گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

در مورد نجس بودن سگ

+15
Salma
apb
الهام
amir hosein
snake_eater
Dr. Iman Memarian
niloofar20
samir
maryam.m
سارا س
محمد
spider
Foad
Mr.Mizuyama
Alireza
19 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

در مورد نجس بودن سگ Empty در مورد نجس بودن سگ

پست من طرف Alireza 9/21/2009, 15:23

کجای قرآن آمده که سگ نجسه؟ عین آیه را ذکر کنید.
Alireza
Alireza
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

در مورد نجس بودن سگ Empty رد: در مورد نجس بودن سگ

پست من طرف Mr.Mizuyama 9/21/2009, 18:35

والا عليرضا جان , بنده حافظ قرآن نيستم , ولي از دوستان مي پرسم و ايه را خدمتتون عرض مي كنم .
Mr.Mizuyama
Mr.Mizuyama
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 9/21/2009, 19:00

من سگ را در قرآن آنلاین جستجو کردم ولی نتیجه ای ندید. شما هم ببینید : جستجو سگ در پارس قرآن

اين مطلب آخرين بار توسط MohamadFar در 10/9/2009, 15:18 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Alireza 9/22/2009, 00:45

واژه ی کلبهم (سگشان) دو سه مرتبه در سوره ی کهف اومده و اشاره کرده که سگی هم همراه اصحاب کهف بوده . به غیر از این ، هیچ جای دیگری از قرآن اشاره به سگ نشده
Alireza
Alireza
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Mr.Mizuyama 9/22/2009, 11:59

آقاي عليرضا , الان در رابطه با اين سگ از دوستان سوال كردم , فرمودند اين مساله در تاريخ طبري بيان شده است , گويا از امامان نقل قول شده , . . .
Mr.Mizuyama
Mr.Mizuyama
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف spider 9/24/2009, 19:01

من درست آیشو نمیدونم ولی میپرسم بهت میگم
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف محمد 9/25/2009, 08:06

ای با با این مسئله هم جالبه ه خیلی پیچیده متفکر: منم خیلی کنج کاوم اینو بفهمم که سگ نجسه یا نه متفکر: از بس به منم گفتن سگ نجسه منم یه همچین عقیده بدی پیدا کردم که سگ نجسه ولی گیج شدم که هست یا نه متفکر: بعضیا میگن تو اسلام نجسه بعضیا هم خودشون اعتقاد دارن نجس نیست پس چیکاار کنیم خدا میدونه ناراحت
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف spider 9/25/2009, 08:46

تو اسلام طبق بعضی روایات از امامان نقل شده که نجسه
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف محمد 9/25/2009, 08:48

پس سگ نگه نداریم متفکر: خب حالا نجسه ولی وقتی بهش دستمیزنیم حتما راهی برای پاکی هم هست دیگه متفکر:
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف spider 9/25/2009, 08:54

کسی نگفته سگ مگه ندارید اگه نگه میدارید باید در کنارش طهارت رو هم رعایت کنید!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف محمد 9/25/2009, 08:55

خب پس بحث تموم شد سگ نگه دارید ولی پاکیتونم یادتون نره پایان خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 9/25/2009, 17:13

من با پدرو مادر مشورت کردم وگیج تر شدم.تا اونجایی که من فهمیدم تو قران مستقیم نیومده ولی اشاراتی بهش شده که مراجع اونو تفسیر میکنن و میگن که در قران این گونه اشاره شده و یعنی هاپو نجسه ناراحت چی بگم خانواده ما هم عقاید محکمی در این مورد دارن که نمیتونم بگم وگرنه جن جال میشه ناراحت اقا من باید با امام جماعت مسجد هم مشوورت کنم این مئله خیلی پیچیدست سوال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف spider 9/26/2009, 11:02

سارا خانم حدیث ثقلین را شنیدید؟
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف سارا س 9/26/2009, 16:47

بله شنیدم ولی خوب و دقیق چیزی نبود در بارهی سگ
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف spider 9/26/2009, 16:59

در حدیث ثقلین پیامبر(ص) میگویند :
من دو چیز گرانبها در نزد شما به امانت گذاشتم اگه به آن دو چنگ بزنید گمراه نمیشوید کتاب خدا و امامان
و در احادیث آمده که امامان گفته اند سگ نجسه
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف Foad 9/26/2009, 17:10

این بحث خیلی داغ شده است و همراه با خونریزی بود است. در اینجا نوشته دوست دامپزشک خوبم، دکتر لطفی زاده را در این مورد را قرار می دهم :

نجاست سگ

چندی است که مسائلی در بعضی محافل علمی و غیرعلمی پیرامون سگ و نجاست آن مطرح شده است. اینجانب ضمن مطالعه بروشوری که توسط جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک به ریاست جناب آقای دکتر سید جاوید آل داوود تهیه و منتشر شده است و دیگر منابع و سوال از عالمان دین نتیجه مطالعه مقدماتی را به این شرح تقدیم می دارم : (ضمناْ مصرانه خواستار مشارکت همه دوستان در این زمینه هستم تا به یک نتیجه منطقی و با استدلال در مورد این حیوان برسیم. صمیمانه منتظر ارائه نظرات اساتید و همکاران و دانشجویان و کلیه علاقه مندان این موضوع هستم.)

۱ - در خصوص بروشور تهیه شده توسط جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک متاسفانه باید بگویم که مطالب با هم خلط شده و موضوع نجاست سگ و نگهداری آن در منزل که باید بطور مجزا بررسی شود بهم ربط داده شده اند که قیاس مع الفارق است. ضمن آنکه در هر یک از موضوعات نیز متاسفانه استدلالهای مورد اشاره ضعیف و بعضا بدون ارتباط با موضوع اصلی است.

۲ - در خصوص نجاست سگ اینجانب از دفتر آیت الله خامنه ای و آیت الله مکارم شیرازی استفتاء نمودم که نتیجه آن به این شرح است :

سوالات مطرح شده شامل این دو مورد بود : ۱ - آیا سگ نجس است؟ ۲ - نگهداری آن در منزل اشکال شرعی دارد؟

پاسخ دفتر رهبری : ۱ - نجس است. ۲ - فی نفسه اشکال ندارد.

پاسخ دفتر آقای مکارم شیرازی : ۱ - نجس است. ۲ - اگر سگ نگهبان باشد اشکال ندارد.

۳ - از دفتر حجه الاسلام شیخ حسین انصاریان هم در مورد احادیث وارده سوال کردم که پاسخ آن عیناْ به این شرح است :

اولا نجاست سگ مورد اتفاق و اجماع همه مسلمین از هر فرقه و مذهبی می باشد و همین اجماع و اتفاق کل بر نجاست سگ بزرگترین دلیل فقهی و علمی مسئله می باشد، زیرا همانطور که در فقه اسلامی بحث شده است چنین اجماعات واتفاقاتی هرگز نمی تواند برخواسته از یک تبانی ظاهری بوده باشد بلکه ریشه در سنت رسولخدا وامامان معصوم ما دارد.

ثانیا: قرآن کریم به صراحت کامل امر بسیاری از احکام شرعی و مسایل دینی را به رسول خودش محول فرموده و در دهها آیه قرآن بصراحت کامل فرموده است از خدا و رسولخدا اطاعت کنید و در سوره حشر آیه 9 بصراحت می فرماید: « وَما آتاكُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَما نَهاكُمْ عَنْهُ فَانْتَهُوا» بنابر این احادیث و روایات شریفه پیامبر خدا و جانشینان به حق آنحضرت نیز دومین مستند ما در بیان احکام شرعی خواهد بود.

ثالثا: احادیث و روایاتی که از پیامبر و دیگر امامان معصوم ما پیرامون نجاست سگ و دوری جستن از آن به ما رسیده است بقدریسی زیاد است که هرگز نمی توان در اعتبار و قطعیت آنها اشکال کرد و با وجود چنین ادله قاطعی برای هیچ مسلمان و مومنی جای هیچ شک و شبهه ای باقی نخواهد گذاشت و اینک به چند حدیث معتبر اشاره و بسنده می کنیم.

1. ان الکلب رجس نجی؛ همانا سگ پلید و نجس است.

2. ان الله لم یخلق خلقا انجس من الکلب؛ همانا خداوند نیافرید خلقی را که نجس تر از سگ باشد.

3. ان اصاب ثوبک من الکلب رطوبه فاغسله؛ هرگاه رطوبتی از سگ به لباس شما برخورد کرد پس حتما آنرا بشوئید.

4. سالته عن الکلب یشرب من الماء قال: اغسل الاناء؛ از امام معصوم (ع) سوال کردم اگر سگی از ظرفی آب بیاشامد وظیفه چیست؟ آنحضرت فرمود: لازم است ظرف را بشوئید و البته احادیث و روایات معتبره که فقها عظام بر طبق آنها فتوا به نجاست سگ داده اند بیش از اینها است که حضرتعالی می توانید به کتاب وسایل الشیعه باب 1 نجاسات مراجعه فرمائید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف spider 9/26/2009, 17:15

منم همینو میگفتم دیگه!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف Foad 9/26/2009, 17:20

این نوشته را هم در یکی از سایتها دیدم که عینا ذکر می کنم و درست بودن یا غلط بودن آن به عهده نویسنده آن است :

تحقيقات يک پايان‌نامه، سگ نجس نيست!

برنا: توزيع گسترده يک بروشور به ظاهر تحقيقاتي در برخي ادارات و محافل علمي و فرهنگي در اثبات طهارت سگ(!) و عدم انتقال بيماري توسط اين حيوان باعث شد تا با پيگيري‌هايي توليد و توزيع اين بروشورهارا علت‌يابي کنيم.

بنا بر اين گزارش، حدود 2 سال پيش در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و در قالب پايان نامه دکترا که با همکاري امام جمعه اين شهر تهيه شد، مطالبي علمي - فقهي در مورد نجاست سگ عنوان شد که توانست نمره 20 کسب کند اما برطبق اين پايان نامه هيچ ديني غير از يهود به نجاست سگ اعتقاد ندارد(؟!)

نکته جالبي که در بروشورهاي خلاصه شده اين رساله دکترا بيشتر به چشم مي خورد اين موضوع است که نجاست سگ، نگهداري و مراقبت از او يکسان و داراي يک حکم در نظر گرفته شده است و هر جايي که به لطف و محبت نسبت به سگ هاي چوپان و يا غذا دادن به سگ اشاره شده است، به عدم نجاست اين حيوان نيز اشاره مي‌شود. و يا هنگامي که از سگ به عنوان يکي از ياران اصحاب کهف ياد مي شود اين همراهي بر اين اساس گرفته شده است که سگ نجس نيست اگر بود که با آنها به غار نمي رفت و... (؟!)

تمايز ميان دو بحث نجاست و نگهداري سگ را مراجع معظم تقليد نيز به خوبي تفکيک و تشريح کرده‌اند، به عنوان مثال اين دو سوال در خصوص نجاست سگ از دفتر مقام معظم رهبري و دفتر آيت‌الله مکارم شيرازي پرسيده شد: آيا سگ نجس است؟ نگهداري آن در منزل اشکال شرعي دارد؟

پاسخ دفتر مقام معظم رهبري: نجس است. في نفسه اشکال ندارد.
پاسخ دفتر آيت‌الله مکارم شيرازي: نجس است. اگر سگ نگهبان باشد اشکال ندارد.

نکته قابل تامل در تهيه رساله دکتراي مذکور اين است که چطور خلاصه يک پايان نامه دکترا که تنها يک تز بوده اينگونه و در حجم بسيار وسيع در ميان مردم و دانشجويان پخش مي‌شود و کسي هم بدان معترض نمي‌شود؛ در واقع اينکه اين توزيع گسترده چه هدفي را دنبال مي‌کند، جاي سوال است.

اصغر تراب نسب، مسئول اجرايي نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه آزاد شهرکرد درباره پخش اين بروشورها گفت: بعد از اطلاع از پخش شدن اين بروشورها، سريعا براي جمع آوري آنها اقدام شد. اما به نظر مي رسد آنهايي که مي خواستند اين بروشورها پخش شود فعال تر بودند.

وي با بيان اينکه نهاد نمايندگي رهبري هيچگونه مسئوليتي در انجام اين پايان نامه نداشته است، خاطر نشان کرد: در بسياري از محافل نام نهاد نمايندگي رهبري به عنوان حامي اين پايان نامه برده مي شود در صورتي که اين پايان نامه با حمايت امام جمعه شهرکرد انجام شده است نه نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه آزاد.

شنيده‌ها حاکي است که اين پايان نامه قرار بوده فقط يک گزارش علمي درباره نژاد سگ باشد ولي...

پرويز براتي، مدير روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد نيز گفت: در اين پايان نامه از مشاوره امام جمعه شهر استفاده شد اما برداشت نادرست از صحبت هاي او عاملي بود تا مسئله عدم نجاست سگ مطرح شود که خود امام جمعه هم در سخنراني‌هايي از برداشت نادرست از صحبت هايش اظهار تاسف کرد.

مدير روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد ضمن اشاره به درج تکذيبه اين دانشگاه در روزنامه ايران خاطر نشان کرد: همان موقع ما اعلام کرديم اين موضوع وجاهت ديني ندارد. و تصور مي کرديم اين مسئله آن قدر واضح باشد که خيلي سريع به پايان برسد امابه نظر مي رسد اين قصه سر دراز دارد.

براساس بروشور هاي پخش شده از اين پايان نامه " نويسنده در پايان بروشور ضمن حکم بر طهارت سگ و بيماري زا نبودن اين حيوان و مثبت جلوه‌دادن نگهداري آن در خانه و مقايسه‌اش با داشتن حيواناتي چون مرغ عشق و طوطي و...تاکيد مي‌کند که در اين مساله هر کسي مي‌تواند طبق نظر و فتواي خود(!) عمل کند...

اينکه چه فرد يا افرادي سر منشا توزيع اين بروشورها با استناد هاي فقهي(؟) و علمي در جامعه اند بر ما پوشيده است اما به نظر مي رسد تزريق اين احکام من درآوردي با استناد به قياس هاي مع الفارق چندان به سود جامعه نباشد...مضاف بر آنکه شائبه ضعف علمي در دانشگاه آزاد نيز تقويت مي‌شود...برخي معتقدند اين اقدام در جهت ترويج "سگ بازي" تفريح(!) مورد علاقه برخي جوانان مرفه پايتخت تهيه و توزيع شده است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Foad 9/26/2009, 17:30

این هم از سایت تبیان ذکر می کنم. راستش خودم هم گیج شدم تا حدی :

نجاست سگ

چرا اسلام سگ را نجس قرار داده و حال آنكه او در وفا و عاطفه از ساير حيوانات بهتر است ؟ پاسخ ما:

تـرديـدى نـيـست كه پروردگار متعال براى مصالحى در سگ صفات نيكوى فوق العاده اى قرار داده كه يكى از آنـهـا وفـا اسـت هـيـچـگـاه صـاحـبـش را فـرامـوش نـمـى كـنـد، عـاطـفـه از بـارزتـريـن صـفـات او اسـت كـه غـيـرقـابـل كـتـمـان اسـت در ايـن بـاب از ايـن حـيـوان قـصـّه هـا و حـكـايات زيادى ذكر شده كه اين جزوه گنجايش نقل آنها را ندارد.

ايـن دو صـفـت در هر موجودى باشد محبوبيت خود را در قلوب ايجاد مى كند حتّى دانشمندان روانشناسى در اكثر كتب اخـلاقـى و روانـى در دسـتورات دوست يابى و اتّحاد و دوستى نوشته اند كه :

«اگر مى خواهيد هميشه در قلوب ديـگـران جـاى داشـتـه بـاشـيـد صـفـت وفـا و عـاطـفـه را فـرامـوش نـكـنـيـد» ايـن دو صـفـت از بـزرگـتـريـن وسـائل دوسـت يـابى و رمز موفّقيت است سگ در اين دو صفت به قدرى فوق العاده است كه اگر كسى كوچكترين معاشرتى با او داشته باشد دلش مملوّ از محبّت او خواهد شد.

خـداى تـعـالى ايـن صـفـات را در ايـن حـيـوان بـراى حـفـظ اجـتـمـاع و بـراى رفـاه حـال بـشـر ايـجـاد كـرده ولى چـون مـى دانـد اگر بشر را در معاشرت با او آزاد بگذارد اين حيوان با داشتن اين صفات آنچنان خود را در قلوب مردم جاى مى دهد كه بعضى از افراد دائما با او زندگى مى كنند او را از فرزند خـود بـيـشتر دوست مى دارند چنانكه در ممالك غير اسلامى اين حيوان همين موقعيّت را در بين مردم دارد حتّى در يكى از مـجـلاّت نوشته بود كه وقتى از شخصى سؤ ال كردند كه :

چرا سگت را از فرزندت بيشتر دوست دارى ؟ در پاسخ گفت :

چون وفاى او بيشتر است .

لذا پـروردگـار مـتـعال براى آنكه در اثر معاشرت و كثرت علاقه به اين حيوان خوى حيوانى پيدا نكند و او را شريك زندگى خود ننمايد و از ترقّى و تعالى و مقامات انسانى باز نماند و يا از آلودگيهاى ميكربى و ايجاد امـراض مـخـتـلف مـحـفوظ بماند جز در موارد خاصّى از نگهدارى و معاشرت دوستانه با اين حيوان نهى فرموده و بدن او را نجس قرار داده تا انسان نتواند بيشتر از ضرورت با او معاشرت نمايد.

سایت تبیان
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف محمد 9/26/2009, 17:50

اوف D\'oh خیلی پیچیدست ناراحت میگم بیاین سگ نگهدارین تو حیاط خونه که نگهبان هم حساب شه خوبه خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 9/26/2009, 18:20

انقدر خودتون را اذیت و گیج نکنید

احتیاط شرط عقل است
پس بهتره احتیاط کنیم و بگیم نجس است
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 9/27/2009, 08:53

من روی بحث نجاست اطلاع کافی ندارم که منبعش کجاست ولی بررسی می کنم. منتها خداوند هیچ حیوانی را بی حساب و کتاب نمی آفرینه. نجاست سگ نبایددست آویزی باشه برای اذیت کردن این حیوان یا توجه نکردن به آنها.

امام دوم ما به کریم اهل بیت مشهور هستند، ایشون به حیوانات خیلی اهمیت می دادند تا جائیکه روزی در بیابان بودند و در حال غذا خوردن که سگی را در آنجا دیدند، هر لقمه ای که برای خودشان می گرفتند، عینا همانند آن برای سگ هم می گرفتند و جلویش می انداختند، تا جائیکه همراهانشان به ایشان اعتراض کردند و ایشان گفتند که او هم بنده خداست.

یک چیزی هم یادم آمد، من از بچگی از مامانبزرگم می شنیدم که می گفت در مقابل اینکه سگ نجسه، در مورد گربه گفته می شه که اگر توی ظرف غذایی که گربه لیس زده، غذا بخورید اشکال نداره.

اين مطلب آخرين بار توسط samir در 9/28/2009, 01:30 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/8/2009, 09:12

این ایمیل امروز از j.estefta.v@gmail.com به دستم رسید :

با آرزوي قبولي طاعات و عبادات حضرتعالی

===============
سؤال: در مورد سگ و نجس بودن آن سوالی دارم. آیا سگ نجس است ؟ لمس پوست و یا پشم آن باعث نجس شدن می گردد ؟ لمس ترشحات و دهان آن چه ؟ لمس و یا نگهداری سگ تا چه اندازه باعث نجس شدن شخص می شود ؟ اگر نجس است ، بعد از لمس آن چگونه می توان تمیز شد؟
=================
جواب:

1- سگ از نجاسات است و در مفروض سؤال هر گونه رطوبتی که از بدن یا مو یا دهان یا هر جای دیگر سگ به لباس یا بدن انسان سرایت کند لباس و بدن را نجس می‌کند و با آب کشیدن آن بدن یا لباس پاک می‌گردد. و راه تطهیر آن این است که اگر با آب قلیل می‌شویید یک بار آب بریزید و وقتی به همه جاهای نجس لباس رسید لباس را فشار دهید تا آب آن خارج شود و اگر با آب کر یا جاری مثل آب لوله کشی شهر می‌شوید یک بار که آب بر آن بریزید و به همه جاهای نجس آن برسد لباس را فشار داده پاک می‌شود همه آنچه گفته است در مورد غیر ظروف است ولی اگر لعاب دهان آن به ظرف برسد پاک کردن آن طریقه‌ی خاصی دارد که به مسأله 151 توضیح المسائل معظم‌له مراجعه شود.

2- لمس پوست و پشم آن اگر رطوبت مسریه ای در کار نباشد نجس نمی‌کند و ترشحات و آب دهان آن نجس است و راه تطهیر آنها همان است که در جواب قبلی گفته شد.والله العالم
===============
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 11/13/2009, 16:54

سلام. هم من هم خانوادم شدیدا به حیوونا علاقه داریم. تنها مشکل من با خانوادم واسه نگهداری از سگ اینه که مامانم میگه سگ و گربه وقتی می خوان ادرار کنن (با عرض پوزش) یک مقدار هم بلاخره موهای پا و زیر شکمشون آلوده میشه دیگه و بعد ما همینجوری اونارو توی بغلمون میگیریم یا هرجای خونه که بخوان میشینن. من حرفشونو قبول دارم و متاسفانه هیچ جواب قانع کننده ای نمی تونم بدم. شاید به خاطر تجربه نداشتن منه؟
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 11/14/2009, 12:15

با سلام

ادرار سگ و گربه سالم نه تنها حاوی باکتری نمی باشد (کثیف نمی باشد) بلکه خاصیت باکتری استات نیز دارد (ضد عفونی کننده) به همین دلیل است که شما اگر در شرایطی که دسترسی به مواد ضدعفونی ندارید (مصلا در بیابان) دچار زخم شدید شدید باید روی موضع ادرار کنید. در ضمن سگها و گربه ها بسیار وسواسی تر از ما انسانها هستند و سعی می کنند بدن خود را به ادرار خود نزنند.

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة