گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

مدفوع لاک پشت برکه ای

+3
apb
لاکی
طناز
7 مشترك

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

مدفوع لاک پشت برکه ای - صفحة 2 Empty رد: مدفوع لاک پشت برکه ای

پست من طرف apb 9/7/2009, 07:27

طناز عزیز ، MDB یا همون متابولیک بون دیزیز که آقای دکتر لطف کردند و گفتند که باعث تغییر رنگ مدفوع می تونه بشه ، از کمبود UVB حاصل می شه ، علت یحث کردن ما روی آفتاب مستقیم که به لاک پشت هاتون بدون رد شدن از شیشه می رسه همینه ، چون اگه از شیشه رد شه ، UVBکافی نداره ، UVB برای سنتز ویتامین D که برای سنتز کلسیوم در بدن مهمه ، مورد نیاز است و کمبود کلسیوم هم موجب MDB می شه و لاون هم می تونه موجب تغییر رنگ مئفوع بشه. پس این که مدفوع لاک پشت شما تعییر رنگ داده ممکنه به علت کبود UVB در اثر نرسیدن اشعه کافی نور خورشید به اون لاشه. حالا متوحه شدید دلیل من بار یگفتن این موضوع که باید فلورسنت در طول روز بدون رد شدن اشعه اش از شیشه یا آب و به طور مستقیم باید له لاک پشت ها بتابه چیه!

راسش اولش رفتار شما رو که دیدم ، پیش خودم گفتم برای لاک پشت چه کسی دارم دل سوزی می کنم! ولی خب به علت کمک به حیواتان ، حتی اگه حرفم رو بهش توحه نکنید ، وظیفه ام می دونم که بهتون گوش زد کنم ، پذیرفتنش با خودتونه!

در ضمن اگه هفته ای یک سوم آب تراریومتون رو سیفون کنید و با آب از پسش مونده و کلر پریده تعویض کنید و از بیوفیلتر به همراه رغال اکتیو در اون استفاده کنید ، پس از طی سیکل کرین ، دیگه آکورایومتون بو نخواهد داد و همیشه تمیز می مونه!!!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

مدفوع لاک پشت برکه ای - صفحة 2 Empty رد: مدفوع لاک پشت برکه ای

پست من طرف طناز 9/7/2009, 09:10

یه چیزیو باید دوباره گوشزد کنم: من همون اول پرسیده بودم مدفوع یک لاک پشت برکه ای باید به طور معمول چه رنگی باشه؟ اگر سیاهه پس ما لاکی من از این نظر مشکلی نداره، اما راجع به شکلش چطور؟
مثل همیشه نیست. بیشتر راجع به این می خوام بدونم(البته اگر راجع به رنگش مشکلی نباشه)

آکواریوم ما(اگه بشه بهش گفت آکواریوم) به اون مجهزی که شما پرهام خان تصور می کنین نیست. یه محفظه شیشه ای یه همین. (فیلتر و بخاری و این جور چیزا نداره.)
ما هفته ای دو تا سه بار آبشون رو عوض می کنیم. بستگی داره غذاشون تو آب مونده باشه یا نه. آب رو هم میذاریم دو روز بمونه تا بی کلر بشه.

دوباره می پرسم چون متوجه نشدم:
اول اینکه این قدر روی مسئله نور آفتاب تاکید دارید و می فرمایید نرسیدنش موجب تغییر رنگ می شه پس این به این معنیه که رنگ مدفوع لاکیه من(سیاه) طبیعی نیست؟ پس باید چه رنگی باشه؟
دوم اینکه چرا مدفوعش اون شکلی شده که خدمتتون عرض کردم؟

با تشکر
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة