گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

سوال مهم درباره خواب زمستاني لاكپشتها

+3
Saeid
N@zanin
امیر عباس
7 مشترك

سوال مهم درباره خواب زمستاني لاكپشتها Empty خواب زمستانی را توضیح دهید

پست من طرف امیر عباس 10/10/2009, 05:12

با سلام و احترام
به طور اتفاقی یک لاک پشت (به قول فروشنده لاک پشت قورباغه ای) برای فرزندم خریدم.
طبق نظر فروشنده محیط باغچه را به اضافه یک لگن کوچک آب در اختیارش گذاشتم. بلافاصله از آب بیرون آمد و دنبال جایی دنج برای خوابیدن گشت. طی دو روز گذشته غذایی نخورده و بیشتر میل به خوابیدن دارد. ابتدا فکر کردیم مربوط به خواب زمستانی است اما امروز راه می رفت.
سوال این است که چه باید کرد؟ و اصلا خواب زمستانی لاک پشت در چه تاریخی است و چه مدت ادامه دارد؟
دیگر اینکه اگر زمستان بیرون از ساختمان و داخل باغچه باشد اشکال دارد؟
این هم عکس لاک پشت
سوال مهم درباره خواب زمستاني لاكپشتها Laki

اين مطلب آخرين بار توسط امیر عباس در 10/11/2009, 01:45 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
امیر عباس
امیر عباس
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

سوال مهم درباره خواب زمستاني لاكپشتها Empty رد: سوال مهم درباره خواب زمستاني لاكپشتها

پست من طرف N@zanin 10/10/2009, 05:18

لاک پشت شما برکه ای هست نه قورباغه ای. البته این رو هم بگم که همه لاک پشت ها اول که به محیط جدید میان یه کن غریبی میکنن و تا عادت کنن یه کم طول میکشه. رژیم غذایی لاک پشتتون رو بنویسید تا دوستانی که برکه ای دارن بهتون کمک کنن.
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

سوال مهم درباره خواب زمستاني لاكپشتها Empty رد: سوال مهم درباره خواب زمستاني لاكپشتها

پست من طرف Saeid 10/10/2009, 05:48

دوست عزیز همین طوری که نازنین گفت لاک پشت شما برکه ای و اگه اشتباه نکنم ماده است ، شما باید هر چه سریعتر به فکر یه زیستگاه خوب برای لاکیتون باشید ، چون چند وقت دیگه هوا که سرد تر بشه لاکی شما به مشکل بر میخوره ، در این قسمت روش ساخت زیستگاه توضیح داده شده و در این قسمت هم زیستگاه هایی که بچه های فروم برای لاکیشون درست کردن میتونید ببینید ، اما برای تغذیه معمولا چند روز طول میکشه لاک پشت ها به محیط جدید عادت کنن و شروع کنن به غذا خوردن ، شما در قسمت تغذیه مناسب لاک پشت میتونین اطلاعاتی در این زمینه کسب کنین و همچنین من به شما این برنامه غذایی و معرفی میکنم ، در این برنامه کیان و سوگل برکه ای هستن ، امیدوارم کمکتون کنه
Saeid
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

سوال مهم درباره خواب زمستاني لاكپشتها Empty اگر مراقبت نکنم چه می شود؟

پست من طرف امیر عباس 10/10/2009, 08:38

با سلام و احترام
اگر می دانستم نگهداری لاک پشت این همه درد سر دارد به خواست پسرم توجه نمی کردم. فروشنده گفت که به مراقبت چندانی نیاز ندارد و طبق دستور او الان در باغچه رهاست با یک لگن آب. می رود در پشت گلدان ها چاله می کند و مخفی می شود و فقط اول صبح چند قدمی بر می دارد.
برای زمستانش هم برنامه خاصی ندارم. دعا کنید زنده بماند. من وقت بیشتری ندارم. یا به نظر شما از خیر نگهداری اش بگذریم؟

سوال مهم درباره خواب زمستاني لاكپشتها Pesar
امیر عباس
امیر عباس
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Ronia 10/10/2009, 08:58

دوست عزیز حیوانات هرگز برای سرگرم شدن کودکان مناسب نیستند چون مسئولیت نگهداری از آنها سنگین است و حتماً باید تحت نظارت بزرگتر ها صورت گیرد.
اگر تمایل به نگهداری از این لاک پشت دارید پس این امر مستلزم این هست وقت صرف بشه و زیستگاه مناسب و شرایط خوبی رو براش مهیا کنین و به تغذیه و دیگر اصول نگهداری آن توجه نمایید در غیر اینصورت بیمار شده و از بین می رود.
فروم رو خوب مطالعه کنید
لاک پشت ها از لحاظ دریافت محبت و نوازش بی نیاز هستن اما در رابطه با نگهداری، مثل همه ی حیوانات دیگر می تونن تمام وقت شما رو پر کنند و فراهم آوردن زیستگاه آنها پر خرج و نیازمند فکر و ایده ای خوب باشد.
اگر واقعاً فکر می کنین نمی تونید ازش نگهداری کنید اونو واگذار کنین.
در غیر اینصورت اگه مایل باشین و به طور حتم بتونید به خوبی ازش نگهداری کنین باید گفت در حقش لطف کردین که از آکواریومی نجاتش دادید.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 10/10/2009, 10:04

دوستانی که تا به حال حیوانات خانگی زیادی داشته اند همیشه به من می گویند که نگهداری لاک پشت نسبت به سایر حیوانات بسیار ساده تر است. لاک پشت تنها نیاز به فراهم کردن یک زیستگاه مناسب و تغذیه صحیح دارد و به نوازش ، واکسن ، محیط بزرگ و ... نیاز ندارد. علاوه بر اینکه بی صدا است و کمترین بیماری مشترک با انسان را دارد که تنها با شستن دست پس از تماس با آن قابل پیشگیری است. برای آشنا با اصول نگهداری صحیح آن پیشنهاد می کنم کتاب لاک پشتها را به طور کامل مطالعه کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف امیر عباس 10/11/2009, 07:08

با سلام و احترام و تشکر
ظاهرا بخشی از غذا را در خشکی خورده بود. اما همچنان علاقه مند به خواب است و به طرف آب نمی رود.
ضمن اینکه مورچه ها که روی عذایش جمع می شوند و بعضا روی لاک و بدن خودش می روند، خطری برای او ندارد؟
امیر عباس
امیر عباس
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

سوال مهم درباره خواب زمستاني لاكپشتها Empty درباره خواب زمستاني لاكپشتها

پست من طرف فرهاد 11/2/2009, 05:28

سلام خدمت اعضاي عزيز و مدير محترم سايت
من چند وقت پيش تو اينترنت يه مطلبي خوندم راجع به اينكه اگه لاكپشتها خواب زمستاني نداشته باشند عمرشون خيلي كوتاه ميشه
اما درباره نوع لاكپشتي كه احتياج به اين خواب داره چيزي ننوشته بود و يه مطلب كلي بود .من تو اين فروم هم از طريق قسمت جستجو سرچ كردم اما مطلبي درباره خواب زمستاني پيدا نكردم .
خواستم بدونم كه آيا اين موضوع مشمول گوش قرمزها و بركه اي ها ميشه ؟
چون من 3 تا گوش قرمز دارم و 1 دونه بركه اي و نگرانم الان كه 2 ماه ديگه زمستونه تكليف چيه ؟
تو مطلبي كه خوندم نوشته بود كه بايد دماي محيطشون بين 7-8 درجه سانتي گراد باشه تا به خواب زمستوني برن
پيشاپيش از راهنمائيتون ممنون

البته تو همين قسمت فروم ديدم راجع به خواب زمستاني توضيح مختصري داديد ولي قانع كننده نبود.
اگر طبيعت يك حيوان به اين خواب احتياج داره پس چرا بايد اونو از اين خواب محروم كرد؟
همونطوركه ساير شرايط نگهداري لاكپشت رو بايد رعايت كرد پس در مورد خواب زمستاني هم نبايد استثنا قايل شد
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 11/2/2009, 08:40

farhad666 عزیز ، خواب زمستانی در شرایط نگهداری در تراریوم برای لاک پشت های گوش قرمز و برکه ای اروپایی و خزری خطرناک است و به هیچ وجه توصیه نمی شه! پس یه هیچ وجه در نگهداری در اسارت ، سعی در اجرای کامل طبیعت نداشته باشید ، چون ممکنه...
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Ronia 11/2/2009, 09:19

اگر طبيعت يك حيوان به اين خواب احتياج داره پس چرا بايد اونو از اين خواب محروم كرد
لاک پشت ها به این خواب احتیاج ندارند و این فرایند فقط کاهش متابولسیم و واکنش دفاعی بدن حیوان اکتوترم به سرمای محیط زیست هست که حتی در طبیعت هم همیشه موفق نخواهد بود.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/2/2009, 09:46

خواب زمستانی برای لاک پشتهای زمینی لازم و ضروری است و مقاله ای مطالعه کرده اید در مورد این نوع لاک پشت بوده است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 11/2/2009, 09:51

آقايان فروهش فر و apb و خانم رونيا

از راهنمائيتون خيلي ممنون
خيالم راحت شد
عزا گرفته بودم اگه خوابشون اجباري باشه بايد چيكار كنم
مرسي از همگي
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 11/22/2009, 14:48

خواب زمستانی برای هیچ یک از لاک پشت ها نیاز نیست. لاک پشت ها با نداشتن خواب زمستانی و داشتن متابولیسم متعادل و عادی در طول زندگی خود قوی تر و باهوش تر بوده ، حافظه ی بهتر و عمر طولانی تری خواهند داشت اگر برای همه حیوانات امکان کوچ کردن به مناطق گرمسیری در فصول سرد سال میسر بود هرگز خواب زمستانی را برای مقابله با سرما برنمی گزیدند این امر توانایی واکنش بعضی از حیوانات به سرماست. اما تحقیقات نشان داده که نداشتن خواب زمستانی فقط تا حدودی می تواند در کاهش قابلیت باروری موثر باشد که برای لاک پشت هایی که در اسارت نگه داری می شوند نداشتن قابلیت باروری به دلیل مشکلات همراه با آن می تواند از ویژگی های خوب هم محسوب شود.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة