گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

واگذاری چند جفت خوکچه هندی موکوتاه ( به صورت رایگان ، تربیت شده ، فقط برای نگهداری )

+14
*matin
ایلیا
v1372
maryambanoo
ZIZIEBADI
mamad 70i
eti64
MITRA_GHAEINI
amir hosein
ahura
nilufar
hadi1981
siavash_gh
guinea-pig
18 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

واگذاری چند جفت خوکچه هندی موکوتاه ( به صورت رایگان ، تربیت شده ، فقط برای نگهداری )  Empty واگذاری چند جفت خوکچه هندی موکوتاه ( به صورت رایگان ، تربیت شده ، فقط برای نگهداری )

پست من طرف guinea-pig 10/6/2010, 11:36

با تشکر از دوست عزیز خانم نژادویسی به خاطر پیگیری های دلسوزانه

چند جفت خوکچه هندی موکوتاه و تربیت شده برای واگذاری به صورت رایگان ... به علت کمبود فضا برای نگهداری به دوستان علاقه مند به نگهداری از این حیوانات در شهر تهران واگذار می شود.

شرایط واگذاری :

1. واگذاری هر جفت (نر وماده) به یک نفر
2. عقیم کردن خوکچه نر ... ( که دوستان هزینه اون بیشتر از خرید یک جفت خوکچه مو کوتاه از پت شاپ ها نمیشه ... و با این کار شما با یک تیر دو نشان می زنید ... خیالتون از بابت زیاد شدن خوکچه ها ( بچه دار شدنشون ) و مشکلات و عواقب بعدی مانند کمبود فضای نگهداری ... که به صورت تصاعدی زیاد میشن جلوگیری می کنید و اگر هم خواستین حیوان رو به کس دیگری واگذار کنید به راحتی قبول می کنن (خود من حاضرم خوکچه هایی رو که واگذار کردم رو در صورت سالم بودن و عقیم بودن دوباره قبول کنم تا به شخص دیگری واگذارش کنم).

عکس خوکچه ها در آدرس زیر است :

http://www.eforosh.com/guinea_pig

ضمناً در وبلاگ زیر نیز مطالب و اطلاعات خوب ، درست ، و مفیدی رو درباره خوکچه ها جمع آوری کردم که به درد کسانی که این حیوانات رو نگه میدارن و یا قصد نگهداری از اونها رو دارن می خوره ... که به زودی مطالب جدیدی نیز به آن اضافه میشود

http://guinea-pig.mihanblog.com

با تشکر علی دلاوری
guinea-pig
guinea-pig
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

واگذاری چند جفت خوکچه هندی موکوتاه ( به صورت رایگان ، تربیت شده ، فقط برای نگهداری )  Empty رد: واگذاری چند جفت خوکچه هندی موکوتاه ( به صورت رایگان ، تربیت شده ، فقط برای نگهداری )

پست من طرف siavash_gh 10/7/2010, 13:28

سلام
هنوز خوکچه هارو دارید؟
نمیشه عقیمشون نکرد؟!
چون تا جایی که من میدونم کسی خوکچه رو عقیم نمیکنه و این کار هم سخته هم هزینه بر!!
siavash_gh
siavash_gh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

واگذاری چند جفت خوکچه هندی موکوتاه ( به صورت رایگان ، تربیت شده ، فقط برای نگهداری )  Empty رد: واگذاری چند جفت خوکچه هندی موکوتاه ( به صورت رایگان ، تربیت شده ، فقط برای نگهداری )

پست من طرف guinea-pig 10/7/2010, 17:42

siavash_gh نوشته است:سلام
هنوز خوکچه هارو دارید؟
نمیشه عقیمشون نکرد؟!
چون تا جایی که من میدونم کسی خوکچه رو عقیم نمیکنه و این کار هم سخته هم هزینه بر!!

دوست عزیز ... خیلی ها برای امور دیگری به غیر از نگهداری از حیوانات حاضر به قبول سرپرستی می شوند ...
این شرط دوستداران واقعی و راسخ برای قبول سرپرستی را مشخص میکند ...
عقیم کردن حیوان امری متداول بوده و معمولا بعد از خرید انجام می شود ..
اگر بعد از 2 ماه حیوانات تعدادشان زیاد شود نه تنها مشکلی حل نشده بلکه به مشکلات هر دو طرف اضافه میشود ...
پس این شرط هم لازم و هم عقلانی است و دوستان به جای پرداخت دو هزینه یک هزینه را پرداخت و به مقصود خود نیز می رسند ...
و حیوان نیز هیچ وقت بی سرپرست نمی ماند ...
guinea-pig
guinea-pig
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف hadi1981 10/8/2010, 14:01

حالا هزینه این عقیم کردن چقدری هست؟
hadi1981
hadi1981
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siavash_gh 10/9/2010, 08:31

تا جایی که من میدانم و از دامپزشکان پرسیدم خوکچه رو عقیم نمیکنن!
من خودم جای نگهداری برای 3 4 تا خوکچه رو دارم
و به نظرم تکثیر اونها مشکلی ایجاد نمیکنه
چون همین یک دانه خوکچه ای رو هم که دارم از دوستی گرفتم که خودش تکثیر کرده و 4 5 تا جایگاه داره
siavash_gh
siavash_gh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف guinea-pig 10/9/2010, 14:31

hadi1981 نوشته است:حالا هزینه این عقیم کردن چقدری هست؟

قبلا هم گفتم عزیزان هزینه عقیم کردن بیشتر از خرید یک جفت خوکچه نمی شود ...
قیمت دقیقی نمی تونم بدم ولی آدرس چند جای معتبر که متخصص جوندگان دارند و در جامعه دامپزشکی کشور شناخته شده هستند ... رو می تونم به کسانی که دوست دارند حیوان رو عقیم کنند بدم
که فکر هم نکنم به غیر از این مکان ها جای معتبر دیگه ای در تهران باشه ....
guinea-pig
guinea-pig
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف guinea-pig 10/9/2010, 14:33

siavash_gh نوشته است:تا جایی که من میدانم و از دامپزشکان پرسیدم خوکچه رو عقیم نمیکنن!
من خودم جای نگهداری برای 3 4 تا خوکچه رو دارم
و به نظرم تکثیر اونها مشکلی ایجاد نمیکنه
چون همین یک دانه خوکچه ای رو هم که دارم از دوستی گرفتم که خودش تکثیر کرده و 4 5 تا جایگاه داره

دوست عزیز siavash_gh ...
از چه دامپزشکی پرسیدید ؟؟ ... متخصص جوندگان !!! ...
دامپزشکانی که تخصص جوندگان داشته باشند بسیار نادرند ... چون قبلا بازار کار در مورد جوندگان خیلی کم بود کسی سراغ این تخصص نمی رفت ...
گفتم به غیر از این چند جایی که من میشناسم در تهران متخصص جوندگان نداریم ...
و اگر هم دامپزشکی نظری میده ... حرف درستی نمیزنه و نمیشه به نظرش اتکا کرد...

اطلاعات شما خیلی ناقص ... همین که میگی تکثیرشون مشکلی نداره .. خودش کلی مشکله
البته تقصیری نداری چون یک عدد خوکچه رو نگه داری میکردی
اگه خوکچه ها زیاد بشن دیگه جلوی تکثیرشون رو نمیشه گرفت ...
فکر کن خوکچه ماده حامله بشه و دو نر به دنیا بیاره ... یا دو ماده .. یا یک نر و ماده ...
در هر کدام از حالت های بالا صاحب خوکچه به دردسر جدی بر می خوره ....
1. نر ها رو نمیشه کنار هم نگهداری کرد
2.نر رو باید کامل از ماده ها جدا نگه داری (منجر به کمبود جا میشه)
3.خوکچه نر اگر در نزدیکی ماده ها نگه داری بشه هر کاری میکنه تا به ماده برسه ... کار هایی که فکرش رو نمی کنی ...
4.ماده بلافاصله بعد از زایمان میتونه حامله بشه و تا به خودت بیایی میبینی 20 تا خوکچه دور و برت هستند ...

من به جرآت میتونم بگم درباره خوکچه از 80% دامپزشک هایی که شما میگین بیشتر اطلاعات دارم ...
چون خیلی دنبال دامپزشکی که از مریضی های این زبان بسته ها سر در بیاره گشتم ولی پیدا نکردم و همه همون چیز های مختصری رو میدونستن که در بعضی کتاب های عمومی در طول تحصیل خوندن یا در کتاب ها یا لپ تاپشون دنبال مطالب مربوط به این حیوانات می گشتن ...

لاجرم در سایت های اینترنتی جستجو کردم و از تاپیک ها ، مقالات و نظرات کاربران که به زبان انگلیسی هم بود مطالب و اطلاعات خوبی بدست آوردم ...
الانم در حال جمع آوری یکسری اطلاعات پزشکی درباره خوکچه هستم ولی به علت کمبود وقت نمی تونم جمع بندی و کاملشون کنم ...
ولی به محض کامل شدن به زبان فارسی روی اینترنت میزارمشون تا همه کسانی که این حیوان مظلوم خونگی رو نگه میدارن ... هنگام مریضی خوکچه شون نا امید از همه چیز نظاره گر از بین رفتن حیوانشون نباشن ....
که اکثر مواقعی که خوکچه مریضی سختی میگیره ... هیچ کس نمی دونه چه کار باید بکنه ... و به علت مکانیزم بدن این حیوان در صورت عدم تشخیص درست و سریع حیوان به سرعت تحلیل رفته و از بین می رود ...

در آخر هم از تمام دوستانی که در این زمینه تجربیات و اطلاعات خوب و درستی دارند ... میخوام که با من در میان بگذارند تا با کمک هم این حیوانات مظلوم خونگی رو از خطر دور نگه داریم ...
guinea-pig
guinea-pig
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف siavash_gh 10/9/2010, 16:03

من یک پست زدم شما سه بار جواب منو دادین!!!

من از دکتر همین فروم که اکثر بچه های فروم فکر کنم ایشون رو بشناسند پرسیدم

حالا هر جور مایلید
اگر دوست داشتید میتونم یکی یا دوتا از خوکچه هاتون رو نگهداری کنم و هرچی که دکتر این فروم بگن فقط قبول میکنم
با تشکر
siavash_gh
siavash_gh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف guinea-pig 10/10/2010, 06:32

مشکل از سایت بوده نه من چون چند ساعت بعد از ارسال پاسخ من به شما ... جوابم روی سایت قرار گرفت. و فکر کنم این فروم کلا مشکل داشته باشه ...
اگر منظورتون دکتر معماریان هست من ایشون رو ندیدم ...
ولی اسمشون رو از یکی از همکارانشون شنیدم ... یکی از مکان های مورد اعتماد من هم همان دانشکده دامپزشکی تهران و خوشحال میشم بیشتر با دکتر معماریان آشنا بشم ...
در مورد عقیم کردن هم باید بگم در فروم ها و سایت های خارجی زبان یک سرچ کوچولو شما رو به حقیقت نزدیکتر میکنه ...
عقیم کردن خوکچه چیز رایجی هست ... اروپایی ها این حیوان رو از خیلی سال پیش به صورت حیوان خانگی نگهداری میکردن و در این زمینه از من و شمایی که چند سال با این حیوان آشنا هستیم خیلی اطلاعات کامل تری رو دارن ...
من به هیچ وجه و هیچ کس بی احترامی و توهین نمی کنم ولی اجازه بدید من حرف اون ها رو قبول کنم ...
من مشکلی با واگذاری خوکچه ها به شما siavash_gh عزیز ندارم و بلعکس خوشحال میشم که اونا رو به کسی که با این حیوانات آشنایی داره بدم ... و شما از هر نظر مورد قبولی کما اینکه خودت از خوکچه نگهداری میکنی و من دنبال اشخاصی مثل شما برای واگذاری خوکچه ها بودم ...
ولی من برای خودت و این حیوانات توصیه به عقیم کردن می کنم ... و فکر بچه دار شدن خوکچه ها رو از سرت بیرون کن چون جز گرفتاری هیچ چیزی برات نمی مونه و بعد از 4 ماه مجبور می شی که از هم جداشون کنی و این باعث افسردگی شون میشه ...
وگرنه هیچ سود و منفعتی برای من نداره ... من نه دامپزشکم ... نه کار مرتبطی در این زمینه دارم ...
ولی من برای واگذاری به شما مشکلی ندارم ... البته دوتا شون رو چند روز پیش به یک خانم واگذار کردم ...
الان دو جفت دارم یعنی 4 تا خوکچه که هر کدوم رو که بخواهی حاضرم بهت بدم ...
اگر دوست داری بیشتر باهم آشنا بشیم ...
جا داره از دوست عزیز و محترم Foad هم به خاطر لطفشون تشکر کنم و حتما از راهنماییتون استفاده می کنم ...
چشم Foad عزیز فقط یکم به من وقت بده تا بتونم از اطلاعاتی که جمع کردم یه مطلب تقریباً کامل در بیارم و در این فروم هم اون رو قرار بدم ...
guinea-pig
guinea-pig
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف nilufar 10/20/2010, 20:33

سلام ، منم میتونم سرپرستیشون رو قبول کنم ، قبلا هم همستر زیاد داشتم ، فقط لطف کنید رنگ بندیشون رو هم بگید ، من رنگ روشن ترها رو ترجیح میدم

با تشکر مرسی
nilufar
nilufar
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف ahura 10/21/2010, 05:03

سلام
من شرايطشو دارم
چه بايد بكنم؟
ahura
ahura
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف amir hosein 10/21/2010, 08:58

دوست عزیز خوکچه رو میشه به صورت تنها یا چند تا همجنس با هم نگه داشت.
در صورتی که کسی تمایل به عقیم کردن داشته باشد کار غیر ممکنی نیست اما هم هزینه بسیار زیادی(100 تا 300 هزار تومان) دارد هم ریسک بسیار بالایی در جراحی دارد.

amir hosein
amir hosein
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف guinea-pig 10/27/2010, 03:56

امیر حسین عزیز خوکچه های ماده رو میشه کنار هم نگهداشت ولی من توصیه نمی کنم چون در 50% موارد باهم دعوا می کنن و همدیگر رو میزنن ... دوتا نر بالغ رو به هیچ عنوان نمیشه چون هر دو به هم صدمه میرسونن و جراحات سخت برمی دارن ...
عقیم کردن هزینه بیشتر از قیمت یک جفت خوکچه نداره ... نمی دونم شما با چه معیاری این قیمت رو دادید ...

nilufar عزیز عکس هاشون در آدرسی که در پست اول دادم هست ....
با تشکر ...
guinea-pig
guinea-pig
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف guinea-pig 12/3/2010, 11:25

سری جدید واگذاری به زودی ....
با تشکر از دوستان
guinea-pig
guinea-pig
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف guinea-pig 12/14/2010, 12:58

انجمن تخصصی درباره خوکچه ها با قابلیت عضوگیری برای دوستان علاقه مند به این حیوان به زودی راه اندازی می شود ...
با تشکر از فروم لاکپشت ها
guinea-pig
guinea-pig
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف MITRA_GHAEINI 12/26/2010, 08:20

من دلم خوكچه هندي مي خواد.
قول ميدم خوب نگهداري كنم. 09352016600
MITRA_GHAEINI
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف guinea-pig 12/31/2010, 03:09

دوست عزیز با ایمیل cavy_guineapig@yahoo.com مکاتبه کنید یا به سایت زیر مراجعه کنید.
http://guinea-pig.mihanblog.com
باتشکر
guinea-pig
guinea-pig
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف eti64 1/13/2011, 01:38

لبخند
من بهتون ایمیل زدم
eti64
eti64
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف guinea-pig 1/19/2011, 10:14

eti64 نوشته است: لبخند
من بهتون ایمیل زدم
من هم بهتون جواب دادم عزیزم
guinea-pig
guinea-pig
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف guinea-pig 4/23/2011, 09:52

راه اندازی فروم تخصصی خوکچه ها ...

فروم خوکچه هندی

http://guineapig.vcp.ir/forum

با تشکر از فروم لاکپشتی ها

guinea-pig
guinea-pig
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف mamad 70i 4/28/2011, 18:06

salam ...khaste nabashin...manam behetoon email zadam va montazere javabam...manam khokche mikham che kar konam?
mamad 70i
mamad 70i
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف ZIZIEBADI 5/30/2011, 05:46

من 3 تا خوکچه مو کوتاه برای واگذاری دارم
1 نر و1ماده که 4 هفتشون
و مادرشون که 6 ماهش
اگه آمادگیش را دارین برام پیغام بذارید
D\'oh اگه وقتشو داشتم حتما خودم نگه می داشتم ولی نمی تونم
÷
اگه واقعا تصمیم گرفتین نگهشون دارین با هام تماس بگیرین تعجب
ZIZIEBADI
ZIZIEBADI
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف ZIZIEBADI 6/7/2011, 02:44

هیچکس خوکچه نمی خواد آگه خواستین به من ایمیل بزنید
zizi6229@yahoo.com
ZIZIEBADI
ZIZIEBADI
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف maryambanoo 6/13/2011, 09:01

سلام
من خوکچه هندی قبول می کنم
maryambanoo
maryambanoo
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف v1372 6/18/2011, 06:26

سلام بر تمامی دوستان عزیز من یکی از دوست داران حیوانات هستم
و خودم هم از یک سری حیوانات در منزل نگهداری می کنم
و می توانم از حیوانات واگذاری شما نگهداری کنم
و حتی حیوانات بزرگتر را به شهرستان انتقال داده تا در فضای بزرگتر و راحت تری زندگی کنند
برای واگذاری و یا فروش حیوانات خود می توانید با من تماس بگیرید
09358561672
v.1372@yahoo.com
http://www.nirgt.blogfa.com

دوست عزیز اگر هنوز هم خوکچه هندی داری و قصد واگذاری داری در خدمتم خودم هم فعلا 3 تا خوکچه دارم و مهارت های لازم را در نگهداری انواع جوندگان دارم
و آماده پاسخگویی به تمام سوالات دوستان نیز می باشم

البته به جز خوکچه خودم حیواناتی دیگری نیز دارم از قبیل قناری همستر انواع ماهیان اکواریومی و خرگوش و ...

اگر کسی حیوان دیگری نیز برای واگذاری و یا فروش دارد در خدمتم
v1372
v1372
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة