گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب)

+45
farzad
هیوا
hasti
zahra23
ساکورا
ssk_1361
qbht
masi17726
Ati
Innocent
moji bigham
کوکولی
alex_pk
farzadprogram
مونا
Wolfman
MANI_SHSH
negyyy
Hamed
alegria
فریده
ghaffaria
spider
Farshad.roger
مروارید خانوم
الهام
sharareh
niloofar20
MiladicA
samir
سارا س
lida
فائزه
محمد
لاکی
byasini
Paris
Ronia
snake_eater
jigili
apb
هورین
Dr. Iman Memarian
shafagh
Foad
49 مشترك

صفحه 5 از 8 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  الصفحة التالية

غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب) - صفحة 5 Empty رد: غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب)

پست من طرف ghaffaria 4/14/2010, 06:17

امروز براي لاكپشتم رفتم ماهي خوراك خريدم

تا ببينيم چي مي شه

در ضمن امروز صبح كه دوباره باهاش حرف زدم چشماش بسته بود

براش ويتامين آ زدم

حالا بايد ببينم چي مي شه
ghaffaria
ghaffaria
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب) - صفحة 5 Empty رد: غذا نخوردن لاکپشت (علت، درمان و معرفی غذای مناسب)

پست من طرف ghaffaria 4/14/2010, 13:18

لاشه ماهی خوراک رو خورد

فکر کنم این خبر خوبی باشه

ولی زندش رو شکار نمی کنه؟؟؟؟؟؟

الان باید چه کنم؟؟؟؟

ایا چیز دیگه ای باید بهش بدم؟؟؟ یا همین کافیه؟؟؟

ایا مشکلات چشمش برطرف می شه؟؟؟

چقدر طول می کشه؟؟ البته الان چشمش رو نصفه نیمه باز می کنه؟؟؟ ولی نمی دونم از حالا به بعد باید چه کرد؟؟؟؟/////

اینجا لازمه از همه بچه های فروم به خاطر همراهی شون تشکر کنم....

فقط من نمی دونم چرا اینقدر الکی سنگ مجیط زیست رو به سینه می زنن؟؟؟ راستی یه پیشنهاد دارم از مدیر فروم درخواست دارم که اگر ممکنه یه تاپیک با همین موضوع باز کنن...

درباره محیط زیست و اینکه ایا نگهداری حیوانات عملی اخلاقی یا نه و اصلا ما چطور می تونیم این رو تعریف کنیم...

مرسی
ghaffaria
ghaffaria
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Hamed 4/14/2010, 15:44

سلام.لاک پشت من چند روز پیش عطسه وتنگی نفس داشت الان حلش بهتره ولی فعلا غذا نمیخوره.چه غذایی بهش بدم که هم دوباره شروع به غذا خوردن کنه هم براش بد نباسه.
Hamed
Hamed
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Ronia 4/14/2010, 15:48

لاشه کامل ماهی رو تکه کنین و بهش بدین فقط از همه قسمتهای بدن ماهی علی الخصوص استخوان ها بهره بگیرید.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Hamed 4/14/2010, 16:18

لاک پشت من سنش کمه میتونه بخوره؟
اچه نوع ماهی و از کجا باید تهیه کنم؟
Hamed
Hamed
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samir 4/14/2010, 16:20

ghaffaria عزیز

در مورد ماهی، بهترین غذای طبیعی لاک پشتها، ماهی است و معمولا همه لاک پشتها با اشتها می خورند.
سعی کنید براش حتما تنوع غذایی فراهم کنید. یعنی هرزگاهی بهش پلت، ریحان، کاهو بدهید. لاشه کامل ماهی احتیاجات کلسیمی لاک پشت را هم فراهم می کنه. با اینحال بهش کف دریا هم بدهید.

برای چشمش خوبه ولی سعی کنید با دامپزشک سایتمون اقای دکتر معماریان مشورت کنید، شاید دارو لازم داشته باشد تا زودتر خوب بشه.

فقط من نمی دونم چرا اینقدر الکی سنگ مجیط زیست رو به سینه می زنن؟؟؟ راستی یه پیشنهاد دارم از مدیر فروم درخواست دارم که اگر ممکنه یه تاپیک با همین موضوع باز کنن...

اکثر بچه های این فرم حیواناتی که بی سرپرست هستند یا مشکل دارند را نگه می دارند و هیچکس برای تفریح اونها را در خونه ها محبوس نمی کنه.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 4/14/2010, 16:32

می تونه. اگر نتونست براش تکه کنین. لاشه کامل ماهی رو در اندازه کوچیک با نام ماهی خوراک یا ماهی طعمه از آکواریومی ها تهیه کنین.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مروارید خانوم 4/14/2010, 17:52

سلام!

دیشب کنار آکواریوم پسرم مشغول مطالعه بودم که متوجه جست و خیزهای عجیبش

شدم

یه کم که دقت کردم، دیدم در حال شکاره!

یکی دو تا پشه که دور لامپ بالای خشکیش در حال پرواز بودن و سقوط کردن بودن توی

آب رو با اشتهای فراوان خورد!

منم که از این حرکت به وجد اومده بودم، شروع کردم به شکار پشه برا پسرم!

اگر بدونید با دیدن پشه ها چه ذوقی می کرد عشق

صحنه ی خیلی جالبی یود!

میگین این پشه ها ضرر دارن برا پسرم؟؟؟
مروارید خانوم
مروارید خانوم
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/14/2010, 18:02

خیلی خوشحال فکر نمیکنم اما پشه هایی که در طبیعت هستن مفید هم هست براشون اونایی که نزدیک محل زندیگشون اما تو شهر پشه ها خون خوارن...نمیدونم خوب باشه یا نه تا بقیه نظرشون چی باشه
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 4/15/2010, 01:37

مروارید خانوم عزیز

کاش توی یک تاپیک جدا این بحث را مطرح می کردید. چون بحث جدیده تغذیه حشره.

در کتاب مهندس محمد فر (راهنمای نگهداری از لاک پشتها) صفحه 42 و 43 به تغذیه با حشرات پرداخته ولی اسمی از پشه نبرده.

منتها به جیرجیرک، کرم ابریشم، کرم خاکی و سوسک اشاره کرده که می تونند در حد معتدل ازشون مصرف کنند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف negyyy 4/15/2010, 03:38

چطوری میشه با دکتر معماریان تماس گرفت ؟ آخه جواب پست هارو نمیدن . من لاک پشتم قبلاً خیلی با اشتها غذا میخورد ولی الان دو روزه لب به هیچی نمیزنه .قبلاض همه چیز میخورد . امکان داره که حامله باشه ؟ الان نزدیک 2 سالشه . و قدش 14و15 سانت شده
negyyy
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/15/2010, 03:45

چجوری 2 سال 15 سانت؟ بیش از حد رشد کرده....پروفایل اقای دکتر سمت چپ سایت هست...شمارشون هم هست
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ghaffaria 4/15/2010, 04:31

دوستان
امروز صبح دوباره چشمان لاكي رو وارسي كردم

يكيش رو بسته بود

چه مشكلي داره اين بنده خدا؟

ممكنه به خاطر دماي ابش باشه(روي 32 درجه هستش؟)
ghaffaria
ghaffaria
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف alegria 4/15/2010, 04:39

سلام من جدا با مشکل مواجهم یه دکتر دامپزشک گفت گوش قرمزم و بذارم تو طبیعت و گرنه میمیرهو چی کار کنم. تو رو خدا کمکککککککککککککککککککککککک
alegria
alegria
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/15/2010, 05:25

oh oh دمای 32 برای خشکیه نه برای اب و حتما مشکل درست میکنه اب باید 25 باشه بچشمش هم لاک پشت ها از ناحیه چشم بسیار حساسن دمای اب کیفیت اب...تغذیه....روی بیناییشون تاثیر داره شما یک زنگ به دکتر معماریان بزنین بگین دمای اب روی 32 بوده و چند وقت بوده و چی به حیوان دادین بخوره این مدت راهنماییتون میکنه!
Alegria گوش قرمز از امریکا میاد نه ایران و اصلا نباید در ایران ولش کنین! چرا بمیره مگه غذا و...نمیخوره؟
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ghaffaria 4/15/2010, 05:45

اي بابا من فكر مي كردم دارم بهش حال مي دم

بيچاره داشته مي پخته حتما

من با ابزارهاي خانگي و معمولي چطور مي تونم دماي خشكيش رو مهيا كنم؟
ghaffaria
ghaffaria
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/15/2010, 05:48

لامپ هالوژن بزار بالای خشکیش به دماسنج هم اون زیر بزار روی 32 تنظیم شه
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 4/15/2010, 06:59

alegria عزیز ، گوش قرمز در طبیعت ایران؟ عشق در نگاه اول بعضی ها عجب حرف هایی می زنند! گوش قرمز بومی ایران نیست و در صورت رها سازی در طبیعت ، باعث برهم خوردن اکوسیستم ایران می شه و برکه ای های اروپایی و خزری رو از بین می بره!

همه اعضای این سات گوش قرمز رو بدون مشکل نگهداری می کنند! مشکل شما با گوئش قرمز جیه که دامپزشکتون چنین حرفی زدن؟
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف مروارید خانوم 4/15/2010, 07:56

من از همه ی این حشراتی که اسم بردین می ترسم!

فقط از پشه ( اونم از نوع کوچولوش! ) نمی ترسم...

آخه چون لامپ رو خشکیش تو طول روز روشنه و منم صبح ها سر کارم، ممکنه خودش

پشه هایی که تو آب میفتن رو بخوره

میگین براش ضرر داره؟!؟!؟!

اين مطلب آخرين بار توسط مروارید خانوم در 4/15/2010, 08:15 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
مروارید خانوم
مروارید خانوم
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Ronia 4/15/2010, 08:10

نه. توی طبیعت اونها گاهی این حشرات رو شکار می کنند اما اینکه بخواین به عنوان غذا ازش استفاده کنین مشکل ایجاد می کنه.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مروارید خانوم 4/15/2010, 08:17

نه، حواسم به غذاش هست

فکر می کنم از پشه به عنوان دسر استفاده می کنه خیلی خوشحال
مروارید خانوم
مروارید خانوم
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف samir 4/15/2010, 08:58

مهندس جان

متاسفانه این قضیه رخ می ده و خیلیها لاک پشتشون را شمال ایران رها می کنند.

امسال در شمال، دقیقا پشت محلی که ما قرار داشتیم یک نهر رد می شه که توش لاک پشت هم هست. یک روز صبح من دیدم که سه تا برکه ای در حال آفتاب گرفتن و شنا بودند که یکهو توجهم به یک گوش قرمز خیلی بزرگ حدودا 15 سانتی متر جلب شد. با جریان آب داشت شنا می کرد اومد سمت این برکه ای ها یک دقیقه ای پیششون بود انگار احوال پرسی کرد و بعد به راهش ادامه داد.

احساس می کنم لاک پشت گوش قرمز خیلی وقت بود اونجا رها شده بود.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ghaffaria 4/19/2010, 01:57

با سلام مجدد

مي خواستم بگم كه بالاخره لاكي حان مشغول شدن به عيش و نوش ، اونم فقط از نوع ماهي خوراكش

حالا من موندم اين خانم مي خواد تا اخرش همين ها رو بخوره فقط..... من بايد چه كار كنم؟

چه غذاي ديگه اي مي تونم براش تهيه كنم كه ايشون ميل كنن؟
ghaffaria
ghaffaria
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Farshad.roger 4/19/2010, 02:04

خوبه دیگه وقتی نمیخوره ناراحتی خیلی خوشحال وقتی میخوره هم ناراحتی ...خوشحال باش..از همین ماهی خوراک بیشتر بهش ببده به عنوان غذای اصلی الان که افتاده به خوردن پلت انداره سرش بهش بده...سبزیجات( هویج کاهو ریحان)
Farshad.roger
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 4/19/2010, 02:29

ghaffaria عزیز

با توجه به مشکل چشم لاک پشتتون. به نظرم فعلا مدتی بهش ماهی خوراک بدهید که بهترین غذابرای تامین مواد مورد نیاز بدن لاک پشت هست و به بهبودیشم کمک می کنه.

ولی سعی کنید کم کم تنوع در غذاش ایجاد کنید و از موادی که اقا فرشاد گفتند در جیره غذایی استفاده کنید. تا تنها به ماهی خوراک وابسته نشه.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

صفحه 5 از 8 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة