گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

احتیاج مبرم به یه دامپزشک!!

3 مشترك

احتیاج مبرم به یه دامپزشک!! Empty احتیاج مبرم به یه دامپزشک!!

پست من طرف L. Ahmadi 5/29/2009, 03:06

کمک
کمک
کمک
سلام:
یکی به داد من برسه!!
از 4 تا لاک پشت گوش قرمز که 2 هفته هست با هم زندگی میکنن یکیشون خیلی بی حال شده ، روی سنگ میخوابه و توی آب نمیره غذا نمیخوره و زیاد حرکت نمیکنه. چشمهاش هم کامل باز نمیشه.
کسی میدونه مشکل چیه؟! میشه یه دامپزشک یا هر کس دیگه که بتونه کمک کنه به من معرفی کنین؟! یادم هست بین اعضاء یک دامپزشک هم داشتیم.
کمک!!!!
ناراحت :[-o<:
کمک
L. Ahmadi
L. Ahmadi
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

احتیاج مبرم به یه دامپزشک!! Empty رد: احتیاج مبرم به یه دامپزشک!!

پست من طرف mina-b 5/29/2009, 04:14

بله،دکترمعماریان دامپزشک هستن که متاسفانه ازشانس شما الان مسافرت هستن،یه کم اطلاعات بیشتری ازمحیط زندگی لاکپشت بدید مثله دمای آب،غذایی که میخوره،اینکه محل خشکی یا آفتابگیری داره یانه؟
mina-b
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف L. Ahmadi 5/29/2009, 04:28

دمای آب دمای اتاق هست و معمولا آب معدنی براشون میریزم. از 4 تا لاک پشت فقط یکیشون دچار این حالت شده. غذاشون میگو، کرم قرمز و از اون گردالو خاکستری ها هست که اسمش رو نمیدونم! چند روز اول میگو و کرم هر زوط دادم که به توصیه دوستان تبدیلش کردم به هفته ای یک بار از هر کدوم. هر روز فقط از اون گردالو خاکستری ها بهشون میدم و یک برگ کاهو هم میذارم. آبشون رو هر روز عوض میکنم و نیم ساعت توی جای خشک پیاده روی میکنن (یه ظرف بزرگ خشک) توی آبشون هم یک سنگ بزرگ هست که میتونن ازش بالا برن و بیرون از آب باشن
L. Ahmadi
L. Ahmadi
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف mina-b 5/29/2009, 08:34

من یه سری راهنماییهای اولیه که سایر دوستان زمانیکه لاکپشتم مریض بود رو به شما هم میگم شاید سودمند باشه،اگرچشمهاش بسته یاپف کردست میتونه ازکمبودویتامین آ یا عفونت یا کلر زیاد آب باشه،آب روقبل ازاستفاده درآکواریوم باید 48ساعت بگذارید بمونه تاکلرش کاملا بپره،به نظر منفعلا این لاکپشت بیماررو ازسایر لاکپشتها جدا کنیدودرحالت قرنطینه توی یه ظرف جداگانه نگهداریش کنید،که اگردچاربیماری شده باشه به اون 3تای دیگه که سالمن سرایت نکنه هم اینکه راحت تربشه تحت نظرش داشت وازش مراقبت کرد،یه سوال دیگه اینکه آیا 4تا لاکپشتتون هم اندازه هستن،چند سالشونه؟آیا بیرون هم میبرین درمقابل نورآفتاب قراربگیرن یانه؟این گردالیهای سیاه که میگین (غذای لاکپشت)روی جعبه اش باید اسمش نوشته شده باشه.
mina-b
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف L. Ahmadi 5/29/2009, 12:32

3 تا شون اندازه هم هستن و بزرگ تر هستن یکی شون کوچیک تره اما نمیدونم چمد سالشونه یعنی نمیدونم چه جوری میشه سن یا جنسیت اونا رو تشخیص داد. اون کوچیکه مال خودمونه و 3 تای دیگه مال یکی از دوستان که در سفر هست. لاک پشتی هم که مریض شده از اون 3 تا هست که از اسفند پارسال مال دوستم بودن
نه جلوی آفتاب نمیرن. وقتی آبشون رو عوض میکنم یک ساعتی توی یک ظرف بزرگ کنار پنجره راه میرن که آفتاب مستقیم نداره اما کم نور هم نیست
از کلر آب نمیتونه باشه چون تا پریروز آب معدنی براشون میریختم
من هر 4 تا شونو جدا کردم هر کدوم رو توی یک ظرف قرنطینه کردم.
از امروز بعد از ظهر اصلاً تکون نمیخوره
اصلاً نمیدونم هنوز زنده هست یا نه ناراحت
گریه
نمیدونم از چی میتونه باشه حتی وقتی دستم رو پماد میزنم دقت میکنم که دستم رو به اونها یا آبشون نزنم. هر روز مثل هم غذا خوردن و هر روز آبشون رو عوض کردم.
L. Ahmadi
L. Ahmadi
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف mina-b 5/29/2009, 13:41

نحوه ی تشخیص سن وجنسیت لاکپشتها توی وب گذاشته شده اونها رومطالعه کنیداطلاعات خوبی بدست میارید،اگرامکانش هست ازلاکپشت بیمار یه عکس بگذارید که دوستان کارشناس(جناب محمدفرومهندس پرهام)بتونن درباره سن وجنسیت وبیماری بیشترشمارو راهنمایی کنن.آفتاب گرفتن برای لاکپشت بسیار ضروریه،ودرطول روزحداقل نیم ساعت باید درمعرض نورخورشید باشن،اگرهم امکان بیرون بردن اونها نیست باید ازلامپهایی که میتونن تامین کننده ی اشعه های خورشید باشن(uvb)استفاده کنید.
mina-b
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف L. Ahmadi 5/29/2009, 13:45

باشه در اولین فرصت عکسش رو میذارم اما به چشم من (که البته غیر متخصص و آموزش ندیده هست) هیچ فرق ظاهری با قبلش نداره. الان هم ابداً تکون نمیخوره. حتی وقتی سرش رو نوازش میکنم حرکت نمیکنه
L. Ahmadi
L. Ahmadi
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف mina-b 5/30/2009, 00:24

بذاریدش درمقابل نورآفتاب (درهوای آزاد)ببینید عکس العملی نشون میده یانه؟
mina-b
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف L. Ahmadi 5/30/2009, 01:07

باشه حتما این کار رو میکنم و نتیجه رو خبر میدم ممنون
L. Ahmadi
L. Ahmadi
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف N@zanin 7/28/2009, 12:25

l.ahmadi غذایی که به لاکی ت میدی اصلا خوب نیس ، کرم خونی کلا برای لاک پشت بی خاصیته و میگو و لوفاک هم جزو غذاهای بد هست. به نظرم فعلا لاکیت رو قرنطینه کن وگرنه ممکنه بقیه لاکی ها هم مریض شن. من خوب یا بد بودن آب معدنی رو نمیدونم ولی کاش قبل از استفاده از کسی میپرسیدی، شاید برای چشم هاشون خوب نباشه چون املاح داره. آفتاب رو هم هر روز لازم دارن. زودتر ببرش دکتر
N@zanin
N@zanin
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة