با تشکر ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف محمد 10/15/2009, 11:32

خب لاکیه من الان 5 سانتی شده دیگه بازم باید ابش کم باشه سوال الان فکر کنم ابش تقریبا 10 سانتی بشه و توی نفس گرفتن خیلی راحته و تازه متونه کلی از اب بپره بیرون سوال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 10/15/2009, 15:33

محمد جان اب بايد بگونه اي باشد كه اگر لاك پشت معلق توش قرار گرفت با شنا خودش را نجات دهد
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 10/15/2009, 15:40

بینید اگه خشکی داشته باشه ، عمق آب همون قدره که گفتم باشه خوبه و لازم نیست در تراریوم خانگی عمق کمی در نظر گرفته بشه(البته به شرطی که لاک پشت بیمار نباشد و خشکی هم داشته باشد)
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف محمد 10/15/2009, 15:41

یعنی اگه بر عکس باشه توی اب؟ سوال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 10/15/2009, 15:56

فكر كنم منظورشون همين بود ولي يه وقت سبزكو برعكس نكني لبخند
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 10/16/2009, 05:01

من چند بار این کارو کزدم خودمم مواظبش بودم خیلی خوشحال اولش میرفت ته اب میخوابید بعدش تازه دو هزاریش میفتاد که برعکسه بعدش تون تون دستو پا میزد و خدشو بر میگردون خیلی خوشحال بعدش باز این کارو کردم وقتی برعکس میشد سریع با شنا و دستو پا زدن خودشو درست میکرد خیلی خوشحال تازه من نمیدونم این تکنیکه برگردوندن با سرو از کی یاد گرفتن شیطونا خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شهرام 11/15/2009, 09:35

سلام
امروز لاک پشتمو بردم پیش آقای دکتر معماریان.ایشان گفتند که لاک پشتم تنها 20% شانس زنده موندن داره.آخه طفلکی ذات الریه کرده و دچار نرمی استخوان شده.همه اش هم تقصیر منه که شرایط نگهداری مناسبش را فراهم نکردم.چرا که اون رو داخل یک تنگ آب نگهداری کرده بودم و تنها به اون میگوی آکواریومی می دادم.از دست این فروشگاه آکواریومی داخل بولینگ عبدو! موقع عید بهش گفتم غذای لاک پشت چیه؟؟ ورداشت یک بسته سبز رنگ میگو بهم داد و گفت اینه!! من هم به طفلکی 8 ماه میگو دادم! غافل از اینکه داره دچار پوکی استخوان میشه! یکی نیست بگه انصاف هم خوب چیزیه! خوب اگه عذاشو نداری، چرا آدم رو گمراه میکنی آخه؟برای افراد بی تجربه در نگهداری لاک پشت - صفحة 5 46600
شهرام
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/15/2009, 22:24

به اون فروشگاه رفته ام و فروشنده بادی بیلدینگی اونجا دیدم! اینو باید بدانین همه فروشنده ها تنها به فکر منافع مالی خود هستند و اکثرا اطلاعات کم و بعضا نادرستی را که دارند به خریداران انتقال می دهند و فروشنده مذکور هم همین هستند. در مورد حیوانات بهترین منبع دامپزشکان مطلع هستند.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف شهرام 11/16/2009, 18:25

خوب ! این هم ایراد بزرگیه.چرا که مردم و خریداران با این فروشنده ها سروکار دارند و نه دامپزشکان و فقط زمانی سروکارشان به دامپزشکان می افتد که برای حیوان خانگی شان مشکلی پیش آمده باشد.بهتر نیست با توجه به اقبال عمومی مردم به این حیوانات، ضابطه هایی برای تاسیس فروشگاه های حیوانات توسط سازمان حفاظت محیط زیست و یا سازمان دامپزشکی کشور تدوین شود و فروشندگان این فروشگاه ها حتماً ملزم به گذراندن دوره هایی ویژه ملزم شوند.
شهرام
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/17/2009, 07:51

این کار را خود شما می توانید شروع کنید و با مراجعه به همون فروشگاه اطلاعات صحیح را به فروشنده آن منتقل کنید و کتاب لاک پشتها را برای مطالعه به آن فروشنده معرفی کنید و به آن فروشنده به خاطر اطلاعات غلطی که به شما داده است اعتراض کنید. در مورد میگو نیز با آن فروشنده صحبت کنید و مطالب تاپیک میگو را به آن فروشنده منتقل کنید. اگر این کار را انجام دادید حتما در اینجا اعلام کنید تا دیگر دوستان هم انجام دهند...
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

صفحه 5 از 5 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة