گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟

+13
apb
kimia
محمد
sepehr ev
setareh
mary
Ronia
mahsa
مرضیه
لاکی
dusky-vow
Foad
somebody314
17 مشترك

صفحه 3 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3

چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟ - صفحة 3 Empty رد: چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟

پست من طرف مه لقا 9/13/2009, 03:45

طناز جون من به این قضیه یقین دارم که هر حیوونی که میخواد باشه اگه انرژی مثبت ازتون بگیره حداقل کاری که میکنه اینه که بهتون آسیبی نمیزنه. عزیزم لاکی من اون روزهایی که دست سارا جون بود همش در حال فرار کردن از توی آکواریوم بوده خودشو به شیشه آکواریوم میزده به طوریکه حتی زیره فکش رو زخمی کرده بوده. که سارا جونم زحمت کشیده بودن پیش دامپزشک برده بودنش که آمپول ویتامین کا تزریق کرده بودن و ... من با مامانه ساراجون داشتم صحبت میکردم میگفت لاکپشتت انقدر بی تابی میکنه که ما آوردیم کنار آکواریوم یه خرس عروسکی بزرگ گذاشتیم که مثلا خیال کنه منم کنارش ولی هیچ فرقی به حالش نکرده بوده. من واقعا مطمئن شدم که دوستم داره. البته لاکپشتهای خشکی خیلی بیشتر از گوش قرمزها با آدما دوست میشن.
مه لقا
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟ - صفحة 3 Empty رد: چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟

پست من طرف apb 9/13/2009, 04:48

خانم طناز عزیز ، من فکر می کنم شما نویته های من رو درست نخوندین ، من نوشتم:

به هر صورت من نمی تونم شما رو مجبور کنم که حرف من رو بپذیرید ، ولی من به شخصه تصور می کنم از روی هاله انرژی باشه ، حتی فکر می کنم اگه از روی هاله انرژی هم نباشه ، باز اون ها به گونه ای من رو بقیه می شناسند!

و البته گفته شما :

آقا پرهام هم که مطمئن صحبت می کردن می تونن این رو ثابت کنن؟

خب این کجاش قاطع بود؟؟؟ به هر صورت این دلایل برای من که 15 سالی می شه در خدمت لاک پشت هایی از گونه های مختلف بودم ، کافیه! و در ضمن من هیچ گاه به علت علاقه خودم فرضیه سازی علمی نمی کنم ، رشته من خوشبختانه تجربی و در رابطه با حیوانات بوده و در طرز گفتارم همون طور که دیدید جوانب اشتباهات حاصل از علوم تجربی در فرضیه ها رو رعایت کردم و گفتم: به شخصه تصور می کنم ، ولی بازنم نمی دونم چرا برخی اون ور قاطع دونستن!!! برای من این ثابت شده که اون ها من رو تشخیص می دن(علتش هم نقل قول هاییه که گفتم) و با توجه به دیده ها و تجربیاتم فکر می کنم که به علتی که بیان کردم باشه ، ولی نکفتم 100% در این مورد حرفم درسته ، گفتم نظر من اینه و چون اینجا فروم هست ، همه می تونن اون چیزی رو که بر حسب تجربه کسب کرده اند بیان کنند و بقیه هم در موردش نظر می دن تا درستی یا اشتباه اون ثابت بشه! و البته من اکثر لاک پشت هایی که نگه می دارم ، لاک پشت هایی نبوده که ببینم و بگن دوستشون دارم با نه و بعد بخرمشون ، بلکه لاک پشت هایی درمونده و بیچاهر و گاها بیماری بودند که من اون ها رو برای این که وضه حوبی پیدا کنند ، نگهداریشون رو پدیرفتم. من تعداد زیادی حیوان نگهداری می کنم اگه بخواهم بر اساس علابثم نظر بدم که تا حالا باید فروم رو می بستم می رفتم یه وبلاگ برای بیان علایق خودم باز می کردم!!!

اما در مورد نقل قول های من که نمی دونم چرا قضایای به این سادگی باعث تعبیراتی جدای از آنچه بیان شده داشته باشند:

در مورد نقل قول اول: من چه آروم برم ، چه پر سر و صدا ، اون ها از جاشون مثلا تو خشکی ، تکون نمی خورن ، ولی کسان دیگر چه آروم برن چه پر سر و صدا اون ها می پرند و ربطی به سر و صدا نداره ، ربط به شخصی داره که می ره تو اتاف!!! فکر کنم خیلی واضحه!

در مورد نقل قول دوم: من هم که گفته بودم اون ها از روی دیدن ما رو تشخیص نمی دن ، ولی خیلی ساده اون ها از روی هاله انرژیم من رو تشخیص می دن و میان غذا بگیرن و اگه کس دیگری باشه با احساس هاله انرژی ناآشنا جلو نمیان! شما چرا به بینایی ربطش دادید؟ اینم توجیه بسیار ساده ایست! این طور نیست؟

در مورد نقل قول سوم: از خود شما می پرسم ، چرا باید یکی از لاک پشت هاتون با بقیه فرق بکنه! شما این رو تا به حال از خودتون پرسیدن؟ و البته اضافه می کنم اگه کسی بیاد بخواد اون ها رو با دست بگیره ، عکس العمل هلی شدیدی نشان داده و صداهایی مثل خرخر و فس فس از خود درمیارن که نشاندهنده ناراحتی و عصبانیه ، ولی در مودر من این طور نیستن! شما این دلیل رو چه طور توجیه می کنید.(آیا بازم می خواهید به دیدن ربطش بدید با به گزسنگی و غذا خواستن و با این که اعتقاد دارید که این برمی گرده به شخصی که می خواهد اون ها رو بگیره!) خب دیگه نظر با دوستان و با خودتون که چه ظور می خواهید این ها رو تجزیه و تحلیل کنید.

البته بگم من خودم در مورد لاک پشتی که خانم صحرا در موردش صحبت کردند ، استرس رو بیشتر می پذیرم ، چون حتی لاک پشت های بزرگ هم به دلیل تغییر جا و استرس ناشی از اون ممکنه تا 2-3 هفته حتی لب به غذا نزده و از خشکی به طور راحت استفاده نکنند. نجربه ای که قبل ها خودم داشتم.

راستی یه سوال منظور شما از اهلی شدن(عادت کردن) لاک پشت اینه که مثلا مثل سگ شما براش توپ بندازین ته حیاط و اون بدو بره اون رو بیاره؟ در مورد هر جانداری در حد هودش انتظار داشته باشید ، لاک پشت یک خزنده است نه یک پستاندار!

البته چون ما در این فروم مطالب غلط رو ترویج نمی کنیم و مطالبی رو که خودمون به شخصه تجربه کردیم و در سایت های مختلف هم اهلی شدن لاک پشت رو خودندیم بیان می کنیم تا در بحث نگهداری اعضا اطلاعات علمی و مفید به دست بیاورند و با توجه به این که حتی در سایت های رسمی خارجی توضیحات زیادی در مورد تفاوت های لاک پشت های اهلی و ساکن تراریوم با لاک پشت های وحشی که در طبیعت زندگی می کنند اومده ، تغییر نام تاپیک به لاک پشت ها اصلا اهلی می شوند یا نه کاملا اشتباهه! ولی جا برای نظر دادن باز هست ، هر کسی چه موافق و چه مخالف می تونه تظارتش ور ایجا بده و محدودیتی از این بابت نداریم!

راستی :
با عادت کردن تا حدودی موافقم (در این حد که وقتی مدتی تو یه محیط آشنایی زندگی کردن به محیط مانوس می شن و خیلی رفتار های تند و وحشیانه نشون نمی دن.اما نه به اون معنی اغراق آمیز صحبت های دوستان!)

به نظر شما کدام بک از مطالبی که من به شما گفتم اغراق آمیز بوده؟ من در موردشون وضیح بدم شاید برداشت بدی از مطالب من شده! با تشکر ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/13/2009, 07:24

مه لقا جون، انرژی از کجا اومد؟ هر حیوونی که شما بهش آسیب نزنی و مراقبتش کنی بهتون آسیب نمی زنه و اعتماد می کنه.
خرس عروسکی براش گذاشتین که تصور کنه دور از جون شما هستین؟؟؟ مگه خرس عروسکی هم به قول آقا پرهام هاله داره؟؟؟

خیلی وقته دارم راجع به این موضوع حرف می زنم. پست های قبلی منو با دقت نخوندین ظاهرا. چون اصلا متوجه نشدین با چه چیزی مخالفت دارم.
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/13/2009, 08:22

اینکه نظرتونو قاطع دونستم اشتباه بود معذرت می خوام اما بالاخره نظر شما بود منم رو این نظر حساب باز کردم که بالاخره اعتقاد دارین حالا کم یا زیاد (شاید اگر نمی گفتم مطمئن هستین الان ناراحت نمی شدین)

نقل قول اول: بر فرض حرف شما درست باشه و منم اشتباه کرده باشم، اینکه فرمودیدن به شخصی که وارد اتاق می شه بستگی داره، یعنی چی؟ نکنه می خواین ربطش بدین به هاله؟ چون بعید می دونم لاک پشت هاله رو ببینه بعد بلافاصله تو اون وقت کم بتونه هاله شخصو رو بشناسه و فرار نکنه. (لطفا اینجا به جمله مواقعی که شخص تند و با سروصدا وارد اتاق می شه توجه داشته باشین) لاک پشتای منم شده اصلا از جاشون تکون نخورن اما وقتی همون موقع بهشون زیاد نزدیک بشم مثل چی می زنن به چاک.

نقل قول دوم: ؟؟؟ بازم هاله؟ (نمی دونم چطور ادامه بدم در حالی که نظر شما ثابت نشده س، به هر حال)فرضا حرف شما کاملا درست باشه، ولی دیگه این قدرهام هاله ها از هم متفاوت نیستن. دوما یه مثال ساده: برادر من (که می دونیم صد در صد مثل بقیه هاله داره) اولا که لاک پشتارو تو اتاق نگه می داشتیم سالی به سالی یه غذایی بهشون می داد، ببینین دیگه چی بشه ما نتونیم این کارو کنیم دست به دامن اون بشیم. در و برشونم نمی پلکید چون تو اتاق منن معمولا اونم اجازه نداره بیاد تو اتاقم. اما وقتی می رفت غذا بده همه شون میومدن جلو. دیگه اونو که این قدری ندیدن که هاله شو بشناسن...

نقا قول سوم: در مورد سوال شما، اتفاقا سوال خوبی پرسیدین،اما اول من یه سوال پرسیدم، هر وقت جواب گرفتم سوال شما رو جواب می دم. (جواب حسابی طوریکه قانع بشم و بدون هاله باشه لطفا)
برای توضیح بیشتر جوجه من تو دست هرکی بره احساس ناراحتی نمی کنه قربونش برم. منم وقت واسه عادت دادن و اهلی کردن و این جور چیزا نذاشتم، اما یکیشون تو دست هر کی بره صدای خر خر از تو گلوش شنیده می شه. بقیه فقط احساس ناراحتی می کنن.

لاک پشت خانم صحرا استرس داشت، منم موافقم. اما با باقی حرفاشون نه.

سوال شما راجع به اهلی کردن: بچه گانس که من همچین تصوری داشته باشم.
منظور احساس وابستگی و تعلق و درک احساسات صاحب لاک پشت از طرف لاک پشت و غیره س که برای جانوران پیشرفته تر امکان پذیره. تو این تاپیک نه من تو تاپیکای دیگه خوندم و کاملا مخالفم. مقایسه بین خزنده و پستاندار هم فقط برای اثبات این مسئله بود. (البته یه نگاهی بندازین ببینین مه لقا خانم خطوط پایانی پستشون چی نوشتن، اگه برای شما قابل قبوله باشه برای من نیست)
تنها چیزی که مطمئن می تونم بگم اینه که اینا برای حد خودشون همون قدر که به ما عادت کنن، از دست ما غذا بگیرن و بیشتر مواقع با وجود ما احساس ناراحتی نکنن کافیه. همین

در آخر صحبت های شما: شما اغراق نکردین، هیچ جا یادم نمی یاد گفته باشم آقا پرهام اغراق کردن. شما خودتون فکر می کنین کجا این کارو کردین؟ بلکه بقیه بودن که غلو کردن. (با هاله انرژی تون کنار نمیام، چون شما نمی تونید ثابت کنید، علم هم فعلا نمی تونه و در حد یه تئوریه، مام نمی تونیم با چشم لاک پشتا ببینیم)

شما اشتباه می کنید: لاک پشت اهلی نمی شه.
من تو سوالم پرسیدم آیا لاک پشت را می شود اهلی (توجه داشته باشین ((اهلی)) کرد...نگفتم عادت داد. لازم به یادآوریه که علت مطرح شدن موضوع اهلی کردن تو این تاپیک این بود که من دیدم بعضی ها زیاده روی کردن و لاک پشتشونو درست مثل سگ با گربه اهلی در نظر گرفتن که این اشتباهه، لاک پشت اهلی نمی شه ، عادت می کنه. قطعا لاک پشت به قول شما اهلی با وحشی تفاوت داره، مثل روز روشنه.

در جوابی که تو پستای قبلی به کیمیا خانم داده بودین که حتی افراد قبل از اینکه وارد اتاق بشن لاک پشت متوجه می شه، مگه لاک پشت پشت اجسام رو هم می تونه ببینه؟ حتی اگه ربط به هاله انرژی و این چیزا داشته باشه پس این موضوع تا الان باید برای همه آدمها روشن می شد که لاک پشت آدم هارو می تونه از پشت اجسام به خاطر هاله ببینه و این چیزی نباشه که فقط شما متوجه شده باشین، همه باید می فهمیدن تا حالا، چه اونایی که لاک پشت دارن چه اونایی که ندارن. و البته ربطی هم به اینکه لاک پشته اهلی باشه که فرار نکنه یا نباشه نداره، دارم کلی صحبت می کنم.

درمورد هاله از بس گفتم و گفتم و گفتم بازم شما سر حرف خودتون بودین دیگه خسته شدم. حتی یک درصد هم احتمال نمی دین که اشتباه می کنین؟ حتی یک درصد واقعا؟
می فرمایید که شما قاطعانه و با اطمینان کامل صحبت نمی کنید. اما یه کم دقت کنین: شما همه چیزو در آخر ربط می دین به هاله دیدن! و یه جورایی در واقع درستی نظر خودتونو با این کار اثبات می کنید. چه مطمئن باشین چه نباشین اینو می گین. می فرماید که من در مورد هاله کاملا مطمئن نیستم و ممکنه به علت های دیگه ای باشه، در هر صورت منو می شناسه.درست؟ اگه کاملا راجع به هاله مطمئن نیستسن پس چرا به دیگران می گین از روی هاله انرژی می شناسن و بقیه رو به اشتباه می ندازین؟؟؟
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 9/13/2009, 12:16

راستش من یکی نمی دونم علتش چی میتونه باشه.
ولی منم با نیمای خدا بیامرز و روی چند نفر و چیز تجربه کردم.

1- از اعضای خانوادم از هیچکدوم نمی ترسید.
2- پدربزرگم(قبلاً هم گفتم):من لاکیم بیشتر وقتا توی دستم بود . یه بار بردمش پیش پدربزرگم تا ببینش اما با تعجب دیدم که رفت توی لاکش و چرخید و وحشتزده (طوری که ناخناش که هیچ وقت احساسشون نمیکردم رو توی دستم فرو میکرد) تا نزدیک آرنج از دستم بالا رفت. و دقیقاٌ همین کار رو با 2 تا از دخترداییهام و یکی از دائیهام(که خواستن توی دست بگیرنش تکرار کرد).
3- یه با گذاشتمش توی حیاط بچرخه (تقریباً جلوی پام بود) و همزمان داشتم با پدر صحبت میکردم و هی راه میرفتم و می ایستادم.یه دفعه پدرگ گفت داره دنبالت میاد. حتی خندمون گرفت ازش .و امتحانش کردم.مرتب مسیرم رو عوض می کردم و با تعجب می دیدم که اونم همون مسیر میچرخه.یه ذره میاد جلو اما زیاد نزدیک نمیشه.
4- باهوش که هستن.چون از وقتی براش ماهی خریده بودم(ماهی ها رو با توری میگرفتم و تو دستم مشت می کردم و میبردم بالا سرش تا از دم بگیرم بدم بهش) بعد یه مدت تا دست مشت شده ی منو میدید بالا سرش دهنش رو باز میکرد یا اگه رو خشکی بود میپرید توی آب.
5- برای چی دوستان میگن لاک پشت از دید تشخیص نمیدن.بارزتربن عادت نیما این بود که تا میرفتم بالا سرش اول چشماش رو می گرفت بالا(چپ چپ نگاه می کرد) و بعد سرش رو میگرفت و زل میزد بهم(اغراق نمی کنم-شاخ و برگ هم نمی دم- پیاز داغش رو هم زیاد نمی کنم-مطمئن باشید) یه علت این که هنوز وقتی یادش میفتم و حتی تا توی خونه اسمش رو میاریم بغضم میگیره (یا حتی اشکم درمیاد)همین نگاههاش بود. ناراحت

اين مطلب آخرين بار توسط marye در 9/13/2009, 13:59 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مه لقا 9/13/2009, 13:43

طناز جون حق با شماست من نوشته های قبلی شما رو نخوندم . و گفتم اونا خرس عروسکی کنارش گذاشتن ولی اون قبولش نکرد. این مسائل رابطه های فیزیک و ریاضی نیست که بشه با فرمول روی کاغذ نوشت و ثابتش کرد. اینجور چیزها بستگی به عقاید هر شخصی داره . من با تمام وجودم باور دارم که توی دنیا کارها و چیزهای خارق العاده ای وجود داره که برای ما ناشناخته و مسخره میاد و این نیروها یا انرژی ها و یا هرچیزی که دوست داریم اسمشو بزاریم یک نعمت الهی که بعضی از آدما بهره بیشتری از این نعمت بردن بعضی ها کمتر . راستش من دوست ندارم راجع به این موضوع زیاد بحث کنم . فقط من و تمام افرادی که منو از نزدیک میشناسن میدونن که من چقدر به حیوونات نزدیکم و دوستشون دارم و اون حیوونهایی که به قول بعضی ها بی کله و بی عقل و هوشن عکس العملهای جالبی برام نشون میدن. فکر میکنم فرق من و شما و کلا بقیه بچه های سایت اینه که شاید ما به این موضوع یقین داریم که ما میتونیم به یک حیوان خوبی کنیم و در مقابلش مهربونی اونها رو ببینیم.
مه لقا
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 9/13/2009, 14:40

خانم طناز ، سلام

خب در مورد نقل قول اول : ولی مال من این طوری نیستن ، حتی اگه من نزدیک نزدیک هم بشم ، نمی پرن تو آب حتی اگه دستم رو ببرم و بخوام بگیرمششون.

در مورد دومی : ولی مال من این طوری نیستن و وقتی کس دیگری میاد جلو در میرن. هاله افراد در مواقع مختف فرق داره ، مثلا وقتی هیجان زده اند یا وقتی ترسیده اند و یا ... ، ولی به صورت کلی هاله انرژی 1 فرد تقریبا یکسانه ! هاله انرژی می تونه ویژگی هایی داشته باشه که انرژی های مثبت و منقی از هم تشخیص داده بشن ، معمولا انرژی های مثبت باعث نگرانی نمی شوند ، ولی هاله های دارای انرژی های منفی می تونن این طوری باشن ، هر چند اگه اون ها هم به طور دائم اطراف حیوانی وجود داشته باشند و از طررف موجو صاحب این هاله ها به او کمک کنند ، حیوان اون ها رو هم می پذیره و ترسش می ریزه!(البته ببخشید در مورد هاله این قدر پافشاری می کنم ؛ در جواب شما این رو گفتم و قبلا هم گفتم برای من این که تشخیص می دن ثابت شده ، من تصور می کنم از هاله باشه ، وگرنه برای خود من هم قضیه هاله به فرضیه هست نه نظریه) ، برادر شما می تونن انرژی های بسیار مثبتی داشته باشن!

در مورد نقل قول سوم : از اون جایی که من آدمی نیستم که آسمون و ریسمون رو به هم ببافم تا هرفم که برای خودم هم ثایت نشده ، به کرسی بنشونم ، نظر خودم رو که می خواستم تو پست بالاییم بگم(ولی نگفتم تا نظز شما رو انتدا بدونم) ، الان می گم: لاک پشت ها هم مثل حیوانات دیگر تا حدودی دارای شخصیت هستند و این به شخصیت اون ها برمی گرده که شاید بعضی هاشون بسیرا عصبانی و خشن باشن و بعضی ها آرام هستند ، شما اگه به عصبانی ها نرسید اون ها در دست شما آروم نیم گیرند و همچنان حساسیت نشان می دهند ، ولی اون هایی که آروم هستند حتی در صورتی که برداشته بشن واکنش خشن نشون نمی دن. جالبه که گاهی اوقات لاک پشت هایی که من آوردم تا نگهشون دارم در ابتدا تا چندین ماه ممکنه این رفتار رو نشون بدن ، ولی بعد آروم آروم می شوند ، البته بگم ، من اصلا لاک پشت هام رو برای هواخوری یا بازی از تراریومشون بیرون نمی آورم و حتی تا این حد حساسم که دست زدن من ممکنه اون ها رو ناراحت کنه و به احساس غرور و آزادی اون ها احترام می گذارم و نمی خواهم این احساس لطمه ببینه ، ولی گاهی که مجبورم برای یه کار مهم مثلا تمیز کردن کل تراریومشون این کار برو بکنم ، هیچ گونه از این صدا ها و رفتار خشن نشون نمیدن!

من هم برای حدی که برای لاک پشت ها گفتین با شما موافقم و من هم بیشتر از این هم از لاک پشت ها انتظاری ندارم.

خب خیلی خوشحالم که من اشتباه فکر کردم که منظور شما به من بود که اغراق کرده ام.

در مورد بحثی که در مورد اهلی شدن لاک پشت کردید ، فکر کنم یه چند خط بالاترش خودتون نوشته بودید که لاک پشت ها مثل سگ و گربه نمی شه ازشون انتظار داشت و اهلی شدن لاک پشت در حد همون عادت کردنشه(که غذا بگیره ، نترسه و احساس امنیت و راحتی با صاحبش داشته باشه). پس دیگه چرا میگین لاک پشت اهلی نمی شه ، اهلی شدن لاک پشت در همین حده و به لاک پشتی که این رفتارهایی که گفتم رو داشته باشه میگن لاک پشت اهلی ، خوب در مورد هر چیزی باید در حد خودش انتظار داشت.(البته منم تا حدودی اغراق در این تاپیک رو فبول دارم ، ولی به دلایلی که بعد می گم تا این حد برام قابل هضمه!)

یه سوالی از شما می پرشم ، تا حالا نشده که کسی آهسته بیاد پشت شما و شما بدون این که اون ور ببینید و با صداش رو بشنوید ، حس کنید کسی پشتتون هست؟ فکز می کنید از روی چه چیزی این حس را داشته اید؟ منظور من هم از پشت دیوار ، دیوار 3 کیلومتری نبود ، منظورم از فاصله ای که بتوان هاله انرژی رو حس کرد(البته در صورتی که واقعا بخواهیم شناحت لاک پشت ها رو برپایه هاله انرژی تصور کنیم) (و خوب واضحه که انرژی مادی نبوده و از دیوار هم رد می شه ، ولی باید توجه کنید افراد مختلف بنا به دلایل گوتاگون می توانند هاله های انرژی بسیار قوی و با بسیار بی رمق و ضعیف داشته باشند)

شما بازم می گین که من حتی 1% هم احتمال اشتباه نمی دم؟!! من هم از بس نوشتم که قضیه هاله برای خود من هم اثیات نشده و تصور می کنم ایم گونه باشه (ولی قضیه شناخت لاک پشت ها برام اثبات شده) ، تاپیست شدم. وقتی هنوز برای خود من اثبات نشده ، چه طور ممکنه براش خطا در نظر نگیرم؟؟!!!

می فرماید که من در مورد هاله کاملا مطمئن نیستم و ممکنه به علت های دیگه ای باشه، در هر صورت منو می شناسه.درست؟ اگه کاملا راجع به هاله مطمئن نیستسن پس چرا به دیگران می گین از روی هاله انرژی می شناسن و بقیه رو به اشتباه می ندازین؟؟؟

خب قبلا هم گفتم اینجا یه فروم هست و تا جایی که می تونیم از چیزهایی که درسته صحبت می کنیم تا به بقیه کمک کنیم ، ولی دلیل نمی شه که نظر خودمون رو نگیم ، ما نظراتمون رو می گیم تا با بحث با دیگران اشتباهات نظراتمون در بیاد و یا درستشون ثایت بشه! اگه همه دانشمندان از ابتدا نظر نمی دادند مه هیچ علمی پیشرفت نمی کرد.(البته ببخشید که من گفته های خودم رو با دانشمندان مقایسه می کنم ، یه مثال بود) و اضافه می کنم من در مورد شناخت می گم اطمینان دارم ، ولی در مورد دلایلش مثل هاله نه و تصور می کنم.

درمورد هاله از بس گفتم و گفتم و گفتم بازم شما سر حرف خودتون بودین دیگه خسته شدم.

الان فکر کنم در این مورد داشتم با شما بحث می کردم ، حالا نمی دونم می خواهید وسط بحث هاله یه دفعه از ماه و ستاره ها صحبت کنم که شما نگید من همش می گم هاله.(فکر کنم موضوع بحثمون همین بود؟) حالا اگه شما بخواهید می تونیم عوضش کنیم ، ولی نه در این تاپیک!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/13/2009, 18:33

بازم این اشتباه رو مرتکب شدید. لاکشت اهلی نمی شه، عادت می کنه (اهلی شدن ماله جونورای پیشرفته تره لاک پشت خزنده س اهلی نمی شه عادت می کنه. (بیشتر از این به این موضوع گیر ندین و پست آقای محمد فر رو بخونین) دیگه این که اثبات نشده نیست شما نظر خاص خودتونو داشته باشین. یه واقعیته

این توضیحات درباره هاله اصلا لازم نیست (زحمت هم کشیدین تایپ کردین ولی من یه نگاه گذرا بهش انداختم) چون هنوز اثبات نشده. پس بذارینشون کنار. حالا که این قدر به هاله ها علاقه مندید یه سوال می کنم ازتون یه جواب بهم بدین:
شما که دور از جون لاک پشت نیستین، چشم اونارو ندارین و نمی دونین چه جوری می بینن. چرا این قدر اصرار می کنین هاله رو می بینن؟ خودتونم می گین این نظریه س و هنوز ثابت نشده و منم احتمال خطا می دم. با این حال چون توضیح دیگه ای نیست باید بگیم چشم به این خاطره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این عقیده شماس. ممکنه بعضی ها قبول داشته باشن (حتی اگر ندونن دقیقا چیه) بعضی هام مثل من نه.

یه چیزی هم درست جواب ندادین، شایدم متوجه سوال نشدین:
فرمودین که قبل از اینکه کسی وارد اتاق بشه لاک پشت می فهمه می پره تو آب اگر من باشم این کارو نمی کنه و این حرفا. من عرض کردم اگه چنین چیزی صحت داشته باشه(که از روی هاله متوجه بشه) پس این چیزی نیست که فقط مختص شما یا بعضی ها باشه. تا الان همه مردم دنبیا باید می فهمیدن که لاک پشت آدم هارو (حالا با هر سطح انرژی) از پشت اجسام می بینه و حس می کنه. شاید ضرب المثلی چیزی هم ازش می ساختن اون قدیما، چون اون موقع ها که مسئله هاله و این جور چیزا مطرح نبود مردم بر اساس مشاهده شون نظر می دادن.

بحث هاله رو جمع کنین. اگه از این طولانی تر بشه هر دو هاله شناس می شیم این تاپیکم از اهداف اصلیش دور می شه. شما نظر دادین (البته بعضی ها به خاطرش به اشتباه افتادن که امیدوارم روشن شده باشن) منم نظرمو دادم.

راستی MARYE جان خدا لاک پشتتونو رحمت کنه. متاسفم. مال منم با چشماش بالای صورتمو نگاه می کنه اما به پایین و وسط صورت هم نگاه می کنه، یعنی صورت منو کلا نگاه می کنه، حالا این معنیش چیه؟صورت منو شناخته؟ نگین توروخدا آره.

*سوال: چطور می شود لاک پشت را به خود عادت داد؟

جواب من با توجه به اطلاعات خودم اینه که با دست بهشون غذا بدین، محیط زندگی شون زیاد شلوغ نباشه تا همیشه مضطرب باشن و بخوان قایم بشن و بهشون خوب رسیدگی کنین.
راستی آقا پرهام عکس آواتارتون چیه؟
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 9/14/2009, 05:38

خوب منم گفتم عادت می کنه و جالبه بدونید عادت کردن لاک پشات در حکم اهلی شدنشه! به لاک پشتی که به این صور ت عادت گرده می گن اهلی و هر جا اصطلاه لاک پشت های اهلی بیاد منظور لاک پشتیه که عادت کرده! شما نظرتون با من یکیه ، تفائت در طرز بیان اصطلاحش هست ، همون طور که گفتم لاک پشت سگ با گربه نیست که ازش انتظار کارهای خیلی پیشرفت هداشت ، به لاک پشتی که به قول شما عادت کرده ، اصطلاحا لاک پشت اهلی گفته می شه! اهلی شدن لاک پشت یعنی همین!

این توضیحات درباره هاله اصلا لازم نیست (زحمت هم کشیدین تایپ کردین ولی من یه نگاه گذرا بهش انداختم) چون هنوز اثبات نشده.

هاله انرژی به نظر شما اثبات نشده یا توضیحات من در مورد اون و ربطش به لاک پشت ها؟

شما که دور از جون لاک پشت نیستین، چشم اونارو ندارین و نمی دونین چه جوری می بینن.

بازم شما حرف خودتون رو می زنید ، من چه اصراریی کردم؟ من که خودم می گم برام ثابت شده نیست ، نمی دونم شما چرا می خواهید حرف من رو عوض کنید و اون رو از نظر من یه امر کاملا تابت شده تلقی کنید!

این عقیده شماس. ممکنه بعضی ها قبول داشته باشن (حتی اگر ندونن دقیقا چیه) بعضی هام مثل من نه.

خب من همه گفتم تصورم اینه دیگه و اینجا هم فروم هست(تالار گفتگو) ، چیزی که هنوز درستی با نادرستیش ثابت شنده جای بحث داره دیگه! اگه با بحث کردن شما رو ناراحت می کنم ، بحث نکتم!

نگاه کنید ، به موقع شما یه حیوون رو چون دوست دارید نگه می دارید ، ممکنه بهش توجه نکنید و حتی ارش چیری ندونید و حتی ممکنه از نگهداریتون بمیره(که امیدوارم هیچ کس تجربه نکنه) ، یه موقع شما قبلا یه حیوونی رو نگه داشتید و وفتی برای برای دوم این کار رو می کنید ، تجربیاتی که دفعه قبل داشتید براتون واضحه ، ولی اگخ به موردی پیش بیاد که تو دفعخ قبل تجربه نکردیده اید ، ممکنه برای اون هیچ راه حلی نداشته باشید. به موقع هم هست شما یه کار رو علمی انجام دادید و به منظور مطالعه و کسب تجربه بیشتر در اون مورد (مثلا نگهداری حیوانی خاص) دوباره نگش می دارید! می خواهم بگم آیا دید نفر اول و دوم و سوم با هم بکیه! مسلمه که نه ، نفر اول و دون شاید چیرهایی رو ببینند که چون از اول اون رو دیدیند به نظرشون ساده و طبیعی برسه و دنبالش نرن ، مثلا کسی لاک پشتی داره که به قول شما بهش عادت نکرده(و اصطلاحا اهلی نیست) ، همش وقتی طرف می ره تو اتاق در میره ، خوب میاد میگه لاک پشت ها اصلا اهلی نمی شن! یکی دیگه می بینه وفتی وارد اتاق می شه گاهی در میرن گاهی نه ، ولی چون زیاد اطلاعات نداره به نظرش یه رفتار ساده می رسه و از کتار می گذره ، یکی دیگه که سال هاست نگهداری کرده می بینه وقتی بعضی ها می رن تو فرار می کنه و وقتی بعضی ها می رن نه! به نظرش عجیب می رسه! می پرسه چرا! بعد کمی تحقیق می کنه می بیه گاهی اوفات حی اگه کسی از پشت در هم رد شه و تو هم بیاد ، لاک پشته مب پره تو آب ولی در مورد بعضی ها این طوری نیست حتی اگه طرف بره دنبالش و بح.ا بگیرتش ، لاک پشه در نمی ره! بازم می پرسه چرا! و سوالاتی از این قبیل ، این موارد ممکنه برای خیلی ها پیش بیاد ، کسانی که تجربه بالاتری دارند و از رفتارشناسی حیوانات اطلاعت کمی دارند ، خوب طرز تفکرشون منفاوته با کسانی که رفتارهای حبوانات رو ساده می پندارند! و این مورد هست که می تونه باعث بشه یکی رو یه چیزی دقیق بشه و دنبال چرا جویی و کسب اطلاعات بیشتر باشه(چه بسا ممکنه مثل سایر هلوم تجربی در پرا جویی هایش با اشتباه هم مواجه بشه) ، ولی نفرات دیگر که این موارد رو دیدن هیچ چیز جالب یا عجیب و یا تهجب برانگیزی حس نکنند و در موردش به قول شما خیال پردازی یا افسانه و ضزب المثل ساری نکنند ، بعضی ها هم به چیزایی رو می فهمند ، منتها به علت این که نمی خواهند بقیه فکر کنند کمی اون ها خیالاتی شدن ، چیزی نمی گن! یا اصلا به فرومی مثل "گفتگوی لاک پشتی رو نمی شناسن که بیان توش صحبت کنن) برداشت های هر کس از وقایع بستگی تجربه علمی و دانش تئوری پیشین او و صحت دانش پیشین او نسبت به اون واقعه داره! و نگهداری لاک پشت هم تاریخی بسیار قدیمی در جهان نداره ، چه برسید به ایران(شاید 15 سال ، همون موقعی که اولیت سری لاک پشت های گوش قرمز وارد ایران شدند و من هم که اون موقع بچه بودم به مامانم گفتم برام بخره) که کسی بخواد در این مورد مجال افسانه یا ضرب المثل ساری پیدا کنه! (از کشورهای دیگه هم من زیاد اطلاعاتی در مورد ضرب المثل های لاک پشتی ندارم و اگه ندونم تذجیح می دم صحبت نکنم ، شاید شما از ضرب المثل های همه زبون ها اطلاع دارید که این طور مصمم صحبت می کنید!)

راستی چه کسی به خاطر این که من گفتم لاک پشت ها آدم ها رو می شناسن به اشتباه افتادن ، فکر کنم این بعد از چند سالی برای هر لاک داری ، یه امر بدیهی بشه! ودر مورد هاله هم کسی به اشتباه نیفتاده ، چون من گفتم تصور من این طوریه تا روش بحث بشه!!!

راستی ببخشید در مورد حرف آخری به مطلبی رو می خوام بگم ، یه اشتباهی داره! لاک پشت هایی که تازه آوردیمشون رو اگه بخواهیم با دست بهشون غذا بدهیم و اصلا اگه جلوی تراریوم باشیم ، ممکنه این قدر نخورن تا بمیرن ، پس در این مورد جوانب احتیاط را رعایت کرده و لااقل فرصت شناخت مخیط پیرامون رو (حتی اگه بسیرا شلوغ باشه) بهشون باید داد ، یعد از گذشت چند هفته نگهدارند برای برقرار کردن رایطه با لاک پشت مجاز هست برای تشویق لاک پشت به گرفتن غذا از دستش ، با دست له اون غذا بده! البته این برای لاک پشت های تازه وادریه که قبلا با انسان ها رایطه نداشته و یا تجربیات تلخی از بودن با انسان ها داسته اند که عادت دادن (یا اصطلاحا اهلی کردن) لاک پشت های گروه دوم ، خیلی سخت هست و از تو حافظه اون ها پاک کردن تجربیان قبلی و کنار اومد با چنین لاک پشت هایی احتیاج به تبخر و وقت ریاد داره!

در مورد عکس آواتارم هم در پیام خصوصی جواب داده شد!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/14/2009, 08:44

در باب اهلی شدن و عادت کردن:
عادت کردن و اهلی شدن دو تا اصطلاح متفاوتن که مفاهیم تعریفشونم تا حدودی با هم فرق داره. حالا می خواد دیگران به اشتباه به عادت کردن بگن اهلی شدن. اما این چیزیو عوض نمی کنه. (من نشنیدم کسی بگه لاک پشت من اهلیه نه از کسی نه از جایی جز از شما، دیگران مثلا می گن نمی ترسه، یا گاز نمی گیره و از این حرفا.

اگر شما لاک پشتتونو برای یه مدتی بسپرین دست کس دیگه ای ازش مراقبت کنه، احساس ناراحتی می کنه، می ره یه گوشه قایم می شه وغیره، درست؟(منظور لاک پشت عادت کرده یا به اصطلاح شما اهلی شده) حالا اگه یه گربه اهلی رو در نظر بگیرین، چه تو خیابونا زندگی کنه چه تو خونه با همه صمیمیه و مشکلی ایجاد نمی کنه. اگه بازم می خواین بگین لاک پشت در حد خودش اهلی می شه فکر نمی کنین استفاده از کلمه اهلی صحیح نباشه؟ من عمدا دوباره گربه رو مثال زدم چون پستانداره و پستانداران زمینه برای اهلی شدن توسط انسان رو دارن. ما برای اونا می گیم اهلی نه برای خزندگان که.

وقتی اهلی می شه یعنی با همه آدما رفیق می شه. کلا با نوع انسان رفیق می شه (مثل سگ، گربه، گاو، گوسفند و....که سال های ساله با بشر رفیقن، اما ما درباره لاک پشتا همچین چیزی نشنیدیم) می خواد اون آدم شما باشین می خواد کس دیگه ای باشه. با این که دیگه مخالفتی ندارین؟

(یه چیزی هم فراموش نکنیم که اصلا خزندگان حیوانات خانگی محسوب نمی شن. بعضی ها از روی علاقه یا به دلایل موجه تر مثل مراقبت، تحقیق یا .. میارنشون خونه. این خودش ثابت می کنه لاک پشت حیوان اهلی شدنی نیست، اگه بیارینش فقط به شرایط خونگی عادت می کنه. همین)

و البته همون طور که می دونین منظور این نیست که اهلی شدن و عادت کردن دو تا موضوع به کلی و از بیخ و بن جدا از هم هستند.
عادت کردن غریزه لازم داره اما اهلی شدن هم غریزه می خواد هم زمینه و استعداد، حیوانات ساده تر عادت می کنن، نمی تونن اهلی بشن و حیوانات پیچیده تر به مرحله خیلی پیشرفته تر می رسن یعنی اهلی می شن. بعضی از خصوصیات میون اهلی ها و عادت کرده ها مشترکن، شکی نیست.

شما می گین لاک پشت اهلی، منم گفتم اشتباه می کنین. اما بازم اصرار می کنید. بازم برای اثباتش دلیل میارین.باشه. شما همچنان بگید لاک پشت اهلی. خودتون این طور می خواید.دیگه بحث نداره، من سعی کردم بگم اعتقادتون اشتباهه. اما قبول نمی کنین. پس ادامه دادن بحث غیر منطقیه.

اینکه لاک پشت هاله انرژی آدمارو می بینه نه ثابت شده نه شما می تونید ثابت کنید. (یه کم کلی تر نگاه می کردین متوجه می شدین منظور خود هاله نبود، ما شیش ساعته داریم درباره دیدن هاله توسط لاک پشت صحبت می کنیم. چون من هر وقت می خوام از دیدن هاله توسط لاک پشت صحبت کنم نمی خوام هر بار این جمله طولانی رو تایپ کنم)

درباره اینکه وقتی کسی وارد اتاق می شه لاک پشت چه عکس العملی نشون میده:
متوجه نشدین چی می گم، شاید تقصیر از منه که همون اول درست نمی گم، اگه این موضوع که افراد قبل از وارد شدن به اتاق، یعنی هنوز وقتی که شما خودتون تو اتاق باشین و اونارو نبینین توسط لاک پشت از روی هاله شناسایی بشن، این یعنی چی؟ مفهومش چیه؟ چه لاک پشت تو خونه و تحت نظر افرادی باشه که همچین فرضیه ای دارن چه تو طبیعت باشه جایی که شاید افراد کوچکترین اطلاعی از این موضوع ندارن باید مشاهده می شد و طی سالها نه فقط کسانی که قضیه هاله رو می دونن بلکه اکثریت مردم هم می فهمیدن که بله: لاک پشتا آدمارو از پشت اجسام می تونن ببینن. خودمونیم، شما خودتون قبل از آشنا شدن با لاک پشتا همچین چیزی شنیدین یا نه؟

میخوام اینو بگم: اینکه لاک پشت از پشت اجسام آدمارو می بینه این یه چیز شگفت انگیزه که اگه حقیقت داشت محال بود تا حالا مردم راجع بش نشنیده باشن.

برای منم رفتار بعضی از لاک پشتای دوستان و همچنین مال شما در این جور مواقع سوال برانگیزه. فرق منو شما تو این مورد اینه که شما به هاله ربط می دین اما من هنوز به یه جواب کلی و قطعی نرسیدم (البته می تونم بگم با توجه به شرایط و همچنین خصوصیات خود لاک پشت می تونه بروز کنه، مثلا همون طور که گفتم جوجه من نمی ترسه وقتی می ریم طرفش اما سه تای دیگه به شدت وحشت می کنن که این مربوطه به خصوصیات رفتاری جوجه. مثال برای شرایط مثلا وقتایی که آفتاب می گیرن برین طرفشون از جاشون جم نمی خورن. یا وقتی که یه مدت طولانی توی اتاقشون رفت و آمد نباشه یه مرتبه برین حتی جوجه هم تو همچین موقعیتی می ترسه چون ناگهانیه هول می شه)

در مورد سخن آخرتون، بله شما تجربه بیشتری دارین خیلی هم ممنون که به این تاپیک کمک کردین.
امیدوارم بحث ادامه پیدا نکنه. همه متوجه شدن که نقطه نظرات شما و من چیه.
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/14/2009, 09:07

راستی چطوره یه تاپیک بزنیم که عادات و رفتارای جالب لاکی تونو بنویسین!!! من همین الان که داشتم به شامی لارو زنده می دادم یادم افتاد، هر وقت لارو بیچاره رو می گیره چون ماهیه وول وول می زنه اونم شروع می کنه به دویدن دور آکواریوم تا زمانی که سرشو بخوره! شاید مال بقیه هم این طور باشه نمی دونم. اما احساس می کنم جای همچین تاپیکی خالیه. چون دوستان تو تاپیکای مختلف به این موارد جالب تک و توک اشاره می کنن اما یه جایی نیست که مخصوص همین کار باشه
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 9/14/2009, 10:10

خب باشه شما بگین عادت کردن و من بگم اهلی شدن. پس با این حساب با مورد اول موافقم و بلأخره باید کوتاه بیام.

یه چیزی هم فراموش نکنیم که اصلا خزندگان حیوانات خانگی محسوب نمی شن.

فقط یه چیزی رو بهش اشاره می کنم که امیدوارم باعث رنجش شما نشم: الان به عنوان حیوان خانگی در سطح دنیا و از جمله ایران خزندگان هم مطرح شدند. تحت عنوان اگزوتیک پت.

شما خودتون قبل از آشنا شدن با لاک پشتا همچین چیزی شنیدین یا نه؟

نه من چنین چیزی رو قبلا نشنیده بودم ، ولی نشنیدن من دلیلی بر نبود اون نمی شه! چرا محال باشه ، تو ایران که لااقل خیلی اطلاعات در مورد نگهداری اکثر حیوانات خانگی به خصوص حیواناتی این چنینی کم هست و توضیح دادم که دید افراد بستگی به چه چیزهایی داره و می تونه کاملا متفاوت باشه!

و در انتها ممنون که شما من ور در مورد لاک پشت ها با تجربه دونستید ، ولی یه مورد : آدم هر چی بدونه ، تازه بیشتر می فهمه که هیچی نمی دونه! سوالاتی که در پی دانستن برخی مطالب ایجاد می شه بسیارند!!!

بله من هم امیدوارم که همه نفطه نظرات من و شما رو درک کنند.

در مودر تاپیک جدیدی در این مورد هم با شما موافقم ، شاید این طوزی علت رفتار های خاص برخی از لاک پشت ها کشف بشه! در اینده ای نزدیک با مشورت دوستان این تاپیک رو خواهیم ساخت. با تشکر ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 9/14/2009, 12:44

طنلز جون اتفاقاً منم موافق اهلی شدن لاک پشت نیستم.ربطی هم به خزنده بودنش نداره.حیوانات زیادی هم مثل خزندگان هستن.اما من فکر میکنم حیواناتی مثل لاک پشت هم حتی می تونن فرق بین کسی که بهشون غذا میده و دور و ورش هست رو با کسی که تازه اومده (حالا چه با دیدن-بو کردن - هاله یا هر چیزی)تشخیص بده.و به نحوی خو و عادت کنه.نمونش مورد دوم که گفتم.
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/14/2009, 14:54

تو ایران مطرحه یا تو تهران؟ به هر حال. وقتی بعضی ها دوست دارن خزندگانو تو خونه نگه دارن پس متقابلا خدمات این کار هم عرضه می شه،(چون تقاضا برای غذا، مراقبت و...به وجود میاد) اجبارا اسمشون می شه حیوان خونگی.
پس خزنده هم حیوون خونگیه! استغفرلله! ما تو ایران همچین چیزی نشنیده بودیم. بقیه رو نمی دونم اما من که می خواستم لاک پشت بگیرم بابام گفت آخه مگه کسی لاک پشتو تو خونه نگه می داره؟؟؟ نمی دونسته که مار و ایگوانا رو هم تو خونه نگه می دارن. این غربی ها چه کارا که نمی کنن!

اگه شما قبلا نشنیدین همون موضوع مذکور رو بالاخره از یه کسی یه جایی به گوشتون می خورد. حالا هر چه قدر دست و پا شکسته. تو ایران خبری نیست اون ور که هست، یعنی شما مستند های خارجی که تو همین ایران پخش می شه یا برنامه های م واره رو نمی دیدین؟ چطور موضوعی به این مهمی و جالبی تا حالا مطرح نشده؟ تصور کنین: لاک پشتا می تونن آدمارو حتی از پشت اجسام ببینن. خیلی جالبه!

منم متشکرم. تاپیک خوبی خواهد شد.
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 9/14/2009, 15:37

پس خزنده هم حیوون خونگیه! استغفرلله! ما تو ایران همچین چیزی نشنیده بودیم. بقیه رو نمی دونم اما من که می خواستم لاک پشت بگیرم بابام گفت آخه مگه کسی لاک پشتو تو خونه نگه می داره؟؟؟

اتفاقا من هم که می خواستم برای اولین بار لاک پشت بیارم تو خونه همه همین رو بهم می گفتن و چون کوچک بودم بهم اجازه نمی دادن تا اینکه کار بخ جایی رسید که این فدر حبوانات هجیب و غریب سر و کلشون تو خونه ما باز شد که خیچ کس دیگه نمی گه لاک پشت عجیبه تازه دوستشون هم دارن. ممنون.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/14/2009, 15:46

خواهش می کنم. من دوتا حیوون رو از همه حیوونا بیشتر دوست دارم: گربه و لاک پشت (علی الخصوص برکه ای) با وجود مخالفت والدین مخصوصا پدرم بازم اصرار کردم تا اجازه دادن یه دونه بخرم (افراسیاب). الان 4 تا خوشگل داریم. بابام هنوزم سر حرف خودشه، تا حالا به این کوچولو ها توجهی نشون نداده. دل به دل راه داره. بازم متشکر از شما
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف محمد 9/14/2009, 18:29

منم همین مشکلو داشتم ولی من کلا هر حیوونی از زرافه گرفته تا پلنگو حیوون خونگی میدونم بخاظر همین بدون توجه به نظر دیگران بال بال میزدم لاک پشت بخرم.تازه دارم زور میرنم همسترو طوطی هم بگیرم اگه کشته نشم خیلی خوشحال ناراحت
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/14/2009, 18:37

محمد خان
امیدوارم هرچه زودتر به خواسته تون برسین. کارتون که خیره. خدا کمک می کنه. موفق باشین
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف sarvenaz 11/18/2009, 11:31

لاک پشتم وقتی حالش خوب بود از سرو کلم ميرفت بلا وقتی يکی ديگه رو ميد سری ميرف تو لاکش قايم ميشد امّا الان انگار افسردگی گرفته
sarvenaz
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/18/2009, 16:39

این افسردگی نیست ، بلکه بیماری در اثر مراقبت نکردن صحیح شما بوده است. مطالب فروم را مطالعه کنید و در صورت بیماری لاک پشتتون اون را در یک تاپیک جدید سوال کنید. تصاویر لاک پشت و شرایط نگهداری و تغذیه آن را هم توضیح دهید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

صفحه 3 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة