گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

مهریه

+11
arefkarimzadeh
مرضیه
niloofar20
Developer Programmer
kim-kim
فریده
Salma
Ronia
Sahra
فرهاد
Innocent
15 مشترك

صفحه 1 از 5 1, 2, 3, 4, 5  الصفحة التالية

مهریه Empty مهریه

پست من طرف Innocent 7/19/2010, 01:22

اتفاقاً همین خانوم های دهه شصت هستن که اول وارد بازار کار شدن و مستقل شدن

پس اگه چیزی هم حمل کنن مال خودشونه خیلی خوشحال

حالا چرا رنگ مو؟ متفکر
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

مهریه Empty رد: مهریه

پست من طرف فرهاد 7/19/2010, 01:51

اولا كه كار كجا بود ؟؟؟

دوما بانوان عزيز اگر هم وارد بازار كار ميشن بخاطر اينه كه كارفرما هرچي بزنه تو سرشون صداشون در نمياد و قانعن و از حق و حقوق كاريشون زياد اطلاع ندارن و خيلي راحت تر استثمار ميشن.

همين رويه هم باعث شده كه سطح حقوقها به تبع اون پائين بياد و توقع كارفرما بالا بره و با حداقل حقوق ميخوان همه جوره آدم توانائيهاشو تقديمشون كنه چون مي بينن دخترها آماده هستن كه با حداقل حقوق مثل برده مدرن براشون كاركنن و تعدادشونم زياده و احتياجي نيست آقايون رو استخدام كنن تا مجبور بشن حقوق بيشتري بدن .

الان حقوق يه حسابدار حرفه اي با ليسانس و 10 سال سابقه حداقل بايد 1 ميليون تومن باشه در حاليكه خانمها از هولشون واسه اينكه زرنگ بازي دربيارن ميرن قيمت ميدن 400 تومن تا استخدام بشن و تازه كارفرما ازشون تايپ ميخواد، ترجمه ميخواد و خلاصه همه گونه توقع كاري هم داره و ميخواد آخروقت كه كارمندش ميره خونه قشنگ چلونده شده باشه و نائي براش نمونده باشه و از ريال به ريال حقوقي كه ميده استفاده كرده باشه .

من خودم نمونه شو به عينه ديدم و خيلي هم متاسف هستم كه چرا اينطوري داره بعضي تخصص ها بخاطر اين كار دخترها از لحاظ اعتبار ريالي تو سرش مي خوره و مردا هم بايد بشينن نگاه كنن و بعضا با وجود تخصص هاي خوب برن دنبال كار خدماتي و ويزيتوري و ...

پس اكثر شما بانوان دهه شصتي بازار كار رو منهدم كردين و باعث شدين كه مرداني كه توانائي كار كردن داشته باشن بشدت كم بشن و اينطوري شانس ازدواجتون هم شديدا پائين اومده و فكر نكنم اين افتخار باشه و غرور انگيز كه اينهمه بهش افتخار مي كنين.
عشق در نگاه اول عشق در نگاه اول عشق در نگاه اول

من اگه بودم قانون مهريه رو بطور كل برميداشتم چون بقول زكيه خانم عزيز الان دخترها خودشون همه چي دارن و نيازي به مال و منال و مهريه و ...ندارن و فقط مهم بايد اين باشه كه هر مالي تو زندگي بعدا بدست مياد بصورت اشتراكي بينشون تقسيم بشه

خیلی خوشحال خیلی خوشحال خیلی خوشحال خیلی خوشحال خیلی خوشحال خیلی خوشحال خیلی خوشحال

اين مطلب آخرين بار توسط farhad666 در 7/19/2010, 05:11 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Innocent 7/19/2010, 02:25

این حرفتون رو باهاش صد در صد موافقم

من خودم جایی برای کار رفتم...آشنا هم بودن ... ولی 2هفته بیشتر نموندم.... بخاطر همین چیزایی که شما گفتید

واقعاً برده داری شده

من مخالف صد در صد کار خانومهایی هستم که بچه دارن.....خانوم هایی هم که ازدواج کردن فقط شغل نیمه وقت ، اونم شغلی که در حد شخصیت یه خانوم باشه، و کارشونم دوست داشته باشن......خانوم های مجرد هم فقط کارهایی که به شخصیت یه خانوم بخوره .....نه منشی بودن و راننده تاکسی و جوشکاری و ....

دیدم بچه هایی که مادر شاغل دارن... مادری که کارشم خوبه ولی.... بچه 6سالشه هنوز نمیتونه درست صحبت کنه....این فاجعه هست برای این نسلی که دارن تو این خانواده ها بزرگ میشن

مادری رو میشناسم... که هم کار میکنه ....هم درس می خونه... هم دوتا بچه 6ساله و3 ساله داره... به نظر من این مادر نیست

چرا باید تبلیغ کسانی رو بکنن که زن صبح تا شب کار میکنه...بعد بگن این خانوم علاوه برکار بیرون کار خونه هم میکنه...این هنرکه داره خودش رو پیر میکنه؟ این هنرکه دارن یه عده ازش سوء استفاده میکنن؟

من منظورم از پست قبلیم کارهایی هست که خانوم ها در شخصیت خودشون انجام میدن...خانوم هایی که بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه کاریی در خور شخصیت خودشون انجام میدن اشاره
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/19/2010, 02:33

احسنت بر شما

دقيقا نكات خوبي رو اشاره كردين

پیروزی پیروزی رز

بنظر من هم دختر كه ازدواج كرد ديگه درس رو بايد بگذاره كنار و من خودم بشخصه فراريم از اين مدل دخترا كه استرس درسيشون رو وارد زندگي مشتر ك مي كنن و يا زنان كارمند و متاهلي كه خسته و كوفته ميرسن خونه و نائي براي محبت كردن و لبخند زدن ندارن و نميتونن به بچه برسن و عصبين و تازه مشكلات كاريشون رو رهم به خانواده منتقل ميكنن

اوه اوه از بحث قلعه رسيديم كجا خندان خندان خندان خندان خندان

اين مطلب آخرين بار توسط farhad666 در 7/19/2010, 04:56 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Innocent 7/19/2010, 02:44

البته درس داریم تا درس....کسانی هم هستن که در آرامش درس میخونن مشکلی هم پیش نمیاد

این دیگه به فرد بستگی داره و نمیشه نظر کلی داد

خیلی از آقایون هم هستن که کارشون روبامسائل خانوادگی قاطی میکنن

اینها دیگه همش به فرد برمیگرده اشاره
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/19/2010, 03:22

چه بخواين چه نخواين استرس درس منتقل ميشه به زندگي، بخصوص شب امتحان ناراحت D\'oh

ضمنا زنها معمولا بيشتر از آقايون مشكلات كاري رو به خونه منتقل مي كنن تا آقايون و سير تاپياز ماجراهاي 8 ساعت كاري رو ميان مو به مو تعريف مي كنن

من خيلي كمتر ديدم آقايون اينكارو بكنن

فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 7/19/2010, 06:35

بنظرشما اگه قضیه بر عکس بود آقایان چکار میکردند

اقا فرهاد
این بحث های اخیر چه ربطی به سوال شما داره؟
شما که برعکس دارین توضیح میدین؟

چقدر زنها با این دید خوشبختند
1- مهریه نگیرن ( البته منم با مهریه مخالفم اما براش بحث دارم حسابی )
2- درسشون را موقع تحصیل ول کنند
3- کار بیرون نکنند
4- از سر کار اگر میان حق غر زدن و گله هم ندارند

اقایون زن را لایق شنیدن مسائل کاریشون نمیدونند.

D\'oh
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 7/19/2010, 06:50

بنظر من هم دختر كه ازدواج كرد ديگه درس رو بايد بگذاره كنار
اتفاقاً پسر هم باید درس و کار رو بگذاره کنار چون بلاخره باید فرصت محبت کردن به خانومش رو داشته باشه! نه اینکه مثل بخت النصر بیاد خونه و نیش تا بناگوش باز، بره بیرون..
همه باید بشینند ور دل هم! خندان
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/19/2010, 07:02

صحرا خانم عزيز :

خب وسط كار بحث پيش اومد با زكيه خانم ما هم گفتيم اينارو

اما در مورد سوالات شما :

1- در صورتيكه دختري مشغول بكارباشه و تمكن مالي داره نبايد مهريه بگيره و نه همه دخترها(منم يه بحث حسابي در مورد مهريه دارم )

2- درس خوندن بصرف گرفتن مدرك فقط باعث فرسايش مالي خانواده ميشه و قطعا زندگي رو تحت تاثير قرار ميده چون دخترها موقع درس خوندن تمركز رو زندگي نخواهند داشت.مگر اينكه ادامه تحصيل باعث ارتقاي شغلي و حقوقي بشه كه اونم تو مملكت ما زياد تاثيري نداره

3- كار بيرون در صورتيكه همسرشون تمكن مالي داره اصلا ضرورتي نداره .همسرتون موظفه مايحتاج نقدي و غير نقدي شما رو تامين كنه و مهريه هم كه دارين پس نيازي به اينهمه تلاش بيهوده نيست .به بچه ها و محبت همسرتون برسين خودش بزرگترين كاره .
تازه اكثر دخترها پولشون رو بدست ميارن صرف خريد مانتو و كفش و كيف و لباسهاي رنگارنگ ميكنن و واقعا دور ريز ميكنن پول رو و بعد هم لباس و مانتوشونو هر چند وقت يه بار ميدن كاسه بشقابي و دوره گردهاي بز خر

4-مشكلات كاري مال محل كاره و بايد همونجا بمونه

به شوهرتون چه ربطي داره كه رئيستون امروز سرتون داد زده يا تو محل كار با همكارتون گيس و گيس كشي كردين ؟؟؟؟؟؟؟

بنظر من مهريه و شيربها و جهاز زورترين و حرامترين پوليه كه تو ازدواج گرفته ميشه....

دو نفر تصميم ميگيرن زندگي كنن و با هم باشن .....

حالاچرا مرد بايد مبلغ هنگفتي به زن پيش پرداخت كنه (هرچند هم كه همون موقع نده )؟؟

ضمنا چرا بايد خانواده دختر وسايل زندگي رو بخرن ؟؟اين هم زورترين پوليه كه مرد داره مي گيره .

دونفر خودشون همه توافقاتشونو بكنن و هر چيزي هم تو زندگي با كمك هم بدست ميارن بايد نصف بشه

اعم از ماشين و خونه

خداي نكرده اگر هم از هم جدا شدن

همه چيز نصف نصف تقسيم ميشه

نه مرد لازمه بره زندان و يا به خاك سياه بشينه

نه زن لازمه كه در بدر بشه يا برگرده خونه باباش و كاسه گدائي دستش بگيره

ديگه اين مهريه چه صيغهاي هستش ؟؟

آخه بابت چي ؟؟؟؟ عشق در نگاه اول عشق در نگاه اول عشق در نگاه اول عشق در نگاه اول

اگه هم زن و هم مرد همو بخوان و مي خوان زندگي كنن واقعا نه جهاز بايد اجباري بشه نه مهريه

هرچي خوشون توافق كردن

حالايه مردي دوست داره به همسرش خونه هديه بده يا ماشين و ..

اما اينكه قانون بشه كه دختر بايد جهاز بياره و مرد مهريه بده اصلا تو اين دوره و زمونه خنده داره

فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 7/19/2010, 07:25

آقا فرهاد

دیگه از شوخی داره خارج میشه این بحث

بیایید کمی جدی صحبت کنیم

ظاهرا شما خیلی نسبت به این مسئله تجربیات یا شنیده های بدی دارید

اما بگذارید منهم سه مورد از شاگرهای خودم را براتون بگم

1- دختر سر به هوا و شوهری - خانواده فقیر -مادر در تلاش برای یافتن همسر و کم کردن خرجی خانه - نتیجه ازدواج با یک پسر یک لا قبا دستفروش و شارلاتان - مهریه ناچیز - ترک تحصیل و راهی خانه شوهر - سال بعد - دختر درب و داغون در مدرسه - چی شده؟ اختلاف کتک کاری و طلاق و بازگشت به خانه فقیر پدری - مهریه ؟ همونم نداد - به دنبال ادامه تحصیل و احتمالا یافتن شغل
خوب اقا فرهاد با توجه به اینکه این دختر به حرف شما کرد و مهریه بالا نگرفت و درسش را هم ول کرد و همسر یک اقایی شد که بعد یکسال زجر و کتک دختره ناچار به طلاق شده
ترجیح میدهید برای زندگی از چه راهی پول دربیاورد؟

این جواب بدین تا بعدی ها رو بگم

Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Salma 7/19/2010, 07:31

من کاملا با صحرا جون موافقم

وقتی ازدواجهای این دوره زمونه 50-50 شده ، چرا مهریه پایین؟

من هم مخالف مهریه بالا بودم ، ولی چیزایی که میشنوم نظرم رو عوض کرده
Salma
Salma
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/19/2010, 07:36

كج فكري و كوته فكري مادرو پدر دختر چه ربطي به مطالبي كه من گفتم داره؟؟؟؟ تعجب تعجب تعجب تعجب تعجب
خندان خندان خندان

صحرا خانم عزيز وقتي يه خانواده اي در مورد دختر شون اينطوري برخورد كردن ديگه نبايد توقع داشته باشن كه دخترشون خوشبخت بشه
اين مثال اصلا محلي از اعراب نداره و ما داريم راجع به دو نفر آدم نرمال كه ميخوان باهم زندگي كنن و همه شرايطشونم منطقيه حرف ميزنيم .

در ضمن من گفتم مهريه اگر هم قراره داده بشه بايد با توافق خود دختر و پسر باشه و دختر اگر دنبال مهريه است بايد با پسري ازدواج كنه كه دوست داشته باشه به همسرش مهريه بده .

كوتاهي دختر در اول ازدواج و انتخاب بد و عقب موندگي فكري خانوادش و ازدواج نامتعادل اينا هيچكدوم مربوط به بحث مانيست .

شما مثال بهتري دارين رو كنين تا بازم جواب بدم

پیروزی پیروزی
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 7/19/2010, 07:47

آقا فرهاد
من منظورم اهمیت مهریه برای بعضی دختر هاست لبخند
وگرنه کسی که نیاز مالی نداره
نیازی به گرفتن مهریه سنگین و ترسوندن داماد نیست

در نبود مهریه خیلی اتفاقات میتونه بیافته

بعد هم این خانواده بسیار فقیر بودند
و ربطی به کج فکری نداره

مورد دوم - یکی از دوستان
مهریه 1348 سکه - آقا بعد 3 سال اصرار که اگر منو دوست داری باید مهریه را ببخشی
دختر بی خبر پدر و مادر بخشید
آقا فردای اون روز ترک خانه - در خواست طلاق و سریعا بعد طلاق ازدواج با دختر جدیدی که تمام نقشه ها برای رسیدن به همون بود
و دختر بیچاره موند و حوضش

من نمیگم با مهریه میشه کسی را نگهداشت
اما آقایون نا اهل را میشه کمی حالشون را جا آورد

دو نفر آدم نرمال كه ميخوان باهم زندگي كنن و همه شرايطشونم منطقيه حرف ميزنيم .

همه اولش همین فکر را میکنند. اما مشکلات بعد ها پیش میاد
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/19/2010, 07:47

اتفاقاً پسر هم باید درس و کار رو بگذاره کنار چون بلاخره باید فرصت محبت کردن به خانومش رو داشته باشه! نه اینکه مثل بخت النصر بیاد خونه و نیش تا بناگوش باز، بره بیرون..
همه باید بشینند ور دل هم

رونيا خانم عزيز

آقايون سر فرصت بلندن محبت كنن منهتا زن بايد خريدار اين محبت باشه و نه اينكه دمق و خسته بشينه فارسي 1 ببينه .

لازم هم نيست بشينن ور دل هم .كافيه زن بلد باشه چجور محبت بكنه .همين
خیلی خوشحال جشن

من کاملا با صحرا جون موافقم

وقتی ازدواجهای این دوره زمونه 50-50 شده ، چرا مهریه پایین؟

من هم مخالف مهریه بالا بودم ، ولی چیزایی که میشنوم نظرم رو عوض کرده

سلما خانم عزيز و صحرا خانم عزيز

مهريه بالا خواستن مهم نيست

اگه فكر ميكنيد پسري كه به خواستگاريتون اومده و دوستون داره و تمكن مالي هم داره و حاضره براتون دست بالا بگيره خب شما هم بگيرين ازش .چه اشكالي داره ؟1000 تا سكه + سند خونه و ...بخواين همون اول و اونم اگه راست ميگه كه دوستون دراه و پولش رو هم داره خب بده بهتون.ما كه بخيل نيستيم

اما تا زماني كه داره اين مهريه هاي بالا رواج پيدا ميكنه هم دخترو هم پسر بايد قيد ازدواج رو بزنن

ضمنا يكي جواب منو بده

مهريه بابت چي بايد بدن مردا؟؟

بهرحال خيلي وقتا شده كه زن هم نامردي كرده و مهريه رو اجراگذاشته و همه چي رو صاحب شده و مرد رو از خونه انداخته بيرون

چرا فقط از ديد خودتون مي بينين ؟؟؟؟؟

بنظر من الان درصد سوء استفاده زنها از مهريشون بشدت بيشتر از مرداست .

هركي كتمان ميكنه يه روز با من قرار بگذاره بريم دادگاه خانواده تا بهش نشون بدم .

مرد بدبخت بايد بابت چي اين پولو بده مگه قراره زن چه شق القمري كنه تو زندگي كه مرد بايد چنين پول
هنگفتي بهش بده ؟؟؟

تازه خيليها هم تو دروان عقد جدا ميشن و نصف مهريه رو نوش جان ميكنن و بعد ميرن سراغ يه نفرديگه

اگه اينطور باشه ما آقايون هم خيلي چيزا داريم مي بينيم كه ديگه براحتي زير بار اين پول زور نميريم

خیلی خوشحال خیلی خوشحال خیلی خوشحال
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Salma 7/19/2010, 07:58

آقا فرهاد عزیز
اما تا زماني كه داره اين مهريه هاي بالا رواج پيدا ميكنه هم دخترو هم پسر بايد قيد ازدواج رو بزنن

الان دیگه بخاطر مهریه نیست
انسانیت ، صداقت ، محبت ، وجدان ...
بخاطر کمرنگ شدن ، (یا حتی گم شدن ) اینهاست که باید قید ازدواج رو زد

اگر مهریه 10,000 تا هم باشه ولی انسانیت از بین نرفته باشه ، این مشکلات پیش نمیاد
Salma
Salma
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 7/19/2010, 08:04

بنظر من الان درصد سوء استفاده زنها از مهريشون بشدت بيشتر از مرداست .

اتفاقا من مورد برعکس هم زیاد دارم
یعنی از این سو استفاده خانمها از مهریه هم بی خبر نیستم
کم نیستند زنهایی که فقط به وسوسه گرفتن مهریه کاشانه زندگیشون را از بین بردند

من خودم همیشه عقیده دارم کار درست را خارجی ها کردند
که از اول مهریه نداشتند
اما الان دیگه فرهنگ خراب شده
همه دنبال گرفتن باج از داماد یا کلاه گذاشتن سر عروس هستند
این میخواد سکه را ببره بالاتر
اون میخواد نرخ را بیاره پایین تر

و بعدش ازش یه عنوان یک ابزار داماد آزاری یا زورگویی به عروس استفاده کنه

شما حتما شنیدید
یکی از پر کاربرد ترین نقش های مهریه را؟
اگر گفتید چیه؟

( ای بابا این بحث را ببرید تو ازدواج دیگه خیلی خوشحال )
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Salma 7/19/2010, 08:06

یکی از دوستان من
مهریه 1363 سکه ، چهار سال بود که همدیگه رو میخواستن ، همه رو سر اون پسر قسم میخوردن ، بعد از تمام تحقیقات ، عقد کردن

فکر میکنید چی شد؟
آقا ماه اول عقد ، معتاد شد!!!!! گریه
(انقدر علامت تعجب میزارم ، چون هیچکس باور نمیکرد از بس که کوچکترین اشتباه ازون پسر دور بود)

دوستم کوتاه نیومد ، کمکش کرد ترک کنه
1 سال عقد کرده بودن ، یک سال هم سر خونه خودشون. بعد از دوسال آقا بدون پرداخت حتی یک سکه دختر رو از خونه بیرون کرد!!!

6 سال از عمرش رو برای کسی گذاشت که با مواد عوضش کرد

مهریه بالا هم هیچ کمکی بهش نکرد ، چون اون مرد انسان نبود

گریه
Salma
Salma
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/19/2010, 08:14

سلما خانم عزيز

اين فرمايش شما جداي بحث ماست

در همه دورانها از نبود اين عناصر گلگي شده و نبودش هم درميان مردان و هم در ميان زنان بصورت برابر

ديده ميشه .

چون آينده نه واسه آقايون و نه واسه خانمها قابل پيشبيني نيست و هر دو از بود و نبود مهريه مي ترسند

پس بايد فكر ديگه اي كرد.

فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 7/19/2010, 08:15

زکیه جون کجا زندگی می کنه. اینجا که ما زندگی می کنیم یعنی ایران دو نفر با هم کار می کنن باز هم نمی تونن چیزهای مورد علاقه اشون رو بخرن. زنها هیچ وقت دوست ندارن خسته بشن و حمالی کنن اما چاره ای نیست آخه ما در حال پیشرفت هستیم و 50 سال به عقب برگشتیم البته پیشرفت از این نوع.

چرا باید تبلیغ کسانی رو بکنن که زن صبح تا شب کار میکنه...بعد بگن این خانوم علاوه برکار بیرون کار خونه هم میکنه...این هنرکه داره خودش رو پیر میکنه؟
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Salma 7/19/2010, 08:15

ok
عذر میخوام
Salma
Salma
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 7/19/2010, 08:15

مهريه ، هم داده شده... هم گرفته شده

کــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی؟!!!!! عشق در نگاه اول

می خوای نصیحت بشی میگن دختر مهریه چیه؟؟؟؟ مهر و محبت مهمه.
می خوای ازدواج کنی میگن نه دیگه پسر ما خونه داره دو تا فرش از بابا بزرگشم براش به یادگار مونده .. کم توقع باش بشین زندگیت رو بکن!
می خوای زندگی کنی اتفاقی اسم مهریه از توی تلویزیون میاد همسر عزیز رنگ خون می شه که
این حق مرد هست
این حق زن نیست
دوباره این حق مال مرده
زن اون حق رو نداره
و ...
می خوای طلاق بگیری می گن مهریه که نداریم بدیم
طرف بیافته زندان قاتلی!
قاتل نباشی مهریه نمی گیری

پس لازمه که از این همه ماجرا یه درس خوب بگیری رز
پیروزی
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 7/19/2010, 08:18

ضمنا زنها معمولا بيشتر از آقايون مشكلات كاري رو به خونه منتقل مي كنن تا آقايون و سير تاپياز ماجراهاي 8 ساعت كاري رو ميان مو به مو تعريف مي كنن

من خيلي كمتر ديدم آقايون اينكارو بكنن

این جمله کاملاً درسته. صد در صد.

بنظر من مهريه و شيربها و جهاز زورترين و حرامترين پوليه كه تو ازدواج گرفته ميشه....

دو نفر تصميم ميگيرن زندگي كنن و با هم باشن .....

حالاچرا مرد بايد مبلغ هنگفتي به زن پيش پرداخت كنه (هرچند هم كه همون موقع نده )؟؟

ضمنا چرا بايد خانواده دختر وسايل زندگي رو بخرن ؟؟اين هم زورترين پوليه كه مرد داره مي گيره .

دونفر خودشون همه توافقاتشونو بكنن و هر چيزي هم تو زندگي با كمك هم بدست ميارن بايد نصف بشه

خیلی نظرات جالبی دارین مهندس. ولی با توجه به تجربیاتی که دارم درست می گین آقایون بازی هایی در میارن که نگو برای مهریه دادن. خودم با چشم خودم دیدم. اما به نظر من هم مهریه مهم نیست. مهم دوستی زن و شوهره. مگه الان هم شیربها می گیرن. تعجب
مصداق جرف شما که خودشون تو زندگی با کمک هم چیزهایی رو که می خوانم بخرن رو دیدم که اونم خودم هستم. ولی در مورد جهیزیه: آخه باید دختر حداقل لوازم اولیه زندگی رو داشته باشه که به نظر من مهم ترینشون گاز، رختشویی و یخچاله. آخه اگه اینا رو نداشته باشه و پسر هم تازه ازدواج کرده نتونه تامین کنه خوب غذا رو کجا بذاره. لباس رو با دست بشوره؟؟؟!
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/19/2010, 08:31

ولی در مورد جهیزیه: آخه باید دختر حداقل لوازم اولیه زندگی رو داشته باشه که به نظر من مهم ترینشون گاز، رختشویی و یخچاله. آخه اگه اینا رو نداشته باشه و پسر هم تازه ازدواج کرده نتونه تامین کنه خوب غذا رو کجا بذاره. لباس رو با دست بشوره؟؟؟!

فريده خانم عزيز

اولين شرط شروع زندگي مشترك در اين دوره زمون !!! داشتن كار ثابت و مطمئن و درآمد مناسب و پس انداز كافي هستش

اگه مردي نتونه اين سه تيكه جنس رو اول زندگي تهيه كنه همون بهتر كه ازدواج نكنه

الان ديگه زمان قديم نيست و نسل من و شما معيارهامون فرق دراه با اين نسل و كسي به كم در اول زندگي قانع نيست .

پس ميشه بدون منت و مستقلا همه وسايل زندگي رو تهيه كرد .

می خوای نصیحت بشی میگن دختر مهریه چیه؟؟؟؟ مهر و محبت مهمه.
می خوای ازدواج کنی میگن نه دیگه پسر ما خونه داره دو تا فرش از بابا بزرگشم براش به یادگار مونده .. کم توقع باش بشین زندگیت رو بکن!
می خوای زندگی کنی اتفاقی اسم مهریه از توی تلویزیون میاد همسر عزیز رنگ خون می شه که
این حق مرد هست
این حق زن نیست
دوباره این حق مال مرده
زن اون حق رو نداره
و ...
می خوای طلاق بگیری می گن مهریه که نداریم بدیم
طرف بیافته زندان قاتلی!
قاتل نباشی مهریه نمی گیری

پس لازمه که از این همه ماجرا یه درس خوب بگیر

كاملا با شما موافقم رونيا خانم عزيز

متاسفانه واقعيت همينه
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 7/19/2010, 08:35

یه مورد که از نظر من بد هستش رو بگم البته امیدوارم هیچ دختری به این مورد دچار نشه. هر چقدر هم مهریه زیاد باشه مرد انسان نباشه، مطمئن باشین مهریه که نمی ده هیچ یه تهمتی هم به زن می بنده تا از زیر مهریه در بره. متاسفانه و صد متاسفانه من این مورد رو دیدم که به زنش تهمت ناروای با کسی دیگه بودن رو زده. و مهریه رو نمی ده. میگه می خوای طاق بگیری مهریه بی مهریه.

پس خانمهای عزیز به جای اینکه دنبال مهریه زیاد، آینه شمعدون نقره، عروسی آن چنانی باشین که می دونم آرزوی هر زنی هستش. به فکر کسی باشین که مرد باشه و آدم باشه. و تو مشکلات ولتون نکنه. این فقط مهمه. باور کنید یک سال بعد از ازدواج با مردی که مهریه زیاد و عروسی پر خرج بفهمید انسان نیست هیچ کدوم از اینها براتون فایده ای نداره. من متاسفانه و صد متاسفانه فرد مورد علاقه و نزدیک به خودم رو دیدم که مرد آدم نیست. مثل یک حیوون سر زنش داد می زنه که همسرم گفت ای کاش نمی رفتیم خونه اشون. 5 میلیون پول آتلیه و فیلمبرداری عروسی تو بهترین و بزرگترین باغ 30 هزار متری، مهریه بالا. اما بدبخت شد. اصلاً فرد متعادلی نیست. چیزی بر وفق مرادش نباشه داد می کشه فرقی نداره جلوی من باشه یا دیگران. خیلی خیلی براش متاسفم آرزو می کردم ای کاش با مردی ازدواج می کرد که چیزی نداشت اما انسان بود من به طرفداری از آقایون این حرف رو نمی زنم . مطمئن باشین که من طرف خانمها هستم اما مسئله سر انسان بودن مرد هستش و اینکه تو شرایط سخت جا نزنه.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف فریده 7/19/2010, 08:37

ببخشید مهندس تفاوت نسل که 8 سال بیشتر نیست رو در نظر نگرفتم.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

صفحه 1 از 5 1, 2, 3, 4, 5  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة