گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

لاك پشتم (كامبيز يا بقول مامانم نازنين)

+4
لاکی
Dr. Iman Memarian
Foad
kiana
8 مشترك

لاك پشتم (كامبيز يا بقول مامانم نازنين) Empty لاك پشتم (كامبيز يا بقول مامانم نازنين)

پست من طرف kiana 8/25/2009, 04:27

حدود بهار 1385 ، همكارم با اضطراب به من گفت: كه خانمش از تجريش يك لاك پشت خريده الان بيشتر از يك هفته هست كه هر چي بهش غذا مي ديم نمي خوره ،نمي دونيم باهاش چيكار كنيم.منم گفتم بيارش به من بده، با اينكه اصلاً تجربه اي در نگهداري از لاك پشت نداشتم. خلاصه اين كوچولو رو آوردم خونه و از اين بپرس و اون بپرس و جستجو در اينترنت اطلاعاتي از اين لاك پشت بدست آوردم. خلاصه بعد از چند روز اين لاكي شروع كرد به خوردن گوشت خام. من هنوز در تشخيص جنسيت ان ترديد دارم. حالا اين دو تا اسم داره يا بهش مي گيم كامبيز يا بقول مامانم، نازنين صداش مي كنه. به هر حال اين لاكي از مرگ نجات پدا كرد. هر از چند گاهي در گوشه و كنار كوچه و خيابان، جسد هاي لاك پشت هاي كوچك را مي بينم و چقدر غصه مي خورم كه اين كوچولو ها بعنوان اسباب بازي براي بچه ها خريداري مي شوند و چون هيچ گونه اطلاعي در رابطه با نگهداري از آنها ندارند يا مي اندازن بيرون از خانه يا لاك پشت بدبخت بعد از تحمل گرسنگي و كثيفي آب مي ميره.
دوستان عزيز در اين فروم، اگه ممكنه منو راهنمايي كنيد براي تشخيص جنسيت اين لاك پشت و اينكه من دوست دارم اونو از تنهايي در بيارم. راستي از لحاظ اندازه از اولي كه آوردمش خيلي بزرگتر شده. الان هم غذاي مخصوص لاك پشت و هم گوشت خام چرخ كرده مي خوره. آبش هم روزي يكبار عوض مي شه. عاشق خونش هم هست. تو تصوير مي بينيد.اگه كسي جفتي براي اون داره به من خبر بده.

http://www.freeimagehosting.net/uploads/0934f41d49.jpg

http://www.freeimagehosting.net/uploads/a6fe223982.jpg
kiana
kiana
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

لاك پشتم (كامبيز يا بقول مامانم نازنين) Empty رد: لاك پشتم (كامبيز يا بقول مامانم نازنين)

پست من طرف Foad 8/25/2009, 05:36

لطفا عکسهاتون کوچکتر و مطابق ابعاد فروم قرار دهید ( حداکثر 600 * 400 px ) قرار دهید. برای تشخیص جنیست لاک پشتتون از این مطلب استفاده کنید. گوشت چرخ کرده به هیچ عنوان غذای مناسبی برای لاک پشت نیست، برای تغذیه، بخش تغذیه مناسب لاک پشت را مطالعه کنید. تعویض مکرر آب هم توصیه نمی شود، تصویر تانک سایر اعضا را مشاهده کنید. اگر برای لاک پشتتون جفتی می خواهید ، به بخش واگذاری و سرپرستی لاک پشت مراجعه کنید. اطلاعات کاملتر و جزیی تر را می توانید در کتاب راهنمای نگهداری از لاک پشتها نیمه آبزی به دست آورید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

لاك پشتم (كامبيز يا بقول مامانم نازنين) Empty رد: لاك پشتم (كامبيز يا بقول مامانم نازنين)

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/25/2009, 07:35

کیانا جان مواظب باش با اطلاعات اشتباه و تغذیه و نگهداری نامناسب حالا که از مرگ نجاتش دادی باعث درد کشیدن و مرگ تدریجیش نشوی. باید خیلی سریع شرایط نگهداری و تغذیه ات را بهبود ببخشی در غیر این صورت مثل خیلی از صاحبان لاکپشتها ناخواسته در حقش ظلم کردی. اینها را به این دلیل گفتم چون می دانم که به حیوانات علاقه داری و سعی می کنی کمکشون کنی. در ضمن من امروز رفتم پناه گاه شما دیدم که اون سگ ماده و حامله کماکان حالش بده و دارو براش استفاده نشده و سگ جدیدی هم آنجا دیدم که امیدوار بودم چیزهایی که جمعه در مورد قرنطینه سگهای جدید گفته بودم رعایت بشود ولی... و فکر کنم بخشی از کارهای جمعه بی اثر شده ناراحت

موفق باشی
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 8/25/2009, 10:28

گوش قرمزه شاخ داشتم درمياوردم اون چيز بزرگه تو عكس اول چيه فروم را به دقت مطالعه كن
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/25/2009, 10:33

لاکی جان خونشه دگه نگران نباش اون یه کی لا پشترو نخورده lol!
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محیا 8/25/2009, 15:12

کیانا جان مراقب این امانت باش
جواب تمام سوالاتت اینجا هست...درست اومدی اشاره
کمی بیشتر مطالب اینجارو زیر و رو کن...حتما اطلاعات کافی پیدا میکنی لبخند
محیا
محیا
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 8/25/2009, 15:32

هر روز آبش را با آب 24 ساعت مانده ی کلر رفته عوض میکنین؟
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف enrique_bye 9/3/2009, 03:47

کیانای گلم خوش اومدی به فروم ما.
لاک ÷شت شما هم خیلی نازه و تعریفش رو از افسانه جون شنیدم .این همونه دیگه ... درسته؟
enrique_bye
enrique_bye
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف kiana 9/5/2009, 01:28

از محبت دوستان سپاسگزارم، من بلافاصله تغذيه لاك پشتم را تغيير دادم. خيلي نگرانش هستم. نكنه با دستاي خودم مرگ تدريجي شو فراهم كردهب اشم. اون زمان كه دنبال اين همه اطلاعات و كمك بدوم اصلاً نتوستم از اينترنت اطلاعاتي كسب كنم. من اوايل براش روزي دو تا برگ كاهوي تمييز و تازه مي گذاشتم ولي يكبار هم لب نزد. آبش رو هم بعد از ته نشين شدن كلر براش مي ريختم. تو فكر درست كردمن يك آكواريوم مناسب هم براش هستم.
kiana
kiana
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة