گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ناراحتی تنفسی؟چشمای بسته.اسهال

+8
kimiasalah
samir
Salma
samira-e
فریده
Dr. Iman Memarian
Ronia
mahsa
12 مشترك

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

ناراحتی تنفسی؟چشمای بسته.اسهال - صفحة 2 Empty رد: ناراحتی تنفسی؟چشمای بسته.اسهال

پست من طرف samira-e 3/31/2010, 06:19

سلام دوستان
با اینکه احتمالا" آخرین کسیم که سال نو رو تبریک میگه اما سال نوی همگی با تاخیر مبارک ساله شادی داشته باشید. رز :*
samira-e
samira-e
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

ناراحتی تنفسی؟چشمای بسته.اسهال - صفحة 2 Empty رد: ناراحتی تنفسی؟چشمای بسته.اسهال

پست من طرف samira-e 3/31/2010, 06:32

توی این سال جدید اولین خبر خوب این که حال لاکپشت دلبندم نخود بهتره اما هنوز غذا نمیخوره و با اینکه چشماش توی خشکی بازه اما توی آب اغلب بستس که نمیدونم دلیلش چیه.

به خاطر تغذیشونم با دکتر معماریان عزیز تماس گرفتم و ایشون معجون زرده تخم مرغ و مخلفاتشو پیشنهاد دادن که در این باره دو سوال وجود دارد.

نخست آنکه این معجونو چه مدت میشه توی یخچال نگه داشت؟
دومی اینکه لاکپشتام سخت این معجون رو میخورن و بر میگردونن راه حل چه میباشد آیا؟
بازم از کمکهاتون سپاس. عاشق لاک پشت
samira-e
samira-e
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 3/31/2010, 08:28

samira-e عزیز ، اینم باید از خود دکتر جان بپرسید دیگه! خیلی خوشحال
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف فریده 3/31/2010, 08:36

سمیرا جان کول من هم همین طوری بود یک مقداریشو بیرون می ریزه اما باید با تحمل زیاد این کار رو انجام بدی ممکنه 1 ساعت طول بکشه. تخم مرغ رو باید توی سه وعده در یک روز استفاده کنی چون وقتی سفت می شه دیگه نمی شه استفاده اش کرد. تخم مرغ بعد از مدت 1 روز فاسد می شه ولی نشونه ای نداره فقط من شنیدم تخم مرغ بعد از یک روز فاسد می شه
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف samira-e 3/31/2010, 14:17

پرهام خان واقعا" ممنون راهکارهای شما همیشه انقدر سازندس که آدم انگشت به دهن میمونه اشاره خیلی خوشحال
samira-e
samira-e
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samira-e 3/31/2010, 14:19

فریده جان ممنون از راهنماییت به اطلاعات عمومیم افزاییده گردید :* خیلی خوشحال
samira-e
samira-e
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samir 3/31/2010, 14:23

samira-e عزیز

با سرنگ بهش می دید؟ داروهاش را می خوره؟ این معجونشکر هم داره. معمولا لاک پشتها خیلی تمایل دارند که بخورند. اگر داروهاش را می خوره باید این معجون را هم بخوره.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 3/31/2010, 14:37

samira-e عزیز ، بسیار از لطف شما ممنونم! ولی همون طور که گفتم این تجویز آقای دکتر بوده و ایشون بهتر می تونن به شما کمک کنند! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف mahsa 3/31/2010, 14:54

سمیرای عزیز لاکی کوچولوی من هم از این معجون استفاده میکرد.همون لاکی که اوایل این صفکه با خوشحالی از سر حال شدنش مینوشتم و حالا....

تخم مرغ در عرض 1 روز خراب میشه و شما تو همون 1 روز برای اینکه لایه روی تخم مرغ سفت نشه میتونی یه نایلون بکشی روش که هوا خارج بشه.
لاکی کوچولولی من هم غذا رو میداد بیرون.چون این غذا دونه های ریز کف دریا داره سخت تر از دارو خورده میشه.
امیدوارم لاکی کوچولوی شما حالش خوب بشه :[-o<:
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samira-e 4/4/2010, 10:28

سوء تفاهم نشه آقا پرهام قصد جسارت نداشتم راستش من فقط نمیدونستم زرده تخم مرغ را چه مدت میشه نگه داشت به نظرم وجهه ی خوبی نداشت واسه سواله به این سادگی مزاحم آقای دکتر بشم.
در هر حال معذرت میخوام و از راهنماییتون ممنون. خیلی خوشحال
samira-e
samira-e
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samira-e 4/4/2010, 10:34

samirعزیز لاکپشت دلبندم هم دارو و هم غذاشو از طریق سرنگ انسولین دریافت میکنه فقط کمی اونارم از دهنش بر میگردونه یا نگه میداره دهنش و وقتی گذاشتمش داخل آب همه رو میریزه توی آب.

راستی من برای تغذیه ی لاکپشتهای دلبندم اونارو از آب خارج میکنم و غذاشون میدم این درسته یا باید همون تو آب غذاشون داد؟ متفکر:
samira-e
samira-e
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samira-e 4/4/2010, 10:38

مهسا جان بخاطر راهنماییت ممنونم و امیدوارم منظورت از ((همون لاکی که اوایل این صفکه با خوشحالی از سر حال شدنش مینوشتم و حالا....)) این نباشه که لاکیه نازت زبونم لال دیگه بین ما نیست!!! ناراحت
samira-e
samira-e
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف mahsa 4/4/2010, 13:04

سمیرای عزیز نی نی ناز کوچولوی من مرد.
من منظورت رو نفهمیدم که گفتی از آب میاریشون بیرون تا غذا بخورن.
یعنی تو یه ظرف آب دیگه غذا میدی یا کلا میخوای تو خشکی غذا بخورن؟
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 4/4/2010, 15:19

samira-e عزیز ، سوء تفاهمی نیست! ولی تو این فرم فقط آقای دکتر معماریان هستند که حرف هاشون در مورد بیماری ها و داروها 100% درست هست و در بقیه موارد درسته که همه کاربران سعی در کمک دارند ، ولی اگه خدایی نکرده کسی اشتباهی رو مرتکب بشه ، نمی شه گفت که چرا و ... و آقای دکتر هستند که در مرود این کونه مسائل درست ترین حرف رو می زندد! من از این رو با ایت وجود که بسیار ی از بیماری های لاک پشت ها رو خوب می شناسم و روش های درمان ور خوب می دانم ، هیچ گاه قعی نمی گیم یا اصلا بهرته بگم تا حد امکان در مورد بیماری ها نظری نمی دم ، چون این در حیطخ کاری ایشون هست و من همیشه(حتی در شرایطی که خودم 100% اطمینان دارم) ، آقای دکتر رو معرفی می کنم! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Ronia 4/4/2010, 17:13

آقای مهندس شمام وقتی از یه بیماری صد در صد یقین دارین حتماً نظرتون رو بگین البته به جز مبحث تجویز دارو، تاعلاوه بر دوستی که مشکل براشون پیش اومده همگی استفاده کنیم. نظره دیگه به خصوص که از جانب شما باشه خودش قوت قلبه واسه کسی که منتظره جوابه و نگران! من می فهمم کسی که به امید گرفتن یه جواب سوالشو مطرح می کنه واقعاً چه حالی داره. آقای دکتر با صد تا دویست تا لاک پشت تو یکی دوماه سرو کار دارند که با این روند فکر می کنم مجبور بشن یه فیلم آموزشی همراه با صدا و تصویر بسازند و در قالب CD به مراجعین ارائه کنن تا واسشون وقت بمونه بقیه سوالها رو جواب بدند lol!
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 4/5/2010, 02:54

Ronia عزیز ، شما خیای به من لطف دارید ، من تا حدودی حرف شما رو قبول دارم ، ولی من رشته ام در مورد پروش و تکثیر و اصلاح نژاد حیوانات (اونم نه هر حیوانی بوده) ، هر چند در مورد بیماری ها هم 78-9 واحدی پاس کردم(اونم نه بیماری هر حیوانی) و خوب مواردی رو که در طول دوران تحصیل دیدیم و آموزش ها و پافشاری های و تجربه هایی که از طرف استادان داشتم ، هرگر به من اجازه چنین جسارتی رو نمی ده! به صورتی که حتی در مواردی هم که 100% مطمئن هستم ، می گم احتمالا فلان بیماری هست ، برای تشخیص 100% و درمان با آقای دکتر معماریان تماس بگیرید! ولی در مورد مثلا مبحث راه اندازی تراریوم ، طرز نگهداری ، دما ها و چراغ ها ، تغذیه و .... این طوری صحبت نمی کنم! منی که فقط چندین واحد بیماری ها و ... پاس کردم ، هر جقدر هم که از لاک پشت ها از نزدیک برخورد داشته باشم و حتی 10-15 سال از لاک پشت ها نگهداری کرده باشم ، فقط 1 پرورش دهند هستم و هیچ گاه نمی تونم پای خودم رو جای پای آقای دکتر که سال ها درس تخصصی دامپزشکی رو خوندن بزارم! و می دونم که حیوانات دارای جان هستند و امیدوارم که حفظ سلامتیشون برای صاحبشون مهم باشه! هرچند که من بیماری هایی رو می شناسم ، ولی اومدم به هر علتی بیماریی رو اشتباه تشخیص دادم! آیا لاک پشتی به علت اشتباه من باید جونش رو از دست بده! از همین رو چه در بحث تشخیص بیماری و چه در بحث تجویز دارو(همون طور که شما گفتید) ، من به شخصه ترجیح می دم که کار رو به آقای دکتر عزیز که بی منت وقتشون رو در اختیار سایت قرار می دهند ، واگذار کنم! از شما و دوستان دیگری که در این موارد به کاربران کمک می کنند ، بسیار متشکرم ، ولی بهتره هیچ گاه 100% نظری داده نشه! البته جسارت نشه و این حرفا گله مندی از طرف من برداشت نشه ، فکر می کنم تاکنون هم کمابیش همین طوری بوده! با تشکر ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samira-e 4/11/2010, 16:37

سلام دوستان بذارید همین اوله کاری با خوش ترین خبر شروع کنم...

بلاخره بعد از حدود6-7 ماه بیماری به کمک محبت بی منت جناب دکتر معماریان عزیز و تجویز دارو و همچنین راهنماییهای شما دوستان خوبم برای تهیه ی محیط مناسب واسه ی لاکپشتهای دلبندم,2روز پیش بلاخره نخود فرنگی به غذا تمایل نشون داد و الان مثل سابق غذا میخوره و پیدا کردن غذا هم براش انگیزه ای شده تا چشماشو بیشتر باز کنه <:-p

لاکی هم روز به روز داره بهتر میشه و بعد از حدود7 ماه چشماشو باز میکنه اما یه لایه ی سفید خیلی ضخیم روی چشمشو گرفته البته از کناره این لایه میشه چشمای سبز خوشگلش رو دید اما نمیدونم واسه رفع این لایه چیکار کنم؟؟در ضمن لاکی هم دیشب سعی کرد که غذا بخوره و پلت ره با منقارش گرفت و یکم مزه مزه کرد اما چون هنوز نرم نشده بود ولش کرد و دیگه میلی به غذا نشون نمیده ناراحت فکر کنم باز باید وقت آقای دکتر را بگیرم لبخند
samira-e
samira-e
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samira-e 4/11/2010, 16:41

مهسا جان به خاطره نی نی ناز واقعا" متاسفم اما با کمال شرمندگی لاکپشتهای نازنین ما قربانی کم تجربگیه ما میشن منم حدود 7ماه پیش تجربه ی تلخ از دست دادن لوکیه عزیزم رو داشتم و الان دارم همه ی سعیم رو میکنم تا به لاکی و نخودفرنگی کمک کنم لبخند
samira-e
samira-e
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samira-e 4/11/2010, 16:46

پرهام خان میدونم شاید یکم بی ادبانه باشه اما پستی که شما در پاسخ به رونیا جان مطرح کردید حس کنجکاویه منو برانگیخته داشت تا ببینم آیا شما در چه رشته ای تحصیله علم نموده اید و این شاید بیشتر به این دلیله که منم برای ارشد یکی از گرایشهای دامپزشکی رو هدف قرار دادم خیلی خوشحال
samira-e
samira-e
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف فریده 4/11/2010, 22:13

سمیرا جان خبر خیلی خوبی بود. خوشحال شدم که لاک پشتت خوب شده
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 4/11/2010, 23:59

samira-e عزیز ، نه ، چه زشتیی! خیلی از بچه ها می دونن ، من مهندسی کشاورزی - گرایش علوم دامی (دامپروری) خوندم!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف samira-e 4/13/2010, 05:26

سپاس فریده جان.واقعا" امیدوارم که هرکسی از لاکپشت بیماری نگهداری میکنه به زودی لاکپشتش دوباره سرحال بشه عشق عاشق لاک پشت
samira-e
samira-e
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samira-e 4/13/2010, 05:30

ممنون پرهام خان امیدوارم همیشه موفق باشید.

منم به خاطر علاقه ی شدیدم به حیوانات امسال برای ارشد رشته قارچ شناسی دامپزشکی امتحان دادم و باید تا اردیبهشت صبر کنم ببینم نتیجه چی میشه :[-o<:
samira-e
samira-e
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samira-e 4/13/2010, 05:36

راستی دوستان حالا که نخودفرنگی دوباره با اشتها غذا میخوره میخواستم ببینم واسه اینکه مشکلات قبلی باز پیش نیاد میشه بهم بگید هرچند وقت یه بار باید رژیمشو تغییر بدم و چیا براش بهتره یا چون تازه به غذا خوردن برگشته فعلا" نباید رژیمشو عوض کرد؟؟راستی من الان برای تغذیش از غذای لاکپشت کلور فیش استفاده میکنم چطوره؟

و اینکه چرا لاکپشتم کف دریا نمیخوره؟یه اطلاعاتیم درباره ماهی خوراک میخوام اینکه از کجا تهیه کنم و چطور مصرف؟ عاشق لاک پشت
samira-e
samira-e
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 4/13/2010, 13:31

samira-e عزیز ، جواب همه سوالاتون تو قسمت های مختلف فرم هیت! فقط تنوع غذایی رو رعابت کنید! باید غذاهای متنوع در اختیار لاک پشت قرار بگیرید ، البته فقط غذاهایی که توصیه شده! غذای کلورفیش لاک پشت زیاد کیفیت بالایی نداره و قیمت فوق العاده ارزونی داره و رنگ آب رو به سمت سبز شدن می بره! شما در اهتیارش قرار دهید و بهش فرصت دهید و از راه های گول زدن لاک پشت استفاده کنید بعد از مدتی خواهد خورد! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة