گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ...

+3
samir
Foad
nightlight
7 مشترك

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Empty رد: تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ...

پست من طرف nightlight 7/3/2009, 20:22

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Default21

لاک پشتی به دنبال مکانی مناسب برای تخم گذاری، در حالی که کمی آنسوتر ، کرکسی کمین کرده. ساحل اُسشنال سانتا کروز، در 563 کیلومتری شمال سان خوزه .. طی مدت 5 روزه ی تخم گذاری ، بیشتر از 100 میلیوت تخم گذاشته خواهد شد. بومیان محلی حدود 1 درصد از این تخم ها را به منظور فروش در کاستا ریکا جمع آوری می کنند.

9/21/2007
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Empty رد: تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ...

پست من طرف nightlight 7/3/2009, 20:30

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Default22

کودکان در حال نگاه کردن به نوزاد یک روزه ی لاکپشت زیتونی، پیش از رها سازی درآب های ساحلی تریسیک در نزدیکی یوگیاکارتا. مجمع الجزایر اندوزی مشتمل بر 17000 جزیره ی مختلف است که شش گونه ی لاک پشت دریایی را در خود جای می دهند.
لاکپشت زیتونی،لاکپشت سبز،لاکپشت هاکزبیل،لاکپشت سرخ ،لاکپشت پشت چرمی و لاکپشت پشت صاف(flatback )

9/20/2007

اين مطلب آخرين بار توسط nightlight در 7/4/2009, 04:46 ، و در مجموع 3 بار ويرايش شده است.
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/3/2009, 20:44

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Default23

حدود 154 لاک پشت سبز از هر لانه ی ساحلی در راد دج ، در 24 کیلومتری درالسّلام ، پایتخت تانزانیا ، به دنیا می آیند.
لاک پشت سبز یکی از 5 گونه ی لاک پشت های در معرض خطر انقراض است که در سواحل شرقی آفریقا ، یافت می شود.
لانه های آنها، توسط روستاییانی که عضو NGO " حس دریا " هستند محافظت می شود.

7/28/2007
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/3/2009, 20:48

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Default24

حدود 154 لاک پشت سبز در هر لانه ی ساحلی در راد دج ، در 24 کیلومتری درالسّلام ، پایتخت تانزانیا ، به دنیا می آیند.
لاک پشت سبز یکی از 5 گونه ی لاک پشت های در معرض خطر انقراض است که در سواحل شرقی آفریقا ، یافت می شود.
لانه های آنها، توسط روستاییان عضو پروژه ی ارائه شده توسط NGO محلی " حس دریا " محافظت می شود.

7/28/2007
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/4/2009, 02:22

خوب ، نظرتون در مورد عکس های لاکپشتی نشنال جیئوگرافیک چیه؟
سایز عکس ها به همین صورت thumbnails مناسبه؟

ترجیح می دین سایز عکس اصلی به صورت wallpaper باشه؟
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/4/2009, 02:50

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Turtle-ocean-blue-ga

مثل جوجه پرنده ای در اولین پرواز، لاک پشت تازه از تخم در آمده ای، در آب های پلی نزیای فرانسه، زیر سطح اقیانوس در تلاش برای شناست..

عکس:
David Doubliet

لینک دریافت wallpaper :

http://photography.nationalgeographic.com/staticfiles/NGS/Shared/StaticFiles/Photography/Images/Content/turtle-ocean-blue-xl.jpg
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/4/2009, 02:52

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Sea-turtle-681367-ga

لاکپشت دریایی، گابُن ، 1999

لاکپشت پشت چرمی 1.8 متری،بعد از تلاش های نافرجام متمادی ، سرانجام در نیمه شب تخم گذاری می کند.
پنج گونه از 7 گونه ی لاکپشت های دریایی در بخشی از همین ساحل تخم گذاری می کنند که این عامل، منطقه گابن را تبدیل به مهمترین قطب تکثیر طبیعی لاکپشت در آفریقا می کند.

عکس:
Michael K.Nichols

لینک دریافت wallpaper :

http://photography.nationalgeographic.com/staticfiles/NGS/Shared/StaticFiles/Photography/Images/POD/s/sea-turtle-681367-lw.jpg
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/4/2009, 03:06

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Hawksbill-turtle

یک لاکپشت منقاردار در حال شنا بر فراز بستر اقیانوس،با باله هایی برافراشته ،چون بال پرندگان.

علت نامگذاری این لاکپشت ها، فرم خروطی شکل سر جانور بوده که بیش از هر چیز یادآور منقار پرندگان است.

عکس :
Nick Caloyianis

لینک دریافت wallpaper :

http://animals.nationalgeographic.com/staticfiles/NGS/Shared/StaticFiles/animals/images/1024/hawksbill-turtle.jpg
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/4/2009, 03:22

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Green-sea-turtle

لاکپشت های سبز دریایی از خزندگانی هستند که اجداداشان خشکی زی بوده ، سپس در 150 میلیون سال پیش در دریا ها و اقیانوس ها آشیانه کردند.

سابقه ی زندگی بسیار دیرین این گروه از لاکپشت ها، آنها در زمره گونه های کهن سال و نادری قرار داده که حتی ظهور و انقراض دایناسور ها را به خاطر دارند.

عکس :
Tim Laman

لینک دریافت wallpaper :

http://animals.nationalgeographic.com/staticfiles/NGS/Shared/StaticFiles/animals/images/1024/green-sea-turtle.jpg
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/4/2009, 03:29

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Kemps-ridley-sea-turtle

برخلاف سایر گونه های لاکپشت دریایی ، نوع ماده ی لاک پشت دریایی جنگجو (Kemp's ridley turtle)تنها در طول روز برای تخم گذاری به ساحل می آید.

عکس :
Bill Curtsinger

لینک دریافت wallpaper :

http://animals.nationalgeographic.com/staticfiles/NGS/Shared/StaticFiles/animals/images/1024/kemps-ridley-sea-turtle.jpg
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/4/2009, 03:40

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Loggerhead-sea-turtle

بزرگترین گونه میان انواع لاکپشت های سخت لاک ( hard-shelled ) ، گونه ی لاکپشت سرخ دریایی ست که در تمامی نقاط اقیانوس به جز مناطق دارای جریان های سرد اقیانوسی یافت می شود.

عکس :
Brian J.Skerry

لینک دریافت wallpaper :

http://animals.nationalgeographic.com/staticfiles/NGS/Shared/StaticFiles/animals/images/1024/loggerhead-sea-turtle.jpg
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Empty تصاویر خبری لاکپشتی رویترز و نشنال جئوگرافیک

پست من طرف nightlight 7/4/2009, 03:48

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Leatherback-sea-turtle-baby

لاکپشت پشت چرمی تازه به دنیا آمده سفر مخاطره آمیزش را به سمت اقیانوس آغاز می کند.

بچه لاکپشت ها ، حتی در صورت رسیدن به اقیانوس هم در امان نیستند و تنها تعداد کمی از آنها تا زمان بلوغ زنده می مانند.

عکس :
Susie Post Rust

لینک دریافت wallpaper :

http://animals.nationalgeographic.com/staticfiles/NGS/Shared/StaticFiles/animals/images/1024/leatherback-sea-turtle-baby.jpg
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/4/2009, 04:01

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Olive-ridley-sea-turtle

نام لاکپشت های دریایی زیتونی برگرفته از لاک قلب مانند آنهاست که در زمانی نوزادی خاکستری بوده و در زمان بلوغ زیتونی می شود.

روی هر کدام از باله های پارو مانندشان یک تا دو ناخن می روید.

عکس :
Bill Curtsinger

لینک دریافت wallpaper :

http://animals.nationalgeographic.com/staticfiles/NGS/Shared/StaticFiles/animals/images/1024/olive-ridley-sea-turtle.jpg
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/4/2009, 04:06

این هشت تا عکس تا جایی که دیدم تنها عکس های لاکپشتی نشنال جئوگرافیک بود، منبع معتبر دیگه رو می شناسید؟
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف samir 7/4/2009, 04:38

عالي بود
معلومه خيلي وقت گذاشتيد هم براي جستجوي عكسها، هم ترجمه آنها و قرادادنشون توي فروم.
همه اينها جز علاقه شما به لاك پشتها و اطلاع رساني چيز ديگري نمي تونه باشه.
جدا من كه خيلي لذت بردم با اين سرعت اين همه عكس را شما قرار دادين.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/4/2009, 04:44

مرسی، ممنون بابت محبتت ...
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Koosha_Raisi 7/4/2009, 05:50

واقعا عالیه.
متشکرم!
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/4/2009, 07:41

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Dn9962-1_600

این عکس هم از نیو ساینتیست،یک لاکپشت سبز دریایی

عکس :

Gerard Fritz
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mina-b 7/4/2009, 07:56

فکر کنم قشنگترین گونه لاکپشتی همین گوش قرمزها باشن.....
mina-b
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/4/2009, 08:06

زیبایی نسبی هست ...

این رو ببین ...
تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 571451374_f907c2ab31_o

عکس : Graspnext/flickr
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 7/4/2009, 12:58

ممنون خیلی عکسهای خوب و تامل بر انگیزی قرار دادی. عکسهای والپیپر هم خیلی خوب بودن، من خودم چندتاش را برای استفادم دانلود کردم. به نظرم این تاپیک می تونه یکی از بهترین تاپیکهای فروم گفتگوی لاک پشتی شود.
فقط دوستان در این تاپیک از نوشتن پستهای نامرتبط با موضوع خودداری کنند. فکر کنم با توجه به عکسهای اضافه شده شاید بهتر باشد نام تاپیک با نام بهتری جایگزین شود.

اين مطلب آخرين بار توسط MohamadFar در 7/9/2009, 15:47 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/4/2009, 18:10

جناب محمد فروهش فر سورس دیگه یی سراغ دارید که تصاویر هم حرفه یی باشند هم تامل انگیز؟ و هم شامل توضیحات علمی و لازم در مورد لاکپشت ...
مابقی عکس های رویترز مربوط به سال های پیش از 2007 هستند
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف nightlight 7/5/2009, 03:48

لاکپشت های سبز دریایی :

منبع:
http://fohn.net/green-turtles-facts-pictures/index.html

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 I-Left-It-Right-There-1280x1024Vlad_Butsky

Photo : Vlad Butsky

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Nap-Time-1280x1024_Ryan_Hagerty

Photo :Ryan Hagerty

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Green-Turtles-Mating-1024x768SSalvatore_Barber

Photo:Salvatore Barbera

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Late-Night-Colin_Ashe

Photo: Calin Ashe

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Counting-Sand-1280x1024

Photo: Jenifer Wiliams

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Going-Down-1024x768

Photo: from NOAA Photo Library
nightlight
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 7/5/2009, 04:36

به نظرم کاملترین منبع Google News است که تمام اخبار جدید را پوشش می دهد. لینک خبر لاک پشتی آن اخبار لاک پشتی روز را نمایش می دهد.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف شرزاد 7/8/2009, 11:46

تصاویر خبری لاک پشتی از رویترز، نشنال جئوگرافیک و ... - صفحة 2 Galapagos_bmann
photo by bmann
این لاک پشت بزرگ ترین لاک پشت دنیا می باشد.بزرگ ترین لاک پشتی که تا به حال اندازه گیری شده است.در حدود 5 فیت یا یک و نیم متر طول و وزنی معادل با 550 پوند یا 249 کیلو گرم دارد.
این لاک پشت ها بیش از 100 سال عمر می کنند.پیرترین این گونه گالاپاگوس نام دارد که 152 سال عمر کرده است.این جانور خونسرد کندرو از علفها ,میوجات و کاکتوس ها ودیگر سبزیجات تغذیه می کند.
منبع:نشنال جئوگرافیک
شرزاد
شرزاد
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة