گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

توجه: ممنوعیت فروش لاکپشت گوش قرمز!!!!!!!!!!!

+4
golparjoon
abtin3
zeez
farzad
8 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

خبر جدید توجه: ممنوعیت فروش لاکپشت گوش قرمز!!!!!!!!!!!

پست من طرف farzad 3/16/2012, 07:01

سلام.فکر ایجاد این پست زمانی به ذهنم رسید که برای خرید گوش قرمز به اکثر آکواریوم فروشی های تهران و کرج زنگ زدم(محصوصا شماره هایی که تو سایت داده بودین) ولی بلا استثنا هیچ کدوم نداشتن و وقتی دلیلشو خواستم همه گفتن که ممنوع شده!!!!!!! و اگه داشته باشن دست فروشا دارن!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حرف من اینه که:
1ـ آخه چرا لاکپشت هایی که به قول آقای فؤاد محبوب ترین پت های خزنده دنیا هستند در ایران به جای فروش در آکواریوم فروشی ها باید از تشت های دست فروش ها خریداری بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2ـ اینکه به نظر شما دلیل این ممنوع شدن چی هست؟
3ـ آیا این دلیل ها منطقیه که علاقعه مندان گوش قرمز از داشتن اون محروم بشن؟
(من بعد سه سال باز برگشتم به سایت میبینم که فعالیت اعضا کم شده پس خواهشن در بحث شرکت کنید)

اين مطلب آخرين بار توسط farzad در 3/16/2012, 17:53 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

خبر جدید رد: توجه: ممنوعیت فروش لاکپشت گوش قرمز!!!!!!!!!!!

پست من طرف zeez 3/16/2012, 07:46

راستش من پرس و جو کردم
یه سری می گفتن به دلیل ناراحتی پوستی که میارن
یه سری دیگه هم می گفتن به دلیل این که کسانی که خریداری می کنن بعد از مدتی که بزرگ می شن توی پارک ها یا ... ولشون می کنن که ماهی ها رو می خورن و آکوآ سیستم رو می گن به هم میریزه
و ...
این اطلاعات غلط یا درستی بود که دیگران یعنی کسانی که تقریبا وارد بودن گفتن
zeez
zeez
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/16/2012, 07:55

منم راجع به لطمه به اکوسیستم شنیدم اما احتمالا ضرری هست که به لاکپشت های برکه ایی میزنه نه ماهی ها! جون با توجه به اطلاعات این سایت گوش قرمز ها نباید در طبیعت ایران رها بشوند چون نسبت به برکه ای ها پرخاشگرهستند و غذا و محیط زندگی انها را اشغال میکنند و باعث به خطر افتادن لاکپشت های برکه ایی در ایران میشوند(خب پس تا حدی تقصیر ماست که وقتی اطلاعی راجع به حیوونی نداریم اون رو خریداری میکنیم و وقتی فهمیدیم نگهداریش سخته اونو رها میکنیم به امون خدا)
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف abtin3 3/16/2012, 13:49

کارخوبی کردن متاسفانه بعضی ها فکر می کنن اسباب بازی هستن و برای بچه هاشون برای بازی کردن می خرن که خیلی ها شون تلف می شن.
البته من چنتا اکواریوم فروشی تهران دیدم می فروشن.
abtin3
abtin3
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/16/2012, 14:03

abtin3 جان عزیز شما درست میگید. اما خب با ممنوع شدن و کم شدن فروش گوش قرمز در آکواریم فروشی ها اینطوری تر و خشک با هم میسوزند . حتی کسانی هم که کاملا از شرایط نگهداری این حیوون خانگی اگاه هستند هم برای خرید گوش قرمز ها به مشکل میخورند!!!!
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف golparjoon 3/16/2012, 15:52

سلام
لاکیای گوش قرمز آلوده به باکتری سالمونلا و آریزنا هستن که برای بچه ها اسهال شدید و تب و لرز و حالت تهوع و اسهال خونی ایجاد میکنه اگه بهشون دست بزنن و بعد دو یا سه روز مریض میشن. برای همین از بازار جمع شد . لاکی من مریض شد رفتم اداره دام پزشکی بهم گفتن ( با کمال تاسف براشون) بهتره بمیره یا بکشیش. واقعا بیرحمیه . این لاکیا خیلی بامزه هستن من خیلی دوسشون دارم .
golparjoon
golparjoon
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/16/2012, 17:15

سالمونلا: حدود 60 تا 90 در صد خزندگان سالمونلا را با خود حمل میکنن. پس چرا فقط گوش قرمز ها ممنوع شدن؟
(به نظر من باید مجوز فروش گوش قرمزها به آکواریم فروشی ها داده بشه تا ما شاهد فروش اونها به وسیله دست فروشها که اونها رو در شرایط بد بهداشتی نگهداری میکنند نباشیم)
همین دست فروشها که نزدیکای عید اونها رو به صورت قاچاق وارد میکنند و مانند اسباب بازی کنار خیابانها به فروش میرسونند سبب شده تا هر کودکی یا هر انسان بدون صلاحیتی صرفا جهت کنجکاوی اونها رو خریداری کنه و این یعنی هم لطمه به لاکپشت و هم افزایش درصد مبتلا شدن خودشون به بیماری .
و اینکه واقعا عجیبه!!!به جای درمان لاک پشتتون به شما گفتند از بین ببریش؟ سوال واقعا مسخرست! احتمالا از این افرادی هستند که سرسری فارق التحصیل شدند و با پارتی اومدن روی کا به خاطر همین راهی واسه درمانش نداشتند(به نظرم شما به جای سر و کله زدن با همچین افرادی لاکیتون رو پیش اقای دکتر معماریان می بردید)
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف abtin3 3/17/2012, 02:46

اگه شرایط نگهداری رو داری من شماره تلفن بدم چون تا چند روز پیش داشت .
abtin3
abtin3
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف golparjoon 3/17/2012, 03:28

من تهران نيستم كه لاكيمو ببرم پيش دكتر معماريان . دو هفتس هنور چشماش خوب نشده . كلي دارو هم استفاده كردم ولي بي تاثير بوده متاسفانه .
golparjoon
golparjoon
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/17/2012, 06:05

fariba خانم من کتاب نگهداری لاکپشت آقای فروهش فر رو گرفتم. در این کتاب تا حدودی راجع به بیماری ها هم توضیح داده شده. اگه میخوایید شما بگید لاکیتون دقیقا چه حالتایی پیدا کرده تا من از کتاب نگاه کنم ببینم راهی واسه درمان ذکر شده یا نه؟
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

خبر جدید توجه: ممنوعیت فروش لاکپشت گوش قرمز!!!!!!!!!!!

پست من طرف farzad 3/17/2012, 06:13

abtin3 نوشته است:اگه شرایط نگهداری رو داری من شماره تلفن بدم چون تا چند روز پیش داشت .

ممنون abtin3 عزیز. من بالاخره یکی گیر آوردم!!!

اين مطلب آخرين بار توسط farzad در 3/17/2012, 06:19 ، و در مجموع 3 بار ويرايش شده است.
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف golparjoon 3/17/2012, 06:25

farzad نوشته است:fariba خانم من کتاب نگهداری لاکپشت آقای فروهش فر رو گرفتم. در این کتاب تا حدودی راجع به بیماری ها هم توضیح داده شده. اگه میخوایید شما بگید لاکیتون دقیقا چه حالتایی پیدا کرده تا من از کتاب نگاه کنم ببینم راهی واسه درمان ذکر شده یا نه؟
لاكي من دو هفتس كه چشماش ورم كرده و عفونت كرده . بهش قطره كلوبيوتيك و بتامتازون يه هفته زدم خوب نشد .
الانم يه دكتر بهش پماد Alfasan داد. گفت احتمالا خوب نشه و موندگار باشه عفونش شايد چشمشو از بين برده باشه گریه گریه گریه گریه
golparjoon
golparjoon
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/17/2012, 06:52

چشمهای بسته یا ورم کرده:انواع مختلف آسیب ها یا عفونت ها میتواند باعث بسته شدن یا ورم کردن چشم لاکپشت شود . کم شدن آب بدن.ورم چرکی گوش.کلر و کلرین.خراش عفونت میکروبی.زخم.شرایط ضعیف آب و تغذیه ضعیف) از این گذشته عوامل پنهانی مانند کمبود ویتامین A و بیماری سوخت و ساز استخوان یا عفونت تنفسی باشد..
اگر بعد از تعویض آب چشمان خود را میمالد باید به وجود سطح زیاد کلر در آب پی برد!
درمان خانگی برای چشمان بسته شده می تواند ریختن مقدار کمی ویتامین A یا روغن جگر ماهی در داخل چشم باشد(میتوان از غذاهای طبیعی مثل هویج یا گوجه فرنگی یا مکملها در غذا استفاده کرد(مقدار زیاد ویتامین A نیز سمی است)
اگر رژیم غذایی لاکپشت صحیح است احتمال عفونت میکروبی وجود دارد و میتوان از پمادهای چشمی انسانی نیرز استفاده کرد (اما اما باید توجه داشت و از فروشنده سوال کرد که این داروی چشمی حاوی استرویید نباشد) این دارو را باید دو بار در روز استفاده کرد و بعد از استفاده لاکپشت را به مدت نیم ساعت در خشکی قرار داد و سپس به تانکی با آب تمیز منتقل کرد)لاذم بذکر است که استفاده از این پمادها زمانی هم که چشم لاکپشت به وسیله لاکپشت دیگه خراش داده بشه هم توصیه میشود!!
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف golparjoon 3/18/2012, 04:14

سلام آقاي فرزاد و ازتون ممنونم رز . دكتر بهش يه پماد داده فعلا اونو ميزنم ببينم چي ميشه .
golparjoon
golparjoon
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/18/2012, 13:34

خواهش میکنم فریبا خانم! دعا میکنم لاکیتون هرچه سریعتر خوب بشه.
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ساکورا 3/23/2012, 09:57

ولی خوب کاری کردن جمشون کردن چون اینجوری هرکی که واقعا در خودش میبینه میتونه نگه داری کنه میره دنبالش زمین ما

ولی منم که از دست فروش گرفتم که توجه: ممنوعیت فروش لاکپشت گوش قرمز!!!!!!!!!!! 139fs108574

اين مطلب آخرين بار توسط ساکورا در 3/24/2012, 03:55 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
ساکورا
ساکورا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/23/2012, 15:44

مهدی جان درست میگید شما!اگه فردی واقعا علاقه داشته باشه و اطلاعاتی در مورد نگهداریش هم داشته باشه هر طوری شده بالاخره گیر میاره!!!اینطوری دست افرادی که به طور تصادفی از کنار دست فروشا رد میشن و به قول معروف در یک نگاه عاشق میشن از گوش قرمزها کوتاه میشه!!!!! توجه: ممنوعیت فروش لاکپشت گوش قرمز!!!!!!!!!!! 953859
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف edrina 3/27/2012, 11:54

متاسفانه من این روزها اینقدر لاک پشت گوش قرمز توی دست فروشی ها دیدم که توی مغازه ها اصلا نیست
دم عیدی این بیچاره ها بازیچه میشن
شب قبل از عید هم کلی سمندر امپراطور توی دست فروشی ها دیدم که همه روی هم توی تنگ آب ریخته شدن بودن
و بدترین صحنه ای که دیدم یه دست فروش بود که چهار تا سمندر امپراطور رو توی یه چیزی مثل پیش دستی گذاشته بود به صورت اعداد 3 و 6 و 9 و 12 ساعت و روشون یه سلفون کشیده بود
این کارها و ممنوعیت ها هیچ کمکی نمیکنه باید آموزش درست و پایه ای در مورد این حیوانات زیبا داده بشه
edrina
edrina
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف ساکورا 3/27/2012, 15:59

اوضاع خودمون خوب نیس میخوای حیونا خوب باشه توجه: ممنوعیت فروش لاکپشت گوش قرمز!!!!!!!!!!! Just_Cuz_06 :

همه چیزم به نوا مونده انگشتر پا

اين مطلب آخرين بار توسط ساکورا در 3/28/2012, 06:18 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
ساکورا
ساکورا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/27/2012, 18:00

edrina و مهدی عزیز حرفای جفتتون کاملا درسته (‌ کاری از دست ما بر نمیاد جز تاسف)
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ساکورا 3/28/2012, 06:15

نه فرزاد جون ادرینا درس گفت باید خودمون شروع کنیم بیشتر در مورد این جانور سبز به مردم اطلاعات بدیم

رفته بودم تو یه آکواریومی دیدم صاحبش سه تا لاکی گوش قرمز بزرگگو گذاشته تو یه جای تاریک و سرد بدبختا خشکی درستیم نداشتن چه برسه به نور
حدود یه 10 تا بچه لاک پشتم ریخته بود تو یه کاسه از رو سر و کله هم بالا میرفتن

اون موقع من خودم هنوزز این انجمنو ندیده بودم درس نمیدونستم شرایط نگهداریشو از یارو پرسیدم غذاشون چیه گفت کاهو جلو خودمم یکی از ماهیاش مد (فک کنم ماهی قرمز بود ) انداخت جلو بچه لاکپشتا بدبخت اونائم نخوردن جالب خیلیم ادعا وارد بودن میکرد موندم چی بگم

خلاصه این وظیفه مائه که به بقیه شرایط نگهداریشو یاد بدیم حتی اگه واقعا دلسوزشونیم میتونیم یه راهنمای نگهداری کوچولو درس کنیم بدیم اکواریومیا چون اونائن که این لاکپشتا رو میفروشن و میتونن به مردم یاد بدن رز
ساکورا
ساکورا
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/28/2012, 18:45

اما مهدی جون این جماعت به هیج وجه دلسوز موجوداتی نیستن که میفروشن! که بخوان از من و تو اطلاعات بگیرن!!که اگه دلسوز بودن راجع به موجودی که میفروشن لااقل از اینترنت یه اطلاعات کوچیک میگرفتن که هم خودشون استفاده کنن هم به خریدارا توضیح بدن(که حتی اگه منبع اطلاعاتی وسیعتر هم بخوان کتاب آقای فروهش فر هم راجع به نگهداری لاکپشتا هست هم در تهران هم فروش به صورت اینترنتی)

من هم چند روز پیش تهران بودم خیابان نبرد رفتم آکواریوم فروشی با همچین وضعیتی که بیان کردید دیدم داره لاکپشت میفروشه. رفتم گفتم غذا لاکپشت میخوام تو یه بسته بندی که کار خودشم بود یه غذای عجیب غریب بم دا. با تعجب پرسیدم بسته بندی کارخانه ایی نداری؟ خنیدن گفتن نه! گفتم مطمئنی واسه لاکپشته ؟میخوره اصلا؟ بازم خندیدن گفتن آره میخوره؟ا نقد نمیخواد حساس باشی!!

با این تفاسیر شما انتظار داری ما اطلاع رسانی کنیم؟ البته من مشکلی با اطلاع رسانی ندارم(من هنوز سر حرفم هستم.ما تاسف بخوریم.کمی هم اطلاع رسانی کنیم همین سوال و جوابهامون هم در این سایت تا حدودی اطلاع رسانی هست. اما اما اطلاع رسانی بیشتر وظیفه اصنافشون هست)
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف edrina 3/30/2012, 18:50

من با ساکورا موافقم
گاهی باید همه چیز آسون در دسترس بعضی آدمها قرار بگیره تا بهش توجه کنن
درسته که هم توی اینترنت هم توی کتابها هست اما اگه به صورت یه بروشور در دسترس همه قرار بگیره شاید بهش توجه کنن و حتی میشه در دسترس مشتریها هم قرارش داد
من همین امشب توی مغازه آکواریوم فروشی نزدیک بود مشتریشو رو بپرونم یه آقایی بود که میخواست برای بچه اش لاک پشت بخره و میخواست از مغازه دار اطلاعات بگیره مغازه داره هم خیلی وارد نبود
اگه یه بروشور باشه خیلی راحت اطلاعات در اختیار همه قرار میگیره
edrina
edrina
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف farzad 3/30/2012, 19:31

منم موافقم اما گفتم شدنی نیست.شما که اینطور حرفی میزنی بسم الله شروع کن و از فردا با سرمایه خودت با پولت کلی بروشور درست کن و با هدر دادن وقتت هر روز از صبح تا شب أکواریم فروشی ها رو أموزش بده.ببین تا کی اینکارو میتونی انجام بدی. به عمل کار برأید
farzad
farzad
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف edrina 3/30/2012, 20:12

معلومه که به عمل کار برآید ولی اینم شنیدین که میگن یه دست صدا نداره؟؟؟؟
edrina
edrina
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة