گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

فوبي ماشين يا فوبي سفر در سگها

2 مشترك

فوبي ماشين يا فوبي سفر در سگها Empty فوبي ماشين يا فوبي سفر در سگها

پست من طرف شيما 1/4/2011, 03:36

فوبي ماشين -فوبي سفر در سگها
فوبي ماشين يا فوبي سفر در سگها 80586344490746074792_thumb
آيا سگتان از ورود به ماشين سر باز ميزند؟يا همسفر شجاعي است كه از هيچ حاده اي نميهراسد؟
بعضي از سگها نميخواهند وارد اتومبيل شوند و اين ممكن است دلايل متفاوتي داشته باشد.بطور معمول اين ترس ناشي از يك حادثه مانند تصادف نيست اما معمولا بدليل ارتباط منفي ايجاد شده بين سفر و بيماري تهوع است.در ذهن سگ ممكن است اين ارتباط باقي بماند (تهوع-ماشين)و باعث نگراني او شود.ممكن است اين اضطراب اموخته شده نيز نباشد و ناشي از بيتجربگي سگ باشد.
از انجا كه صاحبان معمولا توصيه ميشوند تا زمانيكه واكسنها كامل نشده سگ را از خانه خارج نكنند در نتيجه اولين تجربه سگ از مقابله با محيط (البته به جز تجربه اوليه جدايي از مادر كه به هر حال آسيب زا ميتواند باشد)خيلي دير اتفاق ميافتد و بطور ناگهاني او در اتاق كوچكي قرار ميگيرد كه هم متحرك است هم شتاب دارد و هم توقفهاي بدون هشدار و پرت شدن از اين سو به آن سو را به همراه دارد.شايد برخي افراد نيازي نبينند سگ را زياد بيرون ببرند اما به هر حال اين ترس نگران كنده است مثلا زمانيكه لازم است براي تزريق نزد دامپزشك برده شود.
براي غلبه بر ترس سگ بايد ورود به ماشين را براي او به امري خوشايند همراه بازي تبديل كنيد .درهاي ماشين را باز بگذاريد بطوريكه شبيه يك تونل به نظر برسد و با سگ خود از يك در وارد شده به آرامي از در ديگر خارج شويد.ممكن است امتناع كند با كمي كشيدن به آرامي او را به همراه خود ببريد او به هر حال از شما پيروي خواهد كرد و در اين زمان او را تشويق كنيدو پاداش دهيد.اين كار را بارها تكرار كنيد به زودي سگتان از اين بازي جديد لذت خواهد برد و قبل از شما به داخل ماشين ميپرد .بعدها ميتوانيد شما يك طرف قرار بگيريد و سگتان طرف ديگر ماشين و بطور برعكس هم وارد و خارج شويد.اين بازي را براي چند هفته ادامه دهيد و در اين چند هفته تمام وعده هاي سگ را در ماشين به او بدهيد .ابتدا با موتور خاموش و بعد با موتور روشن اين كار را انجام دهيد فقط توجه داشته باشيد هرگز زماانيكه سگتان تازه غذا خورده نرانيد تا تجربه منفي تهوع تكرار شود.
به هر حال ممكن است در طول سفر سگتان مشتاقانه نفس نفس بزند و بزاق ترشح كند .اين پاسخ فيزيو لوژيك به اضطراب است .استفراغ در ماشين پاسخ فيزيولوژيك به جنبش ماشين است مانند حالت تهوع ناشي از حركت قايق در انسانها .اگر احساس ميكنيد سگتان چنين مشكلي دارد و مشكل او اضطراب نيست با يك دامپزشك مشورت كنيد و قبل از سفر دارو تهيه كنيد اما اگر عدم ورود بدليل اضطراب گفته شده باشد به منظور دلپذير كردن ارتباط ماشين و سفر براي سگتان بعد از انجام اين بازي سفرهاي كوتاه مدتي كه در پايان سگتان لذت ميبرد تهيه ببينيد(مثلا به پارك يا روستاي نزديكي برويد كه هنگام رسيدن بتواند بدود و آزادانه بازي كند)لازم است كه طول سفر را كم كم افزايش دهيد و در ابتدا در سفرهاي كوتاه مدت باشيد و نيمي از راه را برانيد و نيمي ديگر را پياده روي كنيد.
با گذشت زمان سگي خواهيد داشت كه همسفري خوش براي شما خواهد شد.
سفر خوش
منبع:Four Wheel Phobia - Car Phobia in Dogs
http://www.apbc.org.uk
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فوبي ماشين يا فوبي سفر در سگها Empty رد: فوبي ماشين يا فوبي سفر در سگها

پست من طرف MohammadRN 1/4/2011, 06:42

خیلی مطلب جالبی بود. ممنونم رز
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شيما 1/4/2011, 07:12

خواهش ميكنم آقاي محمد .بيان تجربه تان در خصوص درجه علمي رگ غيرتمان را به جوش آورد و وسط مطالعه براي امتحان فردا نشستيم اين مطلب را ترجمه كرديم خیلی خوشحال
از همه دوستان به دليل كمكاريهاي اين روزهايم عذر ميخواهم و قول ميدهم بعد از امتحانات جبران كنم
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

پست من طرف MohammadRN 1/4/2011, 08:40

خواهش ميكنم آقاي محمد .بيان تجربه تان در خصوص درجه علمي رگ غيرتمان را به جوش آورد و وسط مطالعه براي امتحان فردا نشستيم اين مطلب را ترجمه كرديم خیلی خوشحال

ای دادددد خیلی خوشحال انشا الله موفق بشید تو امتحاناتتون ولی اگر خدایی نکرده... من مسئولیت قبول نمی کنما خیلی خوشحال تقصیر من نیست لبخند
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة