گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ساختمان فیلترهای دست ساز اعضا و بحث در مورد آن

+9
senior
spider
Alireza_Tiger
pareparvaz51
shelman
apb
rain
maryam.m
hebrahimi
13 مشترك

صفحه 2 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

ساختمان فیلترهای دست ساز اعضا و بحث در مورد آن - صفحة 2 Empty رد: ساختمان فیلترهای دست ساز اعضا و بحث در مورد آن

پست من طرف apb 4/25/2009, 06:43

اکسیژت دهی برای باکتری های مفید ، با استفادع از شلنگ هوا و ستگ هوا برای جذب میزان اکسیژن بیشتر در آب ، به جز پکپ هوا از سیستم آبشاری در طراحی فیلتر استفاده بکنید.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

ساختمان فیلترهای دست ساز اعضا و بحث در مورد آن - صفحة 2 Empty رد: ساختمان فیلترهای دست ساز اعضا و بحث در مورد آن

پست من طرف Alireza_Tiger 4/25/2009, 09:52

پرهام جان یه خرده اطلاعات در مورد سنگ هوا میدی ؟
یه سوال دیگه بیو فیلتر میتونه به صورت افقی در آب باشه ؟ یا حتمآ باید عمودی باشه ؟
Alireza_Tiger
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 4/25/2009, 13:34

سنگ هوا یه چیزی شبیه سنگ است (هرچند برخی انواع ان اصلا شبیه سنگ نیست) ولی زیباست ، کار اون اینه که به شلنگ هوا وصل می شه به چهار اره پمپ هوا و موضع خروج هوا ، به جای حباب هاب بزرگ ، حباب خیلی ریزی می سازد و باعث ایجاد جریان مناسب در آب شده و به علت کوچکی حباب ها ، بهتر در آب جذب شده و اکسیژن محلول در آب بالا می برد.

عمودی و افقی منظورتون چیه؟ اگه منظور چیدمان درون فیلتر و مسیر جریان آی است ، من تا حالا افقی رو ندیدم.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Alireza_Tiger 4/25/2009, 17:46

آره دیگه یعنی به جای این که آب از پایین وارد بشه و از بالا خارج بشه یا برعکس آب از چپ وارد بشه و از راست خارج بشه.مواد درون بیوفیلتر هم به ترتیب از چپ به راست قرار گرفته اند.
Alireza_Tiger
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 4/26/2009, 01:42

تقریسا فهمدیم چی می گین ، ولی برای درک بهار یه نقشه ساده ازش با دست یا توسط PAINT و ... بکشید و بفرستید ، بهتر می توانم نظر بدم.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 4/28/2009, 11:07

با سلام

با وجود سنگ هوا در تراريوم ميشه مناطق اكسيژن دهي رو در فيلترهاي دست ساز حذف كرد ؟

با تشكر
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 4/28/2009, 13:41

بله ، هدف از اون ها فقط بالا بردن سطح اکسیژن آب هست و نه چیز دیگری ، حالا از هر کجا که اتفاق بیقته خیچ فرقی نمی کنه ، من چون سنگ هوت و پمپ هوا برای تراریوم استفاده نمی کنم ، ابن ساختار رو تعبیه کردم. چمچ هوای من به 6 تا آکواریوم بزرگ و کوچک هوا دهی می کنه و دیگه فکر نمی کنم که نیاری باشه با وجود این ساختار از پمپ هوا براش استفاده کنم.

موفق باشید :cheers:

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 4/28/2009, 23:57 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 4/28/2009, 23:49

از توجه شما سپاسگزارم
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 5/1/2009, 06:14

کمک

با سلام

من ميخوام سيستم فيلتراسيون رو به بيرون از تراريوم منتقل كنم يعني زير ميز در داخل يك مخزن شيشه اي قرار بگيره . ميشه به وسيله ي شلنگ هوا آب رو از تراريوم به مخزن شيشه اي انتقال داد اما مشكل اصلي برگشت آب به تراريوم هست . چون وقتي سيستم فيلتراسيون همراه تراريومه آب از طريق مناطق اكسيژن دهي بعد از تصفيه شدن به تراريوم برميگرده اما اگه جدا باشه بايد چي كار كرد ؟ متفکر: فكر نميكنم با گذاشتن شلنگ بشه آب رو از مخزن به تراريوم برگردوند !!!!! بايد يك موتور فيلتر ديگه داخل مخزن بزارم و از اين طريق آب برگرده به تراريوم ؟؟؟؟؟؟؟ تعجب ناراحت ميشه لطفا" راهنمايي كنيد ؟ سوال در ضمن در اين حالت موقع قطع برق مشكلي پيش نمياد ؟ سوال

با تشكر
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 5/1/2009, 07:09

اگه بخواهید بیرون آکواریوم باشه کار سخت می شه. البته نه این که قابل انجام نباشه ، ولی بهتره که روی آکواریوم باشه تا زیر آکواریوم. یه طرح ناقص می گذارم ، ببینید اگه خوشتون اومد ، روش کار می کنیم تا کامل بشه.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف apb 5/1/2009, 08:06

طرح1:
ساختمان فیلترهای دست ساز اعضا و بحث در مورد آن - صفحة 2 System_tsfiye2
سیستم بالایی ساده تره ، آب با پمپ آب به داخل سیستم تصفیه که به اندازه دهانه آکواریوم روی آن سوار است ، انتقال یافته و سپس از آن عبور کرده و از دهانه خروج آب در کناره سیستم خارج می شود.(طرحش تا حدودی شبیه مال خودمه ، با این تقاوت که روی آکواریوم نصب می شود.

طرح2:
ساختمان فیلترهای دست ساز اعضا و بحث در مورد آن - صفحة 2 System_tsfiye1
این یکی سیستم بالایی هم روی آکواریوم قرار گرفته و آب پس از عبور از آن از پاببن سیستم ، به وسیله شیر خروج آب کولر(البته نوع پلاسلیکی آن) خارج شده ، کمی سخت تره ددست کردنش و باید بدهید شیشه بر شیشه را دایره و به قطر شیر خروج آب کولر براتون سوراخ کنه. ولی در عوض اشکال بلاقوه بالایی رو نداره و اون اشکال چیه و چرا گقتم بالقوه: وقتی آب از بالا به پایین توی تراریوم ریخته می شه ممکنه سر و صدا ایجاد کنه ، البته ممکنه. در طرح دومی شما یک شلنگ به انتهای شیر خروج آب می بندید و طول آن باید آن قدر باشد تا آب رو در زیر سطح آب تخلیه کرده و سر و صدا ایجاد نشود.

اگه حتما می خواهید سیستم زیر تراریوم باشه می شه این کار رو انجام داد ، ولی بسیار پیچیده و سخت است و احتیاج به شیرهای یا تمهیدات دیگری داره تا موقع قطع برق ، جربان آب رو فطع کنند. پیشنهاد می کنم این کار رو نکنید ، به نظر من اصلا به دنگ و فنگش نمی ارزه.

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 5/1/2009, 12:35 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 5/1/2009, 10:40

ممنون كه اينقدر با حوصله پاسخ ميديد اما مشكل اينه كه در حال حاضر آكواريوم رو تهيه كردم و خشكي رو نزديك لبه ي بالايي آكواريوم قرار دارم و يك قسمت شيشه اي مانند طرح تراريوم شما بالاي اون قرار دادم كه لاك پشتها فكر فرار به سرشون نزنه ( نكته : خشكي داخل آكواريومه ) پس قسمتي از فضاي آكوريوم به خشكي اختصاص داده شده اگر بخوام سيستم فيلتراسيون را بالا يا داخل آكواريوم بزارم مثل آكواريوم قبليشون لاك پشتها فضاي كافي براي شنا كردن ندارن پس تنها راه حل فكر كنم همون انتقال سيستم به زير تراريوم باشه . ممنون ميشم اگر سيستمش رو توضيح بديد .

با تشكر

اين مطلب آخرين بار توسط pareparvaz51 در 5/1/2009, 14:17 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 5/1/2009, 12:52

سلام ، مگه شیشه روی آکواریومتون نیست؟ خوب فیلتر هم کفش شیشه ایه دیگه ، شیشه رو بردارید و فیلتر رو جای شیشه روی سزح آکواریوم بگذارید ، خوب اگه هم دوست نداشتید ، سایت زیر رو که حتما می شناسید و در اون عضو هستید ، بد نیست یه نگاهی به طرح های موجود در اون بیندازید و طرحی رو انتخاب کنید و روش یحث می کنیم ، طرح های من هم در اون هست ، البته در برخی طرح ها تمهیداتی که برای جلوگیری از خروج آب هستند توضیح داده شده اند که می توانید استفاده کنید:

http://forum.niksalehi.com/showthread.php?t=27747

http://forum.niksalehi.com/showthread.php?t=27654
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 5/1/2009, 14:31

اون شيشه ها فقط ديواره هستن و كف ندارن فقط براي اين گذاشتم كه لاك پشتها فرار نكنن و بشه هالوژن براشون گذاشت و نورش مستقيم و بدون عبور از شيشه به خشكي بتابه .
قدرت خدا تو فروم يه همچين جاهايي هم هست و ما خبر نداشتيم خیلی خوشحال تعجب ممنون از راهنماييهاتون بسيار مفيد بود .
فعلا" يك سوال ديگه بالاخره آب از داخل سامپ بايد با استفاده از يك پاور هد دوم به تراريوم برگرده متفکر:

متشكرم :;;>:
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 5/2/2009, 00:22

نقریبا بله ، یکی ار روش ها همینه ، ولی باید مراقب باشید که قدرت 2 پاورهد باید کاملا با هم برابر باشه ، ورگنه آب از یکی شون سر ریز می کنه.

موفق باشید.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 5/3/2009, 11:21

تشكر از توجه شما
با توجه به اينكه خروجي آب فيلتر در تراريوم به وسيله ي شلنگ ميره به سامپ ديگه جرياني در تراريوم وجود نداره و با توجه به اينكه كف تراريومم سنگه استفاده از سامپ مناسبه ؟ پس بايد از يه فيلتر ديگه هم براي ايجاد جريان آب استفاده كنم ؟
فكر كنم ترتيب قرار گيري وسايل مهمه ! زغال بايد قبل از بيوبال و بيوسراميك باشه تا باكتريهاي مفيد رشد كنن ؟
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 5/3/2009, 13:00

به نظر من ترتیب زیاد مهم نیست ، ولی ممنم با ایت ترتیب موافق ترم. اگه باشه بهتره ، به فبلتر خیای مناسب و نسیتا ارزان ، تاپ فیلترهای مناسب با حنک تراریوم خست ، قیمت حدود 12000 تومن و کارایی برای لاک پشت ها عالی. می توانید خودتون در موردشون تحقیق کنید.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف spider 5/18/2009, 04:00

سلام آقا پرهام میشه شما برای همه یک فیلتر درست کنید؟ lol!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف senior 6/18/2009, 09:11

salam,
bebakhshid,man hameye inaro khundam,vali chize ziadi az sakhtesh nafahmidam,age mishe ye adresi beddid,va inke ye tozihi ham vase bio seramik va zoghale aktive bedid,az koja mishe tahie hard,va gheymatesh hodudan chande?
mer30 اشاره
senior
senior
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 6/18/2009, 13:26

جواب های شما در بینک زیر موجود می باشد:

وبلاگ تراریوم

نه متأسفانه من بیوفیلتر رو فقط برای مصارف خودم می سازم.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 7/21/2009, 06:41

عکس های آقی ابراهیمی قابل دیدن نیست اگه ممکن درست کنید...
می خواستم بدونم مصرف برق این پمپهایی که توی فیلترهای دست ساز هست به چه صورت؟زیاده؟
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 7/21/2009, 13:13

اشکال رو برطرف کردم ، هرچمد اشکال از سایت imagehost بود.

مصرف برقشون زیاد نیست ، انواع دارند با توجش به قدرتشون از 5 وات دارند تا20 وات(به طور عمده) ، البته کمتر و بیشتر هم وجود داره ، هر چه بیشتر باشه ، قوی تره و برای آکواریوم های بزرگتر مناسب تره.

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 7/21/2009, 15:08 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 7/21/2009, 13:23

خیلی ممنونم مهندس... رز
تصمیم دارم یه فیلتر خوب براشون بسازم چون خیلی زود آبشون کثیف میشه.طرحم اول اینجا مطرح می کنم تا همه نظر بدن.بازم ممنونم. رز
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 7/21/2009, 15:04

خوشحال می شیم ببینیم ، ولی هر فیاتری باید 1ماه سیکل ازت رو طی کنه ، یا باید از آب قبلی تراریومتون استفاده کنید تازودتر این سیکل طی بشه ، موفق یاشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 7/21/2009, 15:08

اینی که گفتید یعنی چی؟ سوال
قبل از هرکاری حتما مشورت میکنم همینجا... عاشق لاک پشت
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

صفحه 2 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة