گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

دادن آنتی بیوتیک با سرنگ انسولین

+10
White Tiger
طناز
Dr. Iman Memarian
Alireza
Ronia
pareparvaz51
شرزاد
mahsa
Koosha_Raisi
sin1985
14 مشترك

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

دادن آنتی بیوتیک با سرنگ انسولین - صفحة 2 Empty رد: دادن آنتی بیوتیک با سرنگ انسولین

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/28/2009, 13:36

کم کم جذب می شود و چون آنتی بیوتیک است باعث پنومونی اشتنشاقی نیز نمی شود.

امیدوارم خوب بشن :[-o<:
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

دادن آنتی بیوتیک با سرنگ انسولین - صفحة 2 Empty رد: دادن آنتی بیوتیک با سرنگ انسولین

پست من طرف sin1985 8/28/2009, 14:12

به پاش تزریق کنین. راحت تره.
sin1985
sin1985
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/28/2009, 14:22

چی را؟ این دارو خوراکی سوال
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahsa 8/28/2009, 14:50

برای سر سرنگ میتونین سرنگ معمولی رو حتی باقیچی ببرین و بزنین به سر سرنگ انسولین
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 8/28/2009, 16:17

ممنون از توجه و پاسخ شما . روبرتا لاک پشت سبز هم مثل من از جناب دكتر و دوستان خوبي كه انقدر توجه نشون ميدند تشكر ميكنه . :[-o<: :;;>:
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف طناز 10/25/2009, 09:44

من همه نوع سوزنی رو امتحان کردم. دارو رد نمی شه.
دقیقا نمی دونم مایع باید با فشار به داخل دهن ریخته بشه یا فقط منظور اینه که یه قطره به اندازه باشه تا خودش کم کم وارد دهن بشه؟
اگه باید با فشار باشه که نمیشه چون سرنگ گیر می کنه. من حتی یه کم آب هم قاطیش کردم که مثلا راحتتر رد بشه.
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 10/25/2009, 09:56

دوست عزیز دارو به هیچ عنوان نباید با فشار وارد دهان لاکپشت بشود. قطره قطره و بسیار کم. کار وقت گیر وسختی است. البته برخی از دوستان این کار سخت را بارها و بارها با موفقیت اجام داده اند و با صبر و علاقه ای که به حیوان داشتند باعث بهبود لاکپشت شدند.

من از همه دوستان ممنونم
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 10/27/2009, 07:17

ميتونيد نوك تيز يك سرنگ انسولين رو سوهان بزنيد تا تيزيش گرفته بشه فقط مراقب باشيد سوراخ سرنگ از بين نره و وقتي اونو به پشت دستتون ميكشيد دست رو زخمي نكنه و لازم نيست سرنگ رو خم كنيد . اينطوري دارو كاملا" از سرنگ رد ميشه ميتونيد دارو رو با سرنگي كه درست كرديد روي منقار لاك پشت بزاريد و با سرنگي كه دكتر در اختيارتون قرار دادند به آرومي دهن لاك پشت رو باز كنيد من امتحان كردم جواب داد .
موفق باشد
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف طناز 10/27/2009, 11:39

خیلی ممنون پر پرواز. اما چه جوری دهن لاک پشت رو باز کنم؟
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف White Tiger 10/27/2009, 14:25

نمی خواد دهنش رو باز کنی منقار بالای لاکپشت روی منقار پائینی طوری قرار می گیره که کمی فاصله بینشون وجود داره. دارو رو باید قطره قطره تو این فاصله قرار بگیره.
White Tiger
White Tiger
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف طناز 10/27/2009, 17:51

ممنونم وایت تایگر
من همین کارو می کنم اما فکر نمی کنم حتی یه ذره شم بخوره
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف jigili 10/27/2009, 17:59

طناز جان مطمئی باش میخوره.من تست کردم.هر قطره 10 دیقثقه حداقل وقت میبره.مطمئن شو که لاکپشتت مشکل تنفسی نداره چون در اون صورت دارو رو پس میزنه و باید به صورت خیلی آرومتر بهش دارو بدی...
jigili
jigili
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف طناز 10/28/2009, 08:32

جیگیلی جان بعد از اینکه با سرنگ دارو رو ریختم لاک پشت رو باید برگردونم دیگه؟ یا اینکه همون طور نگه هش دارم؟
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Ronia 10/28/2009, 09:00

اصلاً تیو هیچ مرحله ای لازم نیست لاک پشت رو برگردونید. قطره رو بدین بعد لاک پشت رو بگذارینش روی سطح صاف تا بتونه خودش اونو قورت بده.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف طناز 10/31/2009, 15:08

مرسی Ronia
منم تا حالا همین کارو می کردم. اما با این اوصاف به شک افتادم که نکنه همه کارام غلط بوده تا حالا.
البته بازم اشاره کنم که من که ندیدم دارو رو بخوره. اما دوستان میگن حتما می خوره. از همگی ممنونم که توجه نشون دادین
طناز
طناز
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف laperla 3/17/2010, 07:22

من هر کاری می کنم از سوزن سرنگ هیچی بیرون نمی یاد حتی سرنگی که آقای دکتر معماریان هم دادن این مشکل داشت
نمی دونم چی کار کنم
یه سوال دیگه . از کجا بدونم که این قطره که بهش دادمو قورت داده یا نه؟
laperla
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف samir 3/17/2010, 12:34

laperla عزیز

احتمالا دکتر با همان سرنگی که به شما دادن، یک نمونه دارو به لاکی دادند، درسته؟
پس سرنگ نباید مشکلی داشته باشه. چون سرنگ انسولین است قطره خیلی ریزی از سرش میاد بیرون، دقت کنید. ضمن اینکه شاید هوا توی سرنگ باشه، اینقدر فشار بدید تا مایع بیاد بیرون. اگر مایع را داخل خودش بکشه پس باید بیرون هم بده دیگه.

نحوه دارو دادن خیلی مهمه که احتمالا دکتر به شما گفتند. از گوشه دهانش که یک شکاف هست دارو را بریزید اگر از دهانش نیاد بیرون یعنی قورت داده. منتها سریع تا دارو را داخل دهانش کردید بذاریدش روی زمین که داخل ریه اش نشه و آسپیره نکنه.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف laperla 3/17/2010, 14:37

samir خیلی ممنونم از راهنماییتون
فقط می خوام بدونم می تونم از سر سرنگ دیگه واسه سرنگ انسولین استفاده کنم، اصلا نمی تونم دارو بکشم، خیلی می ترسم نتونم . حال لاک پشت خیلی بده . با همه این کارا تازه ممکنه 50% زنده بمونه
خیلی خیلی نگرانم
laperla
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Ronia 3/17/2010, 16:09

laperla جان اگه با راهنمایی samir عزیز درست نشد سوزنش رو عوض کنین و بدین براتون سرش رو صاف ببرند یا اگه می تونین خودتون این کار رو انجام بدین. دقت کنین بیشتر از یک قطره دارو رو در هر بار استفاده نکنین! و اگه لازمه چند قطره بدید این کار رو با کمی فاصله انجام بدین
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف laperla 3/17/2010, 16:16

سر سوزن چه جوری می تونم صاف اش کنم؟
laperla
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف Ronia 3/17/2010, 16:19

توی کلینیک طوری سرش رو می زنند که جاییش تیزی نداشته باشه و دهان لاکپشت رو زخم نکنه اما دقیقاً نمی دونم با چه وسیله ای
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 3/17/2010, 16:57

دکتر معماریان با ناخنگیر سر سرنگ را صاف می کنند.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 3/18/2010, 07:06

مارال جان با من تماس بگیر سعی می کنم کمکت کنم
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف im_213 3/27/2010, 18:14

یه لاکی جدید کوچولو کمک می خواد
اصلا غذا نمی خوره خیلی ضعیف شده
این لاکی اصفهان و دسترسی به دامپزشک نداره اگه می تونید کمکش کنید
ممنون
im_213
im_213
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف samir 3/28/2010, 02:28

im_213 عزیز

با دکتر معماریان تماس بگیرید. اگر بتونند تلفنی راهنمایی می کنند وگرنه ایشان یک دامپزشک خوب در اصفهان به شما معرفی خواهند کرد.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة