گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

دوچرخه = حفظ محیط زیست

5 مشترك

دوچرخه = حفظ محیط زیست Empty دوچرخه = حفظ محیط زیست

پست من طرف msafdel 1/24/2011, 18:54

دوچرخه‌ فقط جايزه قبولي نبود؛ فقط ورزش و تفريح نبود؛ دوچرخه در قديم يك وسيله نقليه بود، مثل ماشين!
زمان گذشت و دوچرخه‌ فراموش شد، ماشين‌ها و موتورها شهرها را اشغال كردند و در خيابان‌ها جايي براي دوچرخه‌ها نماند.
حالا دوچرخه‌ها مي‌خواهند به شهر و به خيابان‌ها بازگردند؛ به عنوان يك وسيله نقليه جديد و با همه قانون‌ها و مقرراتش كه از ابتدا نوشته شده و بايد اجرا شود. با اين‌كه دوچرخه سال‌هاي سال وسيله نقليه بسياري از ايرانيان بوده، اما هيچ‌گاه در شهرسازي جديد، دوچرخه‌ها ديده نشدند. در بسياري از منطقه‌هاي شهر تهران، ايجاد فضاي اختصاصي براي دوچرخه‌ها، كار دشواري است. با اين حال قرار است دوچرخه‌سوارها به شهر بازگردند.

در شرایط کنونی استفاده از این وسیله نقلیه و انجام ورزش دوچرخه سواری نیاز به رشد و توسعه فرهنگ دوچرخه سواری در بین افراد جامعه دارد که وظیفه رشد و تربیت آن برعهده یک ارگان یا سازمان خاصی نیست بلکه باید تمامی عوامل فکری و اجرایی همت کنند و در انجام این رسالت مهم ایفای وظیفه نمایند. در دنیا بیش از 20 میلیون نفر از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه روزانه استفاده می کنند که سهم کلانشهرهای ایران از این سهم بسیار اندک است. كدام يك از اين 20 ميليون دوچرخه را ما سوار مي‌شويم؟
"نقل از ضمیمه همشهری"

هوای بسیاری از کلان شهرها در حال حاضر بسیار آلوده است. کسانی که در کلان شهرها زندگی می کنن اگه به دور و بر خودشون خوب نگاه کنن متوجه میشن که حتی بسیاری از پرنده ها هم به خاطر آلودگی هوا از شهرها کوچ کردن. به خاطر دور شدن از همون هوایی کوچ کردن که ما داریم توش تنفس می کنیم و هر لحظه اونو آلوده تر می کنیم. آلودگی هوا دلایل زیادی داره و راهکارهای خرد و کلان هم داره. کاری به برنامه ریزیهای دولتی مثل طرح زوج و فرد، محدوده طرح ترافیک و غیره ندارم باید ببینیم خودمون چه کاری از دستمون برمیاد. باید فرهنگها وسنتهایی را که اشتباه هستن با الگوهای صحیح جایگزین کنیم. یکی از بهترین ابزاری که در این زمینه میتونه کمک کنه دوچرخه است. دوچرخه وسیله ایه که هیچ آلودگی تولید نمی کنه، اکثر وسایلی که در ساخت اون استفاده شده قابل برگشت به محیط زیسته، آلودگی صوتی تولید نمی کنه، هزینه بسیار پایینی داره. سفرهای کوتاه را می تونید بدون تولید هیچ آلودگی انحام بدید و حتی گاهی با سرعتی بیشتر از وسایل نقلیه موتوری که توی ترافیک گیر می کنن.
فکر می کنید کشوری مثل هلند چرا به گلهای زیبا و محیط تمیزش معروفه، 16 میلیون جمعیت داره و 13 میلیون دوچرخه.
هنوز چند سالی از زمانی که لندن در بعضی از روزهای سال آلوده ترین شهر جهان میشد نمیگذره، فکر می کنید راهکار اصلی برای رفع این مشکل چی بوده؟ ترویج استفاده از دوچرخه در شهر لندن
36 درصد مردم دانمارک برای رفتن به محل کار از دوچرخه استفاده می کنن.
همین چند وقت پیش فرانسوی ها به این نتیجه رسیدن که بهترین راه حل معضل ترافیک توی پاریس استفاده از دوچرخه است و به سرعت راهکارهایی برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری در نظر گرفته شد.
بیایید ما هم شروع کنیم. بیایید به خاطر آسمان آبي ركاب بزنیم.
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

دوچرخه = حفظ محیط زیست Empty رد: دوچرخه = حفظ محیط زیست

پست من طرف Foad 1/24/2011, 19:53

دوچرخه خیلی خوب است. من معمولا وقتی میرم شمال از دوچرخه استفاده می کنم. متاسفانه در تهران جایی برای دوچرخه نیست. نه امنیت دارد و نه مسیر ویژه و نه حتی با شیب زیاد خیابانها امکان دوچرخه سواری وجود دارد. ولی اگر با شرایطی که گفتم و در مناطق مناسب عملی و اجرایی شود، جالب خواهد بود.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 1/25/2011, 05:56

من خیلی دوچرخه دوست دارم . متاسفانه تو کشور ما مد شده که فقط بچه ها از دوچرخه استفاده کنند یا اینقدر مردم بی حال و تنبل شدن که رکاب هم نمی تونن بزنن. همه ترجیح می دهند با ماشین حرکت کنند. به خاطر همین می گم اگر بنزین لیتری 10000 تومن هم بشه حق ماست چون ما مردمی خیلی خیلی تنبل و بی حال هستیم.

فکر می کنید کشوری مثل هلند چرا به گلهای زیبا و محیط تمیزش معروفه، 16 میلیون جمعیت داره و 13 میلیون دوچرخه.
هنوز چند سالی از زمانی که لندن در بعضی از روزهای سال آلوده ترین شهر جهان میشد نمیگذره، فکر می کنید راهکار اصلی برای رفع این مشکل چی بوده؟ ترویج استفاده از دوچرخه در شهر لندن
36 درصد مردم دانمارک برای رفتن به محل کار از دوچرخه استفاده می کنن.
همین چند وقت پیش فرانسوی ها به این نتیجه رسیدن که بهترین راه حل معضل ترافیک توی پاریس استفاده از دوچرخه است و به سرعت راهکارهایی برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری در نظر گرفته شد.
بیایید ما هم شروع کنیم. بیایید به خاطر آسمان آبي ركاب بزنیم.

فواد جان نارحت نشو ولی اینا بهانه هستا!
متاسفانه در تهران جایی برای دوچرخه نیست. نه امنیت دارد و نه مسیر ویژه و نه حتی با شیب زیاد خیابانها امکان دوچرخه سواری وجود دارد. ولی اگر با شرایطی که گفتم و در مناطق مناسب عملی و اجرایی شود، جالب خواهد بود.
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siavash_gh 1/25/2011, 07:43

من خیلی دوچرخه دوست دارم!
ولی متاسفانه 2 بار دوچرخمو دزدین!
یک بار هم خراب شد یکیش!
و متاسفانه خونمون طبقه ی چهارمه و نمیتونم دوچرخه بخرم وگرنه حتما این کارو میکردم!
siavash_gh
siavash_gh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف msafdel 1/25/2011, 09:12

اتفاقا بهترین پیستهای دوچرخه سواری عمومی توی تهرانه. پیست سرخه حصار، پیست چیتگر که واقعا عالیه و ...
کشور هلند به کشور تپه ها هم معروفه و شهرهای هلند اکثرا دارای ناهمواریهای زیادی هستن.
یکی از دوستان دوچرخه سوار من ساکن کوی فرازه و اونجا دوچرخه سواری می کنه!!!
باید فرهنگشو جا انداخت. باید به شکلی بهش فکر کنیم که اگه مثلا من بخوام خونه بگیرم به این فکر کنم که قراره دوچرخمو کجا بذارم (همونطوری که در مورد ماشین یا موتور به این مسئله فکر می کنیم)
لازم نیست حتما هم دوچرخه داشته باشیم. می تونیم برای شروع فرهنگ دوچرخه سواری را رعایت کنیم مثلا توی مسیرهای مخصوص دوچرخه حرکت نکنیم، توی این مسیرها پارک نکنیم، دوچرخه را به عنوان یه وسیله نقلیه که حق عبور و مرور داره قبول کنیم وضمن رانندگی مواظب ایمنی اونها هم باشیم.
بیایید شرایطو ما بسیازیم.
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

پست من طرف sheyda 1/25/2011, 09:22

پیست چیتگر واقعا عالیه.و به همه ی دوستان توصیه میکنم حتما برند.مخصوصا آخر هفته ها
sheyda
sheyda
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف siavash_gh 1/25/2011, 12:55

چیتگر خوبه ولی وقتی که دوچرخه مال خودت باشه!
چند ماه پیش رفته بودم
دوچرخه گرفتم و سرعتم خیلی شد!
سر پیچ فرمون دوچرخه داشت میلرزید!
منم ترمز گرفتم ولی ترمزاش برید!!!
من اینجا !
دوچرخه 3 متر اونورتر!!!
خلاصه داغون شدم!
شلوارم گوشیم دستهام!!!
siavash_gh
siavash_gh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف msafdel 1/25/2011, 13:56

آره متاسفانه به دوچرخه ها نمیرسن. این دوچرخه ها باید توی زمانبندی های مشخص بازرسی بشن و در صورتی که عیب ایرادی داشتن برطرف کنن ولی اینجا هم مثل خیلی از جاها تا وقتی سواری میده باهاش پول درمیارن!!!
البته پیست چیتگر یه امکان جالبی داره. شما می تونید دوچرخه بخرید و توی پارکینگ دوچرخه چیتگر بذارید و ماهیانه اجارشو بدید (پارسال ماهی 10000 تومان اجاره داشت) و هر وقت خواستید برید و دوچرخه سواری کنید.
msafdel
msafdel
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

کاربر منتخب مدیرکل انجمن

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة