گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

واگذاري گوش قرمز زير 1سال

+4
spider
dordon
Koosha_Raisi
R.R
8 مشترك

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

واگذاري گوش قرمز زير 1سال Empty واگذاري گوش قرمز زير 1سال

پست من طرف R.R 7/2/2009, 04:11

الاك پشت گوش قرمز زير يك سالي به عنوان هديه بهم داده شد . كه چون نه آكواريم تراريم دارم و نه شرايط نگهداري اونو توي خونه .فكر كردم اين حيون گناه داره اينجوري...اگه كسي تراريم داشته باشه مي خوام واگذارش كنم كه شرايط زندگيش بهتر بشه
من ساكن تهران هستم.
R.R
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

واگذاري گوش قرمز زير 1سال Empty رد: واگذاري گوش قرمز زير 1سال

پست من طرف Koosha_Raisi 7/2/2009, 05:40

دوست عزیز حتما عکس بذارید.
Koosha_Raisi
Koosha_Raisi
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف dordon 7/2/2009, 17:36

سلام
من تقریبا یک نیمه تراریوم دارم
به این خاطر می گم نیمه ، چون هنوز یک سری وسایلش رو تهیه نکردم
عکس نیمه تراریومم رو در پست خودم می گذارم

رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف R.R 7/3/2009, 12:38

دردونه جان !
يادمه جايي نوشته بودي كه لاك پشتت رو توي يه سطل پلاستيكي نگه داري مي كني!! اين همون نيمه تراريومه . بله؟!!
در ضمن شما هموني هستي كه سگ يكي از لاك پشتاتونو از بين برده؟!! متفکر:
R.R
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف dordon 7/3/2009, 16:58

سلام

بله دوست عزیز
من لاک پشتم رو در یک لگن پلاستیکی بزرگ نگه داری می کردم و در همون لگن هم براش خشکی درست کرده بودم
لگن پلاستیکی من حجمش از آکواریوم 50 سانتی که فعلا در حال تراریوم شدنه بزرگ تره
با این حال لاک پشتم رو به آکواریوم منتقل کردم
بله
در همون زمان عید که تازه چند روزی بود که لاک پشت های گوش قرمزم رو خریده بودم و راجع به نگهداریشون اطلاعاتی نداشتم به خاطر یک اشتباهم ، سگم به سراغشون رفت و یکیشون رو کشت گریه

حتما از نظر شما همه افرادی که لاک پشت دارن از اول می دونستن باید چی کار کنن و هیچ انسانی هم اشتباه نمی کنه

رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف spider 7/9/2009, 06:32

ببخشید لاکپشتتون چند ماهشه؟
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف R.R 7/9/2009, 21:19

آخه عزيز من...مگه شناسنامه داره كه بدونم كي به دنيا اومده؟!!!
در جواب سوال شما مي تونم بگم نمي دونم!!!
من اصلا اطلاعاتي راجع به اين موضوع ندارم....چطوري بدونم چند ماهشه؟!!
اما 5سانت هم نمي شه....و چون از اسفند بهم هديه شده كه اون موقعه خيلي كوچيك بود پس بايد زير 1سال باشه.....
R.R
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف R.R 7/10/2009, 17:58

شما دوستي كه از من عكس خواسته بوديد !
ببخشيد لاك پشت . لاك پشت ديگه .همشونم يه شكلند...ديگه عكسشو مي خواي چيكار؟؟! اونم با تاكيد "حتما"؟؟!!
به هر حال به خاطر تازه كار بودن زياد وارد به گذاشتن عكس نيستم...البته وارد كه چه عرض كنم اصلا نيستم
R.R
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف mahsa 7/13/2009, 05:49

سلام من دوتا لاکی دارم و یه تراریوم 70 سانتی با بخاری آبی لامپ هالوژن و منبع فلورسنت
لاکیای من 4 سانتی هستن یکیشون یکم مریض بود که خدارو شکر با کمک آقای دکتر معماریان و آقای دکتر رستمی معالجه شد.
اگه میشه از شرایط تغذیه لاکیتون بگین
عکسش رو هم برام بفرستین
البته اگر از شرایط لاکیای من راضی هستن
mahsajavadi66@gmail.com

شما دقیقا کجای تهران زندگی میکنین؟
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف spider 7/14/2009, 14:44

شما بهتر است کمی لحن صحبت خود را درست کنید شما چه دوستان جالبی دارید که هدیه لاکپشت میدهند!
جدیدا لاکپشت ها اسباب بازی شده اند!!!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف mahsa 7/15/2009, 06:41

به نظر منم رزا یکم تند برخورد میکنن

خوب نباید از حرف بچه ها دلخور شید
هرکسی دوست لاکپشتی رو که میخواد قبول کنه ببینه.
اگر میخوای عکس رو واسه من بفرست من بذارمش اینجا واست
اگر نمیدونین چند ماهشه طول لاکش رو همونطور که آقای محمد فر توضیح دادن بگین
عاشق لاک پشت ها
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف R.R 7/15/2009, 16:04

مرد عنكبوتي !
اينجا همه تايپ مي كنند و لحن صحبت ما هم توي تايپ اصلا معلوم نيست.....
قبل اينكه اون جواب رو به شما كه راجع به سن لاك پشتم پرسيده بودي بدم . توجه به سن شما كرده بودم !
چرا فكر كردي كه يه خانم 29 ساله وقتي مي خواد جواب سوال يه پسر 15 ساله رو بده با لحن بدي بايد بيان كنه ؟؟!!
برعكس من اينجوري بودم خیلی خوشحال وقتي داشتم جواب شما رو مي دادم! حيف كه اينجا تايپه و تايپ ، حس و روح نداره !!!
اما راجع به هديه اي كه به من دادن و جالب بودن دوستانم بايد عرض كنم ..بله اونها هم جالبند هم خوش سليقه !! ...حالا ناراحتي شما از بابت هديه من چيه...من كه نفهميدم !!!
R.R
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف R.R 7/15/2009, 16:43

سميرا جان ، دردونه ي عزيز و خانم مهسا ....
اگه منو متهم به بازي كردن و سر كار گذاشتن ديگران با توجه به كامنتي كه بابت علاقه ام واسه واگذاري اين لاك پشت كوچولو گذاشتم ، نمي كنيد بايد عرض كنم كه هفته پيش واسه ازدواج برادرم كلي گرفتار بودم و فرصت نداشتم....اما مسله ي ديگه اي كه پيش اومد اين بود كه با توجه به كتاب آقاي فروهش فر و مطالبي كه توي اين سايت خوندم فكر كردم بايد اين لاك پشت از بابت حباب هايي كه از دهنش بيرون مي ياد مريض شده باشه ..خوب طبيعي هم مي بود چون من هم تراريوم نداشتم و هم بيشتر اوقات ظرف پلاستكي اون روي اپن بود جلوي كولر !!
با وجود گرفتاريم اما خوب دلم نيومد اگه اين لاك پشت بيماره اونو واگذار كنم يا حتي بزارم بميره! واگذاري يه لاك پشت بيمار و هزينه گذاشتن روي دست دوستان هم اصلا كار اخلاقيي نبود
واسه همين بردمش پيش آقاي دكتر معماريان و حدس من هم درست بود . با عكسي كه اونجا انداختن و داروي سفيكسيم 100 كه ايشون تجويز كردن و 17000 تومن خرجي كه واسه اين كوچولو اونجا كردم معلوم شد كه مشكل تنفسي داره...آخه اين لاك پشت به اين كوچولويي ديگه ريه اش چقدره كه عفونت هم كرده !!
حالا هر12 ساعت از اين شربت بايد بهش بدم كه حالش خوب شه !!! دكتر گفته 2 هفته طول مي كشه..
تمايل شما دوستان رو واسه لاك پشت مي دونم ... اما وضيعت الان اينه.... و لاك پشت مريض شده... اين كامنت رو واسه شما دوستان گذاشتم كه هم رفع اتهام كنم از سركار گذاشتن و هم اگه خواستيد از جايي ديگه سريعتر واسه لاك پشتاتون همبازي سالم پيدا كنيد اطلاع داده باشم كه اين كارو بكنيد.....
دكتر گفته كه 2 هفته ديگه بيارمش...حالا نمي دونم خوب مي شه يا مي ميره !!!
رزا
R.R
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف spider 7/16/2009, 06:35

من مرد عنکبوتی نیستم
اگه دقت کنید اسمم spider است نه spider man!
تعجب من از این است که حیوانی را باید به کسی هدیه بدهند که طرز نگهداری آن را بلد باشد!

:m/:
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف dordon 7/16/2009, 07:16

سلام خدمت رزا خانوم عزیز

جدا متاسفم برای اتفاقی که برای لاک پشت کوچولوتون افتاد
اگه من در این تالار پست گذاشته بودم به این خاطر بود که همه آکواریوم فروشی ها که می شناختم و می تونستم سر بزنم
دیگه لاک پشت گوش قرمز نداشتن و نمی یاوردن
این بار دیگه وزارت بهداشت خیلی سخت گرفته و ساختمون پلاسکو هم که چند تایی داشتن ، اومدن و ازشون گرفتن

من که نتوستم از آکواریوم فروشی لاک پشت پیدا کنم ، امیدوارم بقیه دوستان بتونن
و همینطور امیدوارم که لاک پشت کوچولوی رزا خانوم با هزینه ای که کردن ، هرچه زودتر خوب بشه

:cheers: رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mahsa 7/16/2009, 07:46

نگران نباش لاکیه منم مشکل تنفسی داشت بردمش پیش آقای دکتر و ایشون به منم همون دارو رو دادن حالا خوب شده.
فقط مراقب باش وقتی یه قطره کوچیک دارو میدی اولا لاکی و به حالت ایستاده نگیری (همون حالتی باشه که راه میره)
دوما بعد از هر قطره کوچیک بذاریش تو آب راه بره تا بتونه اون قطره رو قورت بده

شاید گاهی بیشتر از 1 ساعت طول بکشه باید صبر داشته باشی

عروسی برادرت رو بهت تبریک میگم رز

راستی بیشتر از اون حدی که دکتر گفتن ندی بهش طفلی مسموم شه تمام وعده هاشم بهش بده.
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف R.R 7/16/2009, 10:54

پسر خوب و خوشگل و ناز نازي !
كه نگران انگليسي مني........
من بايد تو رو چي صدا مي كردم ؟ عنكبوت؟!!
خوب وقتي مي دونم شما پسري، نمي شد كه نوشت خانم عنكبوت !! مي شد؟!
اگه مي شه انقدم راجع به هديه من صغري كبري راه نندازي، ممنون مي شم..مردم حق دارن به هم هر چي دوست دارن بدن و بگيرن...حالا چه شما تعجب كني چه نكني فرقي واسه اونا نمي كنه....مثل من كه توي تولد پسر خالم يه بره سفيد و پاپيون زدم و بردم ...نكنه توقع داشتي اول از شون يه امتحان نگهداري از بره بگيرم؟!!!
اگه اين لاك پشت نبود من هيچ وقت كتاب آقاي فروهش رو نمي خواندم ..اگه اين لاك پشت نبود من هيچ وقت با اين سايت و اون كلينك دامهاي كوچك آشنا نمي شدم....بيا بذاريم توي زندگيمون تغييراتي پيش بياد حالا شده با ورود يه مهمون ناخونده......اصلا ولش كن اين حرفا رو، شما خيلي وقت داري واسه درك دنياي پيرامونت......
راستي دوست عزيز من ، فكر نكني يه موقع اين حرفا رو دارم با لحن بدي مي گما...اصلا و ابدا ، همش اينجوري بودم و تايپ كردم برات :>:d<: خیلی خوشحال
R.R
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف R.R 7/16/2009, 11:39

دردونه خانم !
شما توي اين تالار پست گذاشتين واسه گرفتن يه لاك پشت ديگه ....و من هم مي خواستم كه اونو زود واگذار كنم كه نكنه بزرگ بشه !! چون به نظر قيافشون ترسناك مي ياد !!!
اما اين هميشه واسم سوال بوده كه اين حيوون مشكلش چيه كه وزارت بهداشت انقدر سخت گيري مي كنه ...نكنه بيماري چيزي دارن....
اين وزارت بهداشت كه دشمن ما نيست .حتما يه چيزي هست ديگه...هرچند كه من تا حالا حيووني نداشتم و ساختمان پلاسكو نرفتم كه بدونم الان موجود هست يا نيست....اما كار اونا رو هم بي حكمت نمي دونم...
R.R
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف R.R 7/16/2009, 11:52

و اما شما مهسا ي عزيز !
بابت تبريك ممنونم .....
واقعيتش اينكه من اصلا نگران نيستم جز اينكه دلم مي خواست اين لاك پشت سالم بودو مي دادمش دست از ما بهترون كه نه بره هديه بدن و نه لاك پشت هديه بگيرن !!
اين يه تجربه اي بود واسه من كه فهميدم اصلا كسي نيستم كه محل زندگيمو با حيوون تقسيم كنم .بعضي وقتا توي فكر خريد سگ مي افتادم الان مي فهمم اين وسواسي بودن من با حيوون نگه داشتنم اصلا جور در نمي ياد...هر چي هست الان حس مسوليته واسه زنده نگه داشتن يه موجود كه از دست من كاري بر مي ياد براش....همين.
اما راجع به دادن اين شربت .....تا اونجا كه من دست آقاي دكتر رو ديدم ايشون ايستاده نگه داشت لاك پشت و گفت اينجوري بهش شربت بده....
دوست من ، فكر نمي كني اگه به حالت راه رفته باشه اين قطره كه با سوزن سرنگ قراره روي لبش گذاشته بشه مي ريزه پايين و نمي ايسته روي لبش؟؟؟؟؟؟
آقاي دكتر در مورد راه رفتن بعد هر قطره هم چيزي نگفت...ايشون به شما اينو گفتن؟ يعني شما مي گيد بعد هر قطره بشينم تا ايشون يه دل سير برن شنا كنن و شيطوني و بعد قطره بعدي؟!!
لبخند ( شوخي )....امان از اين تايپ كه حس نداره و حتي شوخيامونم بايد بنويسم "شوخي" كه به كسي بر نخوره !!!!!! ناراحت
بازم از مهربونياتون ممنون ..........
R.R
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف spider 7/16/2009, 14:18

همون spider بهتره!
اگه اين لاك پشت نبود من هيچ وقت كتاب آقاي فروهش رو نمي خواندم ..اگه اين لاك پشت نبود من هيچ وقت با اين سايت و اون كلينك دامهاي كوچك آشنا نمي شدم....بيا بذاريم توي زندگيمون تغييراتي پيش بياد حالا شده با ورود يه مهمون ناخونده......اصلا ولش كن اين حرفا رو، شما خيلي وقت داري واسه درك دنياي پيرامونت......
شاید باید همینکارو بکنم!
spider
کاربر خیلی فعال لاک پشتی
کاربر خیلی فعال لاک پشتی

پست من طرف mahsa 7/17/2009, 06:09

اما راجع به دادن اين شربت .....تا اونجا كه من دست آقاي دكتر رو ديدم ايشون ايستاده نگه داشت لاك پشت و گفت اينجوري بهش شربت بده....
دوست من ، فكر نمي كني اگه به حالت راه رفته باشه اين قطره كه با سوزن سرنگ قراره روي لبش گذاشته بشه مي ريزه پايين و نمي ايسته روي لبش؟؟؟؟؟؟
آقاي دكتر در مورد راه رفتن بعد هر قطره هم چيزي نگفت...ايشون به شما اينو گفتن؟ يعني شما مي گيد بعد هر قطره بشينم تا ايشون يه دل سير برن شنا كنن و شيطوني و بعد قطره بعدي؟!!

منم اوایل ایستاده بهش دارو رو میدادم و نمیذاشتم راه بره ولی میدیدم که دارو رو از دهنش میده بیرون و یه بار هم حالش بهم خورد و از دهن و بینیش دارو اومد بیرون تا اینکه رونیا تو همین سایت راهنماییم کرد که چطور دارو رو بدم بهش

دفعه بعدی که من لاکی رو بردم پیش آقای دکتر بهشون گفتم که اینجوری دارو رو میدم بهش و ایشون هم تصدیق کردن

من نمیگم بذارش رو زمین که راه بره توی دستت باشه ولی به صورت ایستاده نباشه چون دارو میره توی ریه اش.
اگر میخوای لاکیتون بده بهم تا داروشو بهش بدم بعد از دو هفته میدمش به دوردونه چون اون فقط یه لاکی داره و خیلی دنبال همدم واسه لاکیشه (اگر شما بخوای)
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 7/17/2009, 23:51

خانمR.R واقعا متاسفم
من به شماره تلفن دادم و قرار بود که تماس بگیرید. حداقل اگر پشیمان هم می شوید یک پیغام بدهید. این که نمی شه یکسری را سر کار بذارید و بعدا هم بهشون بخندید. جدا براتون متاسفم
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف R.R 7/18/2009, 06:48

خانم S.R
واسم مهم نيست كه تو متاسف هستي يا نيستي.....
من هر چي لازم بود اينجا نوشتم و گفتم...واسه شما و بقيه دوستان هم كامنت گذاشتمو دلايلمو عرض كردم حالا اينكه تو به خودت يه زحمتي ندادي بري صفحه اول و پيغامي كه واست گذاشتمو بخواني مشكل از خودته....
اگه فكر مي كني كسي اينجا تو رو سر كار گذاشت بازم ايرادي نداره همين جوري فكر كن......
ديگه هم واسه من قيافه حق به جانب نگير و از در طلبكاري وارد نشو.... حالا خوبه ، من قرار بوده چيزي رو رايگان واگذار كنم و خوبه من برات پيغام گذاشتم كه مشكل چيه كه حالا انقدر طلبكار شدي !!!
تو لطف كن به جاي يكسري تصميم نگير و به جاشون واسه من كامنت نذار....
اصلا بدمم نمي ياد كه تو فكر كني بهت خنديدم.....مي توني راحت فكر كني به هر چي افكار منفي كه به ذهنت مي رسه...فقط لطف كن كه اون افكار منفتو اينجا واسه من نفرست كه ديگه هيچ پيغام شما ارزش پاسخگويي نداره.....
R.R
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف R.R 7/18/2009, 07:05

مهسا خانم
از اينكه پيگير سلامتي اين لاك پشت هستي خيلي ممنونم....
اصلا فكرشم نمي كردم كه كسي حاضر باشه وقتشو واسه يه لاك پشت بيمار كه مال خودشم نيست بذاره.....
يه سوال امروز واسم پيش اومد اگه راهنمايي كني ممنون مي شم تا اين لاك پشت نميره و اگه با راهنمايي شما كاري از دستم واسه اين لاك پشت بر نياد ديگه زحمت خوب كردن اين لاك پشت با شما، بعدشم به هر كي دوست داشتي لاك پشت و بده....
امروز كه مي خواستم توي دستم بگيرم تا با سوزن سر سرنگ بهش دارو بدم سرشو كاملا مي برد تو...و اصلا من نمي تونستم دهنشو با سوزن باز كنم...آخه دكتر گفت يه قطره بذار روي دهنش بعد با نوك سوزن دهنشو باز كن كه بخوره...حالا باز كردن دهنش كه اصلا راحت نيس ،چه برسه وقتي كه سرشم كامل مي كنه توي لاكش!!
شما چطوري اين شربت و مي داديد؟!!
اگه فقط قطره روي لبش باشه مي ره توي دهنش يا واقعا باز كردن دهنش واسه اين قطره لازمه؟! شما چطوري دهنشو باز مي كردي ؟!
R.R
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف mahsa 7/18/2009, 08:38

نه عزیزم نباید دهنشو باز کنی با سرنگ

باید یه قطره کوچولو بذاری رو قسمت مثلثی لبش و منتظر شی تا اون قطره از شکاف دهنش آروم آروم بره تو بعد از اینکه قطره رفت تو باید بذاریش تو آب که بتونه قطره رو قورت بده (توی آب کم عمق طوری که بدونه شنا کردن بتونه راه بره)
لازم نیست یه عالمه راه بره

وبعد قطره بعدی رو همونطوری بهش بدی

من عاشق لاکپشتامم و فکر میکنم همه لاکپشتا رو مثل مال خودم دوست دارم.

خانوادم میگن اگه یه وقت یه بلایی سر اینا بیاد تو مریض میشی

شاید نتونی درک نی ولی وقتی لاکیه من مشکل تنفسی داشت و من نمیدونستم چشه با هر حرکتی که اون از درد و عذاب میکرد من کلی گریه میکردم تا اینکه با این سایت آشنا شدم و بردمش کلینیک

خوشحال میشم بتونم به لاکیت و خودت کمکی کنم رز
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة