گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

13 نکته کامپیوتری که اگر ندانید باعث خنده دیگران می شوید

+7
spider
محمد
niloofar20
farzadprogram
فریده
arefkarimzadeh
Foad
11 مشترك

صفحه 2 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

13 نکته کامپیوتری که اگر ندانید باعث خنده دیگران می شوید - صفحة 2 Empty رد: 13 نکته کامپیوتری که اگر ندانید باعث خنده دیگران می شوید

پست من طرف niloofar20 1/7/2010, 08:45

مسیر computer management:
Control Panel~> Administrative Tools ~> computer Management ~> Device Manager
یا
روی آیکن My Computer راست کلیک کرده و گزینه Manage رو انتخاب کنید. در پنل سمت چپ گزینه Device Manager رو انتخاب کنید.
در این صفحه لیست تمام قطعات متصل به کامپیوترتون نوشته شده. در اینجا اگر هر کدوم از قطعات( مثل کارت صدا ، کارت گرافیک ، ماوس و ...) به درستی نصب نشده باشند کنارشون علامت تعجب قرار داره. واسه اینکه امتحان کنید که آیا میشه این وسیله رو اتوماتیک نصب کرد یا نه روی وسیله ای که کنارش علامت تعجبه راست کلیک کنید یک گزینه به اسم install یا setup باید وجود داشته باشه. این مراحل رو طی کنید اگه اون وسیله نصب شد که مشکلتون باید حل شده باشه. اگر نه باید CD مخصوص به کارت صوتی یا گرافیکتون که در به این CDها Driverگفته میشه و داخل جعبه مربوط به اونها قرار داره رو پیدا کنید و همون راهیو که اول گفتم دوباره طی کنید.
اگر مشکلتون حل نشد و یا از اول هیچ علامت تعجبی وجود نداشت ویندوزتون رو دوباره نصب کنید.

موفق باشید رز
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

13 نکته کامپیوتری که اگر ندانید باعث خنده دیگران می شوید - صفحة 2 Empty رد: 13 نکته کامپیوتری که اگر ندانید باعث خنده دیگران می شوید

پست من طرف محمد 1/7/2010, 16:42

متاسفانه گزینه INSTALL نداشت ناراحت من وینوزو رویه یک کامپیوتره جدید نصب کردکم خیلی عالی عمل کردو هیچ مشکلی نداشت فکر کنم این مشکلات بخاطره قدیمی بودن کاپیوتره خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف farzadprogram 1/8/2010, 02:33

اصلا به نظر من بیخیال se7en شو .
با همون XP کار کن 13 نکته کامپیوتری که اگر ندانید باعث خنده دیگران می شوید - صفحة 2 131202
farzadprogram
farzadprogram
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 1/8/2010, 13:17

برایه چی این ویندوز خیلی خوبه اشکال از کامپیوتره منه :>#(:
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/8/2010, 15:29

خوب اگه تو آشناهات کسیو میشناسی که CDشو داشته باشه ازش بگیر امتحان کن. متفکر:
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف محمد 1/8/2010, 16:40

تونستم صدا رو نصب کنم <:-p فقط هر کاری کردم گرافیک نصب نشد که فکر کنم سی دی گرافیکو اشتباه میازارم و باید سی دی گرافیکمو پیدا کنم متفکر: ویندوز اصلا گرافیکو تویه سی دی پیدا نمیکرد

چجوری میشه یه یوندوز رو از کامپیوتر پاک کرد؟
ویه سوال دیگه
جوری میشه اسم پارتیشن ارو عوض کرد یا روشون اسم گذاشت؟
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/8/2010, 17:05

<:-p هورااااااااااااا

اگه 2تا ویندوز داری واسه اینکه یکیشو پاک کنی باید اون درایوی که ویندوز توشه رو کامل فرمت کنی.
منظورت از اسم پارتیشن اسم درایو است؟
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف محمد 1/8/2010, 17:14

چجوری فرمت کنم؟
مگه درایو و پارتیشن فرق دارن متفکر:
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/8/2010, 17:33

فرمت کردن درایو:
روی My Computer راست کلیک کنید. گزینه manage رو انتخاب کنید. در صفحه ای که باز شد Disk Management رو بزنید. اینجا لیست درایوهاتون میاد. روی هر کدوم که میخواید راست کلیک کنید و گزینه Format رو انتخاب کنید.

عوض کردن اسم درایو:
نه خیلی خوشحال
واسه عوض کردن اسمش توی همون صفحه ای که گفتم (Disk Management) روی درایو مورد نظر راست کلیک کنید و بعد گزینه Change driver letter or path رو انتخاب کنید.
:m/:
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف محمد 1/8/2010, 17:42

منظورم این بود که غیر از اسمهc,d,e و.....یه اسم دیگه هم کنارش گذاشت.کنار درایو هایه من عبارتLOCAL DISK هست یعنی به جایه این عبارت یه چیز دیگه بزارم سوال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/8/2010, 17:46

خوب اونجوری که اگه توی My Computer هم روی درایوی که میخوای راست کلیک کنی و Rename رو بزنی هم میتونی اسمشو عوض کنی.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف spider 1/8/2010, 18:27

سلام چجوری میشه تایمر کامپیوتر رو روشن کرد تا مثلا یه ساعتی روشنشه؟
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف فریده 1/9/2010, 00:08

قابلی نداشت نیلوفر جون
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف فریده 1/9/2010, 00:09

توضیحاتت عالی بود

اين مطلب آخرين بار توسط فریده در 1/9/2010, 00:50 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف فریده 1/9/2010, 00:21

نمی دونم کدوم قسمت رو من و نیلوفر جون در مورد ویندوز 7 اشتباه گفتیم که جناب program گفتند اشتباهه.
محمد همونطوری که دیروز بهت گفتم همسرم داره آموزش ویندوز 7 رو می نویسه و دوره مقدماتی اش تا اواسط ماه آینده تو بازار می یاد. برات نوشتم که اگر قطعات سخت افزاری قدیمی باشند با نصب کارت گرافیک مشکل پیدا می کنی ولی اگر قطعاتش جدید باشند در صورتی که مطمئن هستی سی دی کارت گرافیکت درسته و همون سی دی خودش هستش و نصب نمی شه می تونی از اینترنت دانلود کنی ولی اگر قدیمی باشه نمی شه کاریش کرد. یه مسئله دیگه هم هست که نیلوفر جون کامل برات توضیح داده در مورد سی دی که ممکنه اشکال داشته باشه و خوب رایت نشده باشه و نصب مجدد ویندوز که لازم نمی دونم دوباره توضیح بدم. مسئله دیگه اینکه قبل از نصب هر ویندوز جدیدی باید کاملاً ویندوز قدیمی پاک بشه یعنی فرمت بشه. من معمولاً با سی دی های bootable از طریق dos این کار رو انجام می دم. یا از طریق سی دی ویندوز در هنگام نصب. اما بعید می دونم از توی این ویندوزی که داری بتونی ویندوز دیگه ات رو فرمت کنی. یه مسئله دیگه اینکه اگه ویندوزی که قصد داری پاکش کنی روی درایو c هستش با فرمت کردن از توی یه ویندوز دیگه پاک نمی شه. بهت توصیه می کنم آموزش ویندوز ویستای شرکت پرند رو بگیری چون ممکنه یه نکاتی باشه که بتونی ازش استفاده کنی. در سی دی های مقدماتی آموزش نصب ویندوز به صورت simulator هستش. که می تونی بارها و بارها در دنیای مجازی ویندوز رو نصب کنی بدون اینکه به ویندوز خودت آسیبی برسه.
یه سوال دیگه پرسیده بودی فکر کنم منظورت در مورد تغییر نام درایوهاست آیا می خوای مثلاً کلاً نام درایو یعنی e پاک بشه. یا فقط می خوای Local Disk رو پا کنی؟
خبرش رو بهم بده چی کار کردی
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/9/2010, 04:49

خواهش میکنم فریده جون.رز

ولی من یه بار این کارو کردم. یعنی ویندوز XP مثلا روی درایو C رو از قبل داشتم و ویندوز Vista رو روی درایو D نصب کردم. هیچ مشکلی پیش نمیاد. فقط اول که کامپیوتر رو روشن میکنی ازت سوال میکنه که از روی کدوم ویندوز Run بشه.
ولی بعدا چون ویندوز ویستای من Expired شد دیگه به دردم نمیخورد و از همون روشی که گفتم درایو D رو Format کردم. مشکلی پیش نمیاد خیالتون راحت. :m/:

فکر میکنم منظور محمد پاک کردن عبارت Local Disk بوده.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/9/2010, 04:59

spider عزیز
راستش من تا حالا ندیدم که کامپیوتر اتوماتیک روشن بشه. ولی میدونم یه برنامه هست که برای خاموش کردن اتوماتیک کامپیوتر بکار میره. مثلا شما مشغول Defragment هستید و باید از خونه برید بیرون. با استفاده از این برنامه میتونید کامپیوترتون رو جوری تنظیم کنید که سر یه ساعتی خاموش بشه(اگه خواستی بگو آدرس دانلودشو بهت بدم) ولی خوب شاید برنامه روشن شدن اتوماتیک هم اومده باشه.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف محمد 1/9/2010, 05:45

بله منظورم همون بود.قطعات کامپیوتر قدیمی فکر نکنم بشه درستش کرد.ولی به نظر خودم سی دی های که میذاشتم سی دی گارفیکی که دارم نبود چون ویندوز درجا وقتی سی دی رو میگشت چیزی پیدا نمیکرد متفکر: ممنون از راهنمای هاتون لبخند
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 1/10/2010, 08:39

نیلوفر جون من نگفتم اگه یه ویندوز داری باید پاکش کنی تا بعدی رو بریزی. منظورم این بود اگه می خوای ویندوز بریزی روی همون درایو مثلاً d باید فرمت بشه. اگه c ویندوز داشته باشه و بخوای روی d هم بریزی احتیاجی به پاک کردن درایو c نیستش. فکر کنم این دفعه تونستم منظورمو درست برسونم. برای فرمت کردن به شرطی که روی c ویندوز داشته باشی تا بتونی d رو پاک کنی.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف فریده 1/10/2010, 08:45

خواهش می کنم محمد. اگه باز هم سوالی داشتی که بتونم کمکت کنم خوشحال می شم که جوابش رو برات بنویسم.
برای پاک کردن local disk باید در my computer روی درایو مورد نظر مثلاً e کلیک راست کنی و هر اسمی رو که می خوای در سربرگ general به جای local disk بنویسی. ولی عبارت e از بین نمی ره چون تو پارتیشن بندی به این اسم بوده اونو نمی تونی پاک کنی. نمی دونم تونستم درست منظورمو برسونم یا نه؟
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف فریده 1/10/2010, 08:51

نیلوفر جون یه دستور بسیار ساده برای تعویض ویندوزها هستش. اگه بخوای ویندوزی که در درایو d ریختی بالاتر از درایو c قرار بگیره با تایپ این دستور می تونی جاهاشونو عوض کنی. مثلاً در درایو c ویندوز xp داری و درایو d ویندوز vista یا 7 می خوای ویندوز vista یا 7 بالاتر از xp باشه و اون دو گزینه ای که میگی بعد از 20 یا 25 ثانیه بطور خودکار وارد ویندوز می شه. حالا می خوای وقتی کامپیوتر رو روشن کردی بجای اینکه enter بزنی خودش بعد از چند ثانیه وارد vista بشه یعنی اولین ویندوز ویستا باشه این دستور رو بنویسی تغییر می کنه اگه خواستی برات می نویسم
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف spider 1/10/2010, 08:53

اونطوری نه که برنامه ای باشه
یه جوری کامپیوترتو تنظیم میکنی مثل ساعت بیدارت میکنه
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 1/10/2010, 09:28

فریده جون بله. ببخشید من منظورتونو متوجه نشدمرز
.
برای پاک کردن اسم درایو یعنی C یا D یا ... هم راهشو گفتم. از داخل Disk Management این کار امکانپذیره.

من که فعلا با ویستا کار میکنم و بهش عادت کردم. به نظر من اونقدرا هم که ازش ایراد میگیرن بد نیست. ممنون فریده جون.:@};-

جناب Spider من ندیدم بشه این کار رو کرد. اگه راهشو پیدا کردید به ما هم لطف کنید بگید.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف amirreza 1/10/2010, 10:31

ويندوز فقط 7 كامل ترين ويندوزي كه من ديدم

افيس فقط 2010 كاملترين آفيس ممكن
amirreza
amirreza
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف فریده 1/10/2010, 22:37

خواهش می کنم نیلوفر جون اشکالی نداره. من از راه ساده تر براش نوشتم گیج نشه. هر کسی نظری داره و نظرش محترمه. اما من هر وقت می خوام کار کنم می روم تو ویندوز xp مثل اینکه عادت شده. ویستا هم بد نیست اما 7 بهتره از هر لحاظی. اون دستور رو اگه خواستی برات می نویسم. دستور خیلی ساده ایه
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

صفحه 2 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة