گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

گوپی - Guppy Fish

+28
metti
milad 22
rasaam
Kian
arsalan
mary.m
marzieh
msafdel
شیوا
parsaa_91
ایران دوست
Innocent
mehrshad
movaffaq
honey
love animals
farzadprogram
MohammadRN
فریده
masi
dordon
sara_b211
Foad
spider
mahsa
apb
setareh
speedy
32 مشترك

صفحه 8 از 14 الصفحة السابقة  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  الصفحة التالية

گوپی - Guppy Fish - صفحة 8 Empty رد: گوپی - Guppy Fish

پست من طرف mehrshad 8/23/2010, 07:18

اه وا یعنی ماهی من میمیره دعا
mehrshad
mehrshad
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف شیوا 8/23/2010, 07:20

ناراحت ظاهرا این بیماری که اینطوریه.البته راجع به گوپی..نمیدونم.امیدوارم نمیره! لبخند
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mehrshad 8/23/2010, 07:30

الان از خونه خبر گرفتم هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده!
مثل اینکه بخواد زایمان کنه یه 30 تایی بچه بدنیا بیاره!
mehrshad
mehrshad
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف parsaa_91 8/23/2010, 11:23

باید چه کار کرد که فلسهاش باز نشه(این مریضی رو نگیره)
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف movaffaq 8/23/2010, 12:19

اگه میتونی از اکواریوم جدیدت یه عکس بگیر ببینم چه مدلی شده با گوپی های ریزه میزه! و البته چمن مصنوعی بیبنم چیکار میکنه! تو این فکرم که کلا همه چی طبیعی باشه تو زایمان من کاری نکنم فقط بچه ها رو از روی اب بگیرم!میخوام بکنمش فقط اکواریوم گوپی
چشم در اولین فرصت این کار رو می کنم البته نمای تانک زیاد عوض نشده!

این فیلتر استوانه ای و فیلتر اتمن نیاز به تمیز کردن داره دیگه؟چند وقت یک بار؟
بله نیاز به تمیز کردن داره هر هفته یه بار توی همون آبی که سیفون میکنم میچلونمشون
این حلزون ها اگه ماهی گیرشون نیاد تا چند وقت زنده میمونن غذا براشون میریزی یا دعا میکنن یه ماهی بمیره!
اینا از این حرفا موذی ترن یه بار توی یه تانک فقط حلزون داشتم یه برگه کاهو انداختم این حلزونا افتادن جون برگ کاهو وسر سه سوت هپلی هپوش کردن خلاصه من به مدت ی هفته به اینا غذا ندادم نتیجه چی شد توی این یه هفته از مدفوع خودشون استفاده میگردن تا اینکه رنگ مدفوعشون از سبز(به خاطر وجود کاهو) به سیاه تغییر رنگ پیدا کرد!البته اینا هر غذایی که گیرشون بیاد مثل اسب میخورن وگشنه نمی مونن

راست بچه ها تو چمن مصنوعی ها میرن قایم میشن؟
اصلصا چمن مصنوعی رو برای این می زاریم تا بچه ها قایم بشن

ظاهرا این بیماری که اینطوریه.البته راجع به گوپی..نمیدونم.امیدوارم نمیره!
باید چه کار کرد که فلسهاش باز نشه(این مریضی رو نگیره)

همون طور که قبلا هم گفتم من تا حالا نتونستم ماهی مریض رو نجات بدم وتنها راه مداوا پیشگیریه!اکثرا ماهی هایی که برای مدت طولانی برای زایمان از ماهی های دیگه جدا میشن به این بیماری مبتلا میشن
movaffaq
movaffaq
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mehrshad 8/23/2010, 14:41

خیلی ممنون

احمد جان فقط میخوام ببینم چی به چیه! اگه میتونی از نمای بالا هم عکس بگیر ببینم این بچه هاش تو چمن چیکار میکنن!

دمشون گرم پس این حلزون ها کارشون درسته خودشون کار فیلتر هم میکنن جشن برای مثلا 20 تا ماهی چند تا حلزون بخرم؟تعداد دست خودمه؟

تا حالا چند تایی تو اکواریوم فروشی دیدم مریضی ندارن که؟

فعلا که تکلیف این دوستم معلوم نیست اگه اکواریوم کوچیکه رو نخواد تاپ فیلترو بزارم تو بزرگه مشکلی نیست که با بچه گوپی ها البته پایینش که مکش میکنه رو با جوراب زنونه میبندم اگه فکر میکنید مشکل ساز میشه یدونه از این فیلتر های اتمن بگیرم؟
mehrshad
mehrshad
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف parsaa_91 8/23/2010, 15:06

فکر کنم حلزون ها 4-5 تا بس باشه که مار فیلتر رو بکنه.

به گیاه ها که کار نداره؟؟؟
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف movaffaq 8/23/2010, 21:11

احمد جان فقط میخوام ببینم چی به چیه! اگه میتونی از نمای بالا هم عکس بگیر ببینم این بچه هاش تو چمن چیکار میکنن!
چشم در اسرع وقت

دمشون گرم پس این حلزون ها کارشون درسته خودشون کار فیلتر هم میکنن برای مثلا 20 تا ماهی چند تا حلزون بخرم؟تعداد دست خودمه؟
به تعداد ماهی هات زیاد ربط نداره بیشتر به اندازه آکواریوم و تعداد ماهی های کف خوار بستگی داری به نظر من 2 تا بگیری خوبه این طوری گشنه نمی مونن

تا حالا چند تایی تو اکواریوم فروشی دیدم مریضی ندارن که؟
در مورد مریض بودن یا نبودن حلزون ها حرف و حدیث زیاده من خودم که همیشه یه دستم توی آکواریوم بوده هیچ مشکلی ندارم

فعلا که تکلیف این دوستم معلوم نیست اگه اکواریوم کوچیکه رو نخواد تاپ فیلترو بزارم تو بزرگه مشکلی نیست که با بچه گوپی ها البته پایینش که مکش میکنه رو با جوراب زنونه میبندم اگه فکر میکنید مشکل ساز میشه یدونه از این فیلتر های اتمن بگیرم؟
یعنی بچه گوپی ها رو هم می خوای توی همون آکواریوم نگه داری؟اگه می خوای واقعا نتیجه قابل قبولی بگیری وتعداد زیادی گوپی داشته باشی این روش جواب نمیده بهتره بچه ها رو جدا کنی و یه فیلتر اسفنجی براشون بزاریدر غیر این صورت همین کاری رو که میگی بکنی جواب میده فقط تاپ فیلتر خیلی طولانی روشن نزار و بین روشن کردن ها یه فاصله بده

به گیاه ها که کار نداره؟؟؟
عرض کنم که وقتی گرسنه بشن با گیاه هم کار دارن (بلاخره یه جوری باید فیبر مورد نیاز بدنشون رو تامین کنن دیگه!) پس بهتره هفته ای یه بار با کاهو آبپز تغذیه بشن
movaffaq
movaffaq
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 8/24/2010, 00:53

آقای موفق
در مورد گونه های گوپی ماده هم اطلاعاتی هست؟ من دوست دارم در مورد گونه های گوپی ماده ام هم بدانم :

گوپی - Guppy Fish - صفحة 8 IMG_1386

گوپی - Guppy Fish - صفحة 8 IMG_1366

در مورد دو عکسی که قرار دادم می توانید راهنماییم کنید؟

در مورد حلزون سیب در این تاپیک اطلاعاتی هست ولی به نظرم وجودش در تانک زنده زا یک نعمت بزرگ است، چون همه غذاهای باقی مانده را پاک می کنند ولی معمولا مدفوع زیادی هم تولید می کنند!

این تصویر را در تصاوبر آکواریوم زنده زاهای خودم هم قرار دادم. فکر می کنید این گوپی نر و ماده از چه گونه ای هستند؟

گوپی - Guppy Fish - صفحة 8 IMG_1401

در مورد غذاهای منجمد ماهیان آکواریوم برای گوپی ها نظرتون چیه؟

گوپی - Guppy Fish - صفحة 8 IMG_1361
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف mehrshad 8/24/2010, 03:03

خیلی ممنون

من ماهی لجن خوار ندارم خوشم نمیاد ازشون خیلی زشتن! بعد از گوپی خیلی بزرگترن ترکیب جالبی نمیشه! اندازه تانکم که میدونی 70 طول 30 عرض 50 ارتفاع

چه جالب من نمیدونستم در مورد انتقال مریضی در موردش بحث میشه من منظورم خود حلزون بود خودش مریضی داره موقع خریدن حواسم باشه؟بعد ماهی های زنده رو نمیخورن که!

پس تاپ فیلتر جای اون فیلتر اتمن رو میتونه بگیره! سایز کوچیک هست

در مورد بچه ها میخوام زایمان توی خود تانک باشه بعد که بدنیا امدن با تور بگیرمشون

راستی این گیاه دم گربه ای که به من معرفی کردی تو دمای 28 درجه میتونه مقاومت کنه چون من دما سنجو نگاه میکنم دما بین 25 تا 28 درجه در حال تغییره
mehrshad
mehrshad
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف parsaa_91 8/24/2010, 03:42

در مورد حلزون من از اقا محمد فر پرسیدم شاید یه آفت داشته باشه که از خودش باشه ولی به ماهیا سرایت نمیکنه. ولی اگه میگیری دستت حلزون رو بعد دستت رو بشور خیلی خوشحال
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف movaffaq 8/24/2010, 10:26

در مورد گونه های گوپی ماده هم اطلاعاتی هست؟ من دوست دارم در مورد گونه های گوپی ماده ام هم بدانم :
در مورد دو عکسی که قرار دادم می توانید راهنماییم کنید؟

متاسفانه هنوز مطلبی در مورد نژاد های ماده ها ندیدم و اگه هم بوده در مورد گوپی های خیلی خاص بوده
این تصویر را در تصاوبر آکواریوم زنده زاهای خودم هم قرار دادم. فکر می کنید این گوپی نر و ماده از چه گونه ای هستند؟
نژاد نرتون خیلی جالبه دمش شبیه نژاد کبراست ولی بدنش شبیه نژاد Tuxedo میمونه
در مورد غذاهای منجمد ماهیان آکواریوم برای گوپی ها نظرتون چیه؟
در مورد غذاهایی که منشا جانوری دارن به تفصیل در وبلاگام توضیح داده شده
چه جالب من نمیدونستم در مورد انتقال مریضی در موردش بحث میشه من منظورم خود حلزون بود خودش مریضی داره موقع خریدن حواسم باشه؟بعد ماهی های زنده رو نمیخورن که!
موقع خرید حلزون حواست باشه که خوب جنب و جوش داشته باشه رنگ لاکش بین زرد و پرتقالی باشه،لاکش نازک یا شکسته نباشه رنگ بدنش سفید نباشه ، زیاد هم بزرگ نگیر چون عمر مفیدشون 1 - 2 ساله
در مورد ماهی خوردن هم باید بگم یه بار که برای گرفتن غذا روی آب اومده بود همزمان گوپی ها هم برای غذا حمله کردن یه دفعه دیدم یکی از نر ها رفت توی قیفش یکم صبر کردم ببینم میتونه خودش رو نجات بده یا نه که دیدم نه هیچ تلاشی نمیکنه و اگه به دادش نرسم کارش تمومه
در ضمن ماهیهای مریض هم قبل از مرگشون طعمه حلزونا میشن
راستی این گیاه دم گربه ای که به من معرفی کردی تو دمای 28 درجه میتونه مقاومت کنه چون من دما سنجو نگاه میکنم دما بین 25 تا 28 درجه در حال تغییره
آخرین دمای ی که تحمل میکنه 28 درجس میتونی یه ماه هم صبر کنی تا هوا سرد بشه میتونی دلو بزنی به دریا بخری ببینی چی میشه
در مورد حلزون من از اقا محمد فر پرسیدم شاید یه آفت داشته باشه که از خودش باشه ولی به ماهیا سرایت نمیکنه. ولی اگه میگیری دستت حلزون رو بعد دستت رو بشور
والا منم فکر میکردم با شستن دست همه چی حل میشه ولی سال پیش تو شبکه خبر یه گزارشی رو بالای 5 - 6 بار پخش کردن (البته من این گزارش رو ندیدم وفقط تعریفش رو شندیم) که یه دکتر کلی در مورد خطر های حلزون سیب هشدار میده بعد دستش رو میزنه به حلزون و میگه فقط باید با فلان ماده ضدعفونی کننده دست رو بشوریم تا انگل ها نابود بشن!بعد اون هم که بازار حلزون راکد شد!
movaffaq
movaffaq
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mehrshad 8/24/2010, 14:26

خیلی ممنون

من هرچی حلزون دیدم اصلا تکون نمیخوردن یکجا ساکن بودن انگار صدف هستن!
ای بابا فکر کنم بیخیال حلزون بشم بهتره!انگل!!!!

راستی حوسلم سر رفت گوپیم رو دوباره برگردوندم تو اکواریوم من نمیدونم چرا این زایمان نمیکنه!!!
یکی از گوپی نرهام که خیلی شره خیلی خوشحال بهش گیر داده بود انقدر سنگین شده فرار نمیکرد مگه اینکه احساس میکرد خیلی سریش شده
mehrshad
mehrshad
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 8/24/2010, 14:28

دوستان عزیز در مورد حلزون سیب بحث هایی که در مورد ایجاد بیماری میشه همه در جهت ایجاد شرایطی هست که مردم نسبت به خرید این موجود تمایلی نشان ندهند. چرا که از لحاظ اکولوژیکی چنانچه این حلزون وارد محیط زیست ایران بشود این نگرانی وجود دارد که بافت گیاهی منطقه موجب خسارت شود.
اگر شما پس از هربار دست زدن به حلزون یا آب آکواریوم دست های خود را خوب بشویید مشکلی برایتان پیش نمی آید لبخند
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 8/24/2010, 14:34

mehrshad
هر وقت دیدید گوپی شما شکمش متورم شده و ناحیه آنال یا مخرج دارای خال تیره رنگی است و همچنین زمانی که گوپی شما در جهت جریان قرار می گیره ولی پیشروی ندارد بدونید که به زودی زایمان صورت می گیرد.
در این مواقع باید ماهی ماده را در تانک دیگری قرار دهید و تحت نظر داشته باشید چون بعد از زایمان بچه های خودشو ممکنه بخورد.
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف movaffaq 8/24/2010, 15:11

اگه به حرف های محمد عزیز اینا رو هم اضافه کنیم مطلب کامل میشه
گوپی حامله نزدیک به زایمان معمولا در جاهای تاریک تانک قایم میشه،دوست داره شکمشو به سطح برگ ها بماله و جلو عقب بشه برای غذا خوردن علاقه ای نشون نمیده و با هر حرکت کوچیکی از طرف شما ناگهان شتاب زده حرکت میکنه وبه دنبال پناهگاه میگرده و اگه در حال زایمان باشه ماهی های دیگه بین شن ها دنبال بچه بچه می گردن!
به گوپی در حال زامان نباید زیاد استرس وارد کرد چون ممکنه زایمان رو نیمه کاره ول کنه وبعدا بچه ها رو مرده بدنیا بیاره یادمه یه بار تا یه روز یکی از مادهام یه بچه به صورت نیمه متولد شده ازش آویزون بود
چون هنوز نتونستم از تانکم عکس بزارم این عکس رو داشته باشین تا بعد(این تانک ماله فامیل بود ولی گوپی هاش مال من بود!خیلی خوشحال )
گوپی - Guppy Fish - صفحة 8 23599041667169143760_thumb
گوپی - Guppy Fish - صفحة 8 75139117250769512968_thumb
گوپی - Guppy Fish - صفحة 8 54555391937491147006_thumb
movaffaq
movaffaq
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 8/24/2010, 15:33

ممنون احمد جان
بله دقیقا همین طوره
از دیدن تصاویر تانکی که فرستادید واقعا لذت بردم رز
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mehrshad 8/24/2010, 16:58

خیلی ممنون

پس حلزون رو میخرمخیلی خوشحال ولی این حلزون به این گوپی های باردار که کف میخوابن حمله نمیکنه که!

فکر کنم دیگه امروزو فردا زایمان کنه جداش نمیکنم میزارم راحت باشه فکر کنم اولین بارشه گرچه امدوارم اخرین بارش نباشه!

عجب اکواریوم بزرگی اینا چیه کفش ریخته؟خیلی باحاله
mehrshad
mehrshad
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 8/24/2010, 18:53

آقای موفق، عجب تانکی، عجب گوپی هایی تعجب ، واقعا لذت بردیم. من فکر می کردم آکواریوم من گوپیهای زیادی دارد، ولی این تانک واقعا بی نظیر است. هزاران گوپی، بسیار زیباست ... مرسی

برای این همه ماهی، از غذا یا محلول خاصی استفاده می کنید؟ من واقعا لذت بردم و دوست دارم تانکم اینجوری بشه.

Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف movaffaq 8/24/2010, 21:25

از تمامی دوستان بخاطر نظراتشون ممنونمقلب
این حلزون به این گوپی های باردار که کف میخوابن حمله نمیکنه که!
نه باهاشون کاری ندارن
اینا چیه کفش ریخته؟خیلی باحاله
منظورت رو خوب متوجه نشدم شن های کف رو میگی؟جنسشون سیلیسه
برای این همه ماهی، از غذا یا محلول خاصی استفاده می کنید؟
معمولا برای سایز کردن این تعداد ماهی از بیومار استفاده میشه که من هم همین کار رو می کنم البته کاهو و پولکی هم می دم
شاید برای دوستان سوال پیش بیاد این همه گوپی از کجا اومده!من 5 ساله که فقط تکثیر میکنم واز وقتی توی بازار هم دستی پیدا کردم با خیال راحت تری از ماهی هام بچه میکشم و چون همیشه نزدیک به 100 تا مولد دارم رسیدن به این تعداد گوپی فقط به یه ماه بچه کشی نیاز داره زندگی ماهی های عکس قبل از این تانک شروع شد مرسی (به خاطر کیفیت پایین عکس عذر خواهی میکنم
گوپی - Guppy Fish - صفحة 8 88042958506542097484_thumb
movaffaq
movaffaq
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف parsaa_91 8/25/2010, 01:14

من براشون برگ کاهو جوشیده شده ریختم زیاد تمایل یه خوردن نداشتن . ریزشم کردم ریختم ولی یکم میخوردند.

اگه بخوام کاهو خشک شده بریزم چه کنم؟؟؟
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف movaffaq 8/25/2010, 02:24

ممکنه چون دفعه اولشونه زیاد تمایل نشون نمیدن دفعه های بعد حتما بیشتر می خورن فقط وقتی بهش کاهو بده که درست وحسابی گشنه باشن،کاهو رو هم به اندازه ای بریز که توی نیم ساعت خورده بشه و اگه پسمونده ای هم موند خودت خارج کن
movaffaq
movaffaq
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mehrshad 8/25/2010, 04:17

در مورد سیلیس مینویسی چیه میشه توش گیاه کاشت نیاز به شستن داره چه رنگی داره و...این دستگاه سبزه تو اکواریوم بچه هات چیه؟

من میخوام برای تانک بچه ها از فیلتر کوچیک استوانه ای استفاده کنم

راستی برای زایشگاه میشه زایشگاه بزرگ بگیرم وقتی ماهی بچه هاش متولد شد انتقال بدم بچه ها رو توی تانک کلا ماهی تو زایشگاه راحت هست؟
mehrshad
mehrshad
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف movaffaq 8/25/2010, 06:53

در مورد سیلیس مینویسی چیه میشه توش گیاه کاشت نیاز به شستن داره چه رنگی داره و...این دستگاه سبزه تو اکواریوم بچه هات چیه؟
یه نوع سنگه که جنسش از سیلیسه این شن ها رنگشون از بی رنگ تا سفید شفاف متغیره برای کاشت گیاه زیاد مناسب نیستن ولی به خاطر متخلخل بونشون محل خوبی برای لانه گزینی باکتری های سیکل بحساب میان(البته باید هوادهی هم بشنتا این اتفاق بیوفته)
دستگاه خاصی نیست فقط یه بخاریه خیلی خوشحال
من میخوام برای تانک بچه ها از فیلتر کوچیک استوانه ای استفاده کنم
بهترین گزینه همینه
راستی برای زایشگاه میشه زایشگاه بزرگ بگیرم وقتی ماهی بچه هاش متولد شد انتقال بدم بچه ها رو توی تانک کلا ماهی تو زایشگاه راحت هست؟
زایشگاه یه فضای بستس که ماهی اصلا توش احساس راحتی نمی کنه ولی توی شرایط سخت کمک میکنه در کل وقتی از زایشگاه استفاده میشه باید ماهی بیشتر از 12 ساعت توش نمونه وگرنه عواقبش خیلی خطرناکه
movaffaq
movaffaq
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 8/25/2010, 09:39

شن سیلیسی؟...اینا واقعا تمیز کردنشون سخته D\'oh هر بار که میخوام کف تانکو سیفون کنم باید کلیشونو بریزم دور از آخرم خیلی تمیز نمیشه.واقعا اذیت میکنه ناراحت
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

صفحه 8 از 14 الصفحة السابقة  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة