گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند

+8
Ronia
فریده
jigili
shabnam
mahsa
pareparvaz51
مه لقا
samir
12 مشترك

صفحه 1 از 3 1, 2, 3  الصفحة التالية

احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند Empty احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند

پست من طرف samir 9/23/2009, 02:08

سلام
دوستان من یک جای دیگر هم در فروم این تاپیک را گذاشتم با یک عنوان دیگر ولی کسی جواب نداد، احتمال دادم بچه های بیشتری اینجا رو ببینن. دوستان یک لاکی کوچولوی 3 سانتی متری نیاز به کمک کسی داره که تجربه دادن دارو با سرنگ را دارند.
این کوچولو در روز سه تا دارو باید بخوره که متاسفانه من و صاحب اصلیش تجربه نداریم. ضمن اینکه صاحبش علیرغم تلاشش داره می ره ماموریت و به مشکل خوردیم.
خوشبختانه چون از آدما نمی ترسه اصلا سرش راجمع نمی کنه و این یک حسنه.
امتاسفم اینو می گم ولی اگر جدا هزینه ای هم بخواهید تقدیم می شه.
فقط هرچه زودتر یک نفر به ما کمک کنه. می دونیم این کوچولو داروهاش را بخوره خوب می شه چون خیلی دوست داشتنیه. ایشون الان نزدیک 20 روز هست که غذا نخورده. در صورت دارو خوردن احتمالا به غذا خوردن می افته.
هم اکنون نیازمند یاری شما هستیم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند Empty رد: احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند

پست من طرف مه لقا 9/23/2009, 03:44

samir جان شما باید سرنگ انسولین تهیه کنی بعد نوک سوزنش رو بچینی تا سر سوزنش لاکیتونو زخمی نکنه بعد داروشو به اندازه تجویز دکتر داخل سرنگ بکشی . لاکیتون رو به پشت بگیری تا گردنش رو بیرون دراز کنه اونوقت یک قطره کوچولو بریز اون قسمت نوک مانند دهنش. بعد ولش کنی یکمی راه بره و داروش رو قورت بده انقدر اینکارو باید تکرار کنی تا داروش رو تا ته بخوره.
مه لقا
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند Empty رد: احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند

پست من طرف مه لقا 9/23/2009, 03:49

من نمیتونستم به این روش به لاکیم دارو بدم. عوضش نوک دستمال کاغذی رو تیز میکردم و یکی دوبار دور دهنش می مالیدم اونوفت لاکی یه من عصبانی میشد و دهنش رو باز میکرد بعد من تو اون فرصت کل دارو رو تو دهنش میریختم. ولی اونوقت لاکیم گردنش رو می برد تو و همه دارو رو از سوراخهای بینیش پس می داد یا تف میکرد بعضی وقتها هم ناقلا تو دهنش نگه می داشت بعد چند دیقه که تو آب ولش می کردم تو آب دهنشو باز میکرد و همشو پس میداد تعجب
بنظر من مطمئن ترین راه تزریقه اگه ممکنه داروش رو به دارویه تزریقی تبدیل کنید خیلی بهتره.
مه لقا
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف samir 9/23/2009, 03:52

مه لقا جان
دکتر توضیح داده نحوه دارو دادن رو
ولی من وحشتناک وقت ندارم و اینکه حقیقت می ترسم بهش دارو بدم. صاحبشم داره می ره ماموریت، نگرانه که توی جابجایی اذیت بشه چون زمینی می ره. ضمن اینکه علیرغم تلاشش می گه دیشب نتونسته بهش خوب دارو بده چون اصلا تجربه نداره.

دوستان دو هفته کسی بتونه بهش دارو بده هم من و هم صاحبش ممنون می شیم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 9/23/2009, 05:37

هیچکس نیست که به ما کمک کنه؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 9/23/2009, 07:29

دوست عزيز اگر نيم ساعت الي 40 دقيقه وقت بگذاريد حتما" موفق خواهيد شد :

با تجويز پزشك دارو بدهيد .

سرنگ انسولين تهيه كنيد . سر يك سرنگ انسولين رو با سيم چين قطع كنيد طوري كه سوراخ سرنگ از بين نره و اون رو خم كنيد و با سوهان يا سنباده صاف كنيد طوري كه وقتي به پشت دستتون كشيديد دستتون خراشيده نشه .

حتما" لاك پشت رو در حالت عادي ( افقي ) نگه داريد چون در غير اين صورت دارو وارد ريه ميشه و بدتر ميشه .

با كمك سرنگ و با استفاده از سوزني كه درست كرديد مقدار يك قطره ي بسيار بسيار كوچك دارو را بين منقار بالا و پايين لاك پشت بزاريد و با استفاده از همون سوزن منقار پايين لاك پشت را كمي به داخل فشار دهيد تا دارو وارد دهان لاك پشت شود .

بعد از هر دفه كه دارو را به لاك پشت ميدهيد اجازه دهيد كمي راه برود تا دارو را قورت دهد مراقب باشيد سعي نكند از جايي بالا برود تا دارو قبل از قورت دادن وارد ريه ش نشود .

4 دقيقه صبر كنيد تا دارو را بخورد و بعد قطره ي بعدي را به روشهاي مذكور به او بخورانيد .

حتما" تاپيك شرايط قرنطينه را مطالعه بفرماييد :
https://lakposhtha.forumfa.net/forum-f4/topic-t195.htm

در شرايط قرنطينه دماي آب 25 درجه و دماي خشكي 31 درجه باشد . پيشنهاد ميكنم براي اين منظور از دو درجه استفاده كنيد يكي براي آب و ديگري براي خشكي .

آب را هر روز با آب بدون كلر (48 ساعت مانده ) تعويض كنيد .

اين مباحث با توجه به تجربيات و راهنماييهاي دوستان با تجربه و جناب دكتر معماريان در تاپيك زير بوده :

https://lakposhtha.forumfa.net/forum-f1/topic-t687.htm

اميدوارم لاك پشتتون بهتر بشه :[-o<: لاك پشت من كه با عمل كردن به مطالب بالا كاملا" خوب شد .

از اساتيد محترم عذر خواهي ميكنم كه بجاي دوستان پاسخ دادم .

با تشكر

اين مطلب آخرين بار توسط pareparvaz51 در 9/23/2009, 07:38 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف samir 9/23/2009, 07:34

دوستان من یک نفر را می خوام که لاکی رو با داروهاش بهش بدم که بهش دارو بده
اگر احیانا هزینه ای هم بخواد تقدیم می کنیم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 9/23/2009, 07:37

فقط یه سوال
به نظر باید سوزن را وسط دهنش بزار و کمی دهنش را بازکنیم تا قطره بیفته توی دهنش نه اینکه فشار بدیم
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 9/23/2009, 07:44

اگر سعي كنيد دهان لاك پشت رو باز كنيد لاك پشت هم سعي ميكنه فرار كنه بعد سرش رو ميبره داخل لاكش و دارو از بينيش ميريزه بيرون پس با كمي فشار منقار پايين دارو را بدهيد .

اصلا" سخت نيست شايد براي طولاني شدن متن پيام فكر كرديد سخته فقط چند روز اول كمي مشكل خواهد بود اين تجربيات ممكنه بعد از از دست دادن چند لاك پشت بدست بياد و براي اينكه لاك پشتتون رو از دست ندهيد و بعد براي لاك پشت بعدي اين تجربيات رو كسب كنيد سعي كردم مطالب و تجربيات و راهنماييهاي دوستان رو كامل بنويسم .

در ضمن پست قبلي رو هم ويرايش كردم شرايط قرنتينه رو مطالعه بفرماييد .

موفق باشيد

اين مطلب آخرين بار توسط pareparvaz51 در 9/23/2009, 07:56 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف samir 9/23/2009, 07:49

این لاکی کوچولو خیلی مامانیه-- برای همین نمی خوام از بین بره.
اولا اصلا نمی ترسه از آدما یعنی سرش را نمی کشه داخل
دوما اینقدر ناز وقتی روی دستتون می گیرد سرش را روی دستاتون می ماله
یک پتو داره که هر وقت می خواستهبخوانه البته اون موقع که سرحال بود هرجا پتوشو می ره با دهنش می کشه و بعد عقب عقب میره زیرش

من تا اونجائیکه یادمه دکتر می گفتن با سوزن از بغل دهنش را باز کن تا قطره بیافته توی دهنش. فکر کنم این راحت تره. آخه فشار بدیم که دهنش باز نمی شه و به نظر سختر می یاد
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 9/23/2009, 07:53

هیچکس نیست که دو هفته این کوچولوی 3 سانتی رو قبول کنه؟

فقط تا امشب وقت داریم. وگرنه باید بسپاریم به خدا. البته چون این کوچولو شدیدا هم ددری هست یعنی وقتی می ره بیرون خیلی سرحال می شه برعکس توی خونه، حدس می زنیم تو مسافرت اشتهاش باز بشه.
ولی باز اگر کسی باشه که تجربه دادن دارو داشته و کمک کنه بسیار خوب می شه.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مه لقا 9/23/2009, 12:03

ببخشید samir جان منظورتون رو درست متوجه نشده بودم. متاسفم چون من تبریز هستم و حتی اگه امکان فرستادنش به تبریز بود من امشب قراره به مدت یک هفته برم مسافرت . تنها کاری که می تونم اینه که براش دعا کنم. :[-o<:
مه لقا
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mahsa 9/23/2009, 17:00

سمیر جان من طی درمانهای متعدد گیگیلی در دادن دارو به لاکیا خبره شدم
میتونی بذاریش پیشه من
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 9/24/2009, 03:24

مهسا جان
احتمالا صاحبش برده با خودش چون امروزصبح می خواست بره.
زمانی که برگشت می تونیم بیاریم پیش شما؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahsa 9/24/2009, 06:26

سمیر جان مگه قرار نشد امروز بعد از ظهر بگیرمش؟
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 9/25/2009, 02:08

اول از همه مهساجان ممنون بابت لطفی که به ما کردید و لاکی کوچولوی ما رو قبول کردیدکه بهش دارو بدید که می دونم خیلی از وقتتون را می گیره.

مهسا جان من فکر می کردم شبنم صبح رفته باشه، بعد از اینکه اینجا پیام گذاشتم، دیدم میل زده که شب قبلش آمادگیه شما رو دیده و از من خواسته بود که تا قبل از ظهر با شما هماهنگ کنم.
مثل اینکه این لاکی کوچولو را خدا خیلی دوست داره. چون تصادفی اومد دست من و فهمیدم که بیماره و در آخرین لحظات هم شما رو خدا رسوند.
ممنون
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahsa 9/25/2009, 08:04

خواهش میکنم عزیزم
یه خبر خوب لاکی کوچولو امروز همه داروشو خورد با اینکه هر دفعه که دارو میدم بهش 2 ساعت 15 یا 20 دقیقه طول میکشه ولی خدا رو شکر میخوره همرو
دیروز که آوردمش مدام میخوابید ولی امروز کلی بازی کرده
من یکم هویج گذاشتم لای گوشت تا بوی گوشت رو بگیره بعد گوشتارو از هویج جدا کردم و گذاشتم جلوش
یه گازه خیلی کوچولو زد به هویج.یکم هم دفع داشت هم دیروز هم امروز

خانم دکتر یا آقای دکتر میتونم بهش آب هویج رو با سرنگ بدم؟یا ماهی خشک رو پودر کنم و همراه با آب مثل دارو بهش بدم؟
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahsa 9/25/2009, 10:44

دوباره کسل و خوابالو شده.حتی وقتی تو دستم میگیرم و سعی میکنم بهش دارو بدم چشماشو باز نمیکنه.

من نگرانم که بمیره.لطفا کمکم کنین
ککککمممممممکککککککککک
کمک
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف shabnam 9/27/2009, 01:22

سلام
می خواستم صمیمانه از دو دوست نازنین و مهربون تشکر کنم که برای سلامتی لاکی کوچولو خیلی زحمت کشیدن از سمیرا و مهسای عزیز خیلی ممنونم امیدوارم که تلألو قلب مهربونشون رو در لحظات قشنگ زندگی ببینن

احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند 287773
shabnam
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف mahsa 9/27/2009, 06:06

خواهش میکنم عزیزم. رز
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف jigili 10/14/2009, 04:57

دوستان من به این کامبیز کوچولو آروم آرومو قطره های خیلی ریز با سرنگ دارو میدم ولی تا میبینه حواسم پرته همشو از تو دهنش میده بیرون...شاید تا 30 دقیقه نگه داره ولی تا مطمئن باشه نگاش نمیکنم همرو از دهنش میده بیرون.اصلا میلی به دارو و هیچ غذایی نداره.چیکار کنم؟
jigili
jigili
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف samir 10/14/2009, 12:40

واقعا یعنی اینقدر باهوشه که متوجه نگاه کردن به خودش می شه؟
من در این زمینه اصلا تجربه ای ندارم ولی خوش به حالتون که لاک پشتی دارید که اینقدر عکس العملاش هوشمندانه است.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف jigili 10/14/2009, 13:00

آره خیلی موزیه...اندازه یه بند انگشت...جلوی من خودشو همیشه میزنه به خواب ولی تا ببینه تو تیر رس من نیست چشماشو باز میکنه...
در ضمن فکر کنم را بینیش بستست واسه همین نمیتونه داروهارو قورت بده.این امکان دار؟
jigili
jigili
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف فریده 10/14/2009, 13:44

سلام سمیر جان
من کاربر تازه وارد هستم و همین الان درخواستت رو دیدم و خیلی متاسف شدم که کسی حاضر به قبول این لاک پشت ناز نیست من می توانم پرستاری از این لاکی قشنگ رو بعهده بگیرم. چون لاک پشت های من برایان، کول و هارلی که عکسهاشون رو در سایت قرار دادم همین مشکل نخوردن غذا را داشتند. من نمی دونم داروی این لاکی خوشگل چیه ولی من دارو رو در دو لیوان آب در داخل ظرفی جداگانه می ریختم. در ضمن یک قطعه میگوی خشک رو به سه قسمت تقسیم می کردم و داخل آبی که دارو رو ریخته بودم می انداختم. لاک پشت به خاطر بوی میگو یا ماهی دهانش رو باز می کنه و بدین طریق آب همراه با دارو وارد دهان لاک پشت می شه. این دستورالعمل دکتر دامپزشک ستاری هستش البته با احترام به دکتر معماریان که نتونستم لاک پشت هامو خدمت ایشون ببرم. این بهترین راه حل برای دارو دادن است و من موفق شدم. الان لاک پشت هام به راحتی خودشون غذاشونو می خورند بدون هیچ گونه کمکی. من در حال حاضر 8 تا لاک پشت دارم و همه سالم و سرحال هستند. اگه باز هم مشکلی داشتی در قسمت عکس ها که عکس های لاک پشت هامو گذاشتم پیغام بگذار
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف فریده 10/14/2009, 13:52

سلام jigili
همین دستورالعملی که برای سمیر نوشتم رو اجرا کن. در ضمن توی آب می تونی یک مقداری ماهی رو خیلی ریز خرد کنی و جلوی دهن لاک پشت بگیری تا به خاطر بوی ماهی دهانش رو باز کنه و دارو وارد دهنش بشه
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

صفحه 1 از 3 1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة