گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

حکیم مهر: لجاجت دکتر آل‎داود تا کجا ادامه می‎یابد؟

+2
Foad
MohammadRN
6 مشترك

حکیم مهر: لجاجت دکتر آل‎داود تا کجا ادامه می‎یابد؟ Empty حکیم مهر: لجاجت دکتر آل‎داود تا کجا ادامه می‎یابد؟

پست من طرف MohammadRN 11/29/2010, 06:12

لجاجت دکتر آل‎داود تا کجا ادامه می‎یابد؟ / تکرار ادعای بی‎اساس و غیرعلمی از یک استاد دانشگاه!

من این مطلب رو در نشریه الکترونیکی حکیم مهر دیدم و اینکه این مطلب و در اینجا قرار می دهم اصلاً دلیلش این نیست که صحبت های نگارنده این متن و قبول دارم بلکه می خوام شما دوستان نظر خودتون و در مورد این مطلب بگید.

حکیم مهر - اخیراً روزنامه فرهیختگان گفتگویی با رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت از حیوانات ایران و عضو هیأت علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران انجام داده است. هیأت مدیره‎ای که خودشان هم بعضاً شاید ندانند عضو این هیأت مدیره هستند!

در این گفتگو ، فرهیختگان جمله‎ای را به انجمن حمایت از حیوانات نسبت داده و مدعی شده که این انجمن نجاست سگ را قبول دارد.

در پی انتشار این مصاحبه ، دکتر سید جاوید آل‎داود در نامه به مدیرمسئول فرهیختگان ، دوباره به سیاق قبل بر ادعای بی‎اساس خود پافشاری نموده و برخلاف نظر جمیع فقهای شیعه و سنی که بر نجاست سگ متفق‌القول هستند ، با اجتهادی عجیب مدعی شده که در احادیث پیامبر و ائمه اطهار علیهم السلام مطلبی در مورد نجاست سگ نیامده است!

وی در بخشی از این نامه آورده است :

"منابع اصلی اسلامی یعنی قرآن و حدیث، مطلبی در مورد نجاست سگ نداشته و حتی در قرآن نه تنها صحبتی از نجاست سگ نیست که احکام شکار با سگ نیز در آن آمده است. در احادیث پیامبر و ائمه – علیهم السلام – نیز مطلبی در مورد نجاست سگ نیامده است"!

این در حالی است که علمای بزرگ معاصر به صراحت درباره نجاست سگ اجماع دارند و احادیثی هم در این باب موجود است که از نظر سند برخی از آنان مورد تأیید فقهای بزرگ شیعه می‌باشند.

گفتنی است در کنگره اخیر جامعه دامپزشکان ایران ، مدیرمسئول حکیم مهر در پی اظهاراتی مشابه از سوی دکتر آل‏داود در پانل حقوق حیوانات خطاب به وی گفت : "همین کارهای شما باعث می‎شود دامپزشکانی که در زمینه حیوانات خانگی کار می‎کنند تحت فشار باشند و این تندروی‎ها به سود دامپزشکی نیست"

ظاهراً دکتر آل‎داود قصد پذیرش خطای خود در انتشار چنین ادعای اشتباه و بی‎اساسی ندارد و معلوم نیست لجاجت وی در این موضوع تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟!

برخی معتقدند چنین تندروی‎ها و اظهارات افراط‌گونه و ورود بی‎محابا به عرصه دین بدون دلیل و سند علمی و فقهی باعث تعطیلی کمیته دامهای کوچک جامعه دامپزشکان ایران، پلمپ دفتر انجمن حمایت از حیوانات، ممنوعیت انتشار تبلیغات مرتبط با حیوانات خانگی، عدم برگزاری کنگره دامپزشکی حیوانات خانگی و محدود شدن فعالیت دامپزشکان متخصص حیوانات خانگی شده است.
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

حکیم مهر: لجاجت دکتر آل‎داود تا کجا ادامه می‎یابد؟ Empty رد: حکیم مهر: لجاجت دکتر آل‎داود تا کجا ادامه می‎یابد؟

پست من طرف Foad 11/29/2010, 06:27

قبلا در تاپیک در مورد نجس بودن سگ در انجمن در این مورد بحث شده است. من با دکتر لطفی‎زاده مدیر حکیم مهر آشنایی دارم. به هر حال بحث کردن در مورد مسائل اعتقادی نیاز به فرد مطلع دارد و از حیطه بحث ما خارج است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

حکیم مهر: لجاجت دکتر آل‎داود تا کجا ادامه می‎یابد؟ Empty رد: حکیم مهر: لجاجت دکتر آل‎داود تا کجا ادامه می‎یابد؟

پست من طرف MohammadRN 11/29/2010, 06:35

دکتر لطفی زاده که همیشه اینجوری تند حرف میزنه . یه زمانی اول مطلبش اینجوری شروع شده بود که دکتر جاوید آل داود باز مثل همیشه نامه ای بدون ذکر نام خدا .....
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 11/29/2010, 06:38

بحث کردن در مورد مسائل اعتقادی نیاز به فرد مطلع دارد و از حیطه بحث ما خارج است.
فواد جان این دلیل نمیشه که انسان تفکر نکنه!

ولی خب
در اسلام اومده که سگ نجس هست . و این چیزی هست که به نظرم در مورد نجس بودن سگ بین اهل سنت و شیعه مشترک هست.
اما خب نگهداری از سگ چی؟
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 11/29/2010, 07:57

فقهای شیعه و سنی معصوم هستند و هیچ حرف اشتباهی نمی زنند. پس به هیچ عنوان لازم نیست از علم روز دنیا و عقل خود استفاده کنید و تنها به پیروی و تقلید از علمای دینمان مشغول باشید.

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 11/29/2010, 08:12

آقای دکتر والا ما دیگه موندیم چیکار کنیم چه جوری فکر کنیم
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 11/29/2010, 09:04

متفکر من در عجبم از این دین ...
!
اصولا آزادیه بیان خوبه!اما شاید آزادی پس از بیانی در کار نباشه!!!
چه بحث تکراری ای هست .........
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف hadi1981 11/29/2010, 14:54

البته خدا رو شکر کم کم افرادی پیدا میشن که دست از خرافات برداشتند و فکر می کنند..
hadi1981
hadi1981
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 11/29/2010, 17:10

یک نمونه دیگر از مبارزه با حیوانات در سر در همه پارکها نصب شده است، حیوانات (سگ و...) :

حکیم مهر: لجاجت دکتر آل‎داود تا کجا ادامه می‎یابد؟ 2825

من نمی فهمم، یعنی کلاغها و سوسکها هم که جزء حیوانات هستند، اجازه ورود به پارکها را ندارند؟

به نظر من همون طور که خداوند ما را آفریده، همه حیوانات، گیاهان، زمین، خورشید، کهکشانها و ... و سگها را هم آفریده و ...
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف شيما 11/30/2010, 01:13

وارد بحث نجاست سگ نميشوم چرا كه بحث بيهوده اي است و بر هركس كه اندكي تفكر كند واضح .انان هم كه تفكر خود را به دست عده اي سپرده اند تا برايشان فكر كنند هم كه ديگر تكليفشان معلوم است.بارها گفته ام حتي درصورت نجاست سگ .نگهداري اش هيچ اشكالي نخواهد داشت مگر نه اينكه با شستن دستها پاك ميشوند.
اميدوارم لجاجت دكتر آل داوودبه نتيجه برسد.البته فكر نميكنم بدون نام خدا آغاز كردن نامه كار ايشان باشد.مسايل را نبايد با هم قاطي كرد .من خدا را خوب ميشناسم و آنقدر درباره اش مطالعه كرده ام كه براي شناخت او و كلامش نيازمند مفسر نباشم و به جرات ميگويم سگها را نگه داريد و اگر گناهي داشت همه به گردن من خیلی خوشحال گناه نمازهاي باطل شده به خاطر چسبيدن موي سگ به لباستان را هم به جان ميخرم پیروزی
شيما
شيما
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

روانشناس گفتگوی لاک پشتی روانشناس انجمن
کاربر ماه انجمن کاربر برتر انجمن

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة