گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

(مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند!

+13
Ronia
N@zanin
rain
محیا
mahsa
سارا س
مه لقا
Alireza
Sahra
محمد
لاکی
Foad
Dr. Iman Memarian
17 مشترك

صفحه 1 از 3 1, 2, 3  الصفحة التالية

(مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند! Empty (مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند!

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/25/2009, 07:24

آیا شستشو برای سگها و گربه ها مفید است و چه فواید و یا مشکلاتی دارد؟

به فردی که پاسخ کامل و صحیح را بدهد یک هامستر کوچولوی زیبا به همراه ویزیت رایگان مادام هامستر جایزه داده می شود (البته در صورتی که شرایط نگهداری را داشته باشید)

با درورد

دکتر ایمان معماریان
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

(مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند! Empty رد: (مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند!

پست من طرف Foad 8/25/2009, 08:47

دکتر فکر کنم من جواب را می دانم ، مناسب نیست بخاطر غدد چربی پوستشون است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

(مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند! Empty رد: (مسابقه و جایزه)سگها و گربه های خانگی نیاز به شستشو دارند!

پست من طرف لاکی 8/25/2009, 10:36

شستشوی بیش ازحد باعث کم شدن چربی های طبیعی سطح پوست شده وپوست حالت خشکی وخشنی بخود می گیرد وشفافیت ودرخشندگی موها کمترمی شود
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/25/2009, 11:02

مسابقه کماکان ادامه دارد متفکر:
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/25/2009, 11:07

لاکی جان کامل نخوندیا :m/: مشکلات :حمام کردنبیش از حد باعث کم شدن چربی های سطح پوست شده و حالت خشک و خشنی به پوست میدهدو شفافیت موها کمتر میشود ودچار ریزش مو و خارش پوس ت بدن سگ میشود
ایاشست وشو برای سگها و گربه ها مفید است:مفید است ولی در صورتی که سگ یا گربه واقعا کثیف شده باشد ویا بوی بدی بدهد و نیاز به حمام است

اين مطلب آخرين بار توسط محمد در 8/25/2009, 12:38 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 8/25/2009, 11:32

آقای دکتر شستشو با هر شامپو و آبی بده؟ مثلا شاید Ph آب یا شامپوی نامناسب زیادی اسیدی باشه و برای آنها بد باشه.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/25/2009, 12:54

صحرا جان حتما توضیح میدم (در آخر مسابقه). محمد جان مسابقه ادامه دارد (جواب کامل و درست بدون ایراد). اطفا رفرانس هم ذکر کنید (البته اگر امکانش وجود دارد)
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/25/2009, 15:20

ببخشید اقای دکتر رفرانس یعنی چی خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Alireza 8/25/2009, 15:31

یعنی اینکه بگی این مطلب رو از کجا آوردی . منبعت چیه.
Alireza
Alireza
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/25/2009, 15:34

محمد جان یعنی اینها را از کجا برداشتی lol!
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/25/2009, 15:55

ببخشید دکتر جان منبعشو گم کردم خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مه لقا 8/25/2009, 16:47

آقای دکتر من فکر میکنم پوست بدن سگ و گربه ها احتمالا خاصیت اسیدی دارند و وقتی ما با مواد شوینده مثل شامپوها و یا صابون بدن اونها رو می شوریم باعث میشه تا PH پوست بدن اونها فرق بکنه
چون مواد شوینده اغلب خاصیت قلیایی دارند و شرایط رشد باکتری ها و قارچها رو محیا میکنه. لبخند
و من احتمال میدم که بهتره درصورت شستشوی مداوم فقط از آب خالص استفاده کنیم
مه لقا
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/26/2009, 08:42

ایا شست و شو برای سگها و گربه ها مفید است: سوالمفید است ولی در صورتی که سگ یا گربه واقعا کثیف شده باشد وبوی بدی بدهد ونیاز به حمام باشد.در سگهایی که رد خانه هستن این کار باید ماهی یک بار انجام شودو سگ های که در باغ ها و...هستن سالی 4تا5بار کافی است و در این مورد باید ازشامپو های مخصوص شست و شوی سگ استفاده کردو بعد از حمام با استفاده از برس های که موهای پلاستیکی یا فلزی برای برس کشیدن سگ ها یا گربه ها هست و باید بعد از حمام با استفاده از برس موهارا برس کشید تا کثیفی ها یا اشغال های لای مو ها خارج بشه.

فواید:حمام کردن سگ ها باعث میشود تا کنه ها.شپش ها.انگل ها سگ از بین برود وباعث لطافت و تمیزی پوست و مو شود.وبرای از بین بردن کنه ها میتوان از قطرهای مخصوص استفاده کرد و ماهی یکبار یک قطره در روی گردن سگ چکاند یا همان طور که اقای دکتر گفت از قلاده های ضد کنه و شپشو.....استفاده کرد.

مشکلات:حمام کردن زیاد باعث کم شدن چربی های سطح پوست شده و حالت خشک و خشنی به مو ها بدهد و سگ را دچار ریزش مو یا خارش پوست میشود. خیلی خوشحال دکتر درست گفتم دیگه.منبعش از سایتwww.hoghooghe-heivanat.comدکتر دیگه اطلاعاتی نیست هرچی گشتم تو همه سایتا یه چیز مثل هم بود.هامستره حالش خوبه خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف سارا س 8/26/2009, 10:35

دکتر میشه یه ذره هم وقت بدین دارم تحقیق مفصلی میکنم .

فکر کنم همستر و من ببرم اشاره
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahsa 8/26/2009, 13:08

من مطمئنم رونیا میبره.حالا میبینین اشاره
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/26/2009, 13:14

رونیا میبره.اما من ندیدم رونیا اینجا به سوال جواب بده که بخاد ببره متفکر:
ساراس جان اینجور که شما گفتین داری تحقیق میکنی فکر کنم باید بی خیاله همستر شم ناراحت اگه بردیش ازش خوب مراقبت کن گریه گریه
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف سارا س 8/26/2009, 13:45

در مورد شستشو باید بگم گربه ها تقریبا نیازی به شستشو ندارند چون اونها تقریبا به طورمرتب خودشون رو تمیز میکنند و تقریبا ده درصد از زمان خودشون رو مشغول لیس خودشون هستند و زبان زبرشون مثل یک شونه موهایی رو که ریخته تمیز شونه میکنه. به طوری که گاها این موها توی شکمشون جمع میشه و توپی مو تشکیل میده و اونها رو دچارمشکل میکنه. البته اگه اصرار داشته باشی که بشوری، مثلا اتفاقی افتاده باشه ( مثلا افتاده باشه تو دیگ آبگوشت!) یا گربه سفیدی که دو شب تو موتورخونه خوابیده باشه ، یا مثلا کنی که داره بو میده یا نه ... مهمونی داری و میخوای پیشی کوچولت حسابی تر و تمیز باشه، خوب میتونی بشوریش ولی چند ماه یک بار بیشتر توصیه نمیشه. از طرفی هم گربه سانانمیونه خوبی با آب ندارند

در ضمن گاها گربه های پیر انرژی و حوصله کافی برای تمیز کردن خودشون ندارند این هم از مواقعی هست که باید به کمکشون رفت. البته در این مورد شونه زدن خیلی مهمتر هست و گاها حوله مرطوب کافی هست.
در مورد سگها موضوع کمی فرق میکنه. البته کمی! با توجه به اینکه سگها برخلاف آدمها غدد عرقی ندارند اینطوری نیست که در عرض یک روز عرق تمام بدنشون رو بگیره لازم باشه خودشون رو بشورند. اما به اندازه گربه ها به خودشون نمیرسند. برای همین بهتر هست هر چند وقت یک بار سگها رو حمومشون کرد. و باز هم شونه کردن مرتب موها بهمراتب مهمتر از حموم کردنه و اگه مرتب شونه نشند، بعد از مدتی تبدیل میشن به یک گلولهو بعدها حتی کوتاه کردن و مرتب کردن مو هم براشون سختمیشه، حتی بعد از شستشو .
پس اگه یک جواب کلی بخوام بدم در مورد گربه جواب منفی هست مگر اینکه اجباری در کار باشه. ولی در مورد سگ مثبت هست که البته این به معنای این نیست که این بدبخت ها هر دو روز یک بار بذاری تو لگن و بیوفتی به جونشون. اگه مرتب شونه شون کنی هر دوسه ماه یک بار کافی هست .
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف سارا س 8/26/2009, 13:48

چشم محمد جان من به حیواناتم بیشتر از خودم میرسم همه از این جهت خیالش راحت باشه
عاشق لاک پشت
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/26/2009, 13:57

تحقیقتون همین بودساراس جان. من خوب از همستره نگهداری کن ولی نکفتم به خودت نرس خیلی خوشحال هم به خودت برس هم به همستر البته اگه بردی که فعلا خبری از دکتر نیست متفکر:
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/26/2009, 14:20

محمد جان از اون جا نيست منم منبعمو ميگم يكم وقت بده

http://www.daneshju.ir/forum/f431/t19650.html
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/26/2009, 14:26

حمام کردن واقدامات آرایشی

پاسخ مشخصی درمورد این سوال که چندوقت یکبارباید یک سگ را حمام کرد وجود ندارد. سگی که کثیف است وبومی دهد نیازبه حمام دارد ولی کثیفی جزئی را می توان پس ازخشک شدن بوسیله برس زدن برطرف کرد. اکثرسگها به حمام بیشتری درفصل تابستان نیازدارند. برخی ازسگها نیازبه حمام ماهانه وبعضی بیشترازاین نیازدارند اما شستشوی بیش ازحد باعث کم شدن چربی های طبیعی سطح پوست شده وپوست حالت خشکی وخشنی بخود می گیرد وشفافیت ودرخشندگی موها کمترمی شود.همیشه قبل ازحمام کردن سگ آنرا بخوبی تیمارنمایید وگرنه باعث تشکیل توده ها وگره های بیشتری خواهید شد. هرگزازپاک کننده های قوی یا صابون های قلیایی قوی استفاده نکنید زیرا پوست سگها حساس است. شما می توانید ازشامپوهای مخصوص سگ یا شامپوی بچه استفاده کنید. آب مورد استفاده باید ولرم باشد. شما می توانید ازوان حمام خود نیزاستفاده کنید ولی باید آنرا بخوبی بشویید. وان حمام بچه برای شستشوی سگهای کوچک مفید می باشد. می توان ازشامپوی خشک نیزجهت تمیزکردن سریع سگها استفاده کرد اما جهت استفاده درسگهای کثیف مناسب نمی باشد.

روش حمام کردن

1- فردی را به عنوان کمک انتخاب کنید وازاو بخواهید تا حیوان را موقع شستشو محکم نگه دارد. قلاده حیوان را بازکنید وآنرا درداخل وان قراردهید. ازیک دوش دستی جهت پاشیدن آب روی پشت واطراف بدن حیوان استفاده کنید.

2- مقداری شامپو روی پشت حیوان بریزید وآنرا به همه جای بدن حیوان تا پائین پاها بمالید سپس سرحیوان را بشوئید. مراقب باشید که شامپو به داخل چشم سگ نرود. درهنگام شستشو سعی کنید ازپنبه یا پارچه کتانی که آن را بوسیله روغن های معدنی نظیرپارافین یا گلیسیرین آغشته گردیده درگوش استفاده کنید وآن را قبل ازاستحمام درداخل مجرای گوش حیوان قراردهید تا ازنفوذ آب به داخل مجرای گوش جلوگیری شود. وقتی سرسگ خیس می شود اغلب سگ سرخود را به اطراف تکان می دهد وآب را به اطراف پخش می کند.

3- حال حیوان را بطورکامل با آب بشوئید. ازسرشروع کنید به سمت عقب ادامه دهید. آب بدن حیوان را بخوبی خشک کنید. درتابستان دویدن حیوان درهوای آزاد وسپس برس زدن آن برای بسیاری ازسگها کفایت می کند اما سگهای موبلند باید با حوله خشک شوند.

4- درزمستان حیوان را باحوله بخوبی خشک کنید ودرجای گرم نگه دارید وگرنه حیوان سرما می خورد. می توانید ازسشوارهم برای خشک کردن حیوان استفاده کنید اما باید ابتدا حیوان را عادت دهید تا ازصدا وگرمای آن نترسد. سشواررا خیلی نزدیک بدن حیوان نگیرید.
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف سارا س 8/26/2009, 15:50

امیدوارم که ببرم که شاید برنده شم

محمد جون تو نگران من نباش من اگه وقت پیدا کنم به خودم هم می رسم

میشه بپرسم اهل کجایین؟ سوال

من اهل تبریز هستم و اسمم فقط سارا هست س نداره س بره شهرتمه (سجادی وند)
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/26/2009, 15:55

بچه ها ممنون از جواباتون.

چیزهای درستی در جوابها شما هست. ولی خیلی اشتباه دارند (متاسفانه ناراحت ) توصیه می کنم از رفرانسهای معتبر خارجی بهره ببرید و از خوندن مطالب به فارسی اجتناب کنید چون این همه غلط داره خیلی خوشحال

مسابقه ادامه دارد...

موفق باشید
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف سارا س 8/26/2009, 16:02

اقای دکتر من مطالب رو از پسر خالم که ایشون در امریکا دکترا گرفته و الان هم خودش دانپزشک پرسدم

یعنی اصلا درست نبود ناراحت ناراحت ناراحت گریه گریه

بعد از اون همه تحقیق اخرش...

ولی قول میدم من جواب سوال رو پیدا میکنممممممممم لبخند
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/26/2009, 16:20

گفتم که درست هم داشت و فعلا شما بهترین جواب را دادی ولی اشتباه هم زیاد داره

موفق باشید
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

صفحه 1 از 3 1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة