گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

فیلتر رو تمیز کردم اما اب کدره

3 مشترك

فیلتر رو تمیز کردم اما اب کدره Empty فیلتر رو تمیز کردم اما اب کدره

پست من طرف abtin3 1/27/2011, 11:32

یک مشکل برای من پیش آمده من برای اکواریوم لاکپشت ها از فیلتر سطلی استفاده می کنم حدود 1 ماه پیش فیلتر رو تمیز کردم البته مراقب باکتری ها سرامیک و بیو بال بودم بعد یک قرص باکتوزوم داخلش انداختم و فیلتر رو راه انداختم داشت خوب کار می کرد تا چند روز پیش ولی الان آب خیلی کدر شده . رنگ اب خوبه یعنی زرد نیست و بو نمی ده فقط خیلی کدره مشکل از چیه؟
من فکرکردم از باکتری هاست که کم شدن دیروز یک قرص باکتوزم داخل آب حل کردم ولی مشکل حل نشده؟ متفکر
abtin3
abtin3
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فیلتر رو تمیز کردم اما اب کدره Empty رد: فیلتر رو تمیز کردم اما اب کدره

پست من طرف Foad 1/27/2011, 12:45

شیشه ها را تمیز کنید و آب را هم سیفون کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف abtin3 1/27/2011, 12:54

شیشه تمیز هست
abtin3
abtin3
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 1/27/2011, 13:12

قرص باکتوزوم حاوی موادی است که رشد باکتری ها رو تسریع کنه اما حاوی باکتری نیست.اگر باکتری میخواین باید سرا نیتریوک رو ابتیاع کنین.
در مورد رنگ آب نمی شه نظر قطعی داد، ممکنه آبی که روی فیلتر ریختین هم درجه با تانک نبوده. ممکنه واقعا باکتری هاتون تلف شده باشن. ممکن هم هست که لایه های فیلتر که وظیفه جدا کردن مواد از آب رو دارن کهنه شدن و باید تعویض بشن
توصیه میکنم از پشم فیلتر Sera استفاده کنین و اگه براتون مقدوره قبل از پشم، از چیزی شبیه اسفنج استفاده کنین تا دانه های درشت آب جدا بشن و بعد به پشم فیلتر داده بشن. مراقب دوز و نوع غذایی که میدین باشین. و بهتره برای مدت کوتاهی از زغال مرغوب استفاده کنین تا در رفع تیرگی آب کمکتون کنه
اما اگه واقعا می خواین بدونین که باکتریها سالمن یا نه؛ کافیه یه Tester واسه سطح نیتریت آب بگیرین و بدونین که آلودگی تا چه حدیه

من همیشه گفتم سه محصول Sera از واجباته ! یکی نیتریوک و دیگه تاکسین که در عرض صفر ثانیه هر نوع آلودگی و سنگینی موجود در آب رو حذف میکنه و دیگری تستر نیتریت تا بدونین چه بلایی سر آب آوردین.

پینوشت: لطفا عنوان تاپیک رو متناسب با موضوع انتخاب کنین
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة