گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

خال سفید کوچکی روی لاک لاکپشت من

+5
Ali
Foad
apb
MiladicA
maryam.m
9 مشترك

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

خال سفید کوچکی روی لاک لاکپشت من - صفحة 2 Empty رد: خال سفید کوچکی روی لاک لاکپشت من

پست من طرف arefkarimzadeh 5/24/2009, 23:06

APBجون تو جواب بده یا محمدی فر هر دوتا تون که واسه خودتون دکترین ناراحت سوال سوال
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

خال سفید کوچکی روی لاک لاکپشت من - صفحة 2 Empty رد: خال سفید کوچکی روی لاک لاکپشت من

پست من طرف apb 5/25/2009, 00:31

سلام ، تو عکس که خوب مشخص نیست ، اگه مثل اثر رسوبات که رو لاک دیده می شود و فقط در خشکی دیده می شوند ، باشه که هیچ چی ، اگه تو آب هم دیده بشه ، ممکنه قارچ باشه ، برای اطلاعات بیشتر لینک زیر رو ببینید:https://lakposhtha.forumfa.net/forum-f4/topic-t103.htm?sid=b0437196c364963e7f90cab42c0e95e1

من هم از ابتدا تو همین سایت گفتم ، دامپزشک نیستم ، ممکنه نظری یدم که می تونه این بیماری باشه یا نه ، ولی در مورد درمان و تشخیص دقیق همواره دامپزشکان باتجربه درست می گویند.

موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف لاکی 5/25/2009, 01:19

منم فکر کنم قارچ باشه
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 5/29/2009, 15:11

لاکی و پرهام عزیز شرایط لاکی خوبه محیطش تمیزه فکر نکنم قارچ باشه اما هرروز دوبار با بتادین می شورم خودشم هیچ حالت بی حالی از خودش نشون نمی ده غذا شم میگو ماهیران و بیومار و کاهو است منکه اخر نفهمیدم چگونه درمانش کنم؟؟؟؟!!! :[-o<: سوال D\'oh تعجب
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 5/31/2009, 11:27

چرا هیچکس جواب نمی ده خداااااااااااااااا
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 5/31/2009, 16:14

من نتوانستم عکس را ببینم ولی احتمال قارچ است و بهترین درمان مشاوره با دامپزشک. فکر می کنم دکتر فردا یا پس فردا برسن.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

خال سفید کوچکی روی لاک لاکپشت من - صفحة 2 Empty خال سفید کوچکی روی لاک لاکپشت من

پست من طرف arefkarimzadeh 6/7/2009, 14:04

من پست جدید رو درست کردم تا زود تر پاسخ داده شود اقایان و خواهران عزیز روی لاک لاکپشت من خال سفید کوچکی بود حالا خیلی بزگ شده و در قرینه اش هم بو جود آمده به همراه روی لاکپشت من واقعا" نگرانم.لاکپشت من یک سالشه و ابش هم تمیز است و درون ابش سنگ نمک به مقدار کم به گفته ی دوست لاکپشتی در سایت انداختم و امروز نیز کمی ضد عفونی ماهی درونش ریختم ولی لاکپشت توش نبود غذا هم میگو خزندگان ماهیران بیومار و کاهو می دهم این هم عکسش.ابش هم تمیزه خشکی هم داره فقط فلورسنت نداره که حتما" به زودی می خرم کمک

https://2img.net/r/ihimizer/img387/2244/shalalegarchsi.jpg

و دکتر معماریان عزیز شما کی در تبریز کنفرانس دارید

با تشکر

محمدفر : اصلاح عنوان مطلب
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mina-b 6/7/2009, 14:37

من هم حدسیات خودم رو میگم شاید سودمند باشه:من عکس لاکپشتتون رو دیدم این نقاط به نظر شبیه اثرات آهک وناخالصی های آب نیستند چون به شکل دایره وقرینه ومنظم ایجاد شدن،معمولا اثرات آهک درشیارهای لاک ایجاد میشه،اگر لاکپشتتون خوب آفتاب نمیگیره ودر معرض نورمستقیم خورشید نیست حتما این کاررو بکنید واونو جلوی نورخورشید قرار بدین(روزی 1ساعت)یه نکته دیگه اینکه شما توی رژیمه غذایی لاکپشتتون از پلت هم استفاده میکنین؟یا اینکه گوشته ماهی به لاکپشتتون بدین؟چون ماهی غذای بسیارعالی برای لاکپشتهاست ازنظرمنابع غذایی کاملا غنیه؟شما نباید به تنهایی ازمیگواستفاده کنین،لاکیه خدابیامرزم این اواخر لاکش بوی بدی گرفته بود فکرکنم پوسیده شده بود،شما هم میتونین یه امتحانی بکنین(البته اگه حس بویاییتون قویه)امیدوارم بقیه دوستان کارشناس هم شمارو راهنمایی کنن وحال لاکیتون هرچه زودترخوب بشه :[-o<:
mina-b
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Foad 6/7/2009, 15:48

تصویری که قرار دادید اثرات عفونت که می تواند عفونت قارچی باشد بر روی آن مشهود است. برای درمان آن ملاقات با دامپزشک و تمیز و قرنطینه بودن لاک پشت ضروری است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 6/7/2009, 23:58

محمدی فر عزیز من که در تبریز هستم ودر تبریز نیز دامپزشکی که مال خزندگان باشه رو نمی شناسم و خانم مینا بیومار همان پلت است که اقای محمدی فر نیز در سایت عکسش رو گذاشته بود و افتاب هم می گیرد
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 6/8/2009, 06:53

می توانین با دکتر معماریان تماس بگیرید. شماره تماسشون در همین فروم در بخش درمانگاههای لاکپشتی است. نتیجه کارهایی را که انجام دادید در همین جا بنویسید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 6/8/2009, 12:57

محمدی فر عزیز من در درون اکواریوم سنگ نمک انداختم و یک ماده آبی رنگ به نام ضد عفونی در اکواریوم ریختم همین امروز عصر رفتم و به اکواریوم فروش گفتم به من یک ضد قارچ بده دوتا گذاشت جلوم یکی قرمز رنگ مال سحر دارو و دیگری چینی که رنگش هم مشخص نبود و گفت این چینی بهتره چون غلیظ تر است من اوردم بریزم در اکواریوم که دیدم همون یا شبیه ماده ضد عوفونی کننده بود که نریختم حالا اون قرمز رنگ بریزم یا همون ابی رنگ رو که خریدم کافیه.و با بتاتین هر روز دو بار شستو شو می دم.را ستش لامپ شلا له خراب شده بود و یک و نیم هفته به دون لامپ بود و من از لامپ هالوزن استفاده نمی کنم از لا مپ 40وات کوچک پشت جیوه ای استفاده می کنم که اگه نامناسب است زود بگین تا عوضش کنم چون شما گفتید که فقط جهت گرمایش است به خاطر اون استفاده می کنم حال اگه کار دیگه لازم لطف کنید بگین.وکف دریا هم در عطاری تموم شده بود که فردا گفت میاد ومیرم می خرم و به خاطر حرف خانم مینا امروز دوتا مولی خریدم که خودشم ماده اش بارداره و 15 روزه میده بچه هاشو ومی دم لاکپشت بخوره اگه این طوری که شما می گین مفیده حتما" می دم تا جیره ی غذاییش کامل باشه
با تشکر
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 6/9/2009, 03:22

جواب نمی دین گریه گریه :[-o<:
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 6/9/2009, 07:09

من نمی دونم واقعا چی می تونه باشه وگرنه حتماً کمکتون می کردم. ناراحت
همونطور که جناب محمدفر گفتن بهترین کار اینه که با خود آقای دکتر صحبت کنید. حتماً با رسیدگی های شما بهتر می شه.
امیدوارم برای درمانش موفق باشین :\m/:
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 6/9/2009, 16:30

من با هیچ کدام از این مواد ضد قارچ موافق نیستم ( اگر جایی در این فروم در مورد استفاده در از این مواد نوشته شده اطلاع دهید تا اصلاح کنم ). برای درمان ، بنابر شرایط دامپزشک درمان خوراکی یا تزریق انجام می دهد. شستشو با محلول بتادین بدون نظر دامپزشک توصیه نمی شود.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 7/22/2010, 09:08

یادش بخیر دوران بیچارگی وبی اطلاعی
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة