گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ساختمان فیلترهای دست ساز اعضا و بحث در مورد آن

+9
senior
spider
Alireza_Tiger
pareparvaz51
shelman
apb
rain
maryam.m
hebrahimi
13 مشترك

صفحه 4 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4

ساختمان فیلترهای دست ساز اعضا و بحث در مورد آن - صفحة 4 Empty رد: ساختمان فیلترهای دست ساز اعضا و بحث در مورد آن

پست من طرف apb 8/9/2009, 04:49

نه ، چیلر دما رو پایین میاره ، که منم ندارم و احتیاجی نیست ، تو تابستون خاموشه و در زمستان بخاری روشنه و بخاری من دما رو می شه باهاش تنظیم کرد ، خیلی از بحاری ها روشون درجه داره که با تنظیم اون درجه می توان دمای آب رو روی درجه مورد نظر تنظیم کرد.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

ساختمان فیلترهای دست ساز اعضا و بحث در مورد آن - صفحة 4 Empty رد: ساختمان فیلترهای دست ساز اعضا و بحث در مورد آن

پست من طرف pareparvaz51 11/25/2009, 04:24

اين طرح سامپي هست كه آن را ساخته ام :

طرح كلي
http://myup.ir/images/hrkk509z8r5129g83upd.jpg

طرح ساخته شده ( البته دو محفظه ي آخر هنوز درست نشده . )
http://myup.ir/images/7huo7jkwptqjaqnmv.jpg

كمي بالاتر از تراريوم قرار ميگيره ، فاصله ي بين شيشه هاي محفظه ي اول و دوم 13 س م و دو محفظه ي آخر 4.5 س م هست و آب از آخرين محفظه به داخل تراريوم ميريزه و وسايل داخل محفظه ي اول و دوم بصورت عمودي قرار ميگيره و دو محفظه ي آخر خاليه . در صورت امكان اگر راهنمايي بفرماييد سپاسگزار ميشم :

آيا عملكرد سامپ مناسب خواهد بود و امكان سر ريز شدن آب وجود دارد يا خير ؟
در صورت قطع برق وسايل خشك خواهد شد ؟
زغال اكتيو باعث سياه شدن آب و ابرهاي داخل سامپ نميشود ؟
ابعاد سامپ براي تراريومي با ابعاد 50 ، 48 و 104 مناسب است ؟ اگر مناسب نيست ابعاد مناسب براي سامپ با توجه به ابعاد تراريوم را بفرماييد .

با تشكر
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 11/25/2009, 07:21

من باید دقیق با شما در مورد ساخت سامپ صحبت کنم! این طوری به نظرم چند مشکل اساسی داره که فقط با توجه به چیزی که فهمیدم (اگه درست باشه نظر می دم):

فاصله 4.5 سانتی متر خیلی کمه و باید حتما بیشتر باشه! تا تیق به راحتی بین شیشه ها حرکت کند و موقع تمیز کردنش به مشکل نخورید!
آب توش به صورت عمودی حرکت می کنه؟ تمام اطرافش که پوشیدست؟!!! اگه این طوره چه طور تمیز می شه؟

طول تراریوم رو زیاد کنید! (120 سانتی متر) و سامپ رو داخلش بسازید (به اندازه 20 سانتی متر) تا از هر لحاظ امن باشه! اگه خواسنید به من پبام بدهید ، تا با هم در این مورد بیشتر صحبت کنیم!

زغال اکتیو باعث سیاه شدن نمی شود! موقع خرید ابتدا قبل از استفاده خوب آبکشی نمایید!

چون درک درستی ازش ندارم ، نمی تونم بگم خشک می شه و یا ممکنه سرریز بشه! باید توضیحات و شکل شماتیک نحوه قرار گیری اون رو بدهید! اگه روی تراریوم باشه ، احتمال سرریز آب همیشه هست ، اگه داخل باشه ، نه! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 11/25/2009, 09:38

فاصله .4.5 كمه ؟ ميشه با شيشه شور تميزش كرد .

اگر سامپ رو به صورت عرضي داخل آكواريوم قرار بدم چون عرض سامپ 20 س م هست طول تراريوم 20 سانت بايد اضافه بشه در اون صورت بايد 1 محفظه ديگه به سامپ اضافه كرد و باز هم دو محفظه ي آخر همون 4.5 باشه يا محفظه ي ديگه اي اضافه نكرد تا دو محفظه ي آخر كه خالي از مواد هستن 8.5 س م بشن . شما كدوم يكي رو توصيه ميكنيد ؟

مدلش مثل سامپ خودتون هست و داخل محفظه ها سبد و داخل سبدها مواد سامپ قرار ميگيره فقط قرار بود كه بيرون از تراريوم باشه كه مثل اينكه براي جلوگيري از لبريز شدن آب بايد منتقلش كنم داخل تراريوم .
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 11/25/2009, 15:22

نه من نمی گم سامپ رو دورن تراریوم قرار دهید ، یه سامپ در تراریوم بسازید!(نه این که اون رو که ساختید درون ترارویم قرار دهید ، البته جسارت نباشه ، نظر من اینه)

اگه داخل خود تراریوم ساخته بشه ، آبب لبریز نمی شه!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف فریده 11/26/2009, 14:16

الان که هوا سرد شده آیا باید دمای هیتر آب رو بیشتر کرد. چون لاکی ها خودشونو به هیتر می چسبونند. هیتر طبق نظر دکتر روی 26 درجه اس
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 11/26/2009, 16:08

نه همون باشه ، ولی شاید به خاطر هوای سرد لازم باشه ، فاصله هالوژن به خشکی نزدیک تر باشه تا خشکی همون دمای 32 درجه بمونه!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 12/1/2009, 10:24

با سلام
ابر داخل سامپ بايد از كدام نوع باشد ؟ : سولفاتيك ، كربنيك يا فسفاتيك ؟
ممكنه وقتي آب از سامپ به صورت آبشاري داخل تراريوم ميريزه وارد كيسه هاي هوايي لاك پشت بشه . از اونجايي كه نمي خوام بلايي كه دوستم موقع شستن لاك پشتش سر لاك پشت مرحومش آورد و آب وارد كيسه هاي هو.اييش شد سر لاك پشتهام بياد بايد چكار كرد ؟ ميشه آب رو به وسيله ي يك شلنگ وارد تراريوم كرد و در عوض يك پاور هد داخل تراريوم گذاشت تا هوا دهي ايجاد بشه ؟
با تشكر
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 12/1/2009, 11:42

pareparvaz51 عزیز ، بله می شه که آب توسط تانک مستقیم به زیر آب تانک ریخته باشه!(تقریبا مثل مال من) من به جای ابر از الیاف فیلتر که در آکواریوم فروشی ها فروخنه می شه استفاده کردم ، ابر فیلتر هم در آکورایوم فروشی ها وجود داره! حتی می توانید از چندین نوع ابر در قسمت های مختلف فیلتر استفاده کنید!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف spider 4/18/2010, 06:10

آقا پرهام یه کم کف تراریوم خرده های کف دریا باقی میمونه !
طبیعی نیست؟
دوم اینکه اگه تاپ فیلتر در نداشته باشه اشکالی داره؟
سوم اینکه آشغالهایی که به تاپ فیلتر میاد روی بسته ی زغال ریخته میشه درسته؟

با تشکر
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف apb 4/18/2010, 10:02

spider عزیز ، فکر کنم به زودی یا خود فیلتر جمع کنه! یا با سیفون کردن هفتگی شما جمع شوند! چرا در نداشته باشه؟ فقط مشکل گرد و غبار هست! درسته! اگه باز سوالی بود در خدمتم ، موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف spider 4/18/2010, 14:09

آخه درشو جوری روی آکواریوم گذاشتم که آب بریزه روش و صداش قطع شه!!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف apb 4/18/2010, 14:22

spider عزیز ، به به به ابتکارات! اگه صدا کم شده خوبه! راستی عکسشم بزار ببینیم! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف spider 4/18/2010, 14:27

چشم تا چهارشنبه عکهای تراریوم و لاکپشتم را حتما میگذارم!
با تشکر از زحمات شما!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

صفحه 4 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة