گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

شب بیداری برابر با 3 کیلومتر راه رفتن انرژی مصرف می کند!

3 مشترك

شب بیداری برابر با 3 کیلومتر راه رفتن انرژی مصرف می کند! Empty شب بیداری برابر با 3 کیلومتر راه رفتن انرژی مصرف می کند!

پست من طرف MohammadRN 1/7/2011, 15:45

شب بیداری برابر با 3 کیلومتر راه رفتن انرژی مصرف می کند!
پژوهشگران آمریکایی در بررسیهای خود نشان دادند که میزان انرژی که 8 ساعت بیداری در طول شب مصرف می شود معادل انرژی مصرف شده در 3 کیلومتر پیاده روی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیا شما از دسته آدمهایی هستید که در طول شب بیدار می مانند و پای تلویزیون می نشینند و یا از آن دسته افرادی هستید که دچار بی خوابی هستند و تمام طول شب را در تخت خواب جابجا می شوند و ستاره ها را می شمارند؟

نتایج تازه ترین تحقیقات تیمی از پژوهشگران دانشگاه کلورادو به سرپرستی "کنث رایت" با محاسبه میزان انرژی مصرف شده در طول خواب و بیداری نشان دادند که در هر دوی این موارد شما معادل 3 کیلومتر راهپیمایی انرژی مصرف کرده اید.

"کنث رایت" در این خصوص اظهار داشت: "ما کشف کردیم افراد زمانی که در تخت بیدار می مانند نسبت به وقتی می خوابند انرژی بیشتری مصرف می کنند. 8 ساعت بیداری در تخت حدود 135 کالری بیشتر از 8 ساعت خوابیدن در تخت می سوزاند."

این پژوهشگر افزود: "میزان صرفه جویی انرژی در طول خواب نسبتا کم به نظر می رسد اما در حقیقت نتیجه آن بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنیم."

براساس گزارش یونایتد پرس اینترنشنال، این محققان به منظور دستیابی به این نتایج، با آزمایش بر روی 7 بزرگسال سالم نشان دادند که مصرف انرژی 24 ساعت بی خوابی بیشتر از 7 درصد مصرف انرژی یک شب با خواب عمیق است.
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

شب بیداری برابر با 3 کیلومتر راه رفتن انرژی مصرف می کند! Empty رد: شب بیداری برابر با 3 کیلومتر راه رفتن انرژی مصرف می کند!

پست من طرف arefkarimzadeh 1/7/2011, 18:41

پس الان که من پست میدم دارم انرژی مصرف می کنم خیلی خوشحال
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

شب بیداری برابر با 3 کیلومتر راه رفتن انرژی مصرف می کند! Empty رد: شب بیداری برابر با 3 کیلومتر راه رفتن انرژی مصرف می کند!

پست من طرف MohammadRN 1/8/2011, 06:48

هیچی مثل خواب شب نمی شه. به نظر من اگر شب بیدار بمونیم بگیم روز بیدار میشیم جبرانش می کنیم اصلاً درست نیست
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شيما 1/8/2011, 08:19

ما از آن دسته افراد هستيم كه اگه كسي كاري به كارمان نداشته باشد 9 شب خواب هستيم از انجا كه اطرافيان نميگذارند تا 12 بيدار ميمانيم و بعد هم تحت هر شرايطي باشد به خواب خواهيم رفت خیلی خوشحال
البته 6 صبح بايدبيدار شم و تا 6 و 7 عصر هم اين ور و اون ور باشم گریه
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة