گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟

+13
apb
kimia
محمد
sepehr ev
setareh
mary
Ronia
mahsa
مرضیه
لاکی
dusky-vow
Foad
somebody314
17 مشترك

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟ - صفحة 2 Empty رد: چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟

پست من طرف لاکی 9/5/2009, 04:07

عين لاكي كه منو ميبينه سعي ميكنه بياد بالا با يه تفاوت كه براي همه اعضاي خانواده اينكارو ميكنه
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟ - صفحة 2 Empty رد: چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟

پست من طرف طناز 9/5/2009, 05:15

می دونین چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون شما با دست بهشون غذا می دین، برای همینم میان جلو.
همون طورم که لاکی می گه فرقی نداره کی غذا بده.

لاک پشتای من دقیقا مثل یه بچه گربه ی خیابونی هستن که به خاطر غذا حاضره به دشمن نزدیک بشه اما بلافاصله بعد گرفتن غذا می زنه به چاک!
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/5/2009, 05:17

درمورد لاک پشتای apb مطمئن نمی تونم نظر بدم... شاید استثنایی باشن!
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Sahra 9/5/2009, 06:00

خوب منم از مارکی بگم.
مارکی شکمو هست ولی واقعا من را از بقیه خانواده تشخیص میده.
اوایل که کلا از همه وحشت داشت ولی از آنجاییکه من فقط بهش میرسم و غذا میدم کاملا رفتارش با من فرق کرده.
الان یکی از عادت هاشه که وقتی تو خشکی است تا میرم نزدیکش میاد به سمت من و سرش را بصورت کشیده رو به بالا میگیره و رو پنجه راه میره.منم میفهمم و دستهام رو میبرم جلوش که بیاد روش بشینه. بعد هم خانم شروع میکنه به بالا رفتن از دستم و بازوم یک حالتی که انگار میخواد بغلش کنم. یکمی اینجوری میمونه و بعد حرکت به سمت پایین میکنه و من میگذارمش زمین. بدون اینکه هیچ غذایی بهش بدم.این کار را باید چند بار در روز بکنم.

تازه بعد مسافرت وقتی برگردوندمش خانه گذاشتمش روی زمین پاسیو اولین کارش این بود که تندی بره جایگاه همیشگیش پشت یخچال یک سری بزنه . بعدش هم برگشت و اومد نشست روی دستام و مدتی موند. کاملا معلوم بود که بعد 10 روز منو شناخته بود و دلش تنگ شده.
اشاره
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 9/5/2009, 06:06

بعضی از لاک پشت های من وقتی دستم رو می برم و می گیرمشون هم فرار نمی کنن ، ولی با بقیه!!!

من به راحتی بلندشون می کنم و بعد هم به آرامی داخل آب یا خشکی می گذارم و بازم فرار نمی کنن ، به آرامی حرکت می کننئ.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف محمد 9/5/2009, 06:12

منم دیشب رفته بودم مهمونی و چراغو روشن گذاشتم تا کلی افتاب بگیره چون فکر میکردم زود برمیگردیم ولی دیر برگشتیم و وقتی برگشتیم خیلی جالب بود چون لاکیه من هر وقت جاش روشنم باشه خوابالو میشه ونمیاد برام دستو پا بزنه ولی وقتی برگشتم بلافاصله برام دستو پا زد این یعنی منو میشناسه و شایدم دلش برام تنگ شده یا شایدم میخواست چراغو خاموش کنم عشق
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/5/2009, 06:57

حتما غذا می خواسته (مثل همیشه).
لاک پشتا (شاید فقط گوش قرمزا، چون من خودم یه مدته دارم می گم) اون قدرام که تو می گی باهوش نیستن.

اگر هوا روشن بود بیدارن(به ندرت چرت می زنن)، هر وقت هم تاریک شد اتوماتیک می خوابن.
ولی صددرصد برای غذا بوده. اونا فقط و فقط به غذایی که آدما بهشون میدن توجه دارن، همین و بس.

نه محبتی، نه انس و الفتی، نه احساسی......هیچی!
خیلی خیلی باعث تاسفه، می دونم.
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/5/2009, 07:17

پس خوش به حالتون، لاک پشتای باهوشی دارین. خیلی مواظبشون باشین.
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/5/2009, 07:21

خیل خب دیگه!!!معطل چی هستین؟ روش موفقیت تون رو برای somebody بنویسین. می خواد بدونه چه جوری لاک پشتو به خودش عادت بده.
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Sahra 9/5/2009, 07:55

طناز عزیز چند وقته لاک پشت داری؟
رفتار همراه با ملایمت و آرامش و یکنواخت و کم جمعیت در مدت تقریبا 5-6 ماه باعث عادت کردن لاک پشت به آدم میشه. مارکی در پاسیو است و رفت و آمد زیادی هم نمیبینه.
مارکی هر روز مدتی در پاسیو برای خودش قدم میزنه و چند جایگاه تاریک داره که میره اونجا و میخوابه.
من مارکی را برای برادر زاده ام خریدم. اما اون هر وقت میاد پیشش اونقدر بلند صحبت میکنه و باهاش سر به سر میگذاره که مارکی ازش میترسه. تا صدای این بچه را توی خانه میشنوه میره یک گوشه قایم میشه اصلا هم روی سنگ نمیاد.یا با کوچکترین صدایی همش نمیدونه از کجا فرار کنه. ناراحت
برادرزاده ام هم دائم ناراحته که این لاک پشت چرا ازش میترسه و بهش عادت نمیکنه. خیلی خوشحال
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/5/2009, 10:49

لاک پشتا که شنوایی شون ضعیفه، نمی دونم مال تو چه جوریه.
دوتا شون حدود دو ساله و دوتا ی دیگه هم حدود یه ساله که دارم.
امیدوارم somebody از آموزشت استفاده کرده باشه. متشکرم.
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Sahra 9/5/2009, 11:24

من از عکس لاک پشتهای شما فکر کردم کوچیک هستند. پس لاک پشتهای شما بزرگند.
به هر حال منهم از شما تشکر می کنم.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/5/2009, 11:43

نه اصلا. نسبتا کوچیکن.
به هر حال از توضیحات مفیدتون متشکرم.
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mahsa 9/5/2009, 15:05

به نظر منم میتونن آدما رو تشخیص بدن.لاکیای من از هیچ کودوم از افراذ خانوادم نمیترسن بجز داداشم و وقتی من یا کسی بجز داداشم بیاد تو اتاق از پناهگاهشون میان بیرون و فضولی میکنن البته دست و پا نمیزنن که غذا بدیم بهشون ولی وقتی داداشم بیاد تو اتاق مثل جت فرار میکنن.وقتی من دستم رو جلو یکی از لاکیام ببرم حتی اگه زیاد به دستم نزدیک نباشه زود میدوه میاد رو دستم
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف kimia 9/8/2009, 03:24

اره!منم قبول دارم که لاکی میتونن ادما رو از هم تشخیص بدن.
من دیروز به این موضوع پی بردم و خواستم برای شما بنویسم.
من دیروز اونا رو برای افتاب گرفتن به حیاط بردم و یکدفعه کلاغی از بالای سرم پرواز کرد.لاکی که خاطره ی بدی از کلاغ دارن(چون یکی از لاکی هامو کلاغ خورد و اونا با چشاشون دیدن)فوری سه تایشون اومدن لای پاهام غایم شدن و این در حالی بود که مامانم نزدیک من بود ولی لای پای مامانم نرفتن.

وای!قربونشون برم. عشق :;;>:
kimia
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/11/2009, 15:52

نظر من اینه که بعضی ها احساساتی برخورد می کنن، چون لاک پشتاشونو دوست دارن، بهشون خیلی خوب رسیدگی می کنن متقابلا انتظار دارن لاک پشتشونم اونارو دست داشته باشه و از دیگران تشخیصشون بده. البته من درک می کنم اما متاسفانه این طور که اونا فکر می کنن نیست.

در مورد کیمیا نظر من اینه که احتمالا کیمیا به لاک پشتا نزدیک تر بوده تا مادرشون (یا چون لاک پشتاشون هول بودن هر کدوم به یه طرف پناه بردن). اونا هم می خواستن از خطر فرار کنن پس رفتن پشت کیمیا و به اونجا پناه بردن (فقط به چشم یه مخفیگاه بهش نگاه کردن)
مثلا مگه شما چکار کردین که لاک پشتتون این قدر اهلی شده و به قول خودتون تونسته شمارو از بقیه بشناسه؟
بهتره بعضی ها این قدر احساساتی نباشن. جدی تر به موضوع نگاه کنن!

لطفا اونایی که با من موافقن هم نظرشونو بنویسن.(مطمئنم که موافق من هم هست اما نمی دونم چرا پست نمی ذارین؟؟؟) اینجا همه فکر می کنن چون نظر مخالف نیست پس حق با خودشونه و هر کی هر چی تجربه کرده می ذاره به حساب اهلی بودن لاک پشتش!
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/11/2009, 15:56

مهسا لاکی شما خیلی جالبه (همون که از دور میدوئه میاد رو دستتون)
یه فیلمی چیزی اگر ازش می گرفتین یه کسایی مثل من باور می کردن. (از این حرفا گذشته باور کنین خیلی مشتاق دیدنم)

اين مطلب آخرين بار توسط طناز در 9/11/2009, 16:23 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/11/2009, 16:23

یه چیز مهم: خواهش می کنم اونایی که می گن لاک پشت ما می تونه مارو از دیگران تشخیص بده لطفا به من توضیح بدن چطور چنین چیزی ممکنه؟ یعنی می خواین بگین لاک پشتها (با توجه به اینکه خزنده هستن و مغزشون به اندازه پستانداران پیشرفته نیست) مثل سگا اهلی باهوشن؟ چون سگا از روی بو و صدا این کارو می کنن، حتی گربه ها هم توشون استثنا هست که بتونن صاحب واقعی شونو از بقیه تمیز بدن...

چطور می تونین همچین حرفی بزنین؟؟؟ لطفا علمی و تجربی توضیح بدین تا مخالفا قانع بشن.
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 9/12/2009, 06:32

همه کلاه خودها رو بردارید ، زره ها رو بپوشید ، نیزه ها به دست ، آماده باشید به جنگ در راهه!!!

خب فکر کنم مقصود شما با من باشه خانم طناز!(امیدوار بودم این طوری نباشه ، خدا به من رحم کنه)

خانم طناز عزیز ، نمی دونم شما به متافیزیک اعتقاد دارید؟ من تا حدودی دارم. نمی دونم شما از هاله انرژی پیرامون هر انسانی خبر دارید؟

خب یه سوال شما چخظور این رفتارها رو توجیه می کنید:

وقتی که من با سر و صدا می دوم داخل اتاق ، انگار هیچ اتفاقی نیفتاده و روی خشکی می مونن و به من نگاه می کنن.

وقتی افراد دیگه به جز من بدون کوچکترین سر و صدایی داخل می شوند ، قبل از این که وارد اتاف بشن ، لاک پشت ها می پرند داخل آب و من می فهمم یکی تا چند لحطه دیگه میاد تو!

با

لاک پشت های من وقتی من رو می بینن برعکس به جای این که قرار کنن میان جلو و با شتاب رو به بالا شنا می کنن تا به من برسن ، ولی در مورد افراد دیگه این طوری نیست ، اگه من تنهایی بهشون غذا بدم ، دستم رو هم می خورن ، ولی اگه یه نفر دیگه در اتاق باشه ، حتی سطح آب هم نمیان تا غذاهای ریخته شده رو بخوردند!

و یا:

بعضی از لاک پشت های من وقتی دستم رو می برم و می گیرمشون هم فرار نمی کنن ، ولی با بقیه!!!

من به راحتی بلندشون می کنم و بعد هم به آرامی داخل آب یا خشکی می گذارم و بازم فرار نمی کنن ، به آرامی حرکت می کنن.

من هم مثل شما تصور نیم کنم که اون ها از روی صورت من رو بشناسند ، همون طور که گفتم بدون دیدن و شنیدن عکس العمل نشون می دن ، به هر صورت من نمی تونم شما رو مجبور کنم که حرف من رو بپذیرید ، ولی من به شخصه تصور می کنم از روی هاله انرژی باشه ، حتی فکر می کنم اگه از روی هاله انرژی هم نباشه ، باز اون ها به گونه ای من رو بقیه می شناسند! چون این رقتارها رو بارها و بارها دیدم.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Sahra 9/12/2009, 14:01

گرچه من نمیدونم چه اصراری به رد این موضوع دارید اما بد نیست نجربه خانم مه لقا را هم در واگذاری لاکیش بخوانید.
https://lakposhtha.forumfa.net/forum-f26/topic-t923-75.htm#15929

قرار نیست لاک پشتها مثل انسان یا پستانداران فکر کنند و رفتار از خودشان نشان بدهند اما به هر حال گمانم با با تخته سنگ تفاوت هایی داشته باشند.

من مارکی را مدتی که مسافرت بودم پیش یکی از دوستان گذاشتم که خیلی ازش خوب مراقبت می کرد ولی میگفتن جلوی او غذا نمیخورد و وقتی می رفت و یکواشکی نگاه میکردن میدیدند که غذاشو میخوره. بعد هم اصلا روی خشکی نمیامده ولی درست روزی که من برگردوندمش وگذاشتمش توی پاسیو اولین کاری که کرد رفت جای همیشگیش پشت یخچال سری زد و بعد هم فورا آمد روی دستم و میخواست از دستم مثل قدیم بره بالا. از فردا هم جلوی خودم غذا میخورد و از خشکی هم بالا میرفت. مدتی که مارکی پیش من نبود تقریبا 12 روز بود.

البته خیال ندارم نظر شما را تغییر بدم ولی گمان میکنم از به چالش کشیدن این بحث خوشتان میاد. لبخند
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/12/2009, 19:37

اوووووه ه ه......چقدر حرف دارم من!!!!!!!

abp: می دونم منم شنیدم. اما شما چطور می تونید ثابت کنید که لاک پشت هاله انرژی رو می بینه؟ چطور می تونید؟ بیاین یه کم واقع بین باشیم، شما لاک پشتارو خیلی دوست دارین باشه اما درست نیست همچین خیال پردازی هایی کنین بقیه رو هم به اشتباه بندازین.

در مورد نقل قول اول،من تجربه کردم: دلیل اینکه حتی اگه بی سر و صدا هم وارد اتاق بشین همون اول متوجه می شن می پرن تو آب اینه که بیناییشون خیلی قویه و حتی اگر در دیدرسشون باشه فاصله های بیشترو هم می بینن. (من به این موضوع ایمان دارم) اما به هاله دیدن شک دارم (فکر نمی کنم به خاطر دیدن هاله بوده باشه) البته نظر شما محترمه، منم عقیده خودمو می گم.
درباره تکون نخوردنشونم دلایل دیگه ای غیر از اون چیزی که مد نظرشون هست وجود داره(من همه رو تجربه کردم می دونم دوستان چی می گن) وقتی سریع و به اصطلاح پر سروصدا (البته همون طور که می دونین شنوایی ضعیفی دارن، جای تعجب داره که بعضی ها فکر می کنن خوب می شنون) وارد اتاق می شم بعضی وقتها فرار می کنن تو آب بعضی وقت هام نه...... پس اگه مال من فرار نکنه یعنی اهلیه؛ هان؟

درمورد نقل قول دوم: با توجه به اینکه ما داریم می گیم (هم من هم شما آقا پرهام) لاک پشت نمی تونه از رو صورت مارو بشناسن و من حتی میگم بو مارو هم از نظر تمیز دادن متوجه نمی شن چطور این دوست عزیز می تونه ثابت کنه که لاک پشتاش فقط اونو میشناسن و فقط از دست اون غذا می خورن؟ به نظر شما یه کم عجیب نیست؟
:اگه افراد دیگه هم در اتاق باشن لاک پشت حتی روی سطح آب هم نمیاد غذا بخوره، شخصا فکر می کنم چون شلوغ تره لاک پشت می ترسه روی آب بیاد. (این دیگه خیلی عجیبه چون وحشی ترین و ترسو ترین لاک پشت من در حضور من و برادرم غذا می خوره حتی کاملا هم به ما نزدیک می شه تا چیزی گیرش بیاد)
: شنا می کنن به طرف من و جلو میان (البته این به نوعی تو توضیحات قبلی توجیه و رد میشه با این حال) چون گرسنه هستن و غذا می خوان (این هزار بار! خیلی سادس که!)

درمورد نقل قول سوم: جوجه منم همین طوره. اما سه تای دیگه نه، خب این چی رو ثابت می کنه؟ مگه من چی کار برای اون کردم که برای بقیه نکردم؟ جز اینکه بیشتر کلامی قربون صدقه ش رفتم که فکر نمی کنم زبوون مارو بلد باشه.

بیاین منطقی باشیم. امیدوارم اگه شما بازم متقاعد نشدی این بار چند تا دلیل درست و حسابی (درست و حسابی نه احساسی) برای متقاعد کردم من بیارین. من اگه واقعا احساس کنم که اشتباه می کنم همین جا رسما از همه دوستان عذرخواهی می کنم حرفمو پس می گیرم. جدی می گم، اما تا حالا متقاعد نشدم

اين مطلب آخرين بار توسط طناز در 9/12/2009, 20:19 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/12/2009, 19:38

Sahra 1970
از شما بابت توجه تون ممنونم.
نوشته مه لقا خانم رو هم خوندم. به نظر من به خاطر عوض شدن جاش و شرایط جدید یه کم ترسیده یا به قولی دچار استرس شده. (بگذریم که چقدر شاخ و برگ هم داده بودن و حال لاک پشت رو وخیم تر از اونچه که بوده نشون دادن. مگه ما خودمون لاک پشت نخریدیم؟ اونام قبلا تو یه محیط دیگه بودن و وقتی ما آوردیمشون خونه به خاطر عوض شدن محیط زندگی یه هفته غذا نخوردن و همش می رفتن زیر برگا و ...)

با تخته سنگ حتما متفاوت هستن اما اون چیزی هم که شما فکر می کنی نیستن. مارکی شما هم جاش عوض شده و به دنبال اون از آدمایی هم که تو اون محیط استرس زا بودن (استرس که می گم به اون معنی هام نیست منظورم ترسیدن و ایناس) می ترسیده پس وقتی آدمای محیط جدید نبودن لاک پشت احساس امنیت بیشتر می کرده پس میامده بیرون غذا می خورده (ساده بود نه؟)

وقتی برشون گردوندین مارکی شما جایی که مدت زیادی زندگی می کرده رو دیگه شناخته طبیعتا. (از دستتونم رفت بالا؟ چرا؟ مثلا چرا این کارو کرد؟ نوازش می خواست؟ برای چی؟ از خودتون پرسیدین چرا؟ چون شمارو می شناسه و بیشتر از بقیه دوست داره؟ واقعا می خوام بدونم. بالاخره هر کاری دلیلی داره دیگه.
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/12/2009, 19:50

به نظر من اگه اسم این تاپیک رو تغییر بدن به : آیا اصلا لاک پشت را می شود مثل یک حیوان خانگی اهلی کرد یا نه بهتر بود تا حالا بیایم ببینیم اصلا چطور باید یه خودمون عادت بدیم.

بذارین هم مخالفا بیان وسط هم موافقا. چون این طوری فقط اونایی که می گن میشه وارد تاپیک می شن پست می زنن. بذارین این موضوع هم حل و فصل بشه خیال ملت راحت بشه.
(شمام فکر نکنین این مسئله اهلی شدن به اون معنی که بقیه می گن صد در صد صحت داره، اگه این طور بود یه نفر مثل من وقتشو نمی ذاشت مرتب سر نمی زد ببینه کار به کجا رسیده و شیشصد سطر دربارش نمی نوشت، بالاخره منم اعتقادی دارم)

بد می گم؟ این طوری بهتر نیست؟ بهتر نیست که تعصب رو کنار بذارین و کوتاه بیاین؟ من منطقی حرف می زنم و شما احساسی

هر چه قدر صفحه به این تاپیک اضافه می شه دوستان می گن بریم ببینیم چه خبره، و مطمئنن اونایی میان که موافق عنوان تاپیک هستن: ما فکر می کنیم که میشه این کارو کرد پس بریم ببینیم پیشنهادات چیه یا به دیگران درباره این موضوع کمک کنیم.
این ناجوانمردانه س!!! حق من داره ضایع می شه! موافقای منم باید شرکت کنن، همون طور که موافقای تاپیک شرکت کردن.

اين مطلب آخرين بار توسط طناز در 9/12/2009, 19:59 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 9/12/2009, 19:55

فکر کنم تا حالا برنامه ها و مستندهای حیات وحش را ندیدین. حیوانات سنسورها و اندامهای حسی عجیبی دارن که هنوز علم در شناخت کامل آنها عاجز است. اندامهای دریافت اصواتی که ما نمی توانیم بشویم ، دید گرمایی ، بویایی بسیار قوی ، دید فرا بنفش و ... و ... ما انسانها اندامهای حسی کمی در مقابل جانداران داریم برای همین درک احساسات و دریافتها آنها از محیط اطراف خود برای ما سخت و غیر ممکن است.
اینم اضافه کنم ، لاک پشتها اهلی نمی شوند و این یعنی از روی غریزه اعمالشون را انجام می دهند ولی قطعا به ما عادت می کنند.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/12/2009, 20:09

آقای محمدفر:
برنامه های مستند حیات وحش رو دیدم و می دونم بعضی از حیوانات می تونن. منظور اینه که چطور می شه ثابت کرد لاک پشت گوش قرمز هم نور فرابنفش و ...رو حس می کنه و آقا پرهام هم که مطمئن صحبت می کردن می تونن این رو ثابت کنن؟ چون من دلیل دیگه ای سراغ دارم که اشاره کردم.
شما مطمئن هستین که گوش قرمزا به این دلیل عکس العمل نشون می دن؟ اگه علم از توضیحش عاجزه چطور می شه این رو ثابت کرد؟

با عادت کردن تا حدودی موافقم (در این حد که وقتی مدتی تو یه محیط آشنایی زندگی کردن به محیط مانوس می شن و خیلی رفتار های تند و وحشیانه نشون نمی دن.اما نه به اون معنی اغراق آمیز صحبت های دوستان!)
نظر شما راجع به نقل قول های بالا که آقا پرهام زحمت کشیدن آوردن چیه لطفا؟
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة