گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟

+13
apb
kimia
محمد
sepehr ev
setareh
mary
Ronia
mahsa
مرضیه
لاکی
dusky-vow
Foad
somebody314
17 مشترك

صفحه 1 از 3 1, 2, 3  الصفحة التالية

چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟ Empty چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟

پست من طرف somebody314 4/13/2009, 11:46

سلام
من 2 تا لاکپشت دارم. از این دوتا یک کدومشون خیلی خجالتی و حتی ترسو هست. یعنی تا من رو میبینه با سرعت فشنگ میره زیر سنگها قایم میشه و تا حد امکان از دید مخفی میشه. من تقریبا 10 روزی دست بهش نزدم تا شاید استرسش کمتر بشه اما فرقی نکرده. به نظر شما چکار باید بکنم؟
somebody314
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟ Empty رد: چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟

پست من طرف Foad 4/13/2009, 11:53

هر چقدر بیشتر بهش برسی ، بهش غذا بدی ، ترجیحا با دست خودت ، تانکشو تمیز کنی و چشم تو چشم نگهاهش کنی. هر جانداری که پیش آدم باشه بهش خو می گیره حتی یک گلدون.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟ Empty رد: چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟

پست من طرف dusky-vow 5/2/2009, 06:51

بيشتر لاك پشتها اينطورين و به مرور درست ميشن لبخند
dusky-vow
dusky-vow
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف لاکی 5/2/2009, 10:18

و نوعش چیه
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 5/10/2009, 14:45

نازنین من وقتی گشنشه منو خوب می شناسه و نمی دونین چه حرکات نمایشیه بانمکی درمیاره و فقط از دست غذا می گیره(یعنی اگه بندازم تو آب نمی خوره).اما وقتی سیره اصلا ما رو تحویل نمی گیره. خیلی خوشحال
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 5/10/2009, 16:29

کلا جانوران وحشی از انسان می ترسند و ازش دوری می کنند ولی حیوانات اهلی به انسان نزدیک می شوند و از انسان غذا می خواهند. این شاید مهم ترین فرق باشه. منظور از خو گرفتنم چنین چیزی است که به مرور شکل می گیرد و بیشتر می شود. ولی واقعا از لاک پشت نمی توان انتظار داشت مثل سگ و یا گربه دست آموز و اهلی شود. من رفتار غریزی و طبیعت لاک پشت را بیشتر می پسندم.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف لاکی 5/11/2009, 09:14

البته لاکی من زیاد وحشی نیست مگه اینکه مثل صدای بلندی بشنوه و اگه اون موقع بهش دست بزنی دستت را چنگ میکشه
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahsa 6/9/2009, 13:08

گیگیلی و کوپوکه منم اول همینجوری بودن.الان سه ماهه که دارمشون ولی حسابی باهام دوست شدن وقتی خوابشون میاد میان پیشم میخوابن.
من اول دستاشونو ناز میکردم اوایل میترسیدن و مقاومت میکردم.باهاشون حرف بزن حرفاتو نمیفهمن ولی انرژی مثبتتو حس میکنن.کم کم میذارن سرشونو ناز کنی و دوست میشن عاشق لاک پشت ها
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 6/9/2009, 13:26

بله دقیقا.من امروز کشف کردم که کاملا فرق بین غریبه و آشنا رو هم می دونن.چون به منم اجازه میده سرش رو ناز کنم اما تا پدر بزرگم که تازه اومده بود خواست بگیرش وحشت زده از دستم رفت بالا
:;;>:
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 6/9/2009, 13:34

آخی چقدر دوست داره. نازی عشق
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mary 6/20/2009, 05:55

من که وقتی اولین لاکپشتمو گرفتم، مرده گفت تا وقتی عادت کنه(4.5 روز)غذا نمی خوره...اما لاکی شکمو من عشق
خیلی زود غذا خورد و بهم عادت کرد.تا نزدیک می شم میاد جلو...نر هستش و شیطونه .حالا یک ماده خریدم اون وقتی میرفتم غذا بریزم قایم میشد.پس نر رو ازش جدا کردم غذا ریختم و از اتاق چند ساعت بیرون رفتم.
چون اگه نر رو جدا نمیکردم با بی رحمی به ماده چنگ می زد تا غذای اونو بخوره... :* اما حالا نه از من میترسه نه ار نره...تازه از خودش هم دفاع میکنه قلب
mary
mary
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف setareh 6/26/2009, 11:38

لاكيه منم اولا خوب غذا نميخورد و ناز ميكرد اما الان خيلي بهم عادت كرده و فقط از دست من غذا ميخوره
سعي كنيد فقط خودتون بهش غذا بديد تا زود بهتون عادت كنه
setareh
setareh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sepehr ev 8/22/2009, 03:05

لاکی من جلو غذا میخورهولی زیادتو دستم بند نمیشه یغنی با حرف زدن درست میشه سوال
sepehr ev
sepehr ev
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/22/2009, 05:32

منم مشکل دارم لاکیم رو دستم وای نمیسته؟
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sepehr ev 8/25/2009, 05:32

من لاکپشتم از دستم غذا گرفت
sepehr ev
sepehr ev
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف mahsa 8/25/2009, 07:42

خب معلومه که تو دستت نمیمونه.چون کنجکاون میخوان برن به فضولیشون برسن.
منم اگه زیادی نازشون کنم راه میافتن که برن
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/25/2009, 10:21

سپر جان لاک خیلی خوه که از دست غذا میگیره ولی همه لاک پشتا بخاطر غذا اینکارو میکنن و فرقی نمیکنه دست ادمه یا نه.همشون از دم شکمون.لاک پشت منم بهم اهمیت نمیده ناراحت هر دیقه دنبال غذاست.هروقت منو میبینه تن تن دست پا میزنه و وقتیم نیستم لای سنگارو میگرده گریه
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/25/2009, 10:22

ايراد نداره بچند ياد ميگيرند
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف kimia 9/3/2009, 10:07

ایا لاک پشت ها می تونن منو از مامانم تشخیص بدن؟
چون از همه ی افراد خانوادهام تایرو-فایرو و کایرو(لاک پشت هام)غذا درخواست میکنند(یعنی همون دست و
پا زدن) سوال
kimia
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 9/3/2009, 13:08

بله ، احتمال قوی می تونن ، به نظر من بدون دیدن می تونن انسان ها رو تشخیص بدن ، شاید از روی هاله انرژی! اگه خواستید مدرک رو هم بگم!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 9/3/2009, 14:49

من می خوام آقا پرهام.
خیلی خوشحال
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف kimia 9/3/2009, 18:06

می شه شما توضیح کامل بدین :cheers:
با تشکر.
kimia
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 9/4/2009, 02:45

وقتی که من با سر و صدا می دوم داخل اتاق ، انگار هیچ اتفاقی نیفتاده و روی خشکی می مونن و به من نگاه می کنن.

وقتی افراد دیگه به جز من بدون کوچکترین سر و صدایی داخل می شوند ، قبل از این که وارد اتاف بشن ، لاک پشت ها می پرند داخل آب و من می فهمم یکی تا چند لحطه دیگه میاد تو!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف طناز 9/4/2009, 19:19

اصلا اهلی نمی شن!!!......بعضیا می گن لاک پشت ما اهلیه ولی اگه دقت کنی می بینی که اونا حتی صورت آدمارو نمی تونن تشخیص بدن اون وقت می گن لاک پشتمون مارو می شناسه! (فقط حرکت اعضای صورت توجه شون رو جلب می کنه که به صورت نگاه می کنن)
فقط اگه صبور باشی می تونی با دست بهشون غذا بدی. همین و بس...
همیشه از آدم می ترسن و می خوان برن قایم بشن. اگرم فرار نکردن علت خاصی داره.
مثلا جوجه من (اسم لاک پشتمه) تو دستم فرار نمی کنه و آرومه اما عکس العمل دفاعیش اینه که فورا خودشو به خواب می زنه!!!

قایم شدنشونم که قربونشون برم...

چطوری میشه لاک پشتها رو به خودمون عادت بدیم؟ DSC00180
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 9/5/2009, 04:04

اک پشت های من وقتی من رو می بینن برعمس بخ جای این که قرار کنن میان جلو و با شتاب رو به بالا شنا می کنن تا به من برسن ، ولی در مورد اقراد دیگه این طوری نیست ، اگه من تنهایی بهشون غذا بدم ، دستم رو هم می خرون ، ولی اگه یه نفر دیگه در اتاق باشه ، حتی سطح آب هم نمیان!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

صفحه 1 از 3 1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة