گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

مهریه

+11
arefkarimzadeh
مرضیه
niloofar20
Developer Programmer
kim-kim
فریده
Salma
Ronia
Sahra
فرهاد
Innocent
15 مشترك

صفحه 3 از 5 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5  الصفحة التالية

مهریه - صفحة 3 Empty رد: مهریه

پست من طرف مرضیه 7/19/2010, 12:12

مهریه چیزی نیست جز قیمتی برای خرید و فروش روح خودمون. به نظر من هر چی این قیمت بیشتر باشه ارزش خودمون میاریم پایین نه بالا.ما ناسلامتی کالا نیستیم انسانیم.یعنی که چی شیربها ؟مادری پول شیری که به بچش داده بگیره اسمش مادر نیست.
اما با کار کردن زن موافقم.میدونید چرا؟فرض رو بر این بگیرید که زنی خانه دار هستش و یا بعد از ازدواج به درخواست شوهرش خانه دار میشه.اگه اون شوهر ناتو دربیاد (بدون مهریه یا حتی مهریه کم) بعد از طلاق چطور باید زندگی خودشو تامین کنه.یا حتی ممکنه شوهرش فوت بشه. بدون کار چطور میتونه خرج خودش و بچه هاش رو بده؟نکنه باید دست گدایی و التماس به طرف خانواده خودش یا شوهرش دراز کنه؟من صد در صد مخالفم.تنها راهش اینه که دست زن تو جیب خودش باشه.
ضمن اینکه از زنایی هم که صبح تا شب کار میکنن که پولشون خرج خوشگذرانیشون کنن یا بجای اینکه به یه زخم زندگی خودشون بزنن که شوهر بیچاره نتونه یه ساعت درست و حسابی استراحت کنه و حتی مجبور بشه شب کاری کنه.میدن گرونترین نوع مانتو یا کیف میخره جالبه که برای توجیهشون میگن:نهههه جنس داریم تا جنس.جنس گرون خودشو نشون میده.خب که چی مثلا؟ لباس،لباسه چه گرون چه ارزون.کفش،کفشه چه گرون چه ارزون و... همه بالاخره یه روز پاره میشن.من خودم تمام لباسا و کفشایی رو که ارزون گرفتم بیشتر راضی هستم ازشون.یا کسایی که هر دو شاغلن.خونه اجاره ای دارن اما آخرین مدل ماشین.تو خونشون بری همه چی رو مد... خب شما بجای این همه خرج اضافه و بجای اجاره هر ماهی که میدی.پولاتونو پس انداز کنید.یه وامی بگیرین یه خونه هر چند کوچیک در حد توانتون بگیرین و همون پول اجاره رو قسط بدین در عوضش وقتی قسطها تموم شد با خیال راحت بشینین تو خونتون و به فکر مجهز کردن خونه باشی نه اینکه یه سال جون بکنی پولتو بدی صاحبخونه و آخرش بهت بگن خونه رو تخلیه کن.آدم غرورش خرد میشه.

ببخشید دیگه... خیلی حرف زدم چرت و پرت هم زیاد گفتم.اما چه کنم؟دلم پر بود. خیلی خوشحال
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف فریده 7/19/2010, 19:01

با عرض معذرت از مدیر محترم جناب مهندس فرهاد به خاطر تعویض موضوع و جواب

زکیه جون من چند ساله که با همسرم کار می کنم 6 سال از وقتی ازدواج کردیم 2 سال هم زمان دوستیمون. قبل از اون هم من کار می کردم. اما این قدر بی احترامی که می گی ندیدم. مدیر عاملون سعی می کرد بیشترین بازدهی رو از من داشته باشه تا حقوقم کوفتم بشه. یعنی زیاد کار می کشید اما بی احترامی بهم نکرد. 4 سال مطب دندنپزشکی یک خانم بودم که حسابی اضافه کار نگه می داشت اما یک قرون پول نمی داد. همش می گفت فریده جون، فریده جون. چون توی مطب نیمه وقت بودم در همین حین هم دوره بیمارستان و پرستاری رو گذروندم. که بله تو بیمارستان ارتش فحش هم می شنیدی. حالا کاش سرگرده فحش می داد. می گفت دستتو ببینم پنس رو می ذاشت لای انگشتات و فشار می داد می گفت مگه بهت نگفتم با دست نباید ظرف حاوی بتادین رو بگیری.

5 سال هم حسابدار شرکت ایران واکس بودم که الان واکس پاندا شده. تا دلت بخواد کار می کشیدن اما بی ادبی هیچ وقت. 1 سال هم شرکت کومینز یدک که وارد کننده دیزل ژنراتورهای انگلیسی بودن و با انگلیس قرارداد داشتن و مرتب مهمون خارجی داشتیم و باید جواب ایمیلها و مهمونهای خارجی رو می دادم. اونجا هم بی ادبی کسی بهم نکرد ولی آی کار می کشید آی کار می کشید. میومد نگام می کرد می دید دستم رو کامپیوتر نیست یک کار جدید برام خلق می کرد.

فکر کنم جای مناسبی رو برای کار انتخاب نکردی. همه جا خوب نیست و همه جا هم بد نیست. یک مورد دیگه در تمام جاهایی که کار کردم و در حال حاضر کار می کنم جز یه قسمت کوچیکی از کار بقیه مربوط به رشته ام نبود اما خودم رو به کار علاقه مند کردم تا بازدهی کارم بالا بره.

مدیر عامل شرکت کومینز یدک هر وقت می خواست کسی رو مثال بزنه منو مثال می زد برای پسرها. می گفت یاد بگیرین این خانم با اینکه در حد وظایف و کارهاش نبود هفته اولی که اومد اینجا به من گفت لیست دیزل ژنراتورها و عملکردهاشون رو بده تا حفظ کنم. چون تمام آقایون تن پرور شرکت مهندسین برق و مکانیک بودن. که همش می خواستن کارهاشونو گردن من و خانم مهندس برقی که اونجا بود بندازن. به کارت با علاقه نگاه کن دیدت عوض میشه. بهت اطمینان می دم.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف فریده 7/19/2010, 19:11

آفرین و درود بر تو مرضیه عزیز
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/20/2010, 00:03

فريده خانم عزيز

شما اينجا صاحب اختياريد نفرمائيد

هرگونه بحثي كه در مورد كار بانوان و مهريه باشه اينجا مورد استقبال قرار مي گيره و دوستان هم خوشحال ميشن از تجربيات شما استفاده كنن چون ظاهرا از همه ما در اين مورد تجربه بيشتري دارين .

بسيار ممنون از توضيحات كاملتون و راهنمائيهاتون
رز رز
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Innocent 7/20/2010, 01:35

فریده جون همین دیگه....حتما نباید فهش رو به زبان بیارن که خیلی خوشحال

من خودم خیلی آدم حساسی هستم و اگه کسی این کارهایی که شما گفتید رو باهام بکنه 1روز هم نمی تونم تحمل کنم اشاره برای همین میگم ...چون هر کسی بی احترامی رو یجور تعریف میکنه

گفتم اینجایی هم که من رفته بودم آشنا بودن..کسی جرات نمیکرد که بهم فحش بده....وی رفتاراشون زننده بود....طوریکه کسی که میشناخت منو هم اعتراض کرد....خیلی برام جالب بود که چند وقت بعد همون آقارو بیرونش کردن....پس فکر میکنم حساسیت من درست بوده اشاره شاید بهتر باشه بجای حساسیت بهش گفت عکس العمل
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 7/20/2010, 03:19

مرضیه جان با همه حرفهات موافقم

بله توهین حتما فحش و بد و بیراه دادن نیست
زیر پا گذاشتن حق و حقوق و رعایت نکردن شرایط و احساسات هم یک نوع توهین است

اما یکی از اقوام هنگامی که میخواست برای دخترانش مهریه تعیین کنه
به اون دامادی که از قبل شناخته شده بود و ازش مطمئن بود مهریه خیلی پایینی گفت
ولی داماد یگه را چون زیاد ازش مطمئن نبود و فکر میکرد مشکل خواهند داشت یک مهریه کلان خواست.

متاسفانه مهریه یک ابزار شده در حالی که فلسفه اش همون بوده که زنانی که از نظر مالی وابسته به همسر بودند اگر همسر بخواهد طلاقشون بده اقلا مقداری از مخارج اونها تامین بشه

ولی ارقام نجومی و مسخره به هیچوجه قابل قبول نیست.

البته از کاربرد های روز مهریه که میتونه جنبه مثبتی برای خانمها داشته باشه بخشیدن اون در مقابل گرفتن طلاق در جایی که دلیل محکمه پسند ندارند یا معاوضه مهریه با فرزند است.
خیلی ها مهریه را می بخشند و بچه را به سرپرستی میگیرند و اگر مهریه بالا نداشته باشند دستشون خالیه
اینم یک نکته بود لبخند
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 7/20/2010, 04:46

سلام
دیشب هم مراسم خصوصی خواهرم بود

که جالب بشنوید

کلا 632سکه شد

و چیز های دیگه که شما می دونید

اگر گفتید اون 32چی ها است جایزه دارید

ان شاالله جشن عروسی اعضای فروم که ما رو هم دعوت می کنند می تروکنیم بوس کردن
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/20/2010, 05:40

32 مي كنه بعبارتي :

بابت ناخن گير و مسواك اضافه اي كه مي خواين رو جهاز بدين احتمالا

lol! lol!
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 7/20/2010, 05:56

نه اقا فرهاد

1 واسه یک بودن خدا

14مصوم

12امام

5 تن ال ابا
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف setareh 7/20/2010, 06:06

چه جالب تعجب
setareh
setareh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 7/20/2010, 06:09

ممنون مهندس فرهاد عزیز شما لطف دارین. نمی خواستم موضوع از موضع خودش منحرف بشه.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 7/20/2010, 06:09

وای یادم رفت بگم

32 تا هم میشه 32 جزژء قران این دیگه اخرشه
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/20/2010, 06:54

عارف جان

چه جالب .

ايشالا كه خوشبخت بشن

دعا

اما يادم باشه از تبريز دختر نگيرم چون خيلي تو مهريه منصف بنظر نميان

632 تا سكه هم ميتونيم بگيم بنام 632تا پيامبر از 124 هزار پيامبر

بنظر من ايده جالبي نيست كه مبناي تعداد سكه مهريه بر اساس اعداد مذهبي و مقدس باشه.

فقط بنظر من 1 سكه بنام خدا ميتونه توجيه داشته باشه و الباقي سكه هارو بايد بدون در نظر گرفتن مقدسات توافق كرد

من كه اگه تريليارد هم باشم بطور عادي چنين مهريه اي نميدم.

به تعدادمعقول وتازه اگر عاشق همسرم باشم و اوني كه ميخوام و دنبالش ميگردم پيدا كنم مقدار كمي مهريه و يه دونه آپارتمان معمولي + يه دونه اتوموبيل تا قيمت 15 ميليون تومان بهش هديه مي دم اونم سند بنام خودش.

اما حاضر نيستم زير بار همچين پول زوري برم .

اين مطلب آخرين بار توسط farhad666 در 7/20/2010, 07:00 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 7/20/2010, 06:59

زکیه جون عزیزم. همونطوری که گفتم باید جای مناسبی رو پیدا کنی که باید کفش آهنی بپوشی. یا بری وزارت کار اونجا درخواست بدی که 2 سال بعد بهت زنگ می زنن. چون قبلاً که من رفته بودم البته 16 یا 17 سال قبل بود. دو سال بعد زحمت کشیدن و بهم زنگ زدن که اون موقع من استخدام شده بودم.

بذار پس برات بگم برای اینکه به اینجا برسم چه چیزهایی رو تحمل کردم.

در مورد توهین اون سرگرد. من برای یاد گرفتن هر جور بی احترامی رو تحمل کردم. حالا من مدرکم رو دارم و اون سرگرد هم مجبوره توی اون بیمارستان جون بکنه.

مطب دندونپزشکی هم خدا رحم کنه یک خانم خسیس بود که اضافه کار نگه می داشت ولی پول نمی داد

توی شرکت ایران واکس برای ترجمه فاکسها رفته بودم آخه بدلیل پیشرفت بسیار زیاد این شرکت اینترنت نداشتن و با تکنولوژی دنیا پیش می رفتن. رئیس شرکت شوهر دختر دایی مامانم بود و مدیر عامل و صاحب شرکت خواهر زاده ایشون بود. هر روز برای بچه های ننرشون باید تایپ می کردم. جزوهاشون رو باید تایپ می کردم. ناز مادر مدیر عامل رو می کشیدم که یک زن 65 ساله بود و می خواست انگلیسی مجانی یاد بگیره و هر روز یه نامه می آورد که می خوام اینو برام به آمریکا به معلمم فکس کنی و ایراداهاشو بگیر. کار کارخونه لاستیک سازی یا همون کش پاندا رو مجبور بودم انجام بدم بدون دریافت حقوق. سفارشات مشتری باید می گرفتم و به کارخونه اعلام می کردم بعد از گذشت 1 ماه این فامیل عزیز که من رو دختر خودش خطاب می کرد و مثلاً خیلی دوستم داشت چون دختر نداشت. به من گفت من باید تابستونها برم مسافرت پس بیا کارهای صدور فاکتور برای مشتریان بازار و شهرستانها و وارد کردن اون در برنامه حسابداری رو یاد بگیر تا من نیستم کارها عقب نیفته. خوب منم هر جایی رفتم سعی کردم خودم رو به کار علاقه مند کنم. آخه حسابداری چه ربطی به من داره. من اصلاً از ریاضی متنفرم. بگذریم یاد گرفتم و ایشون 3 ماه تمام من فلک زده رو بدون حقوق تو شرکت گذاشت و رفت تفریح. توی این 3 ماه یکنفره تمام کارهای شرکت رو انجام می دادم و چون نمی رسیدم مجبور بودم تا ساعت 8 شب بمونم. حالا خونمون کجا بود خیابون ستارخان و شرکت تو ونک. بالاخره 5 سال گذشت و من هم برای خوم تو حسابداری حرفه ای شدم و برای خودم کسی شدم. بعد به خاطر اینکه وظایفم زیاد بود و پول خوبی نمی دادن اومدم بیرون.

درست در عرض 15 روز شرکت کومینز رو پیدا کردم که 7 تا کارمند آقا مهندسین برق و مکانیک یک خانم مهندس برق و یک منشی و من هم بودم فقط و فقط برای ترجمه و حرف زدن با مهمونهای انگلیسی. هنوز یک ماه نشده بود یک لیست برام آورد از کار شما راضی هستم خیلی خوشم اومده این لیست کارهاته. باور نمی کنی 15 تا وظیفه برام تعیین کرده بود. گفت چون خیلی خوب هستی و خیلی خوش اخلاق هستی و کارهات رو درست انجام می دی. حقوقتم هر ماه 20 هزار تومن زیاد می کنم. یعنی به قولی همون وعده سر خرمن. خوب باز هم مثل همیشه باز به کار علاقمند شدم. یک کمد 3 متر در 2 متر داشت تمام پرونده هاشو مرتب کردم چون من آدم منظمی هستم همه می خوان سریع ازم استفاده کنن. همشون رو تو فایلهای جداگانه دسته بندی کرد،م، برچسب زدم. زیر هر فایل و روی فایل یک شماره گذاشتم تا کسی فایلی رو بر می داره در جای خودش بذاره و لیست تمام پروندهای موجود در فایل رو داخل فایل توی کاغذ A4 نوشتم و چسبوندم به فایل. توی کامپیوتر هم همین برنامه رو پیدا کردم. که البته این کار جزو وظایفم نبود. و تحمیل شده بود چون تو آگهی که نوشته بودن فقط مترجم می خواستن. شرکت متحول شد 3 ماه اول حسابی بهم اضافه کاری می داد یک دفعه 170 هزار تومن اضافه کاری داد. اما هر ماه یه کار به وظایفم اضافه می کرد و منم همیشه تا ساعت 10 شب شرکت بودم دیگه زندگی نداشتم.

یک روز مدیر عامل اومد دید بیکارم. تیر ماه همون سال نمایشگاه بین المللی رفته بودیم و عکس انداخته بودیم. به محض اینکه دید دستم روی صفحه کلید نیست گفت خانم مهاجر شما یک کاری بکن. عکسهای بچه ها رو بیار، نگاتیوها رو هم بیار و عکسها رو ببین، بعد نگاتیوش رو پیدا کن آخر سر شماره نگاتیو رو پشت عکسها بنویس خندان
این احمقانه ترین کاری بود که تو عمرم ازم خواسته بودن. داشتم یواش یواش همکارام رو از روی نگاتیوها می شناختم خندان خندان خندان خندان خندان

عزیزم بدون سختی به جایی نمی رسی باید خسته بشی. از پا بیفتی تا برای خودت کسی بشی. نمی گم بی احترامی رو تحمل کن اما باید سختی کار رو تحمل کنی. و جای مناسبی رو پیدا کنی. روی این نکته خیلی تاکید دارم. همه مدیر عامل ها یه روزی کارمند بودن.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Innocent 7/20/2010, 07:42

داشت تمام پرونده هاشو مرتب کردم چون من آدم منظمی هستم همه می خوان سریع ازم استفاده کنن. همشون رو تو فایلهای جداگانه دسته بندی کرد،م

من دقیقاً همین رو ازم خواستن و اعتراض کردم و دیگه نرفتم.....خیلی جالب بود که اون آقا میگفت من یه زمانی طی میکشیدم که الان به اینجا رسیدم.....منم گفتم اون انتخاب خودتون بود...قرار نیست بقیه روهم به طی کشیدن مجبور کنید چون یه زمانی شمارو به طی کشیدن مجبورکردن

فکر میکنم تا وقتی که کسی تو مملکت ما یاد نگیره وظایف خودش رو باید خودش انجام بده هیچی تغییر نمیکنه
....فریده عزیز اگه همه خانوم ها اعتراض کنن کسی جرات نمیکنه باهاشون همچین رفتاری داشته باشه

قبول دارم که باید سختی کشید...ولی سختی منطقی تو حوزه کاری خودت...نه سختیی که آزار دهنده و توهین باشه اشاره

اگه به رئیس ات اجازه بدی اونم هرکاری دلش بخواد میکنه....شما برای چی اینکارا روکردید؟ بخاطر اینکه یروز اونها از شما حساب ببرن؟ به چه قیمتی؟ به قیمت درد کشیدن؟

خوشحالم که شما به این موفقیت رسیدن....چون خیلی ها با تمام تلاشها بازهم بهشون توهین میشه...چون انقدر این اجازه رو بدیگران دادن که دیگه براشون عادی شده و حتی توهین هم تلقیش نمی کنن

به داشتن دوستی مثل شما افتخار میکنماشاره
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 7/20/2010, 07:55

منم به داشتن دوستی مثل تو افتخار می کنم

زکیه جون به قیمت یاد گیری. به قیمت اینکه الان تو هر زمینه ای یه دستی دارم. اگه کار کردن من و همسرم رو تو دوران دوستیمون با یکی از این معازه دارهای تو انقلاب که براش نرم افزار فارسی می کردیم، آموزشی می ساختیم، بازی می زدیم، ویندوز سفارشی می ساختیم بگم چی می گی. همسرم براش کینگ بست یک سال بعد چِکش رو داد. بابا زکیه جون اون سختی های رو کشیدیم که الان پرند رو ما قسم می خوره. پدرمون در اومد. پوستمون کنده شد پیر شدیم هر دومون. اما جناب دکتر .... معاون یکی از این گنده ها بازم دلش می خواد براش کار کنیم. چون تو کارمون ناقصی نداریم. سعی می کنیم کار درست و بدون ایراد رو تحویل بدیم.تو شرکت پرند 7 تا کارمند نشستن بعد از ساخت نرم افزار نگاه می کنن و گوش می کنن تا ایراد دربیارن. اونطوری کار کردیم که الان من برای همه ایراد می گیرم. هیچ کس جرات نداره به متن آموزشیمون ایراد بگیره و تا حالا تو این 5 سال کسی هیچ اعتراضی نکرده
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Innocent 7/20/2010, 08:00

همین کارارو کردین که من الان DVDهای پرند رو قبول دارم و میخرم خیلی خوشحال
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 7/20/2010, 08:06

قربونت برم زکیه جون. ممنون بوس کردن
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Innocent 7/20/2010, 08:10

خواهش میکنم بوس کردن
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 7/20/2010, 08:25

وای مهندس اون خانمی که در صفحات قبل در موردش نوشتم 700 تا سکه براش گذاشتن. آخه اگه نخواین سکه ها رو بدین چه فرقی می کنه چند تا باشه. دوست دارم این جواب رو از آقایون بشنوم چون این برام سالهاست سواله؟؟ متفکر
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/20/2010, 13:10

فریده خانم عزیز

یه سری به دادگاههای خانواده بزنین تا متوجه بشین که چجوری مهریه ها رو به اجرا می ذارن و تا ریال آخرشو از مرد میگیرن .

یا از قبل برنامه ریزی کردن که مهریه رو اجرا بذارن

یا با تحریک خانواده همسر بوده

یا با کوچکترین اختلافی واسه حال گیری اینکارو می کنن

خلاصه بلائی سر مرده میارن که از هر چی زنه متنفر میشه تا آخر عمر

مهریه بالا باعث فتنه در زندگی میشه و زن وسوسه میشه با کوچکترین اختلاف بره مهریه شو اجرا بذاره و ثروتمند بشه

واقعیت اینه که عده بسیار کمی زا زنان هستن که شاید مهریه شونو ببخشن یا چیزی از مهریه گیرشون نیاد و همون یه تعداد کم رو هم چنان بزرگنمائی میکنن که انگار مردای ایرانی مثل هیولا مشغول بالا کشیدن حق و حقوق زنهاشون هستن .

اکثرا هر طور شده ولو قسطی و از طریق زندان انداختن شوهر و تحریک احساسات اونا و با گرفتن مال و منال پدر شوهرشون به خواستشون میرسن

فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 7/20/2010, 13:17

ماکزیموم مهریه 200 تا. خیلی خوشحال خیلی از دخترا مهریه رو وسیله تجارت میگیرن.اینطور دخترا اصلا زندگی نمی کنن.انگار فقط میخوان ازدواج کنن که مهریه بگیرن.آدم شرم میکنه اینجور آدما رو میبینه
وای من شخصا با مادرم اتمام حجت کردم که من اعصاب ندارم به نیت های مذهبی یا به مناسبهای مذهبی تن بدم. از عمد هم ترجیح میدم یک روز کااااملا معمولی بگیرم خیلی خوشحال
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 7/20/2010, 13:26

چه بحثی شده این مهریه بابا الان آقایون جون به عزرائیل هم قسطی میدن چه برسه به مهریه خندان

پس چه یکی چه 100 تا چه 1000 تا فرقی نداره باید توکل بر خدا کرد و حتی 0.001% هم رو مهریه حساب باز نکرد لبخند
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 7/20/2010, 13:29

اتفاقا اینطوری بهتره.کسی که اهل نباشه چه با مهریه چه بی مهریه به همسرش خیانت میکنه.اینم هیچ تاثیری نداره.راحت از زیرش در میره.اما بازم میگم این مهریه برای بعضی دخترا هم شده وسیله امرار معاش
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Innocent 7/20/2010, 13:33

آقا فرهاد نگران اون آقایون نباشید......قوانین ما انقدر مشکل داره که اگه یکیم تحقیق کنن خیلی راحت از زیر بار همه مهریه فرار می کنن......همون آقایی که تو محل کار بهم بی احترامی کرد این کارو کرده بود....

البته برای این آقایون واقعا متاسفم که حتی قول و حرف خودشونم برای خودشون ارزش نداره اشاره
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

صفحه 3 از 5 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة