گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

انواع غذاهای لاکپشتی

+16
naziii
Ronia
avishan
شرزاد
keivan1983
Dr. Iman Memarian
Foad
rain
medusa
turtle_lover
محیا
لاکی
apb
Koosha_Raisi
maryam.m
Ali
20 مشترك

صفحه 3 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3

انواع غذاهای لاکپشتی - صفحة 3 Empty رد: انواع غذاهای لاکپشتی

پست من طرف شرزاد 6/29/2009, 14:15

من می خواستم در مورد مارک غذای JBL بدونم.کسی اطلاعاتی داره؟اکواریوم نزدیکه ما از این مارک غذا میاره و انواع ویتامینهاش رو هم داره.میگه ساخته آلمان و خیلی تبلیغ می کنه.قیمتاش هم به نسبت اندازه غذا تقریبا بیشتره.اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون می شم.
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف شرزاد 6/30/2009, 13:01

کسی اطلاعات نداشت؟ سوال
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف avishan 7/11/2009, 08:32

1نکته ای هست راجع به لاک پشت ها که فکر کنم تگه بگم بد نباشه ضمن اینکه میشه به سنگدلی! من هم پی برد!
به مدت 4 سال 2تا لاک پشت برکه ای داشتم که از نوزادی پیش من بودن و اونا رو واسم از نور آورده ودن و من تا اون روز حتی نمی دونستم لاک پشت ها نوع های مختلفی دارن!
نه از خونه و محیط نگهداریشون چیزی میدونستم و نه از نیاز به نور آفتاب و شبیه سازیش!
با خیار و پنیر و گوشت قرمز و مرغ و نان و میگو ی غذای ماهی های گیاه خوار و پلت ماهی گوشت خوار لاک پشت های من بزرگ وبهتر بگم بسیار بزرگ!شدن بودن حتی 1ذره مشکل بدون اینکه نور آفتاب بهشون بخوره و بدون اینکه غذای خاصی خورده باشن لاکشون کاملا سفت شده بود که اگر کسی خواست میتونم عکسشون رو از نوزادی تا 23سالگیشون واستون بزارم ضمن اینکه چون وقتش نبود نتونستم دیگه ازشون نگهداری کنم!پس این همه همهمه واسه چیه؟به من گفتن مطالب این سایت رو بخوونم واسه اطلاعات بیشتر واسه لاک پشت کوچولویه گوش قرمزم ولی جالب اینه که اینجا پر از تناقضه!یه جا گفته شده میگو بدید یه جا گفتن ندید!اونم از اون همه بحث راجع به تراریوم!!!!رفاه یه چیز نسبیه!هم واسه آدما هم واسه حیوونا!نمی دونم چی بگم!فقط خواستم بگم مطالبی که اینجا میخوونم و چیزایی که خودم بهشون رسیدم هم جالبن هم متناقض!!! :m/: عاشق لاک پشت
avishan
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Ronia 7/11/2009, 09:35

ببین دوست عزیز
نکته ی اول اینه که میزان تحمل هر انسان نسبت به بیماری های گوناگون فرق می کنه میزان مقاومت یک لاک پشت هم با لاک پشت های هم اندازه ی خودش کاملاً متفاوته. گفتی شما به لاک پشتت پنیر میدادی، می دونی که پنیر از شیر گرفته می شه و شیر منبع غذایی کاملی از کلسیم هست با این وجود استفاده از پنیر مضر هم هست چون گاهی تغذیه ی انسان و حیوان متفاوتتد، مثلاً شما برای دریافت کلسیم شیر می خوری ولی کف دریا نمی خوری اگه یکی دوبار بخوری ممکنه اتفاقی نیافته و کلسیم هم دریافت کنی ولی بعد ها قطعاً معده تون نمی تونه کف دریا رو تحمل کنه! (بسته به اینکه چقدر طاقت داشته باشین) همونطور لاک پشت که درست برعکس شماست و اگه به جای کف دریا شیر بخوره براش مشکل پیش میاد. و گفتین که خیار بهش می دادین میدونید خیار حاوی مکمل های کلسیمی است؟ مکمل های کلسیمی در جذب بهتر و سریعتر مواد کلسیم دار ایفای نقش می کنن. و فرمودین گوشت هم می دادین گوشت ها منبع پروتئین هستند و غذاهایی که میدادین اصلاً پروتئین نداشتند پس با خوردن گوشت آنقدر پروتئین دریافت نکردند که براشون مشکل ساز بشه.( من استفاده کردن از گوشت رو هرگز توصیه نمی کنم) همه اینها دلایل علمی گسترده ای دارند میبینین چقدر تنوع غذایی برای لاکی تون به کار گرفتین؟ بخش عظیمی از غذاها برای لاک پشتتون ضرر داشتند ولی حداقل اصل تنوع رو به کار برده بودین. به عقیده ی من با به کار گیری اصول علم موفقیت بیشتری خواهیم داشت تا با پیش رفتن با سنت ها.
و نکته ی دوم اینکه مشکل اینجاست که لاک پشت ها صدا ندارند و نمی تونن بگن که جاییشون درد می کنه یا نه و این باعث می شه ما متاسفانه خیلی دیر متوجه بیماریشون بشیم.
هیچ چیزی اینجا متناقض نیست و همه چیز مبرهنه دوست من! با دقت و تامل بیشتری فروم رو مطالعه بفرمایین هر کس فقط نظرشو گفته ولی حقیقت ها رو نقض نکرده.
در رابطه با میگو اگر تغذیه ای که برای لاک پشتتون به کار می برین سرشار از کلسیم و مواد غذایی طبیعی مثل ماهی و سبزیجاتی چون کاهو هست کف دریا استفاده می کنه UVB مورد نیاز رو دریافت می کنه پس با خیال راحت می تونین هفته ای 2 یا 3 بار از میگو هم استفاده کنین اما اگر تغذیه لاکی شامل انبوهی از این غذاهای مفید نیست هفته ای یکبار استفاده از میگو هم ضرر داره چون موجب دفع کلسیم می شه و فقط برای کسانی می تونه کاربرد جدی داشته باشه که لاک پشتشون اصلاً غذا نمی خوره یا مدتیست می خواد غذا بخوره ولی می ترسه یا تو خوردن و نخوردن دودله یا مدت هاست چیزی نمی خوره و ممکنه خدای نکرده از گرسنگی تلف بشه و ...
حالا چرا؟ چون لاک پشت میگو رو دوست داره و ممکنه بخوره و همچنین کرم خونی منجمد رو. اما این غذاها مفید و برای استفاده همیشگی نیستند.
موفق باشید :\m/:
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف naziii 7/23/2009, 12:02

من هم مثل avishan تا قبل از پارسال که لاکی هامو بگیرم از لاکپشت هیچی نمیدونستم. ولی از همون روز اول سعی کردم همه چیو بدونم چون همیشه میگم که وقتی مسئولیت جون یه موجود رو به عهده میگیری باید وظیفه رو درست انجام بدی. این لاکپشت ها میتونستن تو طبیعت و یه جای زیبا زندگی کنن پس حداقل سعی کن تو همین یه وجب جای آکواریوم اگه خوشحال نیستن حداقل سالم باشن.
نظر ها مختلفه چون خیلی غذاها مضر هستند که مطمئنم تو این سایت در موردشون تناقضی وجود نداشته ولی خیلی غذاها بی خاصیت یا کم خاصیت هستند که دادن اونا به عنوان تنوع ایرادی نداره ولی زیادش بده و ممکنه نظرات مختلفی در این باره باشه.
naziii
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 7/23/2009, 12:53

من 2 تا لاکی خوشگل گوش قرمز یه دونه 3 ساله و یکی 1 ساله دارم که از پارسال دارمشون.
چند سوال از دوستان مطلع. من فردا پس فردا میخوام برم پلاسکو واسه لاکی هام غذا بخرم. این پلت ها انواع مختلف داره؟ من کدومشو بخرم خوبه؟ من تا حالا میگو و کاهو و هویج و لوفاک و گاهی میگو و ماهی خام واقعی بهشون میدادم. میگو خام براشون بده؟ ماهی کیلکا کنسرو که ماهی درسته ریز ولی کنسرو هستن چطور ؟ واسه مکمل و تنوع دیگه چی میشه براشون خرید؟

اين مطلب آخرين بار توسط N@zanin در 8/1/2009, 14:30 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Ronia 7/23/2009, 13:16

کیلکا شگ ماهی هست اگر اشتباه نکنم و برای استفاده حتماً باید سرش رو بزنید.
کنسرو ماهی یا ماهی تن هم بده. میگو پروتئین و فسفر داره، کم استفاده کنین. پلت ها انواع مختلف داره بله.
http://apb.blogfa.com
برای غذای لاک پشت همیشه اونی بهتره که نسبت کلسیم به فسفر بالا داشته باشه.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 7/23/2009, 18:03

مرسی رونیا جان چقدر تو ماهی :*

بچه ها کجا برم که پلت حتما داشته باشه و ارزون هم بده. پلاسکو دارن حتما یا برم ماهیران؟ و غیر پلت دیگه چی پیشنهاد میکنید؟ واسه غذای تنوعی کنار پلت.
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Koosha_Raisi 7/24/2009, 01:49

اگر امکان استفاده از ماهی دارای لاشه ی کامل (مولی و گوپی) رو دارید دیگر باید از خیر پلت و کف دریا بگذرید.
چون ماهی دارای لاشه ی کامل بهترین غذاست و جای منابع کلسیم و هر نوع پلتی رو میگیره.
اما اگر نمیتوانید ماهی دهید، از پلت ها و کف دریا استفاده کنید.

ماهی دارای لاشه ی کامل جای کف دریا و حتی جای بهترین و مرغوب ترین پلت هارو هم می گیره.

کلسیم رو از لاکپشت ها با خوردن غضروف ها تامین می کنند.

اما اگر لاکی تان بالای 1 سال است باید شروع کنید بهش سبزیجات بدهید.

ماهی جای همه ی غذاهای گوشتی رو میگیره.
جای کف دریارو هم همینطور ولی جای سبزیجات رو نمیگیره.
باید شروع کنید به لاکپشت بالای یک سال جعفری و کاهو بدهید.
این دو سبزی خیلی مهم اند.
بقیه ی سبزیجات باید کمتر استفاده شوند.
البته همیج هم خوبه.

اما یادتان باشد که کاهو هرچه سبز تر باشد، (هرچه رنگ سبز کاهو پر رنگ تر باشد) مواد مغذی و کلسیم آن بیشتر است.
البته ما انسان ها قسمت های کمرنگ را بیشتر دوست داریم ولی اون قسمت ها بیشتر آب دارند تا خاصیت!

کاهو می تونه به کف دریا کمک کنه. میتونه یه منبع کلسیم فرعی باشه.

موفق باشید.

امیدورم کامل جواب داده باشم.

در مورد پلت ها هم می توانید به وبلاگ تراریوم apb.blogfa.com مراجعه کنید.
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف babooshka 9/24/2009, 13:43

سلام
من براي ما هي هام پلت آرتميا محصول ماهيران گرفتم كه روش نوشته جايگزين آرتمياي زنده و فريز شده ست
مي خواستم بدونم آيا اين براي لاك پشت به عنوان غذاي ككي مناسبه يا نه
با سپاس
babooshka
babooshka
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 9/24/2009, 18:10

به مقدار خیلی کم خوبه ، ولی نباید به هیچ وجه زیاد استفاده بشه!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Foad 9/24/2009, 18:35

به نظر من ریسک نکنید و اصلا استفاده نکنین ازش. چون فقط در رژیمهای کنترل شده و به مقدار خیلی کمک یکبار در ماه می توان استفاده کرده به نظر با توجه به رژیمهای غذایی ناقص ما بهتر است استفاده نشود.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف jigili 10/4/2009, 17:57

http://mohandes-register.persiangig.com/Kambiz%20va%20kati/DSC01097.JPG
این غذا واسشون خوبه؟
کرم خشک شده بدم یا نه بالاخره؟در ضمن هنوز 1 بند انگشتن لاکپشتام...
jigili
jigili
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 10/4/2009, 18:21

کرم به هیچ عنوان ندهید. غذایی که عکس آن را گذاشته اید همین طور که روی آن نوشته شده است برای طوطی ماهی قرمز است و برای لاک پشت مناسب نمی باشد. غذای مخصوص لاک پشت را تهیه کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف jigili 11/8/2009, 02:03

یه سوال میدونم جوابش نه ولی باز هم میپرسم.این کرم های قالبی فریز شده هم نباید داد؟
jigili
jigili
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Ronia 11/8/2009, 04:46

کرم خونی یخ زده منظورتون هست؟ ندین بهتره چون ارزش غذایی نداره و فقط در مواقع خاص و برای ایجاد اشتها در لاک پشت ها کاربرد داره و علاوه بر آلوده کردن زیاد آب، بعضی از دوستان معتقدند که عامل بیماری لاک پشتشون هم بوده.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف jigili 11/8/2009, 09:01

بله رونیا جان.
ممنون از راهنمایتت...
jigili
jigili
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف TARA 12/5/2009, 07:38

كمك كمك كمك من لاك پشتم يكماهه كه غذا نمي خوره همش خوابه چي كار كنم
TARA
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Ronia 12/6/2009, 16:58

دنبال دلیلش باشید. تاپیک غذا نخوردن لاک پشت می تونه کمکتون کنه.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

صفحه 3 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة