گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

در مورد عيد قربان و سنت ذبح گوسفند

+6
MohammadRN
Dr. Iman Memarian
mahbod
teresa
ایران دوست
شيما
10 مشترك

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

در مورد عيد قربان و سنت ذبح گوسفند - صفحة 2 Empty رد: در مورد عيد قربان و سنت ذبح گوسفند

پست من طرف ایران دوست 11/21/2010, 14:49

جالب است که ما ایرانیان در همه زمینه ها متخصص میشویم لبخند همزمان به جای یک کارشناس تغذیه به جای یک سیاستمدار و ... سخن میگوییم لبخند

کاش کمی هم به سخنان افراد کارشناس در هر رشته گوش فرا دهیم.!!!!
ایران دوست
ایران دوست
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

در مورد عيد قربان و سنت ذبح گوسفند - صفحة 2 Empty رد: در مورد عيد قربان و سنت ذبح گوسفند

پست من طرف Dr. Iman Memarian 11/21/2010, 18:40

tortoise نوشته است:چرا ما برای حمایت از طبیغت خود طبیعت را نقض میکنیم؟
در طبیعت حیوانات گیاه خوار ؛ گوشت خوار و همه چیز خوار وجود دارد.
ما نمی تونیم به خاطر حمایت از گیاهخواران حیوانات گوشت خوار رو گرسنه بزاریم یا از بین ببریم.
اتسان یک حیوان همه چیز خوار است و به طبیعت خویش عمل می کند.
به همان اندازه که گوسفند ذبح می کنیم به همان اندازه هم پرورش می دهد.
چیزی که زیانبار برای طبیعت است شکار با وسایل و ابزارالات پیشرفته است که طبیعت را توان همپا شدن و جبران نیست.

هاتف جان گفتم البته کشتن حیوانات پرورشی قابل توجیه است ولی این فقط یک توجیه است شاید برای راحت کردن وجدان خودمان. این به این معنی است که چون انسان هم خیلی زیاد شده به همان اندازه که ما داریم نسل انسان را افزایش می دهیم حق داریم از انسانها بکشیم و یا درد و رنج بر آنها تحمیل کنیم؟

دوباره تکرار می کنم انسان مثل سایر گونه های هم خانواده اش گوشتخوار نیست و یک همچیزخوار با پایه گیاهخواری است. مثل تمامی گونه های این خانوادهکه در آنها شکار و گوشتخواری بسیار به ندرت اتفاق می افتد می توانند بدون نیاز به گوشت زندگی سالم یا حتی سالمتری داشته باشد و این یک موضوع علمی ثابت شده است نه عقیده شخصی که من یا شما بخواهیم در مورد آن نظر بدهیم. آیا با این وجود و با ادعای اینکه ما وجدان داریم و حیوانات ندارند بدون اینکه نیاز داشته باشیم اجازه داریم درد و رنج به حیوانات تحمیل کنیم؟!

با درود به تمامی دوستانی که در پستها به بنده لطف داشتند
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahbod 11/21/2010, 23:30

با درود به همه دوستان.نخستین عامل مرگ ومیر در جوامع پیشرفته بیماریهای قلبی-عروقی هست.دانشمندها علت اصلی این عارضه را مصرف گوشت زیاد و بی تحرکی می دانند(انسان برای شکار جنب وجوش نداره).دندان های انسان بیشتر مانند گیاه خواران است(دو دندان نیش به صورت نصف و نیمه به گوشت خوران شبیه است).انسان به کمک آتش توانایی هضم گوشت و اعضا جانوران را دارد(کسانی که باور دارند انسان باید به صورت طبیعی گوشت بخورد باید بتوانند همان مقدار گوشت و دنبه ای که به سیخ می کشند یا سیرابی و شیردان که میل می فرمایند به صورت خام و تازه تناول بفرمایند).انسان به کمک همین اتش و اسپ وگاو عصر یخ بندان و دامپروری با اولویت مصرف فراورده های لبنی وپشم جانوران ونه گوشت حیوانات را پشت سر گذاشت.تا به دوران کشاورزی و اسکان رسید.دوستان اشاره درستی به اخلاق داشتند.آیا درست است به جاندارانی چون اسب،گاو وگوسفند که کمک بسیاری به نیاکان ما (به ویژه آریایی ها)کردند تا از گذرگاه خطرناک سرمای بیش از ده هزار سال پیش بگذرند اینقدر ستم کنیم.در دوران کشاورزی هم بیش از آنکه به گوشت وپوست حیوان بیاندیشند روی نیروی او حساب می کردند.حیواناتی چون گاو،الاغ و اسب کود ونیروی کار خود را به انسان می دادند و انسان امنیت وغذای آنها را تامین می کرد(مانند همکاری شته و مورچه.احسنت به مورچه با شرف که هنوز سر پیمان خودش با شته هست وبه اتکای قدرت زیرش نزده).گاو و اسب نزد ما ایرانیان ازسپندینگی( حرمت بسیار) برخوردارند که مجال صحبت نیست.
mahbod
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف شيما 11/22/2010, 02:49

ما را چه شده است؟؟؟
خودمان پرورش داده ايم خودمان هم ميكشيم؟؟؟جناب هاتف شما را والدينتان پرورش داده اند ميتوانند هر وقت دلشان خواست بكشند و بگويند عيبي ندارد يكي ديگر پرورش ميدهيم؟؟؟؟؟
جلوگيري از كشتار حيوانات نقض طبيعت نيست دوست من .طبيعت ما درنده خو نيست.كشتن براي زنده ماندن (كه ديگر نياز زنده ماندن هم نيست و بهتر است بگوييم كشتن براي لذت،لذت خوردن يك غذاي لذيذ)طبيعت انسان نيست .چرا طبيعت شير،پلنگ و... هست و ايرادي هم نميگيريم ونميگوييم شيرها بايد گياهخوار شوند.اما طبيعت انسان اينگونه نيست.حال اگر عده اي انسان طبيعت درنده خو پيدا كرده و انسانيت خود را بر باد داده اند سخن ديگري است.
سپاس فراوان از جناب آقاي دكتر به خاطر توجه شان به اين مطلب،ايران دوست و مهبد عزيز و تمام دوستاني كه ياريم كردند
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

پست من طرف Foad 11/22/2010, 08:31

tortoise نوشته است:به همان اندازه که گوسفند ذبح می کنیم به همان اندازه هم پرورش می دهد.
چیزی که زیانبار برای طبیعت است شکار با وسایل و ابزارالات پیشرفته است که طبیعت را توان همپا شدن و جبران نیست.

آقای هاتف
یکی از مشکلات بشر گرم شده زمین و سوراخ در لایه اوزون است که طبیعت زمین را با مخاطره مواجه کرده است. از دلایل عمده این امر (مخصوصا در قاره استرالیا) وجود گازهای گلخانه ای است و یکی از اصلی ترین دلایل به وجود آمدن گازهای گلخانه ای پرورش بیش از حد چهارپایان برای مصارف خوراکی انسان است. منابع زیاد آبی، مرتعها و جنگلها صرف پرورش چهارپایان می شود و خود این چهارپایان گازهای گلخانه ای زیادی تولید می کنند. حتی دانشمندان در پی به وجود آوردند چهارپایانی هستند که گازهای گلخانه ای کمتری تولید می کنند. به هر حال، این باور شما مبنی بر "به همان اندازه که گوسفند ذبح می کنیم به همان اندازه هم پرورش می دهد" صحیح نیست.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف mahbod 11/23/2010, 18:55

بادرود به همه دوستان،در کتاب سینوهه خواندم که کاهنان در یک جزیره(اگر اشتباه نکنم مالت)زیباترین و چابکترین دختر را برای خدایان قربانی می کردند و یا در مصر باستان زیباترین وشایسته ترین دوشیزه را برای رضایت خدایان زنده زنده خوراک تمساح های رود نیل می کردند.(کتاب ملکه نیل).نذر قربانی کردن فرزند هم در جوامع سامی نژاد مرسوم بوده است.کارهایی که اکنون به نظر ما احمقانه و جنون آمیز می رسد در آن دوران سنتی بس مقدس وبسیار عاقلانه بوده است وقربانیرقبای بسیار را می بایست از میدان به در کند تا سعادت مردن در راه عرف را به دست آورد.آیا ممکن است یک روز رسم قربانی کردن یک موجود دیگر برای رفع بلا یا بزرگداشت یک رسم برای دیگران حیرت انگیز باشد؟
mahbod
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 11/24/2010, 05:22

آقای هاتف
یکی از مشکلات بشر گرم شده زمین و سوراخ در لایه اوزون است که طبیعت زمین را با مخاطره مواجه کرده است. از دلایل عمده این امر (مخصوصا در قاره استرالیا) وجود گازهای گلخانه ای است و یکی از اصلی ترین دلایل به وجود آمدن گازهای گلخانه ای پرورش بیش از حد چهارپایان برای مصارف خوراکی انسان است. منابع زیاد آبی، مرتعها و جنگلها صرف پرورش چهارپایان می شود و خود این چهارپایان گازهای گلخانه ای زیادی تولید می کنند. حتی دانشمندان در پی به وجود آوردند چهارپایانی هستند که گازهای گلخانه ای کمتری تولید می کنند. به هر حال، این باور شما مبنی بر "به همان اندازه که گوسفند ذبح می کنیم به همان اندازه هم پرورش می دهد" صحیح نیست.
پیرو سخنان فواد عزیز
اثر گاز متان که در هنگام نشخوار ایجاد می شود 25 برابر اثر دی اکسید کربن در آلوده کردن زمین است . چک کنید
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف tortoise 11/24/2010, 10:00

ممنون از همه کسانی که برای راهنمایی اطلاعات سودمندی در اختیار می گذارند.
من در مورد علمی بودن مطالب آقای دکتر و اثبات آنها شکی ندارم و به خاطر نداشتن سررشته بحثی هم نمی کنم ولی سوال اینجاست که اگر انسان همه چیز خوار با پایه گیاهخواری است چرا در طول تاریخ ثبت شده ( از نقاشی های غارها تا بعد از پیداشت خط ) اینقدر به گوشت و خوراکهای حیوانی علاقه نشان داده؟ اگر نیاز آنچنانی ندارد چرا اینقدر مصرف میکند که قضیه بر عکس شده؟ هر چه قدر هوا و هوس باشد اینقدر به بدن انسان را نمی شود تحمیل کرد.من می گم اگر علاقهای هست حتما نیازی هم هست.البته مهبد به مو ضوع مهمی اشاره کرده و اون هم آتش است.این همه معادلات طبیعی رو به هم می زنه.
tortoise
tortoise
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شيما 11/27/2010, 06:39

tortoise:.من می گم اگر علاقهای هست حتما نیازی هم هست.
دوست عزيزمن پاسخ شما را نظريه هاي انگيزش در روانشناسي هيجان داده اند .كتابهاي بسياري هست كه ميتوانيد بخوانيد.هرجا كه علاقه اي هست نيازي وجود ندارد. علايق و انگيزه ها بيش از آنكه فطري باشند اكتسابي هستند.يعني در زندگي روزمره كسب شده اند .
نياز هاي انسان دودسته اند نيازهاي اوليه (وابسته به بقا)و نيازهاي ثانويه كه به بقا و نياز ارگانيزم ارتباطي ندارد بلكه نوع بشر براي كسب لذت بيشتر براي خودنياز پنداشته است.انسان براي رفع نياز گرسنگي از خوردن خوراكهاي ساده شروع و آرام آرام اين نياز را به گونه اي لذت بخش تر رفع ميكند .ما ميتوانيم مواد مورد نياز خود را از دارو و قرص هم كسب كنيم اما ترجيح ميدهيم غذاي خوش طعمي بخوريم چرا كه ميخواهيم نيازمان را با لذت بيشتري رفع نماييم.اين سير در اكثر نيازها طي ميشود به طور مشابه در نياز جنسي .امروزه اين نياز به شكلهاي ديگري برآورده ميشود.اما آيا چون امروز عده اي بسيار علاقه دارند به شكلي خاص رابطه جنسي داشته باشند اين يك نياز است؟ تعجب علايق ما گوياي هميشه گوياي نيازهايمان نيستند دوست من
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 11/27/2010, 07:15

ما ميتوانيم مواد مورد نياز خود را از دارو و قرص هم كسب كنيم اما ترجيح ميدهيم غذاي خوش طعمي بخوريم چرا كه ميخواهيم نيازمان را با لذت بيشتري رفع نماييم
کاملاً درست می فرمایید خانم شیما
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 12/4/2010, 19:07

میشه با حیوانات دوست بود:

در مورد عيد قربان و سنت ذبح گوسفند - صفحة 2 2nafar_0_75077

منبع عکس : یک عکس دو نفره!
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف شيما 12/5/2010, 03:05

چقدر زيباست .واقعا حيف نيست موجود به اين قشنگي با صورت به اين مهربوني .نميدونم چطور دل كسي مياد ذبح اش كنه
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 12/5/2010, 15:52

دکتر لطفی زاده و دوستی با حیوانات نجس به به....
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ایران دوست 12/5/2010, 16:13

دوستی با گوسفند جناب لطفعلی زاده؟ شما که این بیزبان ها را خوراک میدانستید. لبخند
ایران دوست
ایران دوست

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 12/5/2010, 17:00

خوشم میاد دوستان سریع نکته اش را گرفتند. خیلی خوشحال
بلاخره نظر هر کس برای خودش محترم است. زبون درازی
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف mahbod 12/9/2010, 01:02

گفتگو داشت جالب می شد و چیزهایی یاد گرفتم.گیاه خوار بودن انسان.افزایش گازهای گلخانه ای.گوشت خوردن نه بر حسب نیاز بلکه لذت.حیف شد دیگر کسی مطلب جدید نگذاشت.شاید از بحث چالشی بعضی دوستان ..... و عطایش را به لقایش بخشیدند
mahbod
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة