گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

من همچنان با خوراندن کف دریا مشکل دارم. لطفا کمکم کنید

5 مشترك

من همچنان با خوراندن کف دریا مشکل دارم. لطفا کمکم کنید Empty من همچنان با خوراندن کف دریا مشکل دارم. لطفا کمکم کنید

پست من طرف samir 7/8/2009, 15:26

سلام
دوستان من یک لاکی گوش قرمز با طول لاک 4 سانتی متر دارم. براش کف دریا تهیه کردم. به گفته بچه ها در پستهای قبلی به اندازه حبه قندی که خودم باچایی می خورم براش توی آب گذاشتم که اصلا طرفش نرفت و بعد از دو یا سه روز هم کف دریای مذکور رفت کف آب.
بعدا فهمیدم که کف دریا باید اندازه دهان لاکی باشند. اما لاکی من کوچولو هست و قطعات مذکور بر روی آب نمی مونه.
خودم هم که حتی میذارم کمی خیس بخورند و بعد با دست بهش می دم چون همچنان سفت هستند از دهنش می ده بیرون.
به ذهنم رسیده پودرش کنم که مخلوط غذا کنم. لطفا کمک کنید. لاک پشت های شما چه جوری کف دریا خور شدند؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

من همچنان با خوراندن کف دریا مشکل دارم. لطفا کمکم کنید Empty رد: من همچنان با خوراندن کف دریا مشکل دارم. لطفا کمکم کنید

پست من طرف Ronia 7/8/2009, 16:40

من فکر نمی کنم نیازی به پودر کردنش باشه تیکه های خیلی کوچیک (خیلی کوچیکتر از یه حبه قند) رو همونطور که خودتون هم گفتین توی غذاش قاطی کنین. اکثر وقتها جواب می ده به جز مواقعی که با یه گوش قرمز زبل طرف باشین. که اونم بلاخره باهاتون راه میاد :\m/:
برای علاقه مند کردن لاک پشتتون به نوعی غذا باید سعه سدر و صبر ایوب داشته باشین. خیلی خوشحال
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

من همچنان با خوراندن کف دریا مشکل دارم. لطفا کمکم کنید Empty رد: من همچنان با خوراندن کف دریا مشکل دارم. لطفا کمکم کنید

پست من طرف Koosha_Raisi 7/9/2009, 02:51

یک روش هست که در کتاب لاکپشت ها نوشته:
پلت خیس رو درون کف دریای پودر شده بیندازی.
سپش خشک کرده و به لاکی بدهید.

روش من:

کف دریارو به اندازه ای که لاکی میتونه قورت بده تقسیم کنید.
به کمی میگوی خیس آغشته کنید.
اما همه میگو را یک طرف آن نچشبانید.
مقدار میگوی خیلی خیلی ناچیز را به تمام دور کف دریا بمالید و به لاکی دهید.
اگر خیلی باهوش بود نمیخوره اما....

من خودم مقدار میگو رو خیلی کم کردم و دارم به همین روش کف دریارو به خوردش میدم.
اما نمی دونم چرا لاک زیری مارلین اینقدر نرم شده (نرمی لاک)
امیدوارم حالش خوب شه.
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahsa 7/9/2009, 04:32

کف دریا ضروری نیست اگه با ماهی تغذیه بشه و لامپ فلورسنت داشته باشه لازم نیست حتما مجبورش کنین.

ولی این سوال رو من از آقای دکتر کردم گفتن اگر میخوره بهش بدین وگرنه ضروری نیست

اين مطلب آخرين بار توسط mahsa در 7/11/2009, 07:18 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Sahra 7/9/2009, 07:45

سطح رویی را بر میدارین؟ نکنه پوسته را جدا نکردین.
کف دریا که اولش زیر آب نمیره.
اما گویا باب میل بعضی لاکی ها نیست.
مارکی یک مدت نمیخورد بعد یک تکه جدید را انتخاب کردم اون را خورد.گویا تکه های قبلی کهنه یا مونده بود.
کف دریا به نظرم ضروریه.یعنی خوردنش بهتر از نخوردنشه.
آقای دکتر به من گفته بود اگر کف دریا نمیخورد چون تغذیه اش درست نبود حتما مشکل پیدا می کرد ولی کف دریا کمکش کرده.ماشاالله لاکش خیلی سخت و محکمه.
کوشا جان حرف درستی زده و مهسا جان باهات شوخی کرده. خواهرها حق ندارن با برادر کوچیکشون شوخی کنن؟
اشاره
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Koosha_Raisi 7/9/2009, 08:08

صحرا جن اگر به تاپیک استفاده از ماهی زنده میرفتید می فهمیدید که ایشون شوخی نکردن.
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 7/9/2009, 08:36

دوستای عزیز از همتون ممنون
اینطوری که من فهمیدم بسته به لاکی مورد نظر هر کسی یک ابتکاری برای خوراندن کف دریا اتخاذ کرده است.
من دقیقا نگران نرمی لاکش هستم. این مطلبی که کوشاجان گفت خیلی به نظر عالی میاد، منظور انداختن پلت در پودر کف دریاست. ممنون. این نشون می ده من زودتر باید این کتاب رو تهیه کنم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Koosha_Raisi 7/9/2009, 09:01

خواهش می کنم دوست گرامی.
بله کتاب لاکپشت ها گرچه به نظرم خیلی خلاصه است، اما اطلاعات بی نظیر و کاملا به درد بخوری دارد.

راستی اگر لاکپشتتون به نظر کمی خنگ میاد (ببخشید ها!) می توانید از همین روشی که من گفتم
(کف دریارو به اندازه ای که لاکی میتونه قورت بده تقسیم کنید.
به کمی میگوی خیس آغشته کنید.
اما همه میگو را یک طرف آن نچشبانید.
مقدار میگوی خیلی خیلی ناچیز را به تمام دور کف دریا بمالید و به لاکی دهید.)
استفاده کنید. خیلی خوشحال
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahsa 7/11/2009, 07:15

کوشا شما ناراحت شدید؟ خوب من تمتم چیزای که در مورد شما بودرو پاک میکنم.چرا ناراحت شدی؟ من شوخی کردم
رز آشتی اشاره باشه؟
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahsa 7/11/2009, 07:19

یادم نیست دیگه کجا باهات مخالفت کردم بگو ویرایش کنم
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة