گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

باید ها و نباید های رفتاری و غذایی و ... در مورد سگ ها

5 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

باید ها و نباید های رفتاری و غذایی و ... در مورد سگ ها Empty باید ها و نباید های رفتاری و غذایی و ... در مورد سگ ها

پست من طرف dordon 9/13/2009, 06:51

سلام به همه دوستان عزیز

در این بخش کمتر موضوعی درباره سگ ها هست که لازم دیدم این موضوع رو ایجاد کنم

من خودم مشکل اساسی که در مورد سگم دارم این که درست نمی دونم چه غذاهایی رو می تونم به سگم بدم و چه غذاهایی رو نباید بدم و ساعات و تعداد دفعات غذا خوردن سگ ها در سنین مختلفشون به چه شکله ؟؟

آبر طبق راهنمایی که از جناب آقای دکتر معماریان گرفتم

سگ ها گوشت خواران محض نیستن

و در غذایی که به سگ هامون می دیم باید به اندازه لازم
از سبزیجات _ لبنیات _ نان و برنج _ میوه ها
ااستفاده کرد

اگر که این مطلب رو درست عنوان نکردم
از آقای دکتر می خوام که لطف کنن و اصلاحش کنن

سپاس

رز

اين مطلب آخرين بار توسط Dordoone در 9/14/2009, 16:16 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

باید ها و نباید های رفتاری و غذایی و ... در مورد سگ ها Empty رد: باید ها و نباید های رفتاری و غذایی و ... در مورد سگ ها

پست من طرف dordon 9/13/2009, 07:04

و اما در مورد سگ خودم : پاپی

زمان هایی که می خوام به ماهی هام غذا بدم ، پاپی می یاد و از روی حصادته یا علاقه ، که من درست نمی دونم
به زور از من می خواد که بهش غذا ماهی بدم
آرتمیای خشک و منجمد _ کرم خونی منجمد _ توبی فیکس _ میگو _ ماهی غزل آلا _ لوفاک
این غذا ماهی هارو می خوره البته به مقدار خیلی کم ، چون من نمی گذارم بیشتر بخوره

خودم هم به عنوان غذای پاپی بهش شیر و مرغ پخته شده به همراه قسمت های نرم اسکلت مرغ که خودم ریز و لهشون می کنم و جیگر مرغ کباب شده می دم .

پاپی مثل بقیه سگ ها علاقه زیاد داره که مدام بره در باغچه و گل باغچه رو بکنه و انگار که گل رو هم می خوره که تا جایی که تونستم روی باغچه رو پوشوندم و پاپی دیگه نمی تونه گل بازی کنه .

برای رنبی هم همین کار رو کرده بودم که ، می رفت سراغ گچ دیوار و گچ دیوار رو می کند و می خورد تقریبا .
پاپی تا حالا زیاد پیش نیومده که گچ بکنه ، شاید یکی دو بار

پاپی مثل رنبی با حرص و علاقه از مچ دست تا آرنج رو و بازو رو حصابی گاز می گیره که این کارش به حدی درد داره که من تنبیهش کردم و می شه گفت که دیگه پاپی دست رو گاز نمی گیره و و قتی هم که می خواد این کارو انجام بده ، با یک تشر ، آروم می شه .

تا اینجا در مورد رفتار سگم همین نکات به ذهنم رسید

از آقای دکتر خواهش می کنم که همه ی سوالاتم جواب بدن

سپاس

رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

باید ها و نباید های رفتاری و غذایی و ... در مورد سگ ها Empty رد: باید ها و نباید های رفتاری و غذایی و ... در مورد سگ ها

پست من طرف Dr. Iman Memarian 9/13/2009, 09:42

با درود

در ابتدا باید تشکر کنم به دلیل اینکه به شرایط کوچولوی خودت اهمیت می دهی و به دنبال باید ها و نبایدها هستی. ولی متاسفانه مطالبی که در بالا ذکر شده اکثرا ایراد دارد. در مورد سگ شما هم تغذیه نیاز به اصلاح دارد. علائمی که در مورد خوردن گچ و خاک ذکر کردی نشان از پیکا و کمبود مواد معدنی دارد که باید درمان شود. در مورد مشکل رفتاری راه خوبی را پیش گرفته اید این مشکل در مورد خیلی از توله ها وجود دارد.

موفق باشید
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف dordon 9/13/2009, 16:36

سلام

خیلی ممنون از توجه شما و حضور شما و جواب دادن به سوالاتم آقای دکتر

حدس می زدم که گچ خوردن های سگام یک ایرادی داشته باشه
آخه یک زمانی من هم خودم علاقه زیادی به خوردن گچ و یخ داشتم که بعدا فهمیدم به خاطر فقر آهن در بدنمه که با خوردن قرص های آهن خوب شدم

سپاس

رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف dordon 9/13/2009, 16:42

فرتموش کردم این سوال رو بپرسم

این حیوانات : سگ ها

در طبیعت به چه شکل زندگی می کنن که مشکلاتی که با زندگی در کنار انسان براشون ایجاد می شرو ندارن ؟؟

اصلا سگ ها در طبیعت ، جدا و دور از انسان ها زندگی می کنن ؟ و یا می کردن ؟

سگ ها می تونستن و یا می تونن بدون اینکه در کنار انسان باشن زندگی کنن ؟

به خاطر سوالات عجیبم من رو ببخشید
آخه می بینم که سگ ها خیلی وابسطه به انسان ها هستن

رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 9/13/2009, 20:06

در یک توضیح به صورت کلی:

هیچ یک از نژادهای سگ که در حال حاضر به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند در طبیعت حضور ندارند و شاید از معدود مثالها در طبیعت سگهای قرمز آفریقایی و دینگو ها در استرالیا باشند. تمامی این نژادها در حقیقت ساخته دست بشر هستند و بدون حمایت انسان قادر به زندگی در طبیعت نمی باشند.

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف dordon 9/14/2009, 01:01

ممنون آقای دکتر از اطلاعاتتون

حدسش رو می زدم و با این حال از اطلاع این موضوع خیلی ناراحت شدم ناراحت

در مورد رنبی همه به من می گن که دیگه سگت رو دادی رفته
دیگه نباید حساسیت به خرج بدی و نگرانش باشی

اما هر روز که می گذره در مورد رنبی بیشتر فکرم مشغول می شه

بردنش به باغ میوه ای که خودشون در باغ ساکن نیستن و من نمی دونم که به سگم هر چند وقت یک بار غذا می دن

سگ ها تا چند روز می تونن غذا نخوردن رو تحمل کنن ؟؟ گریه

سپاس

رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 9/14/2009, 04:03

سگها بعد از 6ماهگی باید حتما هرروز 2 وعده و بعد از 1 سالگی 1 وعده غذا بخورند.
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف dordon 9/14/2009, 16:10

ممنون آقای دکتر

رنبی 1 سال و 2،3 ماه داره و من نمی دونم اون یک وعده غذایی که شما گفتین رو بهش می دن یا نه

آقای دکتر امروز که پای تلفن بهتون گفتم پاپی داره قرص می خوره
یک دونه قرص کوتریموکسازول بزرگسالان رو خورد

نمی دونم چرا موضوعی که ایجاد کردم یک جورایی شخصی شده
بر خلاف قوانین فروم نیست که تو این موضوع فقط راجع به سگ های خودم می پرسم سوال

سپاس

رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 9/15/2009, 07:50

با تشکر

اگر همین یک بار باشد مشکلی ایجاد نمی کند ولی باید به این موضوع دقت کنید چون بعضی از داروهای انسانی برای سگ بسیار خطرناک هستند.

در مورد موضوع اول هم از اینکه اصلاح کردید ممنون. 2 تا نکته کوچیک اضافه کنم 1. گوشت حدود 30% جیره سگ را تشکیل می دهد 2. از ادویه در تهیه غذای سگ استفاده نکنید چون می تواند آلژی زا باشد.

تغییر جیره غذایی مخصوصا اگر مدت طولانی یک جیره خاص استفاده شده باشد دشوار است ولی باید صورت گیرد.

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف dordon 9/15/2009, 17:36

من هم از اینکه اطلاعات مفیدتون رو در اختیارمون می گذارید

تشکر می کنم

رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف dordon 9/19/2009, 08:40

سلام

سگ من ياد گرفته در يك قسمت از ساختمون بر روي روزنامه دستشويي كنه
كه مي خوايم جاش رو تغيير بديم
براي اين كار ، روز نامه هارو به جاي ديگه انتقال داديم و جاي قبلي رو با آب و وايتكس شست و شو داديم
اما باز هم حيوان برگشت به سر جاي اولش و اصلا در جاي دوم دستشويي نكرد

چي كار مي شه كرد ، كه حيوان جاي جديد رو براي دستشويي قبول كنه ؟

سپاس
رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف dordon 9/19/2009, 08:50

ما سگ قبليم رو هر جمعه مي برديم به كنار يك رودخانه و قلاده ش رو باز مي كرديم و
در يك فضاي آزاد و بزرگ2،3 ساعت براي خودش آزادانه مي دويد و مي گشت و شنا مي كرد
و وقتي كه برمي گشتيم خونه ، براي 3 ،4 روز افسرده مي شد و يك گوشه ناراحت مي خوابيد مدام

حالا سوالم اينه كه اگر اين سگ رو هم كه يك تيرييره ، همون آزادي رو بهش بديم ، ممكنه كه دچار افسردگي بشه ؟ به شدت سگ قبلي ؟

و يا چون سگ قبلي يك سگ بزرگ و سگ گله بود ، چون كلا نياز به يك آزادي داشت ، دچار افسردگي مي شد ؟؟

سپاس
رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف White Tiger 9/19/2009, 17:47

ببخشید به جای اقای دکتر جواب میدم!
کار خوبی نکردی که از اول جای مناسب برای دستشویی رو مشخص نکردی. این کارت همون طور که گفتی باعث گیج شدن سگت شده! حالا برای بر طرف کردن این مشکل من یک پیشنهاد میکنم:
قسمتهایی از روزنامه رو به ادرار سگت اغشته کن و در قسمت مورد نظر خودت قرار بده. محدوده روزنامه هاگسترده تر کن یعنی مساحت بیشتری رو روزنامه بذار. بعد هم هر وقت سگت غذا خورد حدود یک ربع بعدش سگت رو ببر رو اون روزنامه ها و تشویقش کن به دستشویی کردن! اگه دستشویی کرد بهش جایزه بده (یک قند یا شکلات یا هر چی که خیلی دوست داره) و حسابی تحویلش بگیر اگر هم اشتباه کرد با صدای بلند دعواش کن مثلا بگو نه! یا نکن! وتا یه مدتی تحویلش نگیر. زمانهای مناسب دیگری که سگت احتمال داره دستشویی داشته باشه وقتهاییه که از درون سبدش بعد از مدتی میارش بیرون یا وقتهایی که بردیش بیرون و تازه برگشتین خونه...
White Tiger
White Tiger
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف dordon 9/20/2009, 06:01

سلام

خواهش مي كنم
بله درسته
چون تجربه اي نداشتم و سگ قبليم هم خودش از اول در باغچه دستشوييش رو انجام مي داد

تشكر از راهنماييتون

كاش در مورد موضوع افسردگي سگ هم كه پرسيدم ، راهنماييم مي كردين

سپاس
رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف White Tiger 9/20/2009, 09:09

دردانه جان همه سگها نیاز به تحرک و ورزش دارن ولی متاسفانه فرهنگ ما و مقررات اشتباه اجتماعی ما اجازه نمی دن که بتونیم سگهامون رو بیرون ببریم. اگر این امکان برای شما وجود داره که سگتون رو به باغ شخصیتون و یا محلهایی که خطری براش وجود نداره، ببری خیلی هم عالیه! تحرک و بدو بدو کردن باعث سلامت و نشاط سگ میشه به خصوص سگهای جوان تر بیشتر احتیاج به تحرک دارن.
نگران نباش فراهم کردن امکان بیرون بردن در جای امن نه تنها سگت رو دپرس نمی کنه بلکه خیلی هم سرزنده اش می کنه!

حتما یادت باشه که بعد از اینکه سگت رو از گردش آوردی دست و پاها و بدنشو چک کنی تا خار و یا انگل خارجی نداشته باشه.
White Tiger
White Tiger
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف سارا س 9/20/2009, 12:52

منم سگم رو وقتی میریم باغمون میبرم چون همون طوری که خانم محمدی گفتند ما نمی تونیم ببریمش بیرون 2 بردیم به شدت با ما برخورد شد و بابام به فکر باغ افتاد

تونی وقتی از باغ بر میگرده اصلا دپرس نمیشه, خیلی هم پر انرزی میشه هیچ کی رو راه نمیده

ناراحت

شایدم این خودش نوعی افسردگی هست سوال
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف dordon 9/20/2009, 16:51

سلام

راهنماییتون درباره تغییر جای دستشویی عالی بود ، همین امروز در مورد سگم عملی شد :\m/:
تشکر از توضیحتون درباره افسردگی ،خانوم محمدی

سپاس

رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف White Tiger 9/20/2009, 18:40

خوشحالم مشکلت حل شد :\m/:
White Tiger
White Tiger
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف dordon 9/24/2009, 18:15

سلام خدمت دکتران عزیز این فروم

خانوم دکتر محمدی و آقای دکتر معماریان

باز هم یک سوال
سگ من با ولع و علاقه ، صدف دریا و پوست تخم مرغ رو کاملا می جوه و می خوره
احتمالا فکر کنم که این کارش برمی گرده به همون کمبود ویتامینی که دکتر معماریان گفتن
این کارش مشکل آفرینه ؟ باید چی کار کنم ؟
؟؟؟

سپاس
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف dordon 9/27/2009, 18:01

سگ ها از بوی چه چیزهایی خیلی بدشون می یاد ؟

سپاس
رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف dordon 10/3/2009, 19:19

سلام

راهنمایی که خانوم دکتر محمدی راجع به تغییر محل دست شویی سگ کردن ، خیلی مفید بود
اما نمی دونم چرا بعد از یک مدت باز هم سگم در محل اول دستشویی می کنه

این در حالیه که راه های مختلفی رو امتحان کردم

1-در محل اول ، نرم کننده و وایتکس و نفت رو با هم میزنم و تا 2 روز که بوی این مواد هست ، حیوان به محل دوم می ره ، اما بعد 2 روز باز هم در محل اول دستشویی می کنه

2-سگ رو به محل دوم بردم و بعد از انجام دست شوییش فورا جایزه و نوازش دادم ، اما باز هم ، همون ماجرا

3-وقتی که سگ می خواست در جای اول دست شویی کنه ، سرش داد زدم و ترسیده و اون لحظه در جای دوم انجام داده ، اما بعدش باز هم ، همون

بر طبق گفته کتابتون سومین راه کار من که داد زدن و تحویل نگرفتن بوده ، اشتباهه
من هر کاری که می تونستم انجام دادم ، اما بی فایده

حالا می خوام که لطفا شما راهنماییم کنید به کمک آموزش های کتابتون

سپاس
رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف White Tiger 10/6/2009, 16:34

باز هم یک سوال
سگ من با ولع و علاقه ، صدف دریا و پوست تخم مرغ رو کاملا می جوه و می خوره
احتمالا فکر کنم که این کارش برمی گرده به همون کمبود ویتامینی که دکتر معماریان گفتن
این کارش مشکل آفرینه ؟ باید چی کار کنم ؟
به نظرم بهتره سگتون معاینه بشه چون به احتمال زیاد نیاز به دارودرمانی داره. در معاینه حضوری شاید بهتر بشه در مورد مسائل تربیتی هم صحبت کرد.
سگ ها از بوی چه چیزهایی خیلی بدشون می یاد ؟
به اون مفهوم که شما فکر کنی بوی بد برای سگها مثل انسانها نیست بلکه بوهای تند برای اونها ناخوشایند است. حتی بوی عطر و ادکلن.
White Tiger
White Tiger
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف dordon 10/7/2009, 06:50

سلام خدمت شما خانوم دکتر محمدی

خوشحالم که باز هم فزصت پیدا کردین که به فروم سر بزنید

من سگم رو جمعه بردم به بیمارستان دام پزشکی در کامرانیه ، متاسفانه باز هم فراموش کردم راجع به خوردن صدف و پوست تخم مرغ به دکترش بگم ، اما دکتر کاملا معاینه ش کردن و گفتن تنها مشکلش حساسیته که حتما از محیطه شه و باید ، محیط عوض بشه . و یک آمپول زد حساسیت کوتاه مدت هم تزریق کردن .

من فقط می تونم در روز های جمعه حیوان رو به دام پزشکی ببرم .

سپاس
رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف dordon 11/6/2009, 18:18

سلام

در حدود 2،3 هفته ای هست که برای پاپی باکس تهیه کردم
اما پاپی از وارد شدن به باکس شدیدا می ترسه و با اجبار خودم وارد باکسش می کنم و فورا در باکس رو می بندم
تا به حال هم 2،3 دفعه ، هر بار به مدت 1تا 1:30 ساعت داخل باکس بوده
اما ترسش از بین نرفته !
آیا با مرور زمان پاپی به باکس عادت می کنه ؟
این 2 دفعه ای که پاپی رو داخل باکس گذاشتم : پاپی تا زمانی که داخل باکسه از بینی و دهانش تقریبا به صورت زیاد و شدید ، آب خارج می شه ؟!
و زمانی که می یارمش بیرون از باکس ، حتی به مدت 15 دقیقه هم که باشه ، اون آبریزش قطع می شه ؟!

لطفا راهنماییم کنید

سپاس
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة