گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

فضاي سبز كوچك خانه ي ما

+12
فریده
masi
medusa
Assiyeh
Foad
سارا س
mina-b
محمد
nightlight
apb
spider
sara_b211
16 مشترك

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 Empty رد: فضاي سبز كوچك خانه ي ما

پست من طرف فرهاد 12/17/2009, 17:30

بابا سارا خانوم یه پا باغبان حرفه ای هستن واسه خودشون

با این حساب تا حالا حدود 11 تا هنر تو شما کشف کردم
:;;>:
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف sara_b211 12/19/2009, 03:15

تعجب تعجب
من فكر مي كردم ما 7 تا هنر بيشتر نداريم.هنر هشتم هم كه سينما هست جديدا اضافه شدهشما چجوري 11 تا هنر در من كشف كردين عشق در نگاه اول بياين سريعا ثبتش كنيم اشاره تا ثبت نشده.

از شوخي گذشته نه آقا فرهاد اينجور كه ميگين نيست.من فقط به چيزاي زيادي علاقه دارموخيلي وقتا هم خرابكاري ميشه.مثل اون چند تا كاكتوسي كه خشك شدند lol!
ولي هيچ چيز به پاي قصه هاي ليكيتي نمي رسه هااا
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 12/22/2009, 02:43

آقا فرهاد چند تا سوال از شما دارم.چ.ن با توجه به پست هايي كه گذاشتين فكر كردم مي تونين كمكم كنين و جواب سوالهامو كه گل فروشي ها ندادند پيش شما بايد باشه .
در مورد گلها و گياهايي هست كه نگهداري مي كنم:
https://lakposhtha.forumfa.net/forum-f28/topic-t962.htm

1- اين بنفشه ي آفريقايي منه.
فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 01_19

اوايل هميشه هر دو ماه يكبار گل مي داد و برگاش خيلي زياد بود.الان چند وقته خيلي برگاش كم شده 8 برگ بيشتر نداره.و حدود يكساله گل نداده.البته منم توي اين چند وقت سپرده بودمش به مادرم و خيلي بهش رسيدگي نمي كردم.چه كنم كه تقويت بشه بيشتر برگ در بياره و گل بده؟

2-اينم يكي ديگه از گلهامه

فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 04
فكر كنم اسمش برگ پنجه اي باشه

همينجوري قد كشيده رفتهههههه تا سقف. من از گياه هاي كم پشت و بلند خوشم نمياد دوست دارم گياه قد كوتاه داشته باشه و پر پشت باشه.روي ساقه هاش هم پر شده از ريشه هاي نيم متري نيم متري.
خلاصه اينكه نم يخوام يه شاخا اي باشه.مي خوام چند شاخه بشه و به جاي يه شاخه ي دراز 2 متري نيم متر باشه ولي چند تا شاخه ي پر.
چجوري اينكارو كنم؟

من گياه قبلي رو كه اونم قد كشيده بود نصف كردم و توي آب گذاشتم.گل اصلي خشك شد ولي اون كه توي آب گذاشتم ريشه زد و همينيه كه عكسشو مي بينيد.
مي ترسم اينم اگه نصف كنم يا خرد كنم خشك بشه.

3-آسيه ميگه اسم اين گياه يوكا هست

فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 07

فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 08_9

اينا دوتا هستند و يه شاخه هستند برگاشون تحليل رفته و يزره از ريخت افتادند خودتون مي بينيد.چجوري شدند
چه طوري چند شاخه درستشون كنم؟
يعني چجوري قلمه بزنمشون؟
و براي تقويت خاكشون چه كنم؟

4- براي قلمه زدن و چند شاخه كردن گياه هايي كه گفتم چه فصلي مناسبه مي خوام گلهام براي عيد ديگه قشنگ شده باشند.همين يكي دو ماه آينده خوبه قلمه بزنم؟تا عيد خوب مي شن يا كلا بايد عيد قلمه بزنمشون و چند شاخه بشن؟

منون مي شم اگه از تجربياتتون راهنمايي كنين
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف farhad razavi 12/22/2009, 13:11

سلام
سارا جان به ترتیب سوالات من هم جواب میدم

عکس بنفشتون رو دیدم. اگر زیاد به بنفشتون آب میدید کمی مقدارشو کمتر کنید. معمولا بنفشه ها زمانی که از گلخانه یا از محل نکاهداری پیش فروشنده خارج میشن بهشون شوک وارد میشه و اگر غنچه داشته باشن بعد از باز شدن غنچه ها دیگر گل نمیدن. یکی از دلایلش تغییر دما در گیاه یعنی ممکن گیاه در محل اول جای خنکتری بوده و الان جاش گرم شده. به همین خاطر گیاه از گل میره و دیگه گل نمیده.
وقتی گیاه اینطور میشه و مدتهاست گل نداده شما باید 2 روش رو امتحان کنید یکی اینکه از کودهای مخصوص گلدهی و یا کودهای دیگه که باعث تقویتش میشن استفاده کنید .
اگر باز هم گل نداد شما باید یک شوک به گیاه بدید تا تحریک به گلدهی بشه. البته این کار نیاز به کمی تجربه داره چون زیاده رویش ممکن باعث از بین رفتن گیاه بشه. شما باید مدتی به گیاهتون آب ندید بگذارید خاک گیاه کاملا خشک بشه هم سطحش و هم خاک عمق گلدان باید کاملا خشک بشه بگذارید مدتی این طور بماند در این زمان گیاه کاملا حس میکند که تا مدتی دیگر از بی آبی خشک میشه پس باید به فکر ازدیاد خودش باشه به همین خاطر بعد از مدتی بی آبی زمانی که شما دوباره آب بدید گیاه شروع به گل دادن میکنه. من از این روش زیاد استفاده کردم و جواب داده البته بوته هایی هم بودن که حتی با این روش گل ندادن . این گیاهان رو باید به حال خودشون بگذارید تا خودشون رو با شرایط وفق بدن.
برای تهیه کود و تمام مایحتاج بنفشه یک سر به لینک زیر بزنید:
http://parissaafricanviolets.com/parissaviolets/pages/index.aspx

گیاه دوم شما نوعی برگ انجیری هست که در این نوع رشد ساقه بیشتر از بقیه هست.
ریشه هایی هم که میبینید به اصطلاح ریشه های هوازی گیاه هستند که هم هوا و هم رطوبت محیط را جذب میکنند.
در مورد مشکل بلندی ساقه متاسفانه من تجربه این نوع رو نداشتم اما شاید بشه از طریق قلمه زدن هم زیادش کرد و هم بوته جدید کوتاه تر میشه. در انواع دیگه برگ انجیری معمولا پاجوش های کوچکی میزنه که از انها برای تکثیر استفاده میکنند.

گیاه بعدیتون همانطور که آسیه خانم گفتند نوعی یوکا هست . که بهترین روش برای ازدیاد و راحت شدن از ساقه بلند قلمه زدن هست.
ساقه گیاه رو از جایی که میخواهید ببرید و در آب بگذارید بعد از چند هفته ریشه خواهند داد زمانی که ریشه های کمی بزرگ شدند میتونید در خاک بکارید.
چون گیاهتون داخل آپارتمان هست هر زمان که بخواهید میتونید اون رو قلمه بزنید.برای تقویت گیاهاتون هم از کودی که با نام کود کریستالون یا کود هلندی به فروش میرسه استفاده کنید که واقعا عالیه. معمولا این کودر رو در بسته بندی کوچک میفروشند و رنگ کود هم سبز رنگ هست. اگر یک جمعه سری به بازار گل محلاتی واقع در اتوبان محلاتی بزنید انجا همه دارند و در ضمن گیاهان بسیار خوبی هم میتونید پیدا کنید.
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم
موفق باشید
farhad razavi
farhad razavi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 12/23/2009, 08:24

خيلي عاليه آقا فرهاد اين همه تجربه و با اين دقت توضيحاتي كه مي دهيد قابل تحسينه.
كاملا فهميدم و ممنونم.

خانه ي ما حوالي رسالت هست فكر كنم به محلاتي نزديك هستيم ممنون مي شم آدرس دقيق تري از بازار گل حكيميه بدين اتفاقا بايد يه سري حتما تا بازرار گل برم و اينكه چه ساعاتي هستند براي خريد گياه؟ اگه لطف كنيد آدرس دقيق تر و ساعات كاري شو اگه اطلاع دارين.

1- در مورد بنفشه:
گفتين خودش ميگه نورش كمه يا زياد.بنفشه ي من برگاش بالا اومده يعني ميگه نورش كمه.چون اتاقم نور گير نيست مي خوام واسش نور مصنوعي ايجاد كنم.
مي تونم از يه چراغ مطالعه با نور سفيد(مهتابي)و لامپ كم مصرف استفاده كنم؟
خاكش ضعيف شده اونو با كود هايي كه نام بردين(هلندي-كريستالون)تقويت مي كنم اگه بعد از تعمين نور و كود جواب نداد روش شوك رو امتحان مي كنم مي خوام بنفشه ام براي عيد گل داشته باشه.
كود رو همينجوري پاش بريزم يا گلدان رو خالي كنم و با كود مخلوط كنم؟

2-در مورد برگ انجيري هم ممنونم

3- يوكا.الان ساقه ي اصلي 170 سانته و فقط 50 سانت بالايي برگ داره اگه ساقه از قسمتهاي بي برگ به
3قسمت نيم متري خورد بشه و ساقه ها در آب گذاشته بشه گياه اصلي خراب نميشه؟
مثل شكل زير مي خواهم عمل كنم اگه روشم اشتباهه ممنون مي شم بگين:
فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 003_4

و اينكه در شكل سه به قسمت هاي برش خورده گل بچسبونم كه ساقه خشك نشه؟
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف farhad razavi 12/23/2009, 13:00

سلام
ممنون سارا جان از لطفت
در مورد بنفشه میتونی از نور مصنوعی استفاده کنی اما توجه داشته باش که حتما باید نور سفید باشه من لامپ مهتابی رو پیشنهاد میکنم اگر در دسترس نبود لامپ کم مصرف لامپ هم توجه داشته باش که خیلی کوچک نباشه که قدرت نور کم باشه سعی کن از لامپهای متوسط استفاده کنی. در ضمن برای بنفشه نباید از کود هلندی یا کریستالون استفاده کنی از کودهای مخصوص بنفشه باید استفاده کنی در سایتی مه برات فرستادم انواع کودها و خاک ها موجوده اما شاید به خاطر هزینه ارسال کمی گرون باشه . اما من جای دیگری رو بهت معرفی میکنم که تمام چیزهایی که مورد نیاز بنفشت هست رو از انجا تهیه کنی. در موزه سعدآباد گلخانه ای هست که خانم اشرفی مسئولش هست در انجا هم انواع مختلف بوته های بنفشه موجود هست هم انواع کودها و خاکها . داخل موزه که بری و بپرسی گلخانه بنفشه آفریقایی کجاست نشونت میدن . اینشالا تا عید بنفشه به گل بشینه. رز
در مرود قلمه زدن یوکا عکسی که فرستادی کاملا درسته و مشکلی نداره .احتیاج به چسبوندن چیزی نیست خود گیاه خودش رو ترمیم میکنه و اون قسممت رو میبنده.
موفق باشی
farhad razavi
farhad razavi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 12/23/2009, 14:49

خيلي لطف كردين دوست عزيز.ايشا الله جبران كنم لطف ها تونو و قدر دان نوشته هاتون هستم.شما خودتون بايد گلهاي زيادي داشته باشين درسته؟
خوشحال مي شم عكس گلهاتونو بگذارين.
راستي آدرس دقيق بازار گل محلاتي رو مي دونين؟
محلاتي بازار گل داره يا همان جمعه بازرا محلاتي بخش گل و گياه داره؟
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف farhad razavi 12/23/2009, 16:43

ای بابا من رو خجالت میدید کلی من اگر چیزی بلد باشم دریق نمیکینم.
راستی یادم رفت آدرس رو بدم اما راستش دقیق اسم خیابونا شو نمیدونم خیلی خوشحال خیلی سال اینجا میرم اما دیگه چون راه رو بلدم نگاه به اسم خیابونها نمیکنم . از اتوبان بسیج باید وارد اتوبان محلانی بشید و دوربرگردان رو دور بزنید و وارد نبرد جنوب بشید . نبرد رو کمی داخل برید یک چهار راه هست که سمت راست میرید و وارد بلوار کوثر میشید درست روبروتون بازار گل محلاتی هستش.
امیدوارم که با این ادرس بتونید پیدا کنید شرمنده که خوب آدرس ندادم.
farhad razavi
farhad razavi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 12/23/2009, 23:07

بازم ممنون ولي تا حالا هرچي گفتم تعارف نكردم.شما به تمام سوالات توي ذهنم خيلي روشن پاسخ مي دين و كاملا مي فهمم ولي وقتي از اين گلفروشا سوال مي كردم خيلي هاشون متضاد و از سر بي اطلاعي چيزايي مي گفتن كه آخرشم نمي فهميدم و گيج مي شدم.خيلي خوشحالم كه توي اين فروم با شما آشنا شدم
راستي تجربيات شما خيل جالبه اين اطلاعات رو چطور كسب كردين؟آيا اينا تجربياتي هست كه به نوعي با شغلتون مربوط ميشه؟ يا فقط از سر علاقه و نگهداري زياد از گياه ها كسب شده؟
بابت آدرس هم خيلي متشكرم.
من دارم براي سفر از تهران خارج ميشم مي رم سمت مشهد.ان شاءالله سه شنبه هفته آينده بر مي گردم و حتما جمعه آينده سري به آدرسي كه فركودين خواهم زد.
حدود ساعت 10-11 فكر كنم مناسب باشه برم.
و توي برنامه هفته آينده پنجشنبه همقرار دادم كه حتما سري به موزه كاخ سعد آباد بزنم و گلخانه بنفشه آفريقايي رو ببينم چون عاشق بنفشه ا هستم.
بازم مرسي
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف farhad razavi 12/24/2009, 00:23

خوشحالم که پاسختون رو گرفتید سفر خوش بگذره.
من هم دارم میرم سفر 2 شنبه برمیگردم. راستی ساعت کار بازار گل از 3 صبح تا 10 صبح هست بعد از اون بسته میشه .
من اطلاعات ناچیزی که دارم رو بیشتر تجری بدست آوردم.
موفق باشید
farhad razavi
farhad razavi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 12/28/2009, 18:20

سلام من از مسافرت برگشتم
گاردن كاكتوس منو كه يادتون هست؟
فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 G1
توي همين تايپيك صفحه ي 1 عكس شونو گذاشته بودم متاسفانه روز به روز كاكتوس هام خشك مي شدند و فكر كردم خاكشون مناسب نيست براي همين خاك مخصوص كاكتوس آماده تهيه كردم و خاكشونو عوض كردم.
ازون باغ كاكتوس به اون قشنگي كه 12 نوع كاكتوس توش بود فقط 4نوع كاكتوس باقي مونده.
كه اونم وقتي از سفر برگشتم ديدم حالشون هيچ خوب نيست و همه به نوعي دارند خشك مي شوند.

حالا عكساي جديدشونو اينجا مي گذارم من اسم اينا و طرز نگهداريشونو نمي دونم خوشحال مي شم كساني كه اطلاعات دارند يا اسشونو مي دونند كمك كنند تا كاكتوسام خشك نشند و زنده بمونن.
کمک شماره 1:

فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 01_17

اينم عكس نيمرخ شه
فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 02_16
قطرش خيلي كمه تازه جوونه زده بود ولي از سفر كه اومدم ديدم سر جوونه سياه شده يعني داره خشك ميشه؟

شماره 2:
اينم حالش خوب بود ولي وقتي از سفر اومدم ديدم چند تا از برگاي كنارش كه تو عكس معلومه گنديده.
ممكنه بقيه شون هم بگنده دليلش چي مي تونه باشه؟
فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 03_7

شماره 3:
نه جوونه مي زنه نا خشك ميشه
فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 04_10

البته وقتي كم آب ميشه برگاش چروك مي افته همون اول يه جوونه كوچيك زد و خيلي دير رشد مي كنه آيا جزو اون دسته از كاكتوساس كه رشد كند دارند؟ يا شرايط محيطش مناسب نيست؟

شماره 4:
فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 05_9

روي برگاش لكه هاي قهوه اي افتاده و برگاش چروك شده چرا؟
فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 05-1

راستي من تمام اين كاكتوس هارو توي يك گلدان كاشتم نكنه شرايط آب دهي و نور آنها با هم فرق مي كنه و نبايد باهم توي يك گلدان باشند؟
لطفا اگه كسي اطلاعات داره تا گياه هام خشك نشدند به من كمك كنين.

کمک کمک کمک متشكرم
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف farhad razavi 12/29/2009, 11:56

سلام
سارا خانم متاسفانه حدود 8 9 سالی هست که دیگه از کاکتوس نگاهداری نمیکنم و نام بیشترشون رو فراموش کردم کتابی هم راجع به کاکتوس ها داشتم که هر چی گشتم نتونستم پیدا کنم. اما در مورد مشکل شما اولین چیزی که به چشم میخوره خاک هست . یعنی به نظرمن و فقط از روی ظاهر اگر بخوام چیزی بگم به نظرم خاکتون مناسب نیست.
دومین مشکل این هست که شما چند نوع کاکتوس رو با چند نوع ساکولنت با هم کاشتید که نیازهای آبی هر کدوم با هم متفاوتند . یعنی ساکولنتها (گیاهان گوشتی) نیاز آبی بیشتری نسبت به کاکتوس ها دارند. و کاکتوس ها در صورتی که آب زیادی بهشون برسه به تدریج میپوسند . و خشک میشن. در ضمن شرایط نور هم بی تاثیر نیست باید دید که نورشون چطور بوده. اما در کل ساکولنتها تقریبا مقاومتر از کاکتوس ها هستند . به همین خاطر ساکولنتهای شما کمتر آسیب دیدن.
farhad razavi
farhad razavi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 12/29/2009, 16:30

سلام
رسيدن به خير قا فرهاد.
من خاك اونها رو باسم خاك مخصوص كاكتوس از يه گلفروشي تهيه كردم.
در مورد كاشتن كاكتوس ها و ساكولنت ها حق با شماست.
متوجه مشكل شدم ممنون
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Ronia 12/30/2009, 07:16

کاکتوس شماره یک، از گونه های اوپونتیاست. Opuntia
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 12/30/2009, 09:32

مرسي رونيا توي اينترنت جستجو كردم و اينو پيدا كردم

اسم علمی: اوپونتیا OPUNTIA

خانواده: کاکتاسه CACTACEAE

اسم فارسی: انجیر تیغی

اوپونتیا، کاکتوسی است با ساقه هایی پهن و مسطح که شبیه برگ های ضخیم هستند و از خارهای کوچکی پوشیده شده اند، اما در واقع گیاهی است بدون برگ. هر قدر که رشد می کند ساقه های آن درشت و قوی شده و در رأس آنها ساقه های کوچک تری جوانه می زند.

رویشگاهها

جنوب آمریکا سرزمین مادری انواع و اقسام کاکتوس هاست. در آن منطقه اوپونتیاها مانند درخت هستند و تا چهار متر رشد می کنند.

گل ها

اوپونتیا گل های زیبایی به رنگ قرمز، زرد یا نارنجی دارد که در تابستان شکفته می شود. برای اینکه در تابستان به گل بنشیند باید در زمستان یک دوره سرما را پشت سر بگذارد. سرمای زمستان به گلدهی این گیاه کمک می کند.

گل ها بعد از تمام شدن عمرشان به میوه تبدیل می شوند. در اغلب گونه های اوپونتیا میوه ها خوراکی هستند.

در مناطق جنوبی آمریکا کسانی که با این گیاه سر و کار دارند از میوه هایش برای شربت و مربا استفاده می کنند.

محل نگهداری اوپونتیا

نسبت به سرما مقاومت بی نظیری دارد طوری که می توان در تمام طول سال آن را در باغچه نگهداری کرد. مناسب ترین درجه حرارت برای اوپونتیا در تابستان سی تا سی و پنج درجه سانتی گراد و در زمستان پنج درجه سانتی گراد است. سرمای زیر صفر در زمستان برای اوپونتیا مشکلی ایجاد نمی کند. در صورتی که به صورت یک گیاه آپارتمانی در داخل ساختمان نگهداری شود بهتر است در زمستان آن را در مسیر پله ها، راهروها و پاگردها قرار دهیم تا از منابع گرمایی دور باشد.

آبیاری

به آب زیاد احتیاج ندارد. بعد از خشک شدن خاک، به آن آب بدهید. در فصول سرد آبیاری را به حداقل برسانید.

تغذیه

فقط در مورد انواع بزرگ در تابستان از مقدار کمی کود فسفره استفاده کنید.

ازدیاد

هر یک از ساقه های راکت مانند اوپونتیا اگر در خاک مرطوب قرار بگیرند به آسانی ریشه می زنند؛ حتی اگر به طور طبیعی یکی از ساقه ها به زمین بیفتد تولید ریشه می کند.

مراقبت های لازم

آلودگی خاک و آب، زیاده از حد، موجب پوسیدگی اندام ها می گردد. از تغییر محل گلدان خودداری کنید زیرا اوپونتیا خود را با نور تطبیق می دهد و در هنگام جابه جایی دچار مشکل می شود.

ولي عكش اين بود
فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 Opuntia_20robusta

گياه من ازين خار ريزا نيست خاراش درشته اين برگاش چاقه و گوشتي برگاي كاكتوس من نازكه
بازم فكر مي كني اوپونتيا ست؟
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Ronia 12/30/2009, 10:36

بله اوپونتیاست، مدلش با اوپونتیای من فرق داره، اما مطمئنم که این گیاه هم از خانواده ی اوپونتیاست.
اینجا چند مدل از این کاکتوس رو می شه دید.
من این کاکتوس رو خیلی دوست دارم عشق
در این لینک هم انواع CACTACEAE رو معرفی کرده که بعضی حاوی عکس و توضیح در رابطه با محل پیدایش گیاه ، درجه حرارت و نحوه نور دهی هستند.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 1/17/2010, 15:43

سلام چند وقتي بود نرسيدم به سايت سر بزنم
3هفته پيش بالا خره طلسم و شكستم و با وجود بارون و اينكه حتي ماشين هم نداشتم و پاي پياده ( با تاكسي) راهي كاخ سعد آبا شدم به عشق ديدن يه گلخانه پر از بنفشه آفريقايي.
گلخانه به همان هيجان انگيزي بود كه تصورشو مي كردم.معركه و غير قابل وصف.
دوتا بنفشه
كوچك خريدم و چون قصد داشتم خودم به گل نشستن و بزرگ شدنشونو ببينم كوچولو و بدون غنچه خريدمشون
نور اتاقم مناسب نبود براشون نور مصنوعي تهيه و طراحي كردم . اين اجراي نهايي كارمه اين فضا با كمترين هزينه و با يه مهتابي زير كابينتي 50 سانتي تهيه شده:
فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 1_74

فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 A2
فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 A3

فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 A4

فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 A5

اين كوچكترين بنفشه ام هست
فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 A7

اينم تصويرش از بالا

فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 A6

اينم بنفشه متوسطه عاشق برگاي كنگره ايش شدم كه خريدمش
فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 A9

تصويرش از بالا
فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 A8

حالا بنفشه ي قديمي خودم كه از وقتي نورش تا مين شده برگاش شروع به پررنگ شدن كردن و برگاي جديدش هرروز بزرگتر ميشه خاكشم عوض كردم و فقط منتظرم با گل دادن قافلگيرم كنه
فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 A10

اينم تصويرساكولنت گياه گوشتي منه كه از گاردن كاكتوسم ( از اوپونتيا) جدا كردمش چون به آب زيادي نياز داشت و با كاكتوس من سازگاري نداشت حالا حالش خيلي بهتره

فضاي سبز كوچك خانه ي ما - صفحة 2 A11

راستيييي من يوكا هامو قلمه زدم الان اون 2 يوكا به 5 قسمت تقسيم شدند يكي از يوكه ها كه توي خاكه 2 تا جوونه ي سبز و قشنگ زده و اون سه تايي كه توي آب هستند دارند ريشه هاي سفيد مي زنند. من ممنون آقا فرهاد و راهنمايي هاشون هستم
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف محمد 1/17/2010, 15:48

خیلی قشنگن.چجوری میشه کاکتوس رو قلمه زد؟.یکی از کاکتوسایه من از این گرد قلمبه ها 5 تا ازنی بچه کوچولوهاش کنرش خیلی وقته در اوده و نمیدونم میشه اونارو جدا کرد و یه کاکتوس دیگه داشت یا نه؟
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 1/17/2010, 16:05

آره مي شه فقط كافيه اونارو جدا كني و توي خاك بزاري اونوقت خيلي راحت زياد ميشن قلمه ي اين كاكتوس گردا خيلي راحته
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف محمد 1/17/2010, 16:16

لازم نیست بزارمشون تویه اب؟
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 1/18/2010, 01:40

پس سعدآباد گلخانه هم داره. من اردیبهشت امسال یک مهمان داشتم که رفتیم اونجا، یک قسمت توی فضای باز بود پر از گلهای بنفش ولی احتمالا بنفشه آفریقایی نبودند. ساراجان الان گل دارند که بشه رفت و دید؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 1/19/2010, 08:16

محمد جان سلام:
اگه عكس كاكتوس تونو بزاري بهتر مي تونم راهنمايي كنم.ولي اگه از همون نوعي باشه كه من داشتم من همون قلمبه هارو از گياه مادر جدا مي كردم و پاي همان گلدان كه گياه مادر بهش عادت داشت تا نصفه توي خاك مي كردمشون ميزان آبياري هم همون بود كه به گياه مادر مي دادم بعد از يكي دوهفته شروع به بزرگ شدن مي كردند و خودشون ازون جوونه هاي قلمبه مي زندندو اونقدر زود تكثير مي شدند كه همه ي گلدانها پر شده بود. بعد كه مي فهميدم گرفتند و ريشه زدند اونارو با يه بيلچه و مقداري از همون خاك در مي آوردم و به گلدان جديد منتقل مي كردم.به همين سادگي.
سمير عزيز سلام:
بله منم نمي دونستم آقا فرهاد لطف كردن و راهنمايي كردند. من خيلي سخت گلخانه هارو پيدا كردم.گلخانه ها دست بخش خصوصي هستند.بالاي قسمت كارگاه ها.كل كاخ منو گردوندن تا گلخانه هارو پيدا كردم.وارد كاخ كه شدين اول از روابط عمومي بپرسين.البته اون روز روابط عمومي لطف كردند و به من گفتند((نه امروز نيستند برو يه روز ديگه بيا))ولي من مسر شدم كه بابا من خودم تماس گرفتم گفتن هستند.خلاصه فهميدم روابط عمومي هم دقيق نمي دونه بعد باز با اسرار من لطف كردن تماس گرفت آدرس گرفت و راهنماييم كرد.
خلاصه گلخانه ها هميشه داير هستند و بنفشه ها پر گل بودند حتي روزاي تعطيل.
براي اينكه مثل من سردر گم نشين:
از درب كاخ كه وارد ميشين، دست راست روابط عموميه دست چپ يه جاده است(كناري ترين جاده دست چپ) اون جاده رو مستقيم بريد بالا مي رسيد به كارگاه هاي هنر هاي تجسمي و مجسمه سازي كارگاه هارو رد كنين مي رسين به يه مركز مخابرات فكر كنم كه سمت راست جاده است بازم برين بالا تا جاده خاكي بشه و به سمت راست مي پيچه اونجا مي رسيد به چند تا گلخانه-گلخانه بنفشه آفريقايي-گلخانه گل هاي آپارتماني و دو سه تا گلخانه ديگه.
اينم بگم من فكر مي كردم بايد وارد يه ساختمان بشم ولي گلخانه ها ساختمان نيستند.يه داربست كه روش مشما كشيدن مثل گلخانه هاي بزرگ و طبيعي.خيلي جالب بود.بيشتر از 100 مدل گياه بنفشه و بيش از 20 نوع گل بنفشه ديدم.همه سايزي بود.منكه لذت بردم و ارزش اون همه گشتن و پيدا كردن و داشت.
راستي اينم بگم قيمت بنفشه ها از 4 هزار تومان بود به بالا اونايي كه گل داشتند بالاي 8 تومان بودند.خاك مخصوص بنفشه هم 5 هزار تومان بود.
زمان خيلي دير شده بود و نرسيدم به گلخانه گياه هاي آپارتماني سر بزنم و لي دفعه ي ديگه حتما مي رم.
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة