گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

درمان پای مجروح از مین يک فیل 3 تنی

+2
Dr. Iman Memarian
Foad
6 مشترك

درمان پای مجروح از مین يک فیل 3 تنی Empty درمان پای مجروح از مین يک فیل 3 تنی

پست من طرف Foad 8/18/2009, 17:30

این خبر را دوست داشتم و به نظرم به مطلب راهکارهایی برای جلوگیری از وضعیت بد حیوانات ارتباط دارد :

درمان پای مجروح از مین يک فیل 3 تنی Elephant_narenji_ir

خانم موتولا، يک فیل 3 تنی است که برای تحمل این وزن نیاز به داشتن پاهایی محکم و قوی دارد اما 10 سال پیش موتولا پايش را روی مینی که هدیه ای به جا مانده از دوران جنگ بود، گذاشت و دچار نقص عضو شد.

مراحل درمان آغاز شد؛ در اولین عمل جراحی این فیل 48 ساله تایلندی که در سال 2000 انجام شد مقدار داروی بیهوشی مورد استفاده برای او معادل با مقدار داروی بیهوشی برای 70 انسان بود که به عنوان يک رکورد در کتاب گينس به ثبت رسید.

شورای پزشکان برای حل مشکل این فيل بد شانس تشکیل شد تا اينکه تصميم بر آن شد که با کار گذاشتن یک پروتز مصنوعی در پای او شرايط ایستادن و قدم زدن را برای او هموارتر کنند.

با آنکه درمانهای متعدد از او يک فیل با لقب يک میلیون دلاری بر جای گذاشت اما خانم موتولا بالاخره توانست دوباره بر روی پاهای خود ايستاده و چند قدمی با پای مصنوعی خود قدم بزند. اين آزمون برای او و تیم پزشکان درمانی اش بزرگترین موفقيت محسوب شد.

واقعا لذت بخش است. وقتی که يک کمک پزشکی بتواند رنگ و بویی تازه به زندگی یک فيل 3 تنی ببخشد.

منبع خبر وبلاگ نارنجی
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

درمان پای مجروح از مین يک فیل 3 تنی Empty رد: درمان پای مجروح از مین يک فیل 3 تنی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/18/2009, 18:48

دست دامپزشکاش درد نکنه (می بخشید پارتی بازی کردم) :;;>:
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

درمان پای مجروح از مین يک فیل 3 تنی Empty رد: درمان پای مجروح از مین يک فیل 3 تنی

پست من طرف Saeid 8/18/2009, 19:02

واقعا دستشون درد نکنه ، فکر کنم ساختن یه پای مصنوعی که 3 تن و تحمل کنه کار سختیه خیلی خوشحال
Saeid
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/19/2009, 04:33

اخی فیل بیچاره تو این مدت چقدر سخت زندگی میکرده. راستی فیل تو جنگ چیکار میکنه؟ نکنه بجای تانک فیل میبردن متفکر: ولی مثل اینکه حالش خیلی خوبه و سرحاله لبخند
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 8/19/2009, 04:47

طفلکی.
چقدر من فیلها رو دوست دارم. حیوانات بسیار با احساسی هستند مثل آدما برای از دست دادن عزیزانشان گریه می کنند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahsa 8/19/2009, 07:03

چه جالب سمیر.واقعا گریه میکنن؟
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/19/2009, 10:26

لاک پشتا هم گریه میکنن؟ من تو یه فیلم دیده بودم که یه اسبه واسه صاحبش گریه میکرد. فیلمه خیلی دردناک بود وقتی میدیش میخواستی بزنی زیره گریه گریه
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة