گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

کنده شدن پوست از پای لاک پشت؟

+7
Dr. Iman Memarian
شرزاد
mahsa
لاکی
Koosha_Raisi
Foad
محمد
11 مشترك

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

کنده شدن پوست از پای لاک پشت؟ - صفحة 2 Empty رد: کنده شدن پوست از پای لاک پشت؟

پست من طرف محمد 8/4/2009, 03:59

شرزاد نظر خودشو داره شما هم نظر خودت. میشه انقدر بحث نکنین و نظراتتو نو به رخ هم نکشین. راستی در مورد پوست اندازی لاک پشتم در یکی از تاپیکا خوندم که دکتر گفته بود اگه پوست اندازی اصفه نیمه باشه ممکن عفونی باشه. لاک پشت منم فقط کمی از پوست پاش کنده شده بود. حالا چیکار کنم. اگه عفونت باشه چی. سوال ناراحت
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف apb 8/4/2009, 06:25

محمد جان اینها دعوا نیست ، ما داریم در این فروم با هم برای رسیدن به یه نتیحه خوی یحث می کنیم ، در مودر تعذیه باید بگم یکی از رازهای داستن لاک پست سالم ، تغذیه مناسب و متنوع است ، برای سلامتی لاک پشت از غذاهایی که بارها و بارها نام برده شده که مناسبند ، به صثورت متنوع استفاده کنید ، مه فقط پلت و نه فقط ماهی و نه فقط سبریحات ، همه با هم. موفق باشید!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/4/2009, 06:47

ببخشید ولی بحث شرزاد جان با لا کی طوری که بیشتر شبیه دعوا.من کمی با دقت بیشتر به لاک پشتم نگاه کردم ودیدم هنوز در حال پوستاندازیه. اقای دکتر گفته بودن پوست اندازی در 3 روز به پایان میرسه ولی برای لاک پشت من ادامه داره و بیشتر پاش پوست پوست شده؟
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 8/4/2009, 06:57

محمد جان

لاکی من هم همینطور هست. وقتی توی آب هست می بینم یک پوستهای شفافی دور گردن یا دستها و پاهاش هست. خیلی وقته. یک بار یادمه محمدفر گفتند که به خاطر دمای آب می تونه باشد و البته پوست اندازی طبیعیه. منتها لاکی من مدت زیادی است که اینجوری ولی چون سرحال است من کاری بهش ندارم تا ببرمش چک اپ.
مثلا وقتی میارمش تو ظرف غذاش که غذا بخوره بعد که بر می گردونم می بینم چند تکه کوچولوی پوست شفافش روی اب شناور شدند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 8/4/2009, 06:59

ما دعوا نداریم لاکی نظر خودش گفت منم احساس کردم اگه اطلاعات اشتباه در فروم باشه برای افراد تازه وارد یکم مشکل ایجاد می کنه.حرف من حرف آقای دکتر محمد جان.فکر می کنم که در مورد جون یک حیوان نظر شخصی خیلی مهم نباشه.... لبخند
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف samir 8/4/2009, 07:04

آقای محمد
ضمنا کیلکا برای لاک پشت خوب نیست یا باید سرش را جدا کنی. اصلا سرش را به لاک نده. این قضیه توی پست ماهی های زنده توسط دکتر معماریان بیان شده است.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/4/2009, 07:11

میشه کمی بیشتر در مورد پوست اندازیه لاک پشتم توجه کنید!
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 8/4/2009, 10:21

راستی وقتی رفتم تو اکواریومی باید بگم ماهی خوراک یا رود خانه ای دارید؟ بعد نباید بگم چه نوعی. زندشو چجوری باید نگه دارم . میشه توی یه ظرف خیلی کوچیک.
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 11/4/2009, 16:20

لاک پشت من یک گوش قرمز با طول لاک 6 الی 7 سانتی متر هست.

مشکل لاک پشت من پوست پوست شدن همیشگی بدنش هست. تقریبا از خرداد ماه به اینطرف همیشه از بدنش پوست آویزان بود. یک هفته پیش پوست اندازی اساسی داشت که قطع شد ولی باز امروز دیدم که به بدنش پوسته های ریز آویزان هست.

چند هفته ای می شه که برای خشکیش لامپ هالوژن گرفتم و باخشکیش آشتی کرده. خوشحال بودم دیگه پوست پوست نمیشه، اما متاسفانه...

غذاش 99 درصد ماهی خوراک است. می تونه بخاطر نخوردن کف دریا باشه؟ از وقتی بهش ماهی می دم دیگه کمتر حوصله دادن کف دریا رو بهش دارم.

فقط یک نکته الان که داشتم توی فروم جستجو می کردم به یک نکته برخوردم که دمای زیاد آب ممکنه باعثه پوست اندازی بشه.

من یک بخاری از اینایی که عقربه تنظیم دما روش داره توی آبم گذاشتم و چون قبلا دستی حس کردم آب از دمای 23 یا 24 درجه سردتر هست، بردم نزدیک 30، چون به نظرم دمای نشانگر بخاری تنظیم نیست، نکنه پوست اندازیش بخاطر دمای آب باشه؟

لطفا کمک کنید.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/5/2009, 02:41

در این مورد نظرتون را جلب می کنم به صفجه 107 کتاب لاک پشتها که در آن در مورد پوست اندازی یا Shedding بحث شده است. در مورد بخاری ها، نمی توان به درجه روی خود بخاری اعتماد کرد، در این حالت برای کنترل دما بهتر است از یک دماسنج ترجیحا دیجیتال استفاده کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Ronia 11/5/2009, 07:23

می تونه بخاطر نخوردن کف دریا باشه؟
نه شما منبع بهتری از کلسیم و ویتامین ها رو در اختیار لاک پشتتون قرار می دید.
با تنظیم بخاری روی دمای نزدیک به 30 درجه، فکر می کنم دمای آب کمی بالا باشه.
و چون قبلا دستی حس کردم آب از دمای...
حس دست کاملاً اشتباه عمل می کنه اگه شما دستتون گرم باشه وقتی به آب ولرم دست بزنین احساس می کنید آب خیلی سرده! و برعکس وقتی دستتون سرد باشه، دمای آب 23 درجه هم به نظر گرم میاد.
توضیحات آقای دکتر رو در تاپیک پوست پوست شدن مطالعه کنید.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 11/5/2009, 15:03

ممنون رونیای عزیز

آن تاپیک رو هم خوندم. شاید نباید عجله کرد. به قول دکتر معماریان این موارد به ارامی برطرف می شن.

هالوژن باعث شد که پوست اندازی اصلیش خیلی زود ظرف چند روز برطرف شه برخلاف دفعه قبل. اما این پوسته های ریز مداوم نیز امیدوارم که برطرف شن.

فعلا یک هفته دیگه بهش وقت می دم ببینم برطرف می شن یا نه چون خیلی هم روی خشکیش میاد شاید خودشم فهمیده به آفتاب گرفتن و خشک کردن بدنش نیاز داره.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة