گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ماهي ريز رودخونه اي دارم ميدم لاكي هام .مشكلي نداره ؟

+6
nightlight
Foad
Alireza
Dr. Iman Memarian
samir
فرهاد
10 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

ماهي ريز رودخونه اي دارم ميدم لاكي هام .مشكلي نداره ؟ Empty ماهي ريز رودخونه اي دارم ميدم لاكي هام .مشكلي نداره ؟

پست من طرف فرهاد 7/12/2009, 00:10

سلام
من ديروز برا لاكپشتام از اين ماهي رودخونه اي ها گرفتم كه خاكستري روشن هستن.فروشنده گفت اينا واسه خوراكه اما ماهي لارو نداشت
.اتفاقا وقتي به لاكپشتام دادم اينقدر بامزه دنبال اينا ميكردن كه باورم نميشد.از بس حركاتشون بامزه بود كه كلي خنديدم بهشون
جالب اينكه وقتي ماهيهارو ميگرفتن حتي با وجوديكه از دهنشون هم بزرگتر بود راحت تكه تكش ميكردن و سرش دعوا بود.از دهن هم ميقاپيدن
اينقدر با اشتها ميخوردن كه تصميم دارم از اين ببعد بيشتر ماهي زنده بهشون بدم شكار كنن
ميخواستم ببينم كه ضرر خاصي نداره اين ماهي ها؟ و اگه براشون خوبه هر لاكپشت روزي چند تا ماهي شكار كنه براش خوبه ؟

با تشكر از همه دوستان عزيزم
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

ماهي ريز رودخونه اي دارم ميدم لاكي هام .مشكلي نداره ؟ Empty رد: ماهي ريز رودخونه اي دارم ميدم لاكي هام .مشكلي نداره ؟

پست من طرف فرهاد 7/12/2009, 00:18

چون من تو تاپيكاي ديگه ديده بودم كه آقاي دكتر و بعضي كاربرها گفتن كه لارو ماهي بايد بهشون بديم و جيزي راجع به ماهي رودخونه اي پيدا نكردم اين سوال رو اينجا مطرح كردم .
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

ماهي ريز رودخونه اي دارم ميدم لاكي هام .مشكلي نداره ؟ Empty رد: ماهي ريز رودخونه اي دارم ميدم لاكي هام .مشكلي نداره ؟

پست من طرف samir 7/12/2009, 00:54

دوست عزيز موقع شكار و تكه تكه كردن ماهيها، آب تراريومت كثيف نشد؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/12/2009, 01:03

چرا يه كم كثيف شد.اما يه تراريوم كوچيك دارم كه واسه غذا ميندازمشون اون تو .
جالب اينكه كوچكترين تكه هاي ماهي هم خورده ميشه توسط لاكي ها.و 2 تا كوچيكترهاشو كه اصلا درسته قورت دادن و كار به تكه پاره شدن نكشيد.
فكر ميكنم خيلي آب كمتر كثيف شه اما اگه بخوان از دهن هم بقاپن و سر ماهي دعوا بشه يكم كثيف كاري درست ميشه
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 7/12/2009, 17:26

با سلام

غذای بسیار بسیار عالی و کاملی است

موفق باشید

دکتر معماریان
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Alireza 7/12/2009, 17:38

بعد دلتون برا اون ماهی های نمیسوزه؟! ماهی
Alireza
Alireza
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 7/12/2009, 18:35

من به هیج عنوان نمی توانم این صحنه بر ببینم وقتی ماهی مرده به لاک می دم به مدت چند ساعت تنهاش میزارم و اصلا نمی توانم نگاه کنم یا فکر کنم که چه جوری اونها را می خوره ! من ماهی هایی که در تانکم می میرن و یا بچه هایی که مرده به دنیا می آورند ( زنده زا هستند ) را به لاکی می دهم.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/12/2009, 19:46

من به هیج عنوان نمی توانم این صحنه بر ببینم وقتی ماهی مرده به لاک می دم به مدت چند ساعت تنهاش میزارم و اصلا نمی توانم نگاه کنم یا فکر کنم که چه جوری اونها را می خوره ! من ماهی هایی که در تانکم می میرن و یا بچه هایی که مرده به دنیا می آورند ( زنده زا هستند ) را به لاکی می دهم.

چرا؟ چون ماهی ها رو دوست دارین ؟ مرگ دلخراشی هست ؟ مرگ و شکار و شکارچی ، همه متعلق به طبیعت هستن ...

منظورم این نیست که حالا چکاریه تو قضا و غدر دخالت نکنیم و الخ ، اما ، هر موجودی ، ویژگی منحصر به فردی داره ، محروم کردن اون موجود از این ویژگی ، ظلم بزرگیه ...

گوش قرمز ها ، شکارچین ...
و مردن و به دنیا اومدن ، قانون طبیعته ... چرخه ی همیشگی ...

ماهی
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/13/2009, 00:10

با تشكر فراوان از دكتر معماريان عزيز.
من اين 4 تا عسل رو بزودي ميارم خدمتتون براي چك آپ.ممنون از راهنمائيتون .حالا ديگه خيالم راحت شد.
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/13/2009, 00:17

عليرضا جان
من دلم براي ماهيها ميسوزه اما همونطور كه ما گوسفند و گاو و مرغ رو ميكشيم و ميخوريم لاكپشتها هم اينجوري غذا ميخورن
اينقدر صحنه شكارشون ديدنيه كه كلي لذت بردم ديدم كه چطور دارن طبيعي شكار ميكنن و دنبال ماهيها ميكنن.اگه اينطور باشه بايد دلم به حال ميلياردها ماهي كه تو خود دريا توسط ماهي هاي ديگه خورده ميشن بسوزه .البته خب صحنه دل انگيزي نيست اما حيات وحش همينه.تشكر ار كامنت شما

آقاي محمدفر عزيز

فكر ميكنم شما خيلي آدم دل رحمي هستيد اما اگه يكي دوبار صحنه تعقيب و گريز لاكي و ماهي رو ببنيد واستون اينقدر جذاب بشه كه به جنبه احساسيش كمتر اهميت بديد.با تشكر از نظرتون

nightlight عزيز

ممنون از كامنت شما
كاملا با شما موافقم .اين غذاهاي مصنوعي هيچ دردي از لاكپشت دوا نميكنه.الان ميفهمم كه هيچ چيز واسه اينا مثل غذاي طبيعي خودشون نيست .

ممنون از همه عزيزان كه نظر دادن بخصوص آقاي دكتر
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 7/13/2009, 03:11

منم به این نتیجه رسیدم که حتما برای لاکیم ماهی بگیرم. اون گناهی نداره که من نگهداری ازش می کنم پس باید غذای طبیعی بخوره.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/13/2009, 03:40

عليرضا جان ،آقای محمد فر عزیز ، nightlight عزيز،دكتر معماريان عزيز

خوب ، به شما می گن یه کاربر خیلی خیلی جنتلمن و با حوصله :>:d<:

ماهی
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/13/2009, 04:58

nightlight عزيز

شما لطف داري.ممنون
بهرحال لازم ميدونم هر نوع نظري رو كه دوستان لطف ميكنن و وقت ميذارن و اينجا مينويسن رو جواب بدم

متشكر
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 7/13/2009, 07:47

کار خوبی را در مورد تغذیه لاک پشت هاتون شروع کردین.
میشه بگین از کجا و چند خریدین ماهی های رودخانه ای را؟
ممنون
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/13/2009, 07:58

ممنون ، خوب من هم سوالم همون سوال صحراست ، و اینکه موقع خرید بگیم ماهی رودخونه می خوایم؟ سوال
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 7/13/2009, 08:25

من 2 هفته پیش دوتا ماهی زنده برای اینا خریدم(وقتی هنوز 3تا نشده بودن) چون اکواریوم خیلی بزرگ بود کلی دنبالشون کردن و نتونستن بگیرنش من یکم کمک کردم بهشون و فضا رو برای ماهی بیچاره گریه تنگ تر کردم.که الکس تونست شکارش کنه منظره جالب اما گریه داریه گریه
ولی مارتی نتونست (کوچکتر از الکس هنوز یه سالش نشده) الان دو هفته هست که اون ماهی داره با اینا زندگی می کنه و حتی با هم دوست شدن تعجب حتی الکس هم دیگه دنبالش نمی کنه و تمایلی به خوردنش نداره.آقای دکتر هم گفتن حتما بهش ماهی بدم.نمی دونم چی کار کنم ناراحت
ماهی دیگه ازشون نمی ترسه و زندگی خوب و خوشی در کنار هم دارند خیلی خوشحال
حالا من چی کار کنم؟این ماهی های که شما می گید خیلی تند و تیزند؟راحت شکار می شن یا نه؟
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف apb 7/13/2009, 09:00

بزرگتر که بشه ، می تونه راحت تر شکار کنه.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 7/13/2009, 12:04

آخه حتی لاک پشت بزرگم دیگه به ماهی کاری نداره خیلی خوشحال
خیلی دوستانه با هم زندگی می کنند.ممکن دیگه هیچوقت نخواد ماهی شکار کنه؟یا دوست نداشته باشه؟ ناراحت
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/13/2009, 12:32

شرزاد عزيز
اول از همه فكر كنم بايد حسابي گرسنه باشن تا ماهي روشكار كنن .اگه غذاي مصنوعي براشون هميشه مهيا باشه ديگه بخودشون زحمت نميدن دنبال ماهي بيفتن .برا همين بايد كمي گرسنه بمونن تا اينكارو بكنن

در جواب nightlight عزيز و صحراي عزيز

بايد بگم كه اينا رو تو اكواريوم فروشي تو يه لگن ميريزن و به اسم ماهي رودخونه اي مي فروشن و دونه اي 20 الي 30 تومن قيمتشه و من از يه اكواريوم فروشي 20 تاشو 500 تومن خريدم .يعني همين مدلي ميفروخت و اين 20 تا اين 4 تا لاكي دو روزه نوش جان كردن .
رنگشون خاكستري روشنه و توي روخونه ها زياد ديدي اين مدل ماهي رو.
در ضمن ماهي هاي بسيار تيز و فرزي هستن و اگه اكواريوم سوراخ سمبه زياد داشته باشه و يا جائي كه لاكپشتا نتونن بهش دسترسي داشته باشن ، لاكي ها براحتي نميتونن بگيرنشون .
من يه ظرف شيشه اي كوچيك دارم كه ميندازمشون اون تو و بعد شكار شروع ميشه .چون ماهي ها جائي براي مخفي شدن ندارن
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/13/2009, 12:46

مرسی فرهاد عزیز ، کمک خیلی خوبی بزرگی بود ...

البته ، صحنه شکار رو جوری توضیح دادی که یاد برنامه های کانال چهار و جنگ خروس های لاری و شکار یوز ها افتادم

:s/:
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Sahra 7/13/2009, 13:33

فرهاد عزیز .
ممنون از راهنمایی شما.
البته اگر میگفتین کدوم آکواریوم فروشی بهتر بود.
باز هم تشکر
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 7/13/2009, 13:54

راهنمایی تون عالی بود.فقط اگه لطف کنید بگید از کجا خردید ممنون می شیم.شما تهران هستید؟
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/13/2009, 14:40

شرزاد و صحراي عزيز
بله من تهران هستم و اينارو از يه آكواريوم فروشي توي شهرك وليعصر كه يكي از همكارام آدرس داده بود خريدم
آدرسش اينه : شهرك وليعصر- خيابان رجائي - انتهاي كوچه افشار- روبروي مسجد 14 معصوم
تلفنش 66234755 هستش
البته جاش خيلي پيچ در پيچه .اگه كسي وارد نباشه براحتي پيدا نميكنه.تو يه خيابون يه طرفه تنگه كه كلي چرخ زدم تا پيدا كردم
البته تو محل خودمون هم هست اما تا آخر هفته قراره بياره ولي نميدونم رودخونه ايه يا نه

اگه كمك بيشتري خواستين در خدمتم

night light عزيز.خواهش ميكنم شما لطف داري
باور كن بار اول كه صحنه شكار اينارو ديدم ياد صحنه هاي راز بقا افتادم
اين 4 تا لاكي بي نهايت مهارت داشتن تو گرفتن اينا.يعني انگار كه سالهاست شكار ميكنن .
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 7/14/2009, 03:01

مرسی فرهاد جان.ولی خیلی دوره ناراحت
کاش اینجاهام داشتن.آخه ماهی های که واسه اینا می گیرم کمتر از دونه ای 500 تومان نیستند.و اصلا به صرفه نیست.آقای دکتر هم گفتن کلیکا (بدون سرش)زیاد ندم بهشون چون به راحتی نمیتتونند استخوان هاشو بخورن.... D\'oh
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف فرهاد 7/14/2009, 04:39

شرزاد جان
اگه خيلي دوست داري كه بهشون ماهي بدي بگو برات بگيرم بهت بدم .من امروز دارم ميرم يه 200 تائي بخرم و نگهداري كنم برا تغذيه اينا .هم ميصرفه هم اگه يه وقتم يه كدومشون هم بميره ميشه مردشو هم داد اينا بخورن.جاي زيادي هم نميخواد واسه نگهداريشون .

بهرحال اگر مايل بودين در خدمتم.
فرهاد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة