گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین

4 مشترك

عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین Empty عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین

پست من طرف Developer Programmer 9/4/2009, 07:39

سلام
یه مدتیه که دنبال تزئینات دست ساز آکواریوم و روش ساختشون هستم تا بتونم از اونها برای زیباتر شدن آکواریوم خودم ایده بگیرم.
در مدت زمان کمی که توی نت سرچ کردم. عکسهای جالبی پیدا کردم. که در زیر چند تاشون رو میذارم( این دکورها رو یه ایرانی! ظاهرا با یونولیت و سیمان ساخته)

عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین 93464251187524523876
عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین 26523553656641595460
عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین 73665693355071800501
عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین 03511437380392389039

دوستان لطفا عکسهای تزئینات داخلی آکواریوم خودشون رو هم آپلود کنن

اين مطلب آخرين بار توسط Afshin_Zavar در 11/21/2010, 11:40 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین Empty رد: عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین

پست من طرف spider 9/4/2009, 08:21

خیلی زیبا هستند
سیمان ضرر نداره؟
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین Empty رد: عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین

پست من طرف شیوا 9/4/2009, 09:49

لبخند این تزیینات معمولا پشت شیشه آکواریوم استفاده میشه و برای ساخت تزیینات داخلی حتما باید از چسب و نگ بی ضرر استفاده بشه!و مواد سازنده اش هم :
1-چسب

2- فوم یا ونولیت

3-کارد و کاتر

5- رنگ
!!! لبخند :m/:http://akvarum4you.blogfa.com/page/3.aspx
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 11/21/2010, 12:01

امروز در سایت راز بقا، مطلبی در خصوص نحوه تزئین و نور پردازی تانک دیدم، مطلب به نظرم اونقدر جالب اومد که دوست داشتم شما رو هم درش شریک کنم.(نویسنده:abbas torabiyan)

تكنيك ها ، ظرايف و وفوت و فن هاي هنر تزئين آكواريوم:

ايجاد يک شكل ، طرح يا تركيب كاملا متقارن يا داراي الگوي تقارن در تركيب يك منظره زير آبي در اكواريوم نه تنها خيلي زيبا نيست بلكه به سادگي ميتواند غير طبيعي بودن را به نظرمان بياورد. فرض كنيد خط كشي وسط خيابان يا جدول كشي پاركها كه منظره اي متقارن را به ذهن نزديك ميكند نميتواند حس زيبايي شناسي و دوست داشتن طبيعت را در ما ارضا كند يا برايمان خاطره انگيز حضورمان در طبيعت باشد .
در این نوع جانمایی عناصر طبيعي در خلق منظره زير آبي ، در نگاه اول دست ساز بودن منظره به ذهن میرسد.

عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین 58500432882426236694

اگر اکواریوم شما در وسط یک محوطه یا اتاق قرار ندارد یعنی اینکه نیازی نیست که از همه طرف دیده شود و اين يعني اينكه ، یک طرف ان که پشت آکواریوم محسوب میشود طبعا باید با یک پشت زمینه مناسب و در دسترس پوشیده یا پشتیبانی شود .برای پشت زمینه آکواریوم میتوان از مواد مختلفی که به صورت آماده در دسترس است استفاده کرد و یا به ساخت ان اقدام کرد.
در روشهایی ، برای ایجاد یک نمای پشت زمینه مناسب ، به ایجاد فضایی با ابعاد پشت آکواریوم درقسمت عقبي اکواریوم پرداخته و در ان به ایجاد طرح و بافت تزئینی متناسب با فضای داخل آکواریوم میپردازند که ضمن اينكه این امر به ما فضای در دسترس بیشتری برای ایحاد عمق و فعالیت در خارج اكواريوم میدهد ، ماهيها نيز ا ز دسترسي به عناصر تزئيني و دستكاري در امان ميمانند.

در بیشتر موارد از پوسترها یا اشیا تزئینی که به پشت آکواریوم وصل میشود برای پشت زمینه اکواریوم استفاده میشود.

انتخاب و نقش پشت زمینه در طراحی منظره زیر آبی در آکواریوم:

به طور طبیعی و در بیشتر موارد ، وقتی اکواریومی راه اندازی میشود این فکر و نیاز احساس میشود که باید در پشت اکواریوم منظره یا نما یا چیزی باشد که بتواند به زیبایی آکواریوم افزوده و مانع از دید منطقه پشت ان شود. چرا که ممکن است در پشت آکواریوم ، سیمها و اتصالات و لوله ها و یا حتی دیواری باشد که دیده شدن ان نه تنها زیبا نیست بلکه سبب زشتی ترکیب محیط داخل آکواریوم و نمای ان میشود.
عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین 43667662381047743712

انتخاب بستر مناسب براي طراحي منظره زير آبي در آكواريوم :

بستر مناسب براي منظره زير آبي بايد خصوصيات مناسبي از قبيل رنگ ، اندازه ذرات بافت ، شكل بافت ، و تناسب براي رشد و نمو گياهان آبزي يا نگهداري ساير اجزاي طبيعي را در خود داشته باشد.

عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین 10890842777257413550

انتخاب زمينه اي از بافت و رنگ متفاوت در انتخاب بستر در طرح ميتواند ضمن ايجاد عمق و حجم مناسب به ايجاد جلوه هاي بصري دلفريب بيانجامد.

عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین 43483386884564536265
تفاوت رنگ و بافت در بستر و طراحي مناسب جانمايي اجزا در آن ميتواند نمايي از ساحل يا برداشتي از يك رود يا دشت يا مناظر بسياري را در ذهن ما مجسم كرده و برايمان جذاب باشد.
عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین 23282716610045155789

انتخاب رنگ بستر اهميت زيادي در موفقيت طراحي منظره زير آبي در آكواريوم دارد . به عنوان مثال اگر از بستري با رنگ صورتي يا آبي يا سبز استفاده شود بعيد به نظر ميرسد كه بتوان بافت و نمايي طبيعي را در تانك ايجاد كرد .
عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین 70226324240994552431
رنگهاي بستر قهوه اي ، خاكستري يا مشكي با طرحهاي بيشتري سازگار بوده و زمينه طبيعي تر را در طراحي منظره زير آبي در آكواريوم ايجاد ميكند .عکسهای تزئینات دست ساز تانک خودتون رو اینجا بذازین 14156092453959225802
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/21/2010, 12:34

آقای افشین مطلب خوبی را انتخاب کردید. من مدتی است که به فروشگاههای آکواریومی مختلف سر می زنم و در پی تزئینات برای تانک هام هستم ولی هنوز نتوانستم یک یا چند تزئین زیبا را پیدا کنم. در مورد خرید چوب و مناسب بودن آن برای ماهی هام (گوپی و مولی) تردید دارم و همچنین در مورد ابعاد، نوع و جنس ترئینات مناسب برای تانک گلدفیشهام نیز به نظری نرسیدم. (آکواریوم ماهیان من)
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 11/21/2010, 15:57

دقت کن مهندس همه جا از Drift Wood یا همون کنده چوب استفاده میکنن. این چوب به خاطر سنگینی که داره همیشه ته آب می مونه. علاوه بر اون به خاطر شاخه شاخه بودنش جلوه عجیبی به تانک میده... حالا اگه هرکس از چوب استفاده کرده، شن رو همرنگ با اون انتخاب کرده و یه پس زمینه تاریک، با نور سفید یا آبی که از بالا میتابه، واقعا زیباش میکنه

مشکلی که هست اینه که گیاه واسه رشد و زیبایی نیاز به کود و CO2 داره و دمای خاصی رو می طلبه... که همه اینها قیمت تمام شده رو بالا می بره. ماشالا قیمت کنده ها هم کم از قیمت کل تانک نداره!

Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة