گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

بخار پز کردن سبزیجات به روش ساده

4 مشترك

بخار پز کردن سبزیجات به روش ساده Empty بخار پز کردن سبزیجات به روش ساده

پست من طرف Foad 9/11/2010, 06:48

بخار پز کردن سبزیجات یک روش خوب برای استفاده از سبزیجات است و فقط مختص به گیاه خواری نمی باشد. در اینجا یک روش ساده آن را از وبلاگ گوناگون قرار می دهم:

بخار پز کردن سبزیجات به روش ساده

بخار پز کردن یکی از روش های بسیار مفید پخت غذا و مخصوصن سبزیجات هست که باعث میشه کمترین مقدار ویتامین های اونها از بین بره . میدونیم که با پخت غذا و مخصوصن سبزیجات , بیشتر ویتامین های اونها از بین میره مخصوصن آب پز کردن سبزیجات باعث نابودی بیشتر ویتامین های اونها میشه . به همین دلیل با استفاده از بخار آب برای پخت سبزیجات , باعث میشیم که بیشتر ویتامین های اونها باقی بمونه در داخلشون . دستگاههای بخار پز اما , نسبتن گرون قیمت هستن ولی برای انسان امروزی , محدودتی وجود نداره . میشه از روشی بسیار ساده اقدام به پخت سبزیجات کنیم که تا حدی شبیه به روش بخار پز کردن هست و البته از این روش کمی سالم تر چون مواد ما حتا با آب هم تماس پیدا نمیکنن :

اونهایی که دستگاه بخار پز ندارن برای پخت سبزیجات , مثل کلم بروکلی , نخود فرنگی , کرفس , لوبیای سبز و بسیاری از سبزیجات دیگه میتونن از روشی بسیار ساده استفاده کنن . برای مثال من کلم بروکلی رو مثال میزنم که پخت اون در آب خیلی اثر بدی روی طعم و مزه اون میذاره . بروکلی ها رو بعد از شستن داخل کیسه فریزری ریخته و در کسیه رو ببندین و سپس قابلمه کوچکی رو از آب پر کنین و بذارین تا آب داخل قابلمه به جوش بیاد و قل بخوره . حالا کیسه بروکلی رو داخل قابلمه آب جوش بندازین و 5 دقیقه و یا تا زمانیکه خودتون ترجیح میدین بروکلی بپزه اون تو بذارین بمونه . اگه دوست ندارین زیاد نرم بشه , 5 دقیقه کافی هست . با این روش بروکلی ها هم پخته میشن و هم خواصشون رو از دست نمیدن و هم بسیار خوشمزه تر میشن و کاملن سبز و تازه به نظر میان و برای دکور دادن غذا هم بسیار مناسب هستن !
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بخار پز کردن سبزیجات به روش ساده Empty رد: بخار پز کردن سبزیجات به روش ساده

پست من طرف ایران دوست 9/11/2010, 07:31

خیلی عالی هست، چون سبزیجات با آب تماس پیدا نمیکنند شکاشان را هم از دست نمیدهند.

حتما ازین پس این روش را بکار میبریم.

ممنون. رز
ایران دوست
ایران دوست
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Innocent 9/11/2010, 14:53

فکر نمیکنید وجود پلاستیک تو آب جوش مشکل ایجاد کنه؟ متفکر

برای بخارپز کردن حتی میشه از دوظرف در 2سایز استفاده کرد

ظرف بزرکتر رو آبجوش ریخت و ظرف کوچیکتر که در داخل آب جوش قرار میگیره و دارای درب است لبخند
Innocent
Innocent
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف الهام 9/12/2010, 03:02

منم با زکیه جون موافقم مامان منم این جوری بعضی مواد غذایی رو بخارپز می کنه یه ظرف کوچکتر تو یه ظرف بزرگتر لبخند
الهام
الهام
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة